Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Imam ovaj jedan White Rhino koji pokazuje neke probleme, mozda i mojom greskom, evo i generalije:
  • 20. dan vege na zemlja/treset kombinaciji
  • 400W HPS rasveta na 45-50 cm od biljki..
  • Ne koristim prihranu jos uvek (osim zadnje recenice u ovom postu)

koji jedini pokazuje neke probleme tokom rasta, mada lepo raste ruku na srce.
Ima iste uslove kao i ostali ali njemu nesto fali ili je previse. Gledam bas da ne zalivam previse,nikada mi voda nije iscurila na tacnu recimo...
Problematicni je prvi levo, evo i 2 slike:
BOX-dan-20.jpg

Problem-na-WR.jpg

Jesam ga jednom ranije polio po listu malcice sa razredjenom plantelom, ali malo, tipa 1 dcl
sto mi ostalo od paradajza pa reko ajd da probam malo na njemu, otuda fleka na listu.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
I ja sam prije dva tri dana skužio malu žutu flekicu na listu i isto mi je ovlaživač puštao hladnu maglicu baš po dijelu tog lista, onda sam ga preusmjerio i nije se širila :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
09.03.2015
115
232
43
Pozdrav ekipa.
Uskoro mi stižu sjemenčice pa planiram krenuti svoj prvi "indoor".

BOX:
180x180x200 cm (šxdxv), iznutra izoliran stiroporom 5 cm (zbog hladnoče) i postavljena alu folija mat strana jer me je kinez sje. za mylar foliju (nije došla)

VENT:
Ventop Air system, odvodna cijev fi 100 mm, ispuh 100m3/h, postavljen bočno u vrhu boxa, na kontra zidu 2 pasivna upuha fi 80 mm (ne ulazi svijetlo)

LAMPE:
Sylvania HPS SHP-T 400W Basic
Osram Vialox 600W NAV-T 4Y Super (Son-T Plus)
Sjenila "home made" od aluminijskog lima.
Nemam Cool Tube!!

TEGLA:
PVC 30x30 cm, kvadratna cca. 18L

SJEME:
4 x Chemdog Fem. (GHS) - THC 21,5%, CBD 1,5%
4 x Royal Medic Fem. (RQS) - THC 10%, CBD 12%
1 x Iznenađenje (daju mi jednu menkicu gratis pa sam odlučio i nju piknut da se iznenadim, nadam se da je fem,)

E sad ovako:
Radio bi ulje tako da pomješam Doga i Medic zajedno (nešto će mi valjda ostati i za u papir)
Planiram krenuti sa 9 tegli, svaka curica bi imala prostora 60x60 cm.

Zanima me:
- Dali je previše 9 kom. za taj moj box.?
- Jesu mi dosta ove lampe za tu veličinu boxa?
I najvažnije:
Sjeme planiram piknuti odmah u te moje tegle i odraditi cijeli groow bez presađivanja, pa molim za vaša mišljenja oko zemlje.
Potgrond H ili Terra Magma? Koja mislite da bi bila pogodnija za odradit cijeli groow od klijanja do berbe?

Naravno da ću otvoriti dnevnik i nabaciti koju slikicu kad startam. Možda si uzmem i mentora.

E da, šta je to trim?

U išćekivanju vaših mišljenja. Pozz
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Zanima me:
- Dali je previše 9 kom. za taj moj box.?

Ne. bit ce ti i malo viska prostora u boxu.
- Jesu mi dosta ove lampe za tu veličinu boxa?

Jesu, za 9 biljaka bit ce i malo vise svjetla nego sto treba ali od viska glava ne boli moze biti samo bolje.
I najvažnije:
Sjeme planiram piknuti odmah u te moje tegle i odraditi cijeli groow bez presađivanja, pa molim za vaša mišljenja oko zemlje.
Potgrond H ili Terra Magma? Koja mislite da bi bila pogodnija za odradit cijeli groow od klijanja do berbe?

Imas temu o zemljama u unutrasnjem uzgoju i citaj sto vise po forumu i naucit ces nesto, niko nije bio carobnjak iz prve. Sa svakim uzgojem bit ces pametnji i bolji. Osobno nebi preporucao Terra Magmu a potground H nikad cuo za to. Citaj etikete na zemlji ili pitaj u temi zemlja

LP doomer : )
 
16.12.2014
353
246
43
30
Pozz, evo i mene pritegnuo problem....
Nekako mi ovaj hed baca na vlagu, dobro sam ga pregledao i ne izgleda mi nigdje trulo niti kao da ima ikakvih gljivica.
Pa evo slike, ako netko moze procijeniti umjesto mene na sta ovo lici bio bih zahvalan

UTwl62y.jpg
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo da se nadovezem, primjetio sam da joj svi vrhovi tako mirisu, a recimo biljci koja je odmah do njega mirisu normalno...
Je moguce da biljka ima neki neobican miris? Trihomi su na ovoj vec vani, na svakom cvijetu na onim listicima ih ima ko u prici? Koliko ce to jos dok ne bude spremna otprilike? :)

Edit: evo zabih malo dublje nos, ima miris trave, i cini mi se da nije vlaga, ali podsjeca kada se mirisi sa daljine, ali definitivno ima neobican miris...

U vege sam imao problema s vlagom i nije htjela preko 45% nikako!
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ok, zahvaljujem :)

Jos bih se volio nadovezati na ovo, imam neke slutnje pa ono....bolje sprijeciti nego lijeciti...
Usput: 06.02. je zapocelo cvjetanje, pred nekih tjedan dana sam radio flush.
Obje biljoze su odbacile nekoliko listova s dna (nakon sta su se osusili), i to je pocelo malo nakon pocetka cvjetanja.

Mene brine sljedece: na jednoj biljci koja je prilicno visa od druge sam primjetio da su na vrhovima listovi iznutra malo svjetliji, bacaju na zuckastu boju, dok su izvana onako zdravo zeleni, ti vrhovi su bili prilicno blizu svjetlu pa sam ih sada uspio odmaknuti, dali je to zbog svjetla ili neki drugi uzrok?

Sta se tice druge biljoze, osim tog cudnog mirisa (radi se o ovoj sa slike gore) primjetio sam da su vrhovi nekih listova osuseni i uvijeni na gore (osuseni i srolani na unutra), ali samo vrhovi, ostatak lista je zelen, a kod ovih donjih je poneki pomalo zut, ali nadam se da je to normalno :)
To s rubovima se ne desava na gornjim listovima, oni mi izgledaju prilicno zdravi.

Biljke nisu iste, posadjene iz dva razlicita paketa, na jednoj taj cudan miris zemlje/vlage, a na drugoj onaj klasicni.

Primjetio sam da imam problema s drenazom...
I kako sam pretpostavljao da ce ovakvih problema biti, zabiljezavao sam i raspored zaljevanja, ne od pocetka nego puno kasnije, ali eto, mozda ce netko uvidjeti da radim gresku.


19.2 - cisto
21.2 - cvijet
23.2 - cisto (problemi s uvijanjem) (prosli dan nakon)
25.2 - cisto
27.2 - cvijet
28.2 - cisto (opet uvijanje)
2.3 - cvijet
4.3 - flush
6.3 - cvijet
8.3 - cisto

Zaljevam sa gnojivom FloraVita (3,3-5,2-6,7) jer nije bilo plantele, tj. bilo ih je par, ali nije bilo one cvet nego sve varijacije sa najvisim postotkom N-a.
Pise da se zaljeva svaki tjedan (to valjda znaci jednom tjedno, nisam siguran :p), pa dali ja mozda pretjerujem?
Jer ovako ispada da zaljevam skoro dvaput tjedno.

Evo ispricavam se sta sam natrpao cijelu stranicu svojim glupostima, ali zelim eleminirati eventualne probleme koji bi se mogli pojaviti kasnije, nisam mogao slikati jer su biljke malo naguzvane, temperatura u sobi je niska, pa ne zelim raditi neke velike oscilacije jer ih je danas vec bilo kada sam triput isao snifati taj vrh jer se nisam htio pomiriti s tim da mozda gnjili.

Zahvaljujem unaprijed, navecer se vracam pa ako bude trebalo kakvih dodatnih informacija cu ih tada dodati.
 
Poslednja izmena od urednika:
09.03.2015
115
232
43
Mozes slobodno klijat. Malo je jaca zemlja i biljka je malo nervozna na pocetku al zemlja je za preporuku.
Hvala Stipe. Nekako mislim da mi je jednostavnije piknut u zemlju nego klijat u maramici , pa u teglu , pa u veću teglu... kakav sam stručnjak sigurno bi nešto shebo. Ovak odmah u veliku i rasti hehe.
Daj mi reci šta je to trim?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Izgleda ko burnovi, da ih nisi spalio sa gnojivom ?

Dosta ljudi na forumu koristi
potground H i ja je imam trenutno u boxu,odlična je zemlja :)

Aha Klasmman, bas gledam. Kako nebi cuo za klasmman, nisam nikada probao ali cuo sam za njih. poznati su i trebali bi biti kvalitetni. Daj reci jesi unutra posadila male biljke, znaci nije pre jaka ? i sve ljepo zdravo, vrhovi lista zdravi ?

pitam jer cu mozda probat uskoro, cini se kvalitetna i povoljna, dosta mi je compo sane : )
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara