Air pots

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
krenuo busit vaze (25l). otpade mi ruka, a tek sam 4inu jedne :-(.

obzirom da sam se odlucio na busenje manjih rupa (7mm borer) jel treba oblozit svejedno vazu iznutra geoteksilom ili nije potrebno? sta nece naskodit korjenu ako svjetlo dode do njega?
hvala.
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Ja sam koristio smart potove od 19l u zadnjem growu,ne curi sa strane ako ih polako zalivas(za dno treba kupiti plasticne tanjirice odgovarajuceg promera) Prednost je veca dostupnost kiseonika(brze se susi-za flusanje pogodan),razvoj bocnog korena i naravno nema rootbound-a.
CAM00154.jpg
CAM00155.jpg
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
Pa zato to i radis, zove se air pruning

ok, to mi je jasno, al mislio sam da je cilj dovest zrak do korjena, a ne i svjetlo. daklem korjencic kao "osjeti" zrak, osusi se vrhic i pocne svugdje izlazit mali korjen iz njega. tak sam ja shvatio bar.
kako onda npr. kad se posadi u one plasticne prozirne casice treba obljepit to okolo da svjetlo ne dolazi do korjena.
mozda sam ja tu nest krivo shvatio.

u svakom slucaju ne treba nis neg samo rupe i to je to.

reci mi trava, dali si vec vidio rezultate i jesu li bar slicni kao kod onih air-potseva koje bi def kupio za sljedeci grow od 30l.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ja sam drzao u plasticnoj probusenoj cca 20tak dana...kad sam presađivao u smart pot korjen je bio točno onakav kakav bude u smart potu,...stvar radi:let: trebao slikat...ni na kraj pameti.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Nije najbolja opcija brzo susenje zemlje iz vise razloga.Jedan je jako vazan :) To je kao kada smo bili mali pa mama kaze zvaci ..negutaj nece lopta pobjeci ;)
Biljci treba jedno izvjesno vrijeme da apsorbira nutrijente iz zemlje.Brzo susenje ju u tome sprijecava i zato prehranjivanje i zaljevanje rijetko budu izbalansirani kako treba.
Htjeo sam reci da sam zato da se potovi buse ..ja to radim vec odavno i preporucujem to ali ne manji potovi od 12l
Meni je praksa pokazala da to nije najbolji potez :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: El brujo and rKj420

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.673
35.007
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@rKj420
Meni su se isto smart potovi pokazali dobro,ali sad idem bas probati da vidim kako ce biti sa air potovima jer svi govore da su bolji od smartova. Curenja na smartovima nema dok na airovima jos ne znam hoce curiti jer nisam doso do pravih zaljevanja,budem javio kako se ponasaju
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
@opa cupa Sad sam bacio pogled u notes, dobijale su 3l na 5 dana do polovine cvetanja,posle toga su vise pocele da piju 3l svaki treci dan(zbog boostera a i hedovi tad piju ko ludi)...Brze se susi posle flusha na to sam mislio,jer se tada bas natopi...Evo i jedno poredjenje(klonovi) 5 komada su bili u magmi, a jedan u potgrond H i taj je nabacio oko 130g suvog ovi ostali po 100 na 600w.Eto malo i o zemlji xexexexe

@Himalayan Gold ja sam zadovoljan sa smartovima, u poredjenju sa obicnom saksijom su bolji sigurno.Airpotovi funkcionsiu na istom principu (vazdusno obrezivanje i razvoj bocnog korena) Video sam da ih hvale po stranim forumima, kad zavrsis grow nabaci neko poredjenje pa da vidimo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Tko to sadi u pijesku za macke o cemu pricas ??!!
Da nisi nesta pobrkao..vermikulit ili tako nesta.pijesak za macke je jedna od vecih gluposti koje sam cuo na forumu.
Nemoj zezati da upija vodu i pretvori se u grude.Jesi se zapitao ..zasto ? Sta to ima u pijesku ??
I dali to odgovara biljci ?!
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: vukhaler and Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
A ima i cementa i raznih osvjezivaca...kemije
Ali ok ako je na engleskom pisano onda je vjerovatno tocno to sto pise.Mislim to sa stranim forumima to su tocne informacije bez presedana.:mad::confused::objesen:
Samo vozi u pijesku za macke ;)

edit:
lijepo je nesta novo nauciti o pijesku za macke
 
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
bešliću lupaš li ga lupaš.. po 55 put ti kazem uzgoji za prvi put u zemlji pa poslije eksperimentiraj i s gelom za kosu ako hoces, ovo sto baljezgas po forumu stvarno vise nema smisla..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya