Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.09.2021
6
3
3
46
Hvala ti puno na odgovoru i sorry za onaj post od sinoc. Cijenim ovaj forum dosta i svih vas koji imate volje pomoc. Ja sam prije desetak godina prije svog prvog growa proveo neznam ni sam koliko sati po forumu citajuci, al
nisam nista pisao. Pokupio sam najvise korisnih informacija bas ovde. Posije sam te uzgoje gurao sam dalje. Imao sam kroz ovih desetak godina i vise ali i manje uspjenih outdoor uzgoja.
Evo me jos uvijek na sajtu , zboli me komarci al nema veze. Nemogu ti opisat ni sam koliko si mi olaksa, usra sam se da su ovo hermici, mora bi sve cupat i eto sranja a bas su mi lipe bebice ovu godinu. Sve ih isto zaljevam i gnjojim zato mi je cudno da jedne sorta pozutila a druga izgleda dobro. PH ne mjerim, zemlja neka kupovna.
Zaljevam kisnicom, od gnjojiva sam koristo ovo sismisevo neko. Ovo mi je za cvat a imao sam bocu i za vegetaciju. Na sajtu je malo problem sa suncem tako da su MG bas visoke( preko 3m). Pozutili su doljni dijelovi biljke a gornji se i dalje zelene. Evo jos koja slika al mi pada noc pa je malo slabije svijetlo
20210915_190314.jpg 20210915_190700.jpg 20210915_190346.jpg 20210915_170716.jpg
 

Prilozi

  • 20210915_190110.jpg
    20210915_190110.jpg
    259,8 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena od urednika:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Rekao bi ja je gladna, nahrani je slobodno, ocito ta sorta voli vise jesti. Ne izgleda mi kao problem neki.
Dok problemi idu odozdo prema gore onda je do hrane neke.
Ali ovo gnojivo nije pogodno jer ako samo njega dajes bilje ne dobiva potasium, kod kanabisa se koriste NPK gnojiva ko i kod svega vecinom, s naglaskom u cvatu su P-K, a tvoje gnojivo ne sadrzi P.
 
15.09.2021
6
3
3
46
Rekao bi ja je gladna, nahrani je slobodno, ocito ta sorta voli vise jesti. Ne izgleda mi kao problem neki.
Dok problemi idu odozdo prema gore onda je do hrane neke.
Ali ovo gnojivo nije pogodno jer ako samo njega dajes bilje ne dobiva potasium, kod kanabisa se koriste NPK gnojiva ko i kod svega vecinom, s naglaskom u cvatu su P-K, a tvoje gnojivo ne sadrzi P.
Koliko ja znam sastav gnjojiva N(nitrogen) P(phosphorus) K(potassium). Znaci da mi ne fali potassiuma( kalij) nego mi fali fosfora(P).
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Imas pravo za to, moja brzopleta greska, ali sam ti dobro rekao da ti fali P (fosfor), samo sam zamjenio nazive elemenata, ali simbol je tu i na mjestu.
s naglaskom u cvatu su P-K, a tvoje gnojivo ne sadrzi P.
Jednostavno me P asociralo na potasium, desi se i kemicarima, a kud ne elektronicaru :p
Ali kod tebe fosfor nije problem (a i moze biti jer ima ulogu kod apsorcije ostalih mikro i marko nutrijenata. Link). Sve u svemu, kao sto sam ti gore napisao, uzmes prikladno gnojivo za cvat i nahranis biljku. (imas u poljo apoteci dostupnu plantulu cvijet vjerovatno.)

@Baba yaga malo sam se nejasno izrazio. Nemas klasican nedostak fosfora ( smeđe mrlje ), ali moze bit zbog mobilnosti ostalih nutrijenata. Najvjerovatnije jest jer ga nisi davao.
Mozes ovo iskoristit sto si stavio.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
15.09.2021
6
3
3
46
Cekaj, gore si napisa da fali P, a poslje da P nije problem a i moze bit. Citajuci malo ove dane i ja mislim da fali fosfora. E sad poljo apoteke nemam ni na vidiku, a dok to dode do mene postom, pozutit ce sva. Ovo imam doma,ima dobar udio fosfora u sebi. Plan mi je razmutit sa kisnicom i s tim zalit dobro 20210916_112905.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Ma bre brate kupi plantelu cvet i daj im 15l svaka, duplu dozu hahahha
ja sam koristio ta neka bat cuda u outdoor i rade bruka ali moje je bilo za vege 15-15-15
Plantela ti je 3e po litra.
Poskidaj te pozutele listove i dole sa grana 1/3 lisca da ti se ne pravi velika guzva pa posle da bude i budj, mada ti imaju prostora, u 11 godini growanja slobodno topiraj biljke kad su male, a ta jaja, to su calyx, ja iskreno i dan danas nemam pojma koja im je funkcija, mada rade to znam i svaka zenska biljka ih ima ispod bud sajtova
Edit: gledam sad slike i da su moje biljke, ja bi posekao sve grane sto nemaju gore topove, ovo dole sto ce da ostane zakrzljalo, al ne bas sve od jednom, stim sto bi onda trebao dodati nesto za stres i dozu ugljenih hidrata
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
a ta jaja, to su calyx, ja iskreno i dan danas nemam pojma koja im je funkcija

Kaliks iz kog izlazi pistil je ženski, a kaliks u kome se nalazi polen je muški. Ženski pistili(bele dlačice) služe kao "hvatači" za polen koji muška biljka pušta u vazduh. Kanabis je biljka koja se oprašuje vetrom. Kada se genetski materijal(polen) uhvati za pistil, na tom kaliksu kreće proizvodnja semenke.
 
15.09.2021
6
3
3
46
Ma bre brate kupi plantelu cvet i daj im 15l svaka, duplu dozu hahahha
ja sam koristio ta neka bat cuda u outdoor i rade bruka ali moje je bilo za vege 15-15-15
Plantela ti je 3e po litra.
Poskidaj te pozutele listove i dole sa grana 1/3 lisca da ti se ne pravi velika guzva pa posle da bude i budj, mada ti imaju prostora, u 11 godini growanja slobodno topiraj biljke kad su male, a ta jaja, to su calyx, ja iskreno i dan danas nemam pojma koja im je funkcija, mada rade to znam i svaka zenska biljka ih ima ispod bud sajtova
Edit: gledam sad slike i da su moje biljke, ja bi posekao sve grane sto nemaju gore topove, ovo dole sto ce da ostane zakrzljalo, al ne bas sve od jednom, stim sto bi onda trebao dodati nesto za stres i dozu ugljenih hidrata
Nije meni problem 3€ dat nego kako sam napisa, nema poljo apoteke ni blizu. Nekad zopiram a nekad i ne, ovaj grow nisam topira jbg.
Nebi joj sad kida te donje grane da je ne stresiram bezveze. Ja sam vise old school grower, koristim jako malo tih preparata. Ovu godinu sam koristia ta neke preparate od sismisa, to mi je sve prijatelj poklonia. Ja sam dosad od gnjojiva koristia govna od kokose u malim kolicinama i pri kraju cvatnje malo meda i sta bude. Dosad sam bia zadovoljan kako mi je to ispadalo. Dobijen manje na kraju al bitno da imam za pusit i da znam sta pusim a ne da moram kupovat neka crna i pljesniva albanska sranja.
Evo od prijatelja stara je imala doma, tako da sam sad dobia tu jednu plantellu cvet al nema etikete iza. Mislim zalit svaku biljku sa 10 l vode danas. Koliko da stavim ml plantelle na tih 10l?
20210916_143913.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daktilograf
13.08.2021
36
18
8
pozdrav trebam pomoc
danas sam primjetio da su mi zadnji dole listovi poceli zutiti.zalijevam je dok ne vaza dobro olakša.prihranu jos u vegetaciji jos nisam davao.u cemu je problem?hvala na odgovorima
received_282781560052407.jpeg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Danas primjetio? to zutilo je tu 2-3 dana najmanje.. Nisi naveo koja je zemlja u pitanju, koliko je biljka stara, ph vode, nista bitno. Izgleda gladna dusika, ali moze biti i lock nutrienta ako zaljevas s krivim ph a losa zemlja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alien OG

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pozdrav trebam pomoc
danas sam primjetio da su mi zadnji dole listovi poceli zutiti.zalijevam je dok ne vaza dobro olakša.prihranu jos u vegetaciji jos nisam davao.u cemu je problem?hvala na odgovorima
Pogledajte prilog 415392
Fali hrane mjesec dana je neki limit za zemlju nahrani i voda ako stoji 24h ph skace na 8 preporucio bi akvarijsku pumpu ostavis pola sata dok mixas gnojiva i igras se sa biljkom dodatni kisik radi cuda. A ove tockice mi vise lice kao da si ih ti nabacio citav boks i saksija su ti prljavi, nebi bilo lose i malo da pocistis kasnije kad budes imao debele hedove prasina vlaga i ostala sranja idealno za pljesan
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Evo mene ponovo, sličan problem kao prošli grow sa gelatom.. Prokleta rđa.
Naime imam dve biljke u 11.4L root pouchevima, i 2 komada u 2L saksijama. Double Kush Cake Auto, sve saksije isti strain. Problematična je jedna od dve u 2L potu. Ona je narasla stvarno lepo za svoj pot.

a (1).jpg

Problem je počeo pre nekih 7-8 dana od samo nekoliko tačkica, nakon toga sam je 2x zalio sa PH korigovanom vodom na 6.8 i dozom CalMaga i činilo mi se da je bolje, dok jutros nisam video na gornjem listu novu fleku...

a (2).jpg a (5).jpg a (3).jpg a (4).jpg

Zemlja je PotH, ritam zalivanja je dva puta voda, jednom hrana, linija je hesi, PH vode nisam korigovao(osim poslednja 2 zalivanj) ali sam pratio i uvek je bio između 7.5 i 7.8. CalMag dajem svako drugo hranjenje. Zapremina saksije kao što sam rekao 2L. Nametnika nema.
Moja sumnja je da je pot dosta mali, što znači da sam možda trebao CalMag da dajem svaki put sa hranom liči mi na Cal nedostatak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN
23.03.2012
33
47
18
31
Znači otprilike mnogi imamo isti problem. Smrdibube,gusenice, crvi šta li su već,a i skakavci. Obrstise mi dobro jednu biljku,a krenule su i na ostale.
Mene zanima da li je neko nekad uspeo efikasno da se izbori sa crvima? Neki organski/bez karence preparat? Svake sezone ista stvar,rucna borba,noćna mora su mi postali...
Ja sam napravio rastvor od belog luka. Čen belog luka sam izgnjecio,stavio u času vode da prenoći. Jutros sam procedio i isprskacu jednu od tri biljke da vidim kakvi su efekti. Imam još i vaši one male sitne i bele i crne,nema šta me nije snašlo,a negde sam na 40dan cvetanja,ima da teram još 20 dana najmanje. Ovo ne može da ih ubije,al bi trebalo da ih otera.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN