Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Pozdrav svima, nov sam u svemu ovome , zasadio sam 2 ž biljke i sada smo 21.9 i nekako mi se cini da nece uspjeti zavrsiti (previse kise), pa bi molio za pomoć i savjete, nazalost neznam koja je sorta , za prvi put napravio sam dosta greski, biljke nisma uopce gnojio, jedna je zasadena u tegli koja je izrasla oko 1.8cm druga u zemlju upola manja.
Zasadio sam iskljucivo da od njih pokusam napraviti kremu pa ako moze par smjernica.
Svaka cast ljudima koji vode dnevnike o vutri kao medicina, pa bi ja pokusao jedan takav voditi, na srecu nije veliki problem kod mame, samo su neke rane koje ne zarastuju ,ali ako uspijiu rane zarasti barem sam nekome pomogao ukolkio ima slican problem.

Ukoliko sam u krivu temu sve postao oprostite
Evo slika :
v.u.t 1.JPG v.u.t 2.JPG v.u.t 6.JPG v.u.t 7.JPG Capture8.JPG Capture9.JPG Capture4.JPG Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ovo je tema za probleme tokom uzgoja. svasta si tu napisao ali ne i sta je tvoj konkretan problem. ako mislis na ovo:
i nekako mi se cini da nece uspjeti zavrsiti (previse kise), pa bi molio za pomoć i savjete
to bas nije problem tokom uzgoja, daj im vremena, strpljivo jos par sedmica pa da ih onda vidimo, recimo sredinom narednog meseca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nexus777
25.06.2014
71
8
8
pitanje gnojim u cvjetanju plantelom cvet, u početku sam zalijevao s 1/3 preporučene doze gnojiva pa podizao to sada sam došao do zalijevanja preporučenom dozom pa me zanima dali da ostenm pri tome i pratim kako se biljke ponaašaju ili imate neki savjet?
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Leaf miners ako se ne varam...
Edit: imao sam ih nažalost ove sezone, ali ne ovoliko, špricao sa neem uljem i počupao listove...
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@nikopanija1 Koja je zemlja? Cime gnojis i koliko?
Imam dve biljke, seme sa ulice, stare oko 80 veca i 65 dana manja
Male biljke za tu starost. Po vrhovima listova sa poslednje slike vidi se da si je pecnuo gnojivom, sada ti donji listovi mogu ukazivati i na pregnojavanje. 1134_Nitrogen_m_m_s1.jpg

U svakom slucaju sacekaj da se javi neko iskusnije kao @Stipe i slicno.

Baci oko malo i na https://www.vutra.org/threads/kompletan-vodič-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph.9910/
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Zemlja je composana, a djubrim ih nekim manje poznatim djubrivom, floraline, uvoz iz nemacke, NPK 7:3:5, svako drugo ili trece zalivanje, sto znaci svaki cetvrti ili sesti dan, kad kako, i retko im dajem punu dozu, upravo zbog velicine. Na starijoj sam poceo da radim main lining (preskocio sam samo zadnje topiranje) i to je dosta usporilo biljku pa mislim da je zbog toga mala, a ovu manju sam klonirao bez icega, bez gelova i praskova, samo voda i zemlja, pa joj je trebalo vise vremena da krene, skoro mesec dana. I ta manja jedva da je djubrena, jednom ili dva puta i to vrlo malo, jednostavno nije bilo potrebe, nije pokazivala nikakve znake gladi, tako da mislim da nije problem u pregnojavanju...ali za svaki slucaj cu da ih malo odmorim od vestackih djubriva da vidim da li je u tome problem.

Citao sam tu temu vise puta i trazio podudaranja sa mojim problemom ali nisam uspeo da nadjem. Najvise slicnosti sam nasao sa napadima spidermites-a, ali i pored trazenja istih i golim okom i mikroskopom nisam uspeo da nadjem niti pauka niti njegova jaja. A na mestima gde je ostecen list, dok je jos zelen, ostaju neke crne tacke, a procitao sam negde da upravo crveni pauk ostavlja crne tacke nakon hranjenja. Takodje se pod mikroskopom vide neka bela vlakna ali nisam siguran da li je od paukove mreze ili je to samo prasina...
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@dinoban , mozes ti ostati na ful dozi ali spalices biljku ako je budes samo gnojivom zalivao, mora malo i samo voda. :)
Najbolje je zalivati, ful doza, pa pola doze, pa trecina doze, tako biljka moze da se hrani normalno ako je neka bas gladna biljka u pitanju, inace primjetis sam kada je biljka gladna, pa das pola doze, ako se fino ponasa iduce zalivanje das ful dozu, pa pratis situaciju, ako je malo pecnes gnojivom, a to ces primjetiti po listovima, onda das samo vodu iduce zalivanje, pa onda opet sledece krenes sa pola doze i tako. Jednostavno prati koliko ti je biljka gladna i nemoj je samo gnojiti, to ne znaci bolji urod, mozes spaliti biljku.
 
09.03.2015
136
88
28
Cao svima. Usao sam u 70 ti dan cvetanja. Planiram seci biljoze ovih dana, nije toliko ni problem obzirom da idu na klanje u nedelju najverovatnije ali zelim nauciti nesto iz ovoga sto mi biljka govori. U pitanju je kao gubitak hlorofila, vec 10 dana samo voda ide i nije bilo problema do pre dva dana, od tada mi se biljka nekako susi na glavnom hedu i listovi kao sto rekoh gube boju. Glavni hed nisam mogao slikati zbog hps-a, ali listove jesam. Bilo kakvo misljenje je korisno. I da pre nego sto zavrsim da dodam da nikakve navike nisam menjao u zadnje vreme sem toga da je temp bila preko 35 jedan dan pre 3-4 dana zbog moje nemogucnosti da budem kuci da otvorim vrata od terase kako bih spustio temp u sobi.?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    240,9 KB · Pregleda: 24