Akcija - Ostavimo cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Hoću da ostavim cigarete. I treba mi podrška. Ajde da se skupimo ovde, nikotinski ovisnici koji žele da ostave pušenje i da to uradimo zajedno.

U fazonu onih grupnih seansi. Pa da to uradimo. Nekoliko puta sam pokušao da ih ostavim i trt . Uvek nadjem neki glupav razlog da počnem opet. U poslednje vreme mi ne prijaju, jutros sam izbacivao komade pluća iz sebe, strašno. I evo sad, kuckam ovo a hebena cigareta se dimi iz pepeljare pored.

Ideja mi je da probamo zajedno. Ne moramo odmah danas, svako ko ima volju i želju neka počne kad misli da je spreman, neka to napiše ovde pred svima i napred.

Ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg bih ostavio cigarete. Sve sam probao. Šta mislim ovim da kažem.

1. Zdravlje - Poslednje na listi razloga za ostavljanje. U glavi mi je uvek da se trujemo svim i svačim, zagadjena hrana, piće, sve je hemija, industrija, ma truju nas svim i svačim, zašto onda da ostavim pušenje, sa tim ništa ne dobijam.
2. Novac - Pušenje postaje skup sport. Oko 2 eura za kutiju, puta dve kutije na dan, mesečno oko 120 eura ode na dim. I sad ide onaj glup kontra razlog, pa dobro gde su mi te pare, imam isto i kad ih ostavim i kad pušim, od toga nema ništa.
3. Trujem svoju decu i sve u mojoj blizini - A ne, nikako, izaći ću ja napolje ili ću da oteram decu u drugu sobu ... A i nije strašno pasivno pušenje, kome je od toga ikad išta bilo.

Ima ih još, medjutim opravdanje uvek postoji. Treba samo preseći i reći DOSTA JE BILO.

Evo da počnem. Ja sam teški nikotinski zavisnik i ostavio bih cigarete. Pušim aktivno blizu 30 godina. Ne mogu ih ostaviti danas, ni u narednih par dana ali kad budem spreman javljam se ovde. Ako vas ima koji bi mi se pridružili, ajde da to uradimo. Lakše je tako. Kad podržavamo jedni druge. Verovaću vam na reč a verujte i vi meni, druge nema.



E da, kad uskoro dodje taj dan da kažem ne cigaretama, jedini nikotin koji ću uvući u pluća biće u džointu. Jbg, moram malo duvana da dodam, nemam love da pušim čist, do oktobra kad prispeju moje biljke, a onda druga priča...
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
Prestao sam prije 2 mjeseca, pridružujem se nastavku ostavljanja cigareta jer me još uvijek nekad, otprilike 1 tjedno uhvati da zapalim ali ne zapalim. Dosta mi se ljudi čudilo, pa kako možeš? Samo sam jedne sekunde prestao pušiti, i svaki sljedeći put kad bi pomislio da zapalim, reko... "ma neću, nisam zadnjih 15 puta zapalio kad sam htio, idem nastavit tako dalje". Takav način mišljenja je kod mene uspio. Razlozi zbog koji sam ih (sretno) ostavio su isti kao kod tebe, zdravlje i novac, zdravlje je ipak prije novca. Krenuo sam iskašljavati isto sve i svašta, i sad od kad pušim samo vuju i par puta ulje probao, shvatim da me baš nakon ulja pročisti dosta u grlu i iskašljem ono loše, al ne može se to u jednom-dvaput sve pročistit nakon više godina cigara. Vuju zapalim sa domaćim duhanom koji po meni ima puno puno manje onih štetnih sastojaka i osjeti se, nije fin nit išta al tek tolko ga stavim, prstohvat da ne pušim samu vuju. I to je napredak. Imaš moju podršku, idem i ja dalje sa tim motom. =) :smoke18:
 
02.04.2014
52
54
18
Hookeru u igri sam , samo da znas ;) , sta mislis / te da pocnemo pisati neki savjete,preporuke i tako to za ove koji su se bas " navukli " na duhan , jer siguran sam da ih ovdje ima bar nekolicina koji bi voljeli a ne znaju kako prestat' ? vasa misljenja o ovome ? mislim da cemo prvenstveno morat' bjezat' od ovih sto puse bar neko vrijeme , jer brate kad vidim nekog kako pusi cigaretu uz slast pa jooj , necu dalje da pisem bacam cigare :dada !
 

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
Prestao pusiti prije 8-9 mjeseci prvenstveno zbog zdravlja,pa onda novca.
Prvim 20tak dana nisam zapalio ni jednu poslije toga zapalim jednu i osjetim odvratan ukus,sledecih 7 dana svaki dan uz pivo zapalim po jednu i tad kazem kraj i od tada ni jednu.. i sada nekad pozelim da zapalim,ali bi se onda poslije udarao u glavu ssto sam to uradio a toliko izdrzao :)
Svima koji zele da ostave taj otvor,zelim sto brze da se rijese tog problema..
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
pozdrav forumasi..svi koji zele prestat pusit imaju moju podrsku..
ne pušim vec 2 mjeseca...trenutno "parim" one e-cigarete...i nemam potrebu zapalit duhansku cigaretu(jedino sa mary jane u kombinaciji :smoke18: )
i prije sam znao prestat na godinu dana pusit,ali ovo je zadnji put..
sve je to u glavi..treba imat cvrst karakter i moc kontrolirati svoje potrebe...

zelim vam svima brz i lagan prestanak pusenja..
P.S. zasadite si jednu ljepoticu da vam odvuce misli od nikotina
Peace. :banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Dobra inicijativa, bravo...
Ja nisam ostavio cigarete, ali sam ustrajao u sljedećem.
Postoje tobacco seed banke i jako puno sorti duhana, naručio sam prve godine 4 sorte i fino outdoor.... berba... sušenje...curanje... imam svoj duhan, potpuno isti način kako sam prestao kupovati dim prestao sam zapravo kupovati svaku vrstu dima....
Desilo se to da sam prvih nekoliko mjeseci, iako sam imao svoj duhan želio kupiti neki "ukusniji"... ma nabijem im, toliko su toga stavili u cigarete da više ne znam o čemu sam ovisan.
Sami nikotin i katran su vjerovatno najsporednije stvari u duhanu. Nakon dvije i neš' godine 40 grama (vrećica) duhana mi traje i po tri tjedna.
Oprostite što sam malo offtopic i zapravo ne želim prestati pušiti skroz, želim zapaliti ponekad. Zapravo želim doći do nivoa kao sa travom a to je da imam period kad ne pušim iako imam šta za zapaliti i ne padnem u nikakve depre i krize.
Takav nivo je puno lakše postići sa vlastito uzgojenim duhanom i kako je irieman rekao vježbati svaki dan moć volje i živjeti u trenutku sa svojim bićem...
 
02.04.2014
52
54
18
Hooker-u kako ide druze kod tebe ? Danas bio kod biljoza i zapalim neki hedic santa sative od prijatelja toliko sam se zadubio u biljke i treniranje istih , da sam imao osjecaj da se tu nalazim oduvjek iako sam bio daleko u sumi , :D
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ja izdrzim 2 dana i padnem . Imam neku viziju kako bi to izgledalo da ne pusim , ali ni jedan covek u mom okruzenju ne pusi . Znaci ja , cale, keva, brat, svi drugari osim 2ce . Na poslu kad izadjemo na pauzu to je jedna SEKTA od 12 coveka u smeni svi puse . Sve vidim , svestan sam. Ali ocigledno ne dovoljno .
Mozda kada bih poceo da gajim imao neku extra volju . Ovako nemam trave , smanjio sam na joint nedeljno eventualno dva . I onda sta cu, izgovori i samo izgovori .

Drago mi je kada cujem da je neko prestao ili makar da pokusava . Desava se da takve osobe nailaze na ozbiljne psihicke nenamerne napade od strane pusaca tipa "Ma i ja nisam pusio godinu dana pa sam opet poceo"
"Ako ih do sada nisam ostavio necu nikada"
"Neka ti je sa srecom mada tesko da ces uspeti"

Kao da smo svi Omadjijani .
Samo napred i ono sto ja pricam je ko je jaci JA ili moj mozak ???
 
30.04.2013
34
35
18
34
Ja bas nemam problem sa tim,posle 7 godina sam ostavio cigare,a pusio sam redovno i uopste nemam potrebu za njima i super mi je... ne znam kako,ali bas ne padam i nemam potrebu za njima..tako da Hooker brate,mozes ti to ! :D plus zamisli svaki euro od kutija ti ostaje :) mozda se cini malo,ali se to nakupi fino,vjeruj mi...
Sad mi ne smeta ni kad neko zapali u mom drustvu,a fora je sto mi citavo drustvo pusi cigare... ali zato imam ja moj cigarcic lijepi mali zeleni...
 
06.06.2014
40
35
0
53
uzmi one elektronske cigarete sa ukosom od nikotina za pocetak i poslem polako promenis neki drugi ukus i polako nadamse da ces ostaviti cigarete, ja pusim cigarete i dok spavam verujmi, hrana me nezanima kod mene, bitno je da imam cigare 4 pakla ih cepam ko od sale....
a tebi zelim od svesrca da ti uspe ostavljanje cigarete....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
kapela je napisao(la):
uzmi one elektronske cigarete sa ukosom od nikotina za pocetak

Neću ... Ili - Ili, rešio sam, skidam se sa nikotina na " suvo ". Pre dva sata sam ispušio poslednju cigaretu iz kutije, ja počinjem. I već se kajem što ovo pišem da ne bih ispao " pichka " ako ne izdrzim, ali evo, krećem pa kud puklo da puklo,

10. 07 . četvrtak, neka ostane zabelezeno.

Ajde, ima li vas još ...
 
14.04.2014
38
74
18
neznam kako netko moze biti ovisan o cigarama ja sma pusio cigarete 5 godina redovito i kad je skocila cijena po neznam koji put sam sam sebi reko da mi je to prevelik trosak pogotovo jer tada nisam imo svoje bebice pa je trebalo novaca za te potrebe. bacio sam cigare jer mi nista ne donose (kao npr kad zapalim gicu) i samo su trosak.
sve je u glavi i sve je to dal imas svoje ja ili ne. bar u mom slucaju ;)

ipak sretno u nastojanju da prestanes premda nerazumijem sta ce ti cigare ako imas dnevno 3 do 5 smotuljaka :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
2w3zxxk.jpg
 
09.02.2012
36
7
8
34
I ja hoću da ostavim cigarete ali kako zadržati misao vodilju koja nam pomaže da prekinemo sa cigaretama u stresnim i previše opuštajućim situacijama kada jednostavno zapalim ,kada misao koja nam je pomogla da prekinemo sa cigaretama na nekoliko dana,mjeseci ili čak godina izgubi smisao (u mom slučaju je bilo prvo ostavljanje na par godina pa zapalim i eto povratka u duhanske potrebe za par tjedana i sada ne može proći par dana da ne zapalim) i opet smo na početku borbe sa samim sobom ,a ne mogu više pronaći onu misao koja me je prvi put izčupala iz potrebe za duhanom (ovaj način razmišljanja me podsjeća na petra pana i sretnu misao koje se nemože sjetiti da ponovo poleti ) i sada polako izgaram sa svojom duhanskom potrebom.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Kad kažeš sebi da se truješ , i da syebavaš zdravlje to ne može da izgubi smisao nikada .
Možeš povremeno to da ponavljaš samom sebi , ali misao i njena smisao se ne gubi vremenom ,samo se pojačava ;)

To što kažeš da vremenom izgubiš motiv je tvoj ego i tvoja slabost . Ništa više .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic