Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2015
23
3
3
30
@ZdravaTrava

Evo nabavio sam ,izaslo me na kraju 630kn jer sam morao i prigusnicu kupit .Tip u ducanu mi je reko da lampa nemre radit bez prigusnice jer bi se kao sve skurilo,jel to fakat tak ili sam bacio lovu?
Reflektor ,lampa SunMaster Hps Dual Spectrum 250W(33000 lumena) , ta prigusnica i tekucina za testiranje ph.
Ovaj kao "box" sam napravio tak da sam izrezo kartonsku kutiju i sa unutarnje strane nalijepio aluminijsku foliju,unutra cu drzat biljku...posto nemam ventilator,sve to skupa mislim drzat na škrinji kraj frizidera di je ipak temperatura mrvicu niza nego u ostatku kuce.jel mi mos sam rec koja mora bit udaljenost izmedu biljke i lampe ? I slobodno ak jos imas kakav savjet , pucaj ;)

IMG_3989.JPG IMG_3990.JPG Screenshot_1.png
 
16.12.2014
353
246
43
30
Treba ti sve, nije te lik lagao, bez brige...
Ne znam kakva je ta tekucina, ali digitalni ph tester ti je preporucen, jeftini su, ima ih od 7-8$ na ebayu i trajat ce ti dugo, samo pazi da dobijes s njim prah ili tekucinu za kalibriranje :)
250W u kartonu bez ventilacije....hmmm....to mi nekako smrdi...na pozar, ali ajde, kako hoces, ja se to nebih usudio napraviti da ti budem iskren, imam drveni box 40x40x140 sa lampom od 150W i bez oba ventilatora upaljena mi temperatura divlja, a 250W bez ventilacije bi ti moglo ozbiljne probleme raditi tako da malo porazmisli i o tome..
Sta se tice udaljenosti, kazu da je oko 30cm idealno, ali najbolje ti je provjeriti tako da stavis dlan, ako ti nije pretoplo na dlan, biti ce u redu i za biljozu.
sretno stari, vidi se da si ulozio truda, ali mislim da bi trebao jos mrvicu plan doraditi da to bude perfektno! :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ahaaa, kuzim :)
A dobro, ja se nadam da ti je u toj prostoriji preko noci onda temperatura barem 19, jer bi moglo biti problem, malo ces biti ogranicen sa prostorom i morat ces okretati svako malo biljku kad bude cvjetala da bi svi vrhovi imali svjetlosti, ali cak bi moglo i upaliti :)

I stavi si neki tanjuric obavezno ispod, jer ako ti procuri, znas i sam u sta se karton pretvori kad se smoci :)
 
22.02.2015
23
3
3
30
ima plasticna posudica,sam kaj je prozirna pa nisi valjda skuzio :)
temperatura prek noci je oko 22 (bar tak termostat pokazuje), a kad dodu topliji dani,do onda bum valjda skombo kakav ventilator
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ma super onda :)
I na dnevnu pazi, i nabavi onaj digitalni ph metar, sve ovo ostalo je samo losa zamjena, nazalost i sam sam iskusio jer sam tvrdoglav i nisam slusao kad su mi govorili :p
Sretno majstore, bit ce tu dima ;)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
I tako mi od štedne žarulje došli na hps od 250w. Jao jao.
Sad si se usosio, jedno povlači drugo jbg stari.
Treba ti box (najmanje 50x50x150-najviše 80x80) i trebaju ti ventilatori za ohladit taj box.
Ili ako možeš objesi reflektor u kut sobe i uperi jedan vent između lampe i biljke. Temp ne smije prelazit 28 stupnjeva!
I tu ti nikakav frizider pored nece pomoc. Kartonska kutija+hps=vatrogasci party
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joso22
22.02.2015
23
3
3
30
Cek pa ne kuzim kak bi se mogo box s biljkom zapalit ako je reflektor udaljen 40-50cm(ne dodiruju se uopce).A reflektor ima grlo e40 , pa ne mogu stavljat stednu s e27 na njega...mogu eventualno kupit negdje drugdje grlo za e27 zarulje i zamijenit
 
Poslednja izmena:
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Može ak imaš punjač od moba neki za spojit usb. Al nije to neko riješenje, mislim oke je za početak al trebat će ti jedan pravi od 120mm ili 140mm i jedan od 80mm. Adapter kad budeš kupovao uzmi onaj kojem možeš mjenjat izlazni napon, to je ful praktično.
Di smo sad, box ili kut od sobe?

Edit: idem ja sad imam nekog posla pa včrs nastavim. Zasad je bitno da lampu upogoniš i staviš što bliže biljci a da ne prelazi 28 stupnjeva pri vrhu biljke. Ako nemas termometar onda stavi ruku pod lampu, ako tebe ne peče neće peć ni biljku :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: joso22
22.02.2015
23
3
3
30
Stara dosla doma i pop*zdila,lampa je tolko jaka da u kuci ne treba ni jedno drugo svjetlo,stan je osvjetljen tom žutom bojom i to se izvana bas jako primjeti...rolete ne mogu bit zatvorene 18 sati dnevno,i zivim u zgradi di je sve puno ljudi,sve mi se cini da je sam pitanje vremena kad ce neko zbrojit 2 i 2 i prijavit...morat cu izgleda to ic vratit i trazit povrat love dok jos mogu...bas sam se shebo -.-
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
22.02.2015
23
3
3
30
a jbg... mislim da cu od iduceg tjedna pocet radit na PC grow boxu,to mi se nekak cini najjednostavnije,kuciste mogu đabe nabavit,ventilatore kupim i 2-3 stednje zarulje prek 20w sa 6500k kak si reko(za vegetaciju) ,termometar ,tajmer i bok..Necu imat problema ni sa svjetlom ni sa prostorom,a i manje ce me kostat
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Neš imat ni prinosa. Mislim oćeš al htjet ćeš preć na veće a lampa ti već u stanu :D
Ša ti frka nać neki ormar izbušit dvije rupe hehe isplatit će ti se ;)
Neka neka bitno da ti imaš volje i pokopčao si nešto bit će nešto samo se trgni, biljki ti kuca sat tika taka u ovom trenutku
 
  • Sviđa mi se
Reactions: joso22
16.12.2014
353
246
43
30
Da, ali i racunaj da ce urod biti znatno manji.
Inace da, vidis uopce o tome nisam razmisljao, ali jbg....uzmi vremena i pripremi sve, nabavi sav potreban alat i tek onda kreni, zurba ti moze samo usrati cijeli proces growanja ili jos gore, kao sta si sam rekao, razotkriti te, a svi znamo kakve su posljedice na divljem balkanu..
Sretno

edit - Sori kravice, nisam ni vidio komentar :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PanAm11