AK48, 400W HPS - prvi grow @yusername

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
Pozdrav, takodjer imam 2 ak48 pod 400 i znao sam drzati na 30cm i sve je bilo ok, imam vent na stalku koji visi vodoravno i puse izmedju lampe i vrhova. isto mi je tako lisce na glavnim vrhovima dobilo po sebi, pretpostavljam da nekad nisam bas sondu postavio na najvisi vrh tako da nije pokazivala temp tamo di treba, nekad je vent puhao po sondi pa isto..sad znamo na sta drugi put treba pazit;) super ti je bilje kolko ih mislis drzat jos?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: yusername
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Išlo je super na 40cm od lampe i trebao sam tako ostaviti. Što se berbe tiče, sigurno ću ih ostaviti još deset dana, a možda i duže.
Stigao mi je USB mikroskop na kojemu su nakon deset min rada riknule četiri LED-ice...napraviti dobre fotke je pain in the ass..

Trihomi sa NEspržene biljoze. 82. dan (54. dan na 12/12) Nirvana kaže 7-9 tjedana za period cvjetanja pa smo tu negdje...
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
 
Poslednja izmena:
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
86. dan (58. dan na 12/12)
Prihrana sa pola doze Cvet-a.
Stigao mi je pH metar - pokvaren. Kada ga upalim, na sekundu pokaže vrijednost 16.6 pa se prebaci na 1 i tako stoji. Na okretanje potenciometra ne reagira. Naravno, prvo sam kupio destiliranu, napravio otopine, sve pripremio za kalibraciju pa tek onda provjerio da li je pH metar uopće ispravan.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
:razvaljen::Iskreno, ja bi ostavio još malo, neka pomlječe ali zapravo :)
Edit: pratio bi trihome iducih dana , zadnjih dvije sedmice možeš računat da budu na vodi pa tako se i ravnas za flush.

Edit 3:Navario sam se ko konj sr na off ,bas sada citam i divim se sam sebi koji njicko ;)
Flushaj bratko topovima ionako im je kraj turbo brzo :razvaljen::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: yusername
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
89. dan (61. dan na 12/12)
Odradio flush.

Prije dva dana sam cviknuo jedan osrednji top i stavio sušiti na radijator. Ustao sam u 5 da u miru i tišini spalim pljugicu uz kavicu. Stavio sam 30-40 posto zelenog, a ostalo duhan. Satro sam se. 45 minuta sam sjedio zabetoniran na terasi na oko nula stupnjeva. Bit će to bomba nakon berbe.
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
102. dan - Berba

Prije berbe

IMG_0657.JPG

Na sušenju

IMG_0683.JPG IMG_0688.JPG IMG_0693.JPG

iskreno, razmišljam da nešto napišem ali baš mi se i ne da pisati - tipkati.
Napljugan sam i oću čilat :joint:
ali ipak....berba je bila....dnevnik....red je.....

koje pogreške sam napravio tokom grow-a:
1. izbacio treću biljku iz box-a pred kraj vegetacije pogrešno smatrajući da će biti gužva. Kada su krenule u visinu, više nije bila gužva i završio sam sa do trideset posto neiskorištenog prostora.
2. nisam razvukao mrežu. Sve je bilo ok dok nisam napravio flush nakon kojeg su topovi počeli lelujati svaki na svoju stranu. Sa mrežom bi bolje iskoristio prostor.
3. spalio biljoze. Temperaturu sam mjerio samo na jednoj točci što se pokazalo kao umalo fatalno. Tempreaturu mjeriti na više točaka.

Grow je inače prošao leđero i bez problema. Žena je malo gunđala ali oprostio sam joj....
Zdrobio oko 80 eur struje - dnevna.
Čekamo da se osuši pa neki SR. Biti će dva jer su biljoze različite. Spaljena je nabijena, tvrda, bombasta, a druga pahuljasta....

Satriani
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
1.JPG 2.JPG

:joint2:

Smoke report
Imajte na umu da mi je prvi grow i da su ocjene subjektivne. (i pod utjecajem)

strain: AK48
breeder: Nirvana
miris iz tegle: snažan "koncentrirani" miris kombinacije citrusa, ružmarina... koji "reže" sinuse. 8/10
miris bud-a
: kao iz tegle samo slabije sa voćnim mirisom u tragovima. 8/10
miris spaljenog
: ne mogu definirati ali ne miriši na "uličnu" vutru. 7/10
okus
: lagan, pomalo voćno kiselkasti, slatkasti.....dobar. Ne grebe i ne tjera puno na žeđ. 7/10

rad: (oko 0.5g u fruli) do prve trećine frulice krene lagana relaksacija od nogu, preko tijela, a onda BUM! U glavu! Pojačana percepcija, kreativa, misli lete na sve strane ali se lako krote i usmjeravaju. Ne tjera na kauč iako se lako priviknuti.
Ako ne pretjerujete, odlična je kao prva jutarnja uz kavicu. Dizalica je. Povremene halucinacije u perifernom vidu što zna biti problem u prometu. Smiješak na licu. Dobra je za druženje, ali zbog pojačane percepcije pomalo smeta kada netko puno i brzo priča. Moja žena recimo.
Odličan je antidepresiv i ne baca u paranoju ali za depru bi je trebalo ostaviti 7-10 dana duže na 12/12.
Ne puca na glad. Malo da, ali te ne tjera da pojedeš frižider.
Legnem u krevet, zaspem bez problema i ustajem odmoran u 5,30 9/10

Što se rada tiče, druga biljoza (slika2) je tu negdje. Prva je neznatno UP, a druga Down.

To je to, dnevnik završen, hvala svima koji su savjetima pomogli, pratili....
Do idućeg grow-a...peace!