Afghan kush ryder auto (WoS) 12/12 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2016
57
102
18
40
Poz vutraši!
Toliko sporo mi sve izgleda pa sam odlucio podjelit s vama da mi brze prođe vrime :D

Dakle u naslovu već piše, al opet ću ponovit o cemu se radi:
-Afghan kush ryder autoflowering sjemenka, world of seeds
-reflektor 400W
-nije box već soba od 10ak kvadrata
-obični kućni ventilator
-zemlja Florimo 74% prirodnih sastojaka +bio humus
-pitar 15l

S obbzirom da sam danas već na prvom danu cvjetanja, nemam puno informacija sa pocetka al podjelit cu koliko mogu...

Sjemenka je posađena u Root riot propagation cube (one male uloške napravljene baš za to) :) , nakon 7 dana kad su već bili vidljivi korjeni, sve skupa je presađeno u pitar u kojem je i sada. Nakon treceg para listova, otkinuo sam vrh da se grana. Od prvog dana su na rezimu 12/12 a temperatura u sobi je oko 25 dok radi svjetlo a 18-20 u mraku. Vlaga je oko 35%. Biljku sam zaljevao u vege fazi sa Ph Perfex A i B + B-52. S obzirom da je danas več prošlo 40 dana od stavljanja sjemena da proklija, več je ušla u fazu cvjetanja, te pocinjem sa zaljevanjem Sensei Bloom A i B + Sensizym, sljedeca sedmica ide i Big Bud.

Eto to bi bilo ukratko o dosadašnjem djelu, a dalje ću biti puno detaljniji jer ću pisat u "real time" -u
PS: nemojte da vas smeta ovo ostalo oko afganistanca, samo sam posadio neke paprike, jagode i jos neke pizdarije da iskoristim lampu, jer mi je velik balkon pa liti bude kao jedan ljepi vrtal na zadnjem katu :)

Ovo mi nije prvi grow, al jeste ovakvog tipa. Prije sam uglavom sadio na balkonu i bilo je OK, tako da svaki savjet, kritika ili pohvala , sigurno nisu na odmet.

Poz!
 

Prilozi

  • IMG_0440.JPG
    IMG_0440.JPG
    296,6 KB · Pregleda: 95
  • IMG_0441.JPG
    IMG_0441.JPG
    356,3 KB · Pregleda: 92
  • IMG_0442.JPG
    IMG_0442.JPG
    316,4 KB · Pregleda: 84
  • IMG_0443.JPG
    IMG_0443.JPG
    301,3 KB · Pregleda: 83
  • IMG_0444.JPG
    IMG_0444.JPG
    210,3 KB · Pregleda: 90
  • IMG_0445.JPG
    IMG_0445.JPG
    348,2 KB · Pregleda: 90
  • IMG_0446.JPG
    IMG_0446.JPG
    210,4 KB · Pregleda: 88
19.05.2016
57
102
18
40
Poz ljudi!
Nazalost, ovaj put trazim pomoc!!! Naime, novi listovi rastu sa nekim žutim vrhom, neznam jel u pitanju magnezij ili dušik, no nadam se da netko od vas zna o cemu se radi i da ima konkretan savjet, kako popravit afganistanca :)
Nadam se da nije nesto strasno. Evo i slike pa sami procjenite.....
 

Prilozi

  • IMG_0448.JPG
    IMG_0448.JPG
    286,4 KB · Pregleda: 41
  • IMG_0450.JPG
    IMG_0450.JPG
    296,4 KB · Pregleda: 39
  • IMG_0451.JPG
    IMG_0451.JPG
    217,2 KB · Pregleda: 36

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
19.05.2016
57
102
18
40
Listovi rastu super zdravi, a samo vrhovi su žuti, al danas vidim i da se lagano uvijaju prema gore (samo mladi listovi)
Evo malo slija , igrao sam se sa filterima na telefonu, mozda su malo jasnije FullSizeRender (1).jpg FullSizeRender (2).jpg FullSizeRender (3).jpg FullSizeRender.jpg IMG_0456.JPG
 
02.05.2016
85
230
33
ako su ti samo novi listovi opečeni po vrhovima a donji nisu, vjerojatno ti je opekotina od vjetra, sa time imam ja problema, kud mi puše ventilator tu mi se novo lišće opeće, stavi ventilator malo dalje ili smanji na najnižu razinu
 
19.05.2016
57
102
18
40
ventilator mi i nepuse stalno, palim ga povremeno jer je soba velika i prozracna, i kad ga palim palim ga na minimum. Moguce je da sam ga sa gnjoivom oprzio, jer zapravo nepije puno vode i rjetko ga zaljevam, a gnjoiva stavljam po sedmicnoj formuli, tako da sam samo jednom zalio obicnom vodom, a ostalo sa cjelom "apotekom" :). Ali ovo sta ja stavljam su mikroelementi, neznam jel to ima veze sa icim, al cisto da spomenem.
 
02.05.2016
85
230
33
ako si ju opeko sa gnjojem, ako je malo jača koncentracija zadržat će se na samo tim vrhovima, ako si napravio jaču koncentraciju i malo žešće opržil, to smeđe sa vrha će ti se počet širit po listu, ak se počne širit, bolje isprat. drugi put stavi malo manju koncentraciju gnjoja u vodu nego kaj si sad. zaljevaj tek kad se zemlja osuši i odvoji od teglina ili stavi prst u zemlju, ako ne osjetiš vlagu zalij, stim da nemoj raditi blato, tek tolko da bude vlažno. ja sam bio eksperimentirao u 3 teglina na outdooru sa afghan kushom, ali fotoperiodnoj biljci na 7 l zemlje ide 2 l vode da bude malo više vlažnija, na suncu je biljka to popila za 3 dana, stim da mi se zemlja tolko isušila da sam po pola sata zaljevao da popije tih 2 litre... onda sam došao na ideju da zaštopam otvore za vodu ispod i nalijem litru i pol pa sam bio brzo gotov. moj afganistanac je pio dosta vode, ali nije podnosio da mu se stavlja propisana doza gnjoja, već sam smanjio za kojih 30% od propisane doze u protivnom je dobivao opekotine. jedino nisam bio zadovoljan što od 3 biljke nisam dobio nijednu istu, sve tri su davale drugačiji efekt i drugačije izgledale, jedan me bacio u totalnu depresiju i bezvoljnost, drugi mi je dao osjećaj ko da sam na vrtuljku i muku u želucu, treći mi je dao osjećaj zujanja u ušima, osjećaj lakoće i ko da su mi otupila osjetila stim da sam se osjećal jako dug i usporen. od nijednog nisam bio gladan nit žedan, al čokolada ima fantastičan okus :D od sva tri dosta dugo je trajao osjećaj napušenosti, kakvih 2-3 sata i onda spavanje, ponekad sam se znao probudit i još sam bio malo pod utjecajem lakoće. jedino nemoj pušit pred spavanje, nema šanse da zaspiš, otvorit će ti oči ko da si spaval cijeli dan :D sve dok ne prebaci ploču... btw ak ćeš ga stavljat na balkon, pazi se razno raznih kukaca, obožavaju ga, ja ni sam neznam koji sve ih nisu posjetili i kakvih sve problema nisam imao... čak mi je i stršljen se nastanil na jednom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mala tihana
19.05.2016
57
102
18
40
Ahahaha, fala sire na lipim informacijama, a i na podjeljenim iskustvima :D
Al sad da se vratim na temu...
-zapravo zaljevam oko 1l svaka tri dana, upravo je treci dan i zemlja je dosta suha, al kad ubodem unutra crni , matirani, drveni štapić, ipak ima malo vlage po sredini , pa sam mislio sutra ulit 1-2 litre, zavisi koliko ce popit, da zapravo malo isperem, ili od samog spoja vode i elemenata od proslog zaljevanja, mozda taman dode na optimalno, a ionako mi je isti ciklus zaljevanja, odnosno isti elementi.
-Sta se tice balkona, mislim da ga necu vadit vani jer je vec pred kraj, a vamo gdje zivim temperatura nocu pada drasticno i nezeluim ga sokirati.
-a ovo s efektima.... eh, nije mi drago da neda spavat, jer ionako tesko zaspem, jedino nakon trubice zakomim kao malo djete :)

PS, hvala svima na odvojenom vremenu i komentarima, novi sam na forumu pa jos neznam puno pravila, al ekipa mi izgleda super, pa cu i ja bit malo aktivniji!
 
02.05.2016
85
230
33
ja sam ga uzeo isključivo radi toga da zaspim jer imam problema sa spavanjem plus ostalih smeća u glavi, na kraju je bio kontraefekt :( al je vrlo lagan za uzgoj i jedini problemi koje sam imao su bile različite beštije. sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mala tihana
19.05.2016
57
102
18
40
Poz jos jednom...
Cisto da pitam, sadim iznova Pineapple Express Automatic - (Barneys Farm Seeds) pa bih napravio dnevnik, al me zanima dal da ga nastavim pisat vamo ili da otvorim novu temu?
 
19.05.2016
57
102
18
40
Update. 46. dan
Poz ekipa,
Još uvjek su mi izgoreni vrhovi novih listova, no izgleda da mu nesmeta za razvoj, ili mi se bar tako cini. Prije 3 dana sam ga zalio sa 2.5l ciste vode, izaslo je nekih 2dcl u podlogu, no i to je popio kroz 5 minuta. Sljedece poljevanje cu opet napravit cistom vodom da vidim hoce li popravit ovaj problem izgorenih vrhova. Još bih upitao, zna li netko jeli slucajno problem u udaljenosti lampe od biljke? Trenutno mi je lampa udaljena oko 1 metar od najvisočijih listova. Evo par slika i cujemo se uskoro s novim infom! IMG_0472.JPG IMG_0473.JPG IMG_0474.JPG IMG_0475.JPG IMG_0476.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and Joe1234
19.05.2016
57
102
18
40
Super biljoza:thumb:,malo pregnojena al ništa strašno!Nek je sa srećom!:)
E kad si već tu, može jedno pitanjce??? Veceras ću je poljevati, pa me zanima dal da koristim cistu vodu, ili da joj dodam senzym i bigbud, oni su mi po rasporedu, skupa sa sensi bloom A i B, a bloom A iB sam mislio preskočit? Jel to u redu?
 
19.05.2016
57
102
18
40
Update , 53. dan
Poz još jednom,
Mislim da se ovi izgoreni listovi oporavljaju i novi rastu bez prženih vrhova. Nadam se da je ovo kraj problema i početak ljepih vijesti!
Evo par slija da vidite o čemu se radi...
IMG_0478.JPG IMG_0479.JPG IMG_0480.JPG IMG_0481.JPG IMG_0482.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and lauba