Akcija - Ostavimo cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2015
288
229
43
35
4 puna dana i 7 sati bez cigarete.. eto kao u štihu korizme odricanja ja bacio cigarete i kafu..pola zivota pusim.. prestajao sam preko 1000 puta žena me vise ni ne shvaca ozbiljno isto tako ni drustvo.. cak me jebu kad nemam cigareta pa zicam ke opet si prestao pusit.. tako da od tih 1000 prestajanja samo sam jednom izdrzao vise od 3 dana i to je bila korizma prije 7 godina od pusackog staža 13god. sjebao sam se kad je dosao uskrs i zapalio pa popusio kutiju u jednom danu..

ovaj put ako izdrzim korizmu nadam se da necu vise nikad bit pušač.. kavu ne pijem jer sam postao bolestan na nju.. 8kava dnevno nije baš za pohvalu s tim da mi je znalo pozlit od pol kutije cigara ujutro na tašte pa 5-6 kava i da vidis malaksavost hladan znoj blijed padam i gmižem po podu..

zato zbog zdravlja u ovoj korizmi šikaniram kavu i cigarete dva najveca gušta

pijem crni i zeleni čaj.. čaj od koprive kadulje kamilice.. to mi je zamjena za kavu i ne vuce mi cigareta uz ispijanje čaja..

imam u pripremi knjigu LAKO JE PRESTATI PUŠITI s kojom mi je par prijatelja prestalo pušit.. to cu procitat za koji dan kad me uzme kušnja na zub malo da podignem moral i svijest o tom zlu..
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Moram se pohvalit da već 3 mjeseca nisam zapalio niti jednu cigaretu. Iako nisam bio neki strastveni pušač, svega 6-7 komada dnevno.

Frule motam s domaćim duhanom jer mi jednostavno ne šmeka pušit čist cvijet ma koliko dobar bio. Omjer mi je obično 70:30 u korist cvijeta.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Nakon 2otak godina odlucio sam baciti ovo sranje,1364kn sam u prosjeku baco na cigarete i jednostavno sam si reko dosta je bilo. Evo nekih 7 dana koristim e fucking cigaru i mogu reci da sam zadovoljan iako sam bio skeptican prema njoj.
Proslo je preko 7 godina od zadnje cigarete,zna me jos uvijek nekad puknuti da zapalim ali jos nisam popustio :)
Tezak je to put,kakva je to droga da covjeka i nakon toliko godina povuce zelja za tim sranjem…ali sve se moze kad se hoce
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ljudski mozak je sam po sebi droga. Odnosno kemija koja se u njemu odvija. Uzitak, hormon zadovoljstva i srece. Pih. Bas cu morati skupiti "mudo" i baciti to smece. :/ Cestitke drug, uspjeh je to ogromanjski. 45 kg sam skinio, medjutim cigare uspio baciti nisam...
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pusac sam 16 godina, vise od pola zivota nazalost. Tamo s 18 sam prvi put prestao pusit, to je trajalo nekih 3-4mj. Doslovno preko noci sam odlucio, ujutro sam dosao u dnevni kod majke i rekao prestajem pusit. (oba roditelja puse i divili su se mojoj odluci, sto mi je bio vjetar u leđa.) Ali kako sam bio u godinama gdje sam izlazio svaki vikend, puno se alkohola unosilo, i tako nakon 3-4mj krenuo sam samo vikendom dok bi se nalio alkohola, ti bi bilo zicanje u drustvu po dim- dva, vec sljedeci izlazak preslo na cigaru dvije, treci izlazak sam si kupio kutiju i popustio naravno. Nakon toga sam pusio nekih 6 godina i tamo s 26 sam rekao sto ce meni ovo, svejedno mi je vutra bolja, i jednostavno zamjenio sa pljugama u kojim je naravno bilo duhana 50/50 odprilike. Pusio bih po 10-15 pljugi dnevno ali sa bivsom po pola odprilike.. Imao sam i e cig u kojoj sam pario non nikotinske tekucine, znaci glicerin + aroma, jer nikotinske tekucine mi dizu zeludac, i to je trajalo do prosle godine. Ovaj put okidac je bio ogroman stres, jer ne pijem vise od 7 godina ( alkohol vise ne mogu smisliti, jer su mi mamurlci s godinama postali pre teski, a i sam alkohol mi nije neka furka, nisam vise klinac da bi se opijao. I vecina ljudi ne pije u mojem drustvo, jednostavno takvu energiju donosim da se zabavimo i bez promila.).

I evo opet sam na starom pusim previse, stvarno previse domaci duhan motam ko i joint bez filtera sto je milion puta gore, citam ovu temu i razmisljam zar meni ovog treba? Upravo sam zapalio cigaru, grlo me doslovno pece od njih i nesto razmisljam kako bi to mogla biti zadnja cigara, jer vise nemam izvor stresa i mislim da je ovo pravi trenutak da se ostavim toga otrova, jer dok se sjetim kako mi se kondicija poveca, dok stanem s time, i miris izrazi, a pare ostaju u novcaniku. Ovog puta bez ikakve zamjene jer znam da mogu, a trenutno ne mogu vutru dimit iz osobnih razloga. Tako da wish me luck with my choice :)
Nadam se da necu popustit ovog puta, jer odluka je prilicno cvrsta, a blagodati prestanka su mi poznati, milim da covjeku ne treba veca motivacija od osobnog zdravlja, te financijske olaksice koja odlazi doslovno u dim svaki put kad upaljac klikne..

@Himalaya Kada sam prvi put prestao s 18, pricao sam s kolegom od starog, u to vrijeme covjek nije pusio 15g, i rekao mi je "mali samo ne posustaj, evo meni i nakon 15g dode da zapalim dok se razvciram, ali sam davno odlucio da vise necu pusit".. To je bilo prije nesto vise od 10-tak godina, i evo koliko znam covjek dan danas ne pusi :)
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.626
256
Razgovaraju dva prijatelja:
- E pa to je to. Od danas definitivno prestajem da pušim!!
- Ih, pa to je ništa lakše... ja sam do sada prestajao jedno trista puta!

Elem, moja priča je pomalo čudna. Okružen pušačima ceo život, svi u porodici, evo sad i žena tuče dve pakle dnevno - ja ništa. Ono, znao sam kao mlađi da zapalim cigaru kad nemam vu, od onog nikotinskog fleša mi se zamanta, ali baš retko, retko kad.
Sa druge strane, nikako ne volim čistake, čak mi zameraju - ironija - da stavljam previše duvana ponekad, ali šta ću, imam neki svoj mix (isključivo MacBaren jabuka, kafa ili višnja) i držim se toga.

E sad, išao u Kinu da živim i radim pre izvesnog vremena. Bilo mi je jasno da se od vu pozdravljam, vrlo verovatno zauvek - nekako mi se ne pije metak iz kalaša za gluposti :D ali mi je isto bilo jasno da će me ver udarati psihološka kriza, pa se ja opremio gore pomenutim duvanima (jabuka, višnja, kafa, po pet-šest od svakog), k'o da Kina nije najveća pušačka nacija i k'o da tamo toga nema :rofl:

Malo po malo, počeo da palim svaki dan. Prvo po par komada, ujutru uz kafu, uveče uz pivo, pa onda na pauzi za ručak, pa onda na svakoj pauzi sa kolegama, pa onda prosto stalno.
Kontam đavo odneo šalu kad sam potrošio to svoje i počeo da kupujem po trafikama, i trošio već paklu dnevno...
'eeeee moj Wen' mislim se 'pregazio 35 a sad si našao da propušiš...budalo'
Trajalo tako dve godine mog života tamo.. čak je počelo i da prija, da više ne bude samo puka psihološka zanimacija/ritual/zamena za vu

Vratim se ovde - ništa. Ali NIŠTA, ni želja, ni kriza, ništa. Samo sam se prebacio na vu naravno, i opet sve isto - svi oko mene purnjaju k'o ludi, ja se mislim samo koliko sam sreće imao eto.. ili možda nije bilo vremena za razvijanje fizičke zavisnosti (zapravo vrlo verovatno, par godina nije ništa) - ali mentalno da sam se prosto prebacio nazad..evo nznm, sam sebe zgranuo.
Mislim da nijednu cigaru nisam zapalio od povratka, evo nekoliko godina već
Ali imao sam priliku da vidim, i jako dobro znam koliko zlo može da bude..

Sretno svima koji žele da ostave, imate moju podršku!
Ljubi brat!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358

Budfield

Preleleti ovu temu:


Jest' da je tema par godina starija od isusa, al' pisalo se o tome i na drugim temama. Neko je spominjao i zeleni čaj kao zamjenu, i svašta još nešto. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield