Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Puno je početnih 440 PPM pogotovo ako ne znaš od čega se sve sastoji ta voda.Postoji li kakva analiza vode iz tvoga grada? @Perdajz 500 ppm hrane nije puno ali ako tomu dodamo 440 to je 940 ppm-a.Možeš probati miks česmovača + destilirana da smanjiš početne bar na 200 PPM-a i na to dodaješ hranu
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Slažem se da je puno, ali ima ljudi i na ovom forumu koji koriste česmovaču (uspješno). Ako se stanje ne popravi za dan-dva, mogu pokušati sa 100% destiliranom vodom. Kanisteri od 5 litara su negdje oko 14-15 kn u dućanima, tako da to nije neki ogroman trošak - treba mi 20 litara za probu. Ionako gledam RO filter za ubuduće, ima ih na jebaju za stotinjak eura.




* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Evo kod mene je situacija da je voda isto tako oko 400 ppma 7.2 PH . Što se tiče ppma idi na 550 voda+nutrijenti tu nebi trebalo bit problema . Ph se digne u prva 24 sata vjerovatno zbog klora .
Netreba ti to zaljevanje odozgora ... Pucketanje zraka na površini stvara vlagu unutra oko čašica i to vlaži korijen u saksiji . Po hydrotonu zaljevaj max. 2 puta tjedno čistom ph vodom . Voda iz česme je tvrda sa puno Ca pa tu zna doći do nekih lockouta . Vidim da flora duo gnojivo dolazi u 2 varijante za tvrdu i za meku vodu . Nadam se da si gledao što si uzeo :) . Moguće je da na tvrdu vodu punu kalcija dodaješ još kalcija .
PH postavljaj što bliže 5.8 pa ga pusti da važe na 5.6 i 6.2 . Provjeri kakva ti je voda i korijenje od biljke . Izuzmi faktor algi i nečistoća uz sve ovo . Postavi sve na optimalno pa promatraj dan-dva kako se ponaša ako baš nemaš novca i vremena za kompletnu zamjenu vode sa destiliranom .
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
mar1o
Ma nisu sredstva problem ;) RO je u fazi odabira, dvoumim se između dobavljača u UK i DE. Samo treba vremena za to, jest da je tri klika mišem, ali je i poštar u igri.

@Perdajz
Znači, visoki polazni ppm ne bi smio biti problem? 550 sam imao do sada, pa su mi se počeli javljati ovi simptomi, prvo su se mrlje vidjele samo pod lampama - izvadim ih na danje svjetlo i sve je savršeno zeleno - vratim nazad pod lampu i pokažu se mrlje po starim listovima. Onako pravo se počelo vidjeti prije nekoliko dana, a onda su se počeli i isušivati listovi. Na osjet su suhi i kruti, ali ne i lomljivi. Ostalo se vidi na slikama.
Zalijevanje odozgora je za malu saksiju sa strane, neko začinsko bilje, vidi se na dvije slike. Osim toga imam i rajčice u sustavu ;) Tu saksiju ću jednostavno izbaciti.
Što se tiče gnojiva nisam gledao! Naručio sam iz Italije jer sam tamo našao povoljno, i isti dan u dućanu naletim na isti paket po ok cijeni. Rekoh sebi, znam talijane, to neće stići za mjesec dana pa sam kupio. Tj, mislio sam da je isti - sad imam FloraDuo za tvrdu vodu i Flora series za meku vodu. Totalno različiti preparati. A talijan stigao u tri dana!

Uzet ću destiliranu vodu sutra, nije neka lova u pitanju. Ne radim ovo radi uštede već želim naučiti tehnologiju.

Koliko gnojiva da dodam u destiliranu vodu? Ako su do sada bile u 440+ vodi mislim da može ići 500-550.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: @Perdajz

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Nebi smio . Moja voda je isto 400 ppm sa 7,2 PH . Dosada sam imao što mi se čini Ca deficiency na par listova . To je trajalo par dana i dalje je sve bilo ok . Svakako ti je najbolje rješenje promijeniti vodu sa destiliranom . Napisao si "zadnjih dana PH je bio stabilno na 6.2" . Na ovakve stvari pazi da ti Ph nebude lockan predugo na jednoj vrijednosti . Pusti ga da varira . Teško je reći što je uzrok kada se dogodi ovako neko sranje jer puno je tu faktora . Ali nebrini se bit će to sve 5 ;) ti napravi ono što možeš . Sutra mjenjaj vodu pa javi kako ide . Sretno .
Edit : Ja sam išao na 500 sa biljkama starim 15 dana . Moj savjet je da nepretjeruješ . Stavi na 400 sa destiliranom vodom pa ako u 24 sata nepokažu da im smeta diži za 50 svaki dan - dva na 550 .
Smiksaj grow bloom 2/1 .
 
Poslednja izmena:
02.04.2015
69
122
33
torland
Pozdrav, imam problem sa dvije biljke.. listovi se uvijaju unutra poput kandzi, problem je previse dusika, i nutrient burn fleke na vrhovima listova.. zanima me da li mogu premjestiti biljke u novu zemlju? znaci da ih izvadim iz zemlje, operem korjen i vratim nazad u novu zemlju ili da napravim flush.. predpostavljam da su biljke jos dok su bile seedlingi bilje pognojene sa gnojivom u stapicu (nije mojom krivicom).. hvala
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nije preporucljivo, medjutim s obzirom u kakvom su stanju tesko da moze biti gore. Pitanje je koliko su stare biljke, da li se isplati to sve raditi ili recimo staviti nove menke na klijanje ;)
 
02.04.2015
69
122
33
torland
a nezz imam i nove tri polako rastu,ove su vec dosta stare pocinju hedove radit,jedino dvije od tri su pocele sad pokazivat gore navedene probleme,inace mogo bi neke slike stavit da bolje vidis,ako nije preporucljivo necu to ni radit pustit cu ih da pokazu jel mogu do kraja inace mislim da biljkama treba nekih mjesec dana do kraja mislil da ta jedna "ziva" cak i prije,jedino me jos zanima kolko to usporava njezino cvijetanje i jel moze izgurat do kraja :(
 
29.03.2015
40
171
33
43
Prije svega zahvala i pohvala ekipi na ovom forumu, na vrhunskom poslu koji odrađuju, pogotovo ciljam na edukativni dio :respect:
Sve kaj znam o gajenju, naučio sam na ovim stranicama, a sad bih završio sa hvalospjevom pa potražio pomoć, zbog koje prvo javljanje baš i je na ovoj temi.

Znači, kupio 60 days lemon auto od dna genetics ( upravo jel piše u specki da je odličan za neiskusne, da se može i na kuhinjskom prozoru uzgojit, bla, bla ), i malo ozbiljnije se uhvatio growa, nego što sam to dosad odrađivao. Odnosno sastavio boxić, menka u navlaženu vatu (ženin uložak :) ) proklijala u roku 24 sata. Piknuta cm i pol u zemlju, balkonia (isto kod vas našao preporuku) pomiješana sa stiroporom. Za 24 sata se naziralo probijanje, za 48 izašla van...i reko, krećemo :skot::... i otprilike od tad, kurčina...ne događa se ništa, odnosno otvorili se ovi prvi, okrugli i stalo sve...ne pokreće se dalje, a vidim da živi...znači pričamo o biljci koja je prošli četvrtak izašla svoja 3 cm van, i od tad stagnira, odnosno tek se nazire prvi (ili drugi, kak hoćete) par listova. Inače biljka je pod 4 cfl 6500 k 25w phillips, i 1 cfl 2700k 25 w, ( udaljene od nje nekih 5-7 cm ), temperatura od 22-27, 1 pc vent rastjeruje zrak između. Hygrometer je naručen, kao i PH metar, tako da vam info o tome ne mogu dati. Zalio prvi dan vodom iz pipe sa malo octa...treći dan, i jučer (7 dan od klijanja)...kad je pod svjetlom digne listiće skroz gore, spušta ih u mraku. Bila je na 20-4 do danas, sad ću pokušati sa 12-12.

Fotka, okinuta tosterom DSC00124.jpg

Ako ima kakva ideja kaj napraviti, ili gdje sam pogriješio bio bih zahvalan..

Zemlja se uleknula, svjestan sam tog propusta, napuniti do vrha, sad znam...jel bi kad bih sad napunio, samim time skratio biljku, ovaj dio stabljike koji bi zatrpao, strunuo? ili postao korijenom?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Kolko je to malo octa i na kolko vode? Na litru vode se stavi mozda 1ml plus minus kakva je voda.
Koja je to zemlja?
Nebi istrulilo nista, to se i radi inace. Mozes zatrpat do vrha....al tek kad utvrdimo kakva je to zemlja
 
29.03.2015
40
171
33
43
Učim već dugo od Vas, puno duže no što sam registriran, pa mislim da nisam napravio grešku sa octom...gađao sam upravo to, na litru, mililitar...možda i manje jer me bilo frka bilo čega tako oštrog, maloj bebi dati...

images.jpg

Obožavam Vašu sistematičnost, stvarno naučite ( one koji žele naučiti ) ljude i poslu, i ophođenju sa forumašima.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ne spominjes temperaturu? Vlaga se takodjer ne spominje? Imas li vent koji puse unutra u boksu, mijesa zrak? Nema potrebe skidati PH za tako malenu biljku. Prvo i drugo "zaljevanj" govorimo o 2 deci vode sve skupa ide cisto iz pipe.
 
29.03.2015
40
171
33
43
temp sam spomenuo, 22-27... boks je otvoren, pošto sam imao ideju da je malo razrastem (zato sam i krenuo sa 20-4, iako proizvođač spominje 12-12 za najbolja ostvarenja ), a onda radim stealth..ova 4 sata je provodila u totalnom mraku, temp 20-22, i pc vent po njoj. Rekao sam već i da ne mogu dati info o vlagi, pošto čekam hygro...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Sve sto si napisao je po PS-u. Iskljucili smo sve moguce uzroke. Ako cemo ti vjerovati na kolicinu octa koji si stavio. Eventualno moze biti interval zaljevanja kako kazes 2 puta u 7 dana. Gornji sloj zemlje osusile CFL-ke i ona stoji gladna. Stabljika izgleda kriticno. Neznam sta drugo reci osim da pokusas drzati gornji sloj zemlje vlazan nekom prskalicom ili necim takvim i strpis se jos koji dan. Ako ne bude nista šikaj, šta da ti kažem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fukki

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
evo da se nadovezem posto sam vec natipko.

Zemlja nije. Plantella je ok
Temp nije.
Vlaga nemoze radit takve probleme

Koja je temperatura u visini stabiljke. Stavi sondu ili termometar u visinu i pricekaj 3-4 minute.
I ovo za vlagu kako Bizo kaze, da nije zedna mozda.
Ventilator probaj da ne puse direkt u biljku dok je tak mala, radije malo pored nje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fukki
29.03.2015
40
171
33
43
Baš me jebe to kaj ne znam kaj je krivo, pa bi mi se moglo opet omaknuti, i o ovom što spominjete, zalijevanju sam najviše razmišljao, i jednostavno je ne mogu sad razumjet, jeli joj previše, ili premalo...onom metodom sa prstom, sve štima.
Prije nek sam pitao ovdje, prozujao sam stranim forumima, našao skoro isti primjer upravo sa ovim strainom, makar je taj izbacio 2 kata pa stao i umro. I jebe me kaj mislim stalno da mi ovim dizanjem i spuštanjem listića nešto govori, a ja je jebeno ne razumijem :oops:
E, razmišljao sam i nisam li sa stiroporom mogao zajebat stvar, pošto je iz nekog starog taburea, nije baš stiropor kao ovaj koji bi sam namrvio, nego pravilne kuglice. Ali on je neutralan, ne? Služi samo za propusnost?

Hvala oboma na pomoći, i na savjetima, šta bude biće.