AK 48 by Nirvana feminised, Cookie kush by Barneys Farm, HPS 1000W, manifolding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Pozdrav ekipi!

Krećem u novi grow, a od opreme sam spremio:

Šator 1.5x1.5x2m
Lampa 1000w dual spectrum
Ventilator 150mm samo za CT
Ventilator 100mm
Mali ventilator ispod CT
(Ventilatori su dobri dok ne krene cvetanje, posle mora turbina i filter)

9 saksija od 18l
Zemlja Potgrond H
Perlit
Coco blok
Hesi grow komplet
Ph metar
Higrometar

Imam 9 semenki ak48 i 4 cookie kush. Od tih 13 izabraću 9 koje će ići prvo u saksije od 1-2l, posle dve nedelje, idu u 18l.

Za saksije sam planirao 50% zemlje potgrond h, 25% perlita i 25% kokosa.

Od treninga planiram manifolding, svaka biljka po osam glavnih grana.

Semenke stavio u vodu na 24h, posle idu između maramica.

Slike ću postaviti za nedelju dana, kada bude imalo šta da se slika.

Pratite me, vaša mišljenja su dobrodošla
:spliff::puuuh::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
150mm samo za CT
Kakav je to CT? Na tu povrsinu od hladjenih reflektora idu samo hood-reflektori. CT nece pokrit. A niti ne znam sto ce ti CT kad imas turbinu i normalnu ventilaciju... samo gubis lumene.

Ph metar ti ne treba za zemlju i hesi. Ako imas cijeli paket, onda si i dobio njihovu knjizicu u kojoj pise da se korekcija ph ne preporuca.

50% zemlje potgrond h, 25% perlita i 25% kokosa.
Nemoj toliko perlita i kokosa. Ja vise od 20-30% nebi preporucio za finalni mix jer bi mogao imat problema sa ph, posto se udaljavas od zemlje i prelazis u hydro uzgoj.

Od treninga planiram manifolding
Pazi se toga jer imas puno biljaka. Napravit ces si guzvu a neces ispunit visinu boxa.
Ja bi napravio jedno topiranje da razbijes formu i to je to, pustio bi da se protegnu pa na cvjetanje.

Sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Eagle
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Sve feminised. Već sam radio sa 1000w bez turbine. Može prvih mesec dana. Posle toga vlažnost skače do 100% zbog previše lisne mase. Kupujem novu turbinu i filter za desetak dana, pa javljam šta sam uzeo.
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Stipe
Cool tube imam zbog 1000w, greje kao luda
Ph treba povremeno kontrolisati, čisto zbog mirnog sna.
Perlit i kokos, mogu ih staviti četvrtinu ukupno i tri četvrt zemlje, nisam jos zamesao
Manifolding... ne moram. Jednim topiranjem iznad trećeg sprata dobijam takođe osam glavnih grana. Više puta sam tako trenirao biljke.
Hvala na savetima ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ako grije ko luda, pojacas ispuh, ako je fokalna pre visoka, namjestis unutarnji vent da hladi vrhove.
Bilo je 1000w i u 120x120 bez CT-a ;) Ide bez problema sa fi150 turbinom i sobnim ventilatorom u boxu. CT je po meni za neke male boxeve do 50x50. Inace....CT je super kao vaza za cvijeće :)
Mirniji ce ti biti san ako ne korigiras nista. Hesi je hibridno gnojivo (organic/mineralno) i korekcija ph nije potrebna, ili kako hesi kaze, nepozeljna. Takodjer bloom, tnt i p+ imaju ph corrector u sebi.
Govorim ti to jer i ja koristim potH i hesi ;) Zaboravi ph metar.

topiranjem iznad trećeg sprata dobijam takođe osam glavnih grana
prije ce biti 6 ako se ne varam....iako svasta tu moze biti. Neke nestanu kod lolipopanja ako ne rotiras posude....i ako lollipopas... ma nebitno, ne treba brojat grane hhehe. Topriaj iznad 3. ili 4. kata i nemas brige.

25% intertne mase je ok ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Bas me zanima da kakav ce AK 48 biti. Izgleda mi super jos od kad sam ga prvi put video, ali nikako da ga probam.
Srecno :gled:
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Prvi update jeah :)

Semenke od Cookie kush su velike, vrlo brzo se otvaraju i puste klicu. AK48 su manje, puste klicu posle 36h+, što je opet ok.

Semenke sam stavio u čašu. Potonule su brzo, pa sam ih posle 12h stavio među maramice. Prva klica se pojavila za manje od 24h. Čim se pojavi klica, ide u saksiju. Saksije su oko 1-2l. Planiram da ih presadim posle 15-20 dana u 18l saksije. Do sada sam zasadio 10 semenki, 3 cookie i 7 ak48. Tri su još među maramicama, možda i bude nešto od njih ovih dana.

Pitanje za vas: koliko bi držali semenke u manjim saksijama pre presađivanja u velike?

Evo i slika, kvalitet je kakav jeste, moraću da ih vadim napolje za slikanja.
DSC_0004.jpg DSC_0005.jpg

Čim izađu iz zemlje stiže novi update! Živeli! :)
 

Prilozi

  • DSC_0004.jpg
    DSC_0004.jpg
    354,2 KB · Pregleda: 69
  • DSC_0004.jpg
    DSC_0004.jpg
    397,8 KB · Pregleda: 70
  • Sviđa mi se
Reactions: zxw and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
A cim ti listovi krenu preko rubova posuda mozes presaditi i neces pogrijesiti,pustis da se osusi zemlja i sve u komadu u rupu u veci pot.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eagle

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mozhe pitanje?
jesu li ti i sada pod 1000 hps?
ak jesu..mozhda si mogao od starta ichi sa vechim posudama..dodushe ne od 18lit. ..jer..10komada u 18lit. to mi se chini previshe za taj box ..+ ti spominjesh josh 3 biljke koje bi eventualno dodao ( jel? ..jer..vidim da si ih sve proklijao )
jedino shto ti ide u prilog je to shto se ak48 ne izduzheju previshe..dodushe.i to koliko che ti to ichi u prilog ovisi o uzgojnoj tehnici koju chesh raditi...ak48 sam imala u vishe navrata..i vishe tehnika sam radila na njoj..i..nekako se ne sjecham nekakve drastichne razlike..mislim da je sasvim ok i kada ju pustish da raste prirodno-bez ikakvog treninga ...takva su moja iskustva.. ( zadnji sam imala proshle godine..i...nebih ju mogla nazvati najbujnijom sortom..--dodushe..pred par godina sam takodjer imala ak48 - uvijek o nirvaninoj ak48ici govorim - i ..nekako mi se chini da je tada bila bujnija...kao da jeizmjenjena..jer..od 3 ili 4 serije..chini mi se da je svaka slijedecha bila manje bujna...)

ak48 je inache odlichna sorta za ptsp-ovce..komotno mozhe ichi kao dnevna terapija..i..chak ju i ja znam popushiti ( a inache jako rijetko pushim jer ne volim da me klepi u glavu..hochu rechi..dosta je blaga..) ...ima onaj lijepi pozitiva efekt i bez trunke zabijanja,tj. onog heavy indica couchlocka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Rastu od početka pod hps. Dual spectrum je u pitanju. Već sam radio s njom i zadovoljan sam rezultatima. Ovu turu ak48 sam već isprobao outdoor. Imam jednu koja raste od marta. Visoka je oko metar i po. Ima loše uslove tj malo svetla. Inače svih deset ak je pustilo klicu.
U.boxu planiram devet biljaka. Izabraću najboljih devet od ovih što su krenule pa ćemo videti za dalje.
A saksije već imam, jesu velike ali mi se ne kupuju druge.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Ja pratim jer me zanimaju velike boxsove jer takav imam sve najbolje mislim da ti ovaj odlicno odgovara za tvoju opremu vidimo da je dosta jak ali sacekaj neki iskusan da to potvrdite sretno