Akcija! - Rijecki karneval

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.01.2009
16
0
0
39
Weedran je napisao(la):
Ha čuj velika je rijeka, treći po veličini grad u hrvatskoj, iza zagreba i splita. Ima popularan karneval u kojemu možemo sudjelovati, kud ćeš bolje. Samo neznam koliko će biti tolerantni ovi u komisiji za odlučivanje tko smije nastupiti, samo da nebi zabrijali da smo opasni sa promocijom droge, pa ne dozvole naše sudjelovanje.

upravo zato sam napiso i trazio prijedloge za ime grupe jer treba biti dobro osmisljeno i kreativno a sama zamolba bi bila zapakirana i koncipirana (uz neciju dobrovljnu pomoc,ali ne nuzno) da cemo biti pozeljni kao nova grupa.:icon_lol: uostalom, ovo je maskarana povorka u kojoj svi mogu sudjelovati, stoga ne vidim razloga da nas odbiju. recimo grupa se zove prirodoslovci a maska je kanabis. sta sad? ne vidim problem. ili grupa:javnost, maska: pitanje drustva na koje vlast ne zeli odgovoriti! tu smo da to osmislimo. stoga ajmo. dajte mi repliku na ime grupe i maske.:pat:

Vutragenjo je napisao(la):
Pa 150000 i nije puno ali ako vi kazete da je jedan od najvecih onda cemo vam vjerovat. Meni se mnogo svidja ideja i ako budem u mogucnosti doci cu...sto se tice planiranja putovanja sam uzasan i tek dan ranije znam idem li nedje ili ne.

on je zaista jedan od vecih, ali definitivno po velicini odmah iza venecijanskog u Europi ali u hrv javnosti to nije tako prezentirano. nazalost:icon_mad: dugo vec postoji tradicionalni obicaji kada ljudi maskirani u neke narodne nosnje (danas su to maskare) tjeraju zimu i prizivaju proljece, toplije dane itd. Rijecki prsten takodjer ima tu tradiciju, doduse mozda malo ranije povjesti, ali sami gradjani, grad i zupanija su uspijeli takav obicaj modernizirati i podignuti na jedan visi nivo.
a sto se tica ovog dogadja i planiranja, nadam se da ces napraviti iznimku te se organizirati i doci na povorku:icon_lol:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Evo, neznam dal je ovaj naziv "kanabis – zabranjeni lijek" samo naš tajni naziv za ovu akciju, ali kako bilo evo savršene propagande za taj naziv. Dokumentarac Bijeg od lijeka, od rick simpsona sa ugrađenim hrvatskim titlovima u sliku i prilagođen (xvid/mp3) za hardverske dvd playere, pa zato skidajte (490mb) pržite i dijelite roditeljima, bakama i djedovima, braći, ostaloj rodbini i potpunim neznancima na cesti, neovisno o ovom događaju, ali i ondje:

http://vutratv.info/run-from-the-cure/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LucidDream
11.11.2009
18
0
0
49
Vutragenjo je napisao(la):
Pa 150000 i nije puno ali ako vi kazete da je jedan od najvecih onda cemo vam vjerovat. Meni se mnogo svidja ideja i ako budem u mogucnosti doci cu...sto se tice planiranja putovanja sam uzasan i tek dan ranije znam idem li nedje ili ne.
grad rijeka ima preko 150000 stanovnika a sa okolicom dolazimo do brojke od oko 300000
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ma kakva prica o velicini grada,vidite da se ovde niko ne ume organizovati.Cik da vidim da se sakupe barem 150 osoba s foruma.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja sam se jednom jednom želio zamaskirati u veliki joint... Sasvim jednostavno: plahta, šivači stroj i puno spužve ili nečeg sličnog da se taj "joint" kroj u kojem bi bio čovjek popuni! A na tome onda možemo napisati, narisati ili što god već... Di da se prijavim!? Ja ću doći.
 
10.11.2009
18
12
3
ljudi ideja je za svaku pohvalu ali isto tako bi trebali organizirati kao sto je bio onaj u ZG nesta u smislu legalizacije ili dekriminalizacija lakih droga stvarno je glupo da se za par pljuga ide na ""robiju":lock:. imam 45godina bivsi ovisnik o heroinu u mom skidanju osim heptanona i moje obitelji najvecu zaslugu ima gras koji koristim svaki dan! tako da ga ja i ljudi oko mene smatramo ljekom!!:sun2:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Da brate,ali ga policija ne smatra lekom i to bas pokazuju.
Nadam se da cete se odlicno snaci,da ce organizacija biti dobra,da imate onaj osecaj da radite Pravu stvar ;)

Puno srece ljudi u realizaciji ove vutrociozne ideje :)

peace
 
12.02.2009
1
7
0
34
Vutragenjo je napisao(la):
Pa 150000 i nije puno ali ako vi kazete da je jedan od najvecih onda cemo vam vjerovat. Meni se mnogo svidja ideja i ako budem u mogucnosti doci cu...sto se tice planiranja putovanja sam uzasan i tek dan ranije znam idem li nedje ili ne.

je, stvarno je veoma popularan a i posjećen, a za one koji ne prisustvuju na korzu, gleadju povorku na kanalu ri. uglavnom, cijela rijeka prati. ja sam bila pred par godina isto u povorci, ai svake godine budem na korzu.
 
14.01.2009
16
0
0
39
nice, vidim da ima zainteresiranih i svaka podrska je dobrodosla.
izrada maske je u pocetnoj fazi, pokusavamo dobiti kvalitetu za sto manje novca.
zahtjev za sudjelovanjem ide krajem ovog ili pocetkom iduceg tjedna. nadamo se najboljem :sun2:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Lijepo je što se tako trudite oko toga svega svaka čast

ali samo da proširim jednu glasinu
za prvog zmaja bi se moglo okupiti oko nekih pedeset iljada minimalno
ak bi se crnogorci dovukli, još više :D
u nekakvom glavnom gradu

pa se vidimo, a vama sretno
 
06.10.2009
40
1
0
34
keve ti rado bi dosao al slobodnih dana u tjednu imam jedan a nesmije bit subota i ned -.-.. i jos radim za minimalac 2700... i ekipa me pita zakaj pusim XD
 
13.03.2007
19
0
0
35
ja hvala bogu zivim u rijeci vec vise od godinu dana, i mislim da bi se moglo to jako dobro iskombinirati u ovom gradu, jer je u gradu horda hasomana, a i ja sam vec planiro takovu masku i sam skontat, pa ak ce vise jos ljudi doc odlicno.

jedino sto su drotovi rjecki gori neg bilo koji s kojima sam se susreo u ovoj drzavi, no to i radimo njima u inat.
 
30.09.2009
5
1
0
41
Bok ekipa, evo baš sam naletio na ovaj topic pa da napravim mali doprinos. Za početak, mogu vam reći da znam sve o organizaciji grupe na ri karnevalu što se može znati... kako to znam nije bitno, al vjerujte mi na riječ;)

Sami karneval je najveći u regiji, a neki u zajebanciji kažu da je treći na svijetu. Ne znam koji je na svijetu, al znam da taj vikend Rijeka udvostruči broj stanovnika. Bude ekipe iz cijele europe & čak bude i japanaca sa fotićima:) Lokalna televizija ima cijelodnevni prijenos, a internet streaming svake godine zabilježi da su ga gledali ljudi iz preko 50 zemalja svijeta. Mislim da je to i više nego dovoljno da se neka poruka progura.

Što se tiče provoda, onaj tko jednom dođe vratit će se ponovno! Maškare traju tjednima i cijelo vrijeme se organiziraju različite aktivnosti. Turniri u nogometu, rafting na Rječini, izbor za miss karnevala,... Velika povorka je zapravo veliko finale, tako da taj zadnji vikend grad ne spava. Stalno su koncerti i party-i za ljubitelje svih žanrova glazbe. Svi bircevi rade, ulice su krcate, svi su narakijani,...

E sad ide zabavni dio, organizacija... Prvo treba potvrdit sudjelovanje, a to više nije ni malo lako čak i za grupe koje su se već dokazale. Da pojasnim, prije je bilo grupa tipa ekipa stavi na sebe bršljan, drpe kolica iz marketa i to je maska. U povorku ih krene 20, a ni jedan ne stigne do kraja jer je jedan išao pišat, neki su po putu sreli frendove među gledateljima pa su išli po pivu, jedan grli školjku,... To se je sve toleriralo neko vrijeme, ali zbog velikog broja turista i velike medijske pažnje odlučili su povećati kvalitetu i smanjiti kvantitetu. Pouka je, da bi vas primili trebati se dokazati kao ozbiljni organizatori sa kvalitetnom maskom koji su spremni na komunikaciju i koji će poštovati pravila. Ako organizatore dožive kao hahare koji će radit probleme jednostavno nema šanse da vas prime.

Znači, netko mora preuzeti ulogu vođe grupe i taj mora bit svjestan da će se ubit od posla sljedeća 2 mjeseca. Vođa grupe neka nazove turističku zajednicu i pita što je sve potrebno da grupa nastupi na sljedećem karnevalu. Od tog trenutka na dalje, neka stalno zove turističku zajednicu, pita ih da li je sve ok, upozna se sa njima, neka vide da mu je stalo. Morat će ić do njih popunit prijavnicu. Ta prijavnica mora bit potpuno popunjena. Znam da nećete znat broj sudionika, al napišite cca, to se kasnije lako korigira. Spržite neku pjesmu od npr. marleya i stavite ju kao prilog za pjesmu koja će vas pratit po korzu, alegorijska kola nemojte radit jer za to treba para, ljudi, i znanje. Potrudite se oko dizajna maske, dajte to nekome tko zna znanje... likovna akademija, grafički dizajn,.... Neka skica bude lijepo nacrtana i obojana. Oni vole kad su maske jednake tako da preporučam da svi muški imaju jednu masku, a sve cure drugu masku... ne da svako radi svoju masku pa se pojavi na dan karnevala... to izgleda ko cirkus i to ne vole. Odlučite se za parolu... preporučam da vam poruka bude: želimo dekriminalizaciju lakih droga/vrijeme je da hrvati prestanu radit na crno i trošit na bijelo/vrijeme je da vlada počme loviti kriminalce, a ne klince s jointom... ubacite politiku i vlast u sve to, zato su maškare i nastale!! parole tipa „KraDeZe na vlasti = dileri kupuju vile, a klinci gule kaznu!“ „HDZ bi trebao pušit marihuanu, možda se opamete!“. Te parole čitaju na svakom stageu kraj kojeg prođete, a na glavnom stageu netko iz grupe može doći na stage i dobit mikrofon. Ako se nađe osoba koja ima mota za javne nastupe, ovo je odličan način za širenje neke poruke.

Kad predate prijavu, nazovite i pitajte da li je sve ok, što bi mogli poboljšati, itd.
Što se tiče dizajna maski tu imate potpunu slobodu. Kroz ove godine bilo je alegorijskih kola u obliku kurčine od 5m a ljudi su bili maskirani u spermiće, bio je kip sanadera u sado mazo robi, bilo je i grupa u kojoj su se svi maskirali u različite vrste droga... tako da ovdje nemate brige;)

Organizator treba odrediti datum do kad će bit prijave(uplate), i to treba bit realan rok tako da ostane dovoljno vremena da se naprave maske. Uplate se mogu vršiti na račun tako da bi bilo dobro da organizator napravi net banking račun pošto je ekipa s foruma većinom izvan rijeke. Naravno da će svi uplatit u zadnji čas tako da organizatora ne treba bedirat ako tjedan dana prije roka ima 10 prijavljenih. Btw ako grupa ima 50 sudionika i to je sasvim dovoljno!!

Preporučam da masku radite od spužve i da radite one size fits all. Razlog je što je to najjeftiniji, najbrži i najjednostavniji način, a maska ispadne solidno. Spužvu svatko može krojiti pa vam neće trebat skupe šilice, samo par ljudi, par šablona i puno spužve i ljepila(ili klamerica). Možete uzet još i boja za lice i maska je gotova;)

Ujutro na dan karnevala, vođe grupe će trebat ić do gradonačelnika i raznih političara, među uglednim gostima često zna bit i predsjednik;) Tamo ćete se rukovati sa svima prisutnima i predati im poklon. Kupite ili napravite više malih poklona koji su vezani uz grupu. Btw Vutra kao poklon predsjedniku neće proć:D Ako su u igri ugledniji gosti, onda osiguranje pregledava sve poklone. Osobno svjedočio kad je lik iz osiguranja mućkao jogurt i slušao zvukove:DD

Organizator će dobit kupone od grada za besplatni ručak i bezalkoholna pića za cijelu grupu, tako da imate kupus i kobasu gratis. Obavezno pojedite, dignut će vas iz mrtvih:D

Prije se davalo i vino gratis ali to su ukinuli... možda imate sreće pa su vratili i besplatno vino!

Evo to bi ukratko bilo sve... Trebalo bi sve bit jasno ali ako nije, bit će kad počmete radit;)
Sretno s organizacijom i vidimo se na karnevalu!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Odlican post :thumb:

Od "ovogodisnjeg" karnevala nista pretpostavljam :icon_razz:, ali bi se zato za iduci (2011) trebalo poceti pripremati odmah.

Ja dajem glas za ovaj kostim koji je Weedran stavija :thumb: ( i to za bas ovakav identicni s ustima,ocima, obrvama)
Malo baciti na funny side, /sta je bolje od lista trave; ... napuseni list trave :icon_lol:/

Veca slika:
cannabiscostume.jpg


Zenski dio grupe moze ovako neki jednostavniji kostim :icon_mrgreen::heartbeat:
http://i940.photobucket.com/albums/ad245/He-Man-Cro/MJ-Costume.jpg?t=1260260268
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Ljudi ako to organizirate svaka vam cast,ja bi rado dosa i da van potporu ali sam pun k .... daleko....neman auto... Aj dajte znas kako bi vas volia gledat na karnevalu..PS. Samo nemojte sada svi se napusavat i imat dima kod sebe pa se sjebat se sa drotovima...