AK 47 and Northern Light - autoflower - indoor By Orbit 2nd try

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Evo, da pocnem, imam onu temu za outdoor ali je otisla losa, pa da ne mijesam biljke iz vrta sa ovom iz sobe...

Nisam neki uzgajatelj, prije par god sam imao pokusaj uzgoj u kucistu, izraslo je, na samom kraju sam je spalio s gnojivom, jedva je bila pusljiva, ugl, trash...

Znaci, radi se o AK47 auto, raste mi u cosku sobe..

Od rasvjete koristim 4 CFL-a 3 x TEŽ 6700 k, i 1x Philips 2700 k... za sada, ne pokazuje manjak svjetlosti...
... razmisljam o nabavci HPS 400, jer problema sa temp nemam, a da za kasnije, eventualno, imam rijesen problem.... kako do cheapest way-a za tu lampu ? Hvala..

Posuda: promjer neznam, neda mi se mjerit sada, 10 l kapaciteta..

Zemlja: Composana za katuse ili tako nesto, sa perlitom, zabunom sam kupio tu, tek prekjucer sam skuzio da treba biti za ruze, ali izgleda da biljci godi i ova...

Zaljevanje: 1x u 2-3 dana, po pola litre vode... ovisno o tome koliko se zemlja osusi...

Gnojiva: Kupio sam Palantella Cvet, ne mislim gnojit prije 1 mj starosti biljke, jer smatram da u zemlji ima dovoljno hrane za taj prvi mj, kako je 10l zemlje u igri, tako sam to odlucio, ako imate drugacijih savjeta, molim Vas, hvala

Vrijeme: Stavljena na klijanje 21.03.12. sto bi znacilo da joj je danas 17 dan... mozda 15 od kada je klica stavljena u zemlju..

Kako sam vec napisao, sada raste u kutu sobe, kako nemam potrebe za skrivanjem, tako raste bez straha... dugorocno gledano, nabavio bih neki ormaric, samo cekam neku akciju u nekom trg centru ili nesto slicno gdje bi nabavio ormaric, ali bi volio da ormaric bude prostran da mogu to bez straha ubaciti u nutra, naravno, isto, hps, samo sada, odjendom, nemogu to izfinancirat....bez akcije :)

Za hps, vec sam napisao, kako do najjeftinijega ?

Prijedloge i sve slicno, slobodno iznesite, naravno da mi je u interesu poslusati iskusnije...

I za kraj, za sada, slika naravno, danas 17ti dan ...

ta raaaaa :






i slika okolisa...zagradjena s 2 stara kompa...

 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
lepo bre,a i ovaj reflekzor je u razmatranja za klononove o jeee:b_cowboy:
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ma to je improvizacija od daske na kojoj su ucvrscena grla i aluminijske posude za pecenje jela (u njima dobijete lasagne kada narucite iz pizzerie)...na njemu je rupa od 12 cm, na njoj ventilator koji vuce zrak odozdola i puse ga gore, hladi solidno koliko vidim... jeftino, ali radi svoje...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Uštedio sam parsto kuna...izradio sam svoj reflektor-cooltube

Pribor :)

Prometni znak (jednosmjerna ulica)
Vinkl (neznam kako se pravilno kaze)
Ubodna pila
Olovka

evo kako je to islo...



Malo crtanja..



Malo rezanja...



Malo savijanja...



I na kraju, uz malo bušenja itd, dobijete gotov proizvod...




Jpš mi fali staklo, imam dosta plexiglassa, što mislite, dali je ok da stavim plexiglass ?

Ako mora ici staklo, onda cu ga ovaj tjedan nabaviti...

Fali i hps, jos se predomisljam oko 250 ili 400 W... vidjeti cemo sto ce...

I eto.... :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
hahaha nisi normalan xD odlicno je mislim ali prometni znak xD evo ti jedan rep jer ovo stvarno odlicno izgleda, ljepo sve skicirano, izrezano i ostvareno :D

peace out!
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
jedan od boljih DIY-eva koje sam vidio u zadnje vrijeme. Svaka čast!! Sretno sa kalašem! :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
staklo stavi imas kod staklara staklo od 2mm i ja nebi puno razmisljao da imam na izbor 250w ili 400w homemade cooltube pukni unutra mamu od 400w.pozdrav i imas od mene rep+ zbog jednosmjerne trebao si na kartonu napisati jednosmjerna pa staviti di je ovaj bio da neki nesretnik ne zaluta na neciju haubu.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
opa cupa je napisao(la):
staklo stavi imas kod staklara staklo od 2mm i ja nebi puno razmisljao da imam na izbor 250w ili 400w homemade cooltube pukni unutra mamu od 400w.pozdrav i imas od mene rep+ zbog jednosmjerne trebao si na kartonu napisati jednosmjerna pa staviti di je ovaj bio da neki nesretnik ne zaluta na neciju haubu.


Sto se tice toga, je iz frendove garaze, a on ga je kada je imao manje od 10 godina dovukao doma iz nekog parka...tako da, nije problem..

Hvala na komentarima piplZ
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....rep+ za kreativnost, pre*ebeno izgleda, svaka cast........:clap:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
:clap: za DIY..... prejako!!!


Želim sreće sa kalašom, nemoj ga previše mazit, piše da ne vole to.... :D
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Dobro jutro radni narode Crne Gore, podne je...

Evo, danas, gledam svoju biljcicu, i cini se da je procvjetala.... pogledajte sliku pa recite dali se slazete... btw, danas je 19ti dan od kada raste...




Evo jedne slike cijele, da vidite kako izgleda..




I tu jedne slike listova, jedan par listova mi se malo popigao prema dolje, nije zalivena od prekjucer, temperatura na vrhu biljke je oko 25 stupnjeva.... imate kakav savjet ili nesto ?





hvala
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Nevidi se baš najbolje na prvoj slici, probaj malo zumirat, ali ako su ona dva mala pipka pistile onda je :)
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Nemogu fokusirat ako zumiram... ali da, te male iglice...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.