Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2015
40
171
33
43
Što je krivo? Previše?
Jučer, zalio sa 2,5 dcl i procurilo dolje...ostavio pol sata, pa izlio ovo iz podloška, isto negdje ovdje pokupio..
I sad zujim po stranim forumima, i većina koja ima problem sa stunt growth, ispada da ima zbog prezalijevanja.

Ne kužim kaj ti ima biti sumnjivo sa octom? Kaj bih ja imao od toga da izmišljam? Tražiti pomoć, a ne reći istinu, ne razumijem zašto bih to radio, niti ikoga tko bi to radio.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Premalo, napisao sam ti ja gore. Ne radi se o mjerama u litrama, koliko si dao ili sta ja znam. Povrsina zemlje je bila suha. Biljka je i ovaj tren max 5 cm u zemlji. Kad krene joj treba vlazan gornji sloj zemlje, jer na pocetku tu jedino uzima "vlagu" Nije isto 2.5 deci svakih 3 dana i 4 puta pošpricati biljku sa 2 ml svaki dan prvih 3-4 dana ;)
 
29.03.2015
40
171
33
43
e jebi ga, onda sam baš krivo skontao, sori...hvala svejedno na savjetu, i ako može još nešto...jel bi mi valjalo možda sada dobro navlažiti zemlju koje još imam, i napuniti teglu do vrha, tom dodatno navlaženom?

edita:

ma kakve tenzije, cijenim svaki odgovor, i već sam rekao, apsolutno sve kaj znam, znam od Vas, tako da imam biti kuš, znam di je moje mjesto kad razgovaram sa Vama...

tegla je 5L, normalne ona neka...plan je bio u četvrtastoj, a onda zadnji dan trčao po okruglu jer je i to neki savjet nađen na ovom forumu, kako vole dublje tegle...
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Teglu od 5 litara zalijes Laganini, malo po malo sa 1.5-2 l vode.
Ako to napraviš onda kod malih bilku sto imaš skoro 7 dana ne trebaš zalit.
Jedino po površini možeš malo zalit, ako se na površini skroz osuši.

Tu si pogresio. Zalij kako treba. Ako si opomogne videces.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Sutra mjenjaj vodu pa javi kako ide . Sretno .
Edit : Ja sam išao na 500 sa biljkama starim 15 dana . Moj savjet je da nepretjeruješ . Stavi na 400 sa destiliranom vodom pa ako u 24 sata nepokažu da im smeta diži za 50 svaki dan - dva na 550 .
Smiksaj grow bloom 2/1 .
Rečeno - učinjeno!
Iskoristio sam priliku i promijenio i tip tanka. Sada tank popunjava cijelo dno boxa u visini od 15 cm, obložen je duplom folijom i s donje strane izoliran sa 40 mm ekstrudiranog stiropora.
Napunio sam sa demineraliziranom vodom (10 kn/5L iz bau-nešto) i dodao GH Flora Grow/Bloom/Micro u omjeru 2/1/1 (za meku vodu)

Polazna čista voda PH 5.5 i 16 ppm (0.032 EC), stara voda PH 6.8, 369 ppm (0.738 EC)
Nakon dodavanja GH Flora PH 5.9 i 353 ppm (0.706 EC). Nisam se usudio više dodavati. Vidjet ćemo sutra kako će reagirati.

Edit: PH i EC metar kalibrirani prije mjerenja uz pomoć standardnih otopina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and @Perdajz

Cer

22.02.2015
5
0
1
27
Eo ljudi imam od piramyd seedsa super hash..zanima me samo ova smeđa fleka..jel to nest ozbiljno il?
Odmah da naglasim da sam početnik..preko dana mi bude na prozoru..a preko noći u boxu pod svijetlom.(ne cijelu noc)
Stavio sam joj neku led rasvjetu..zaljevam jednom dnevno..tek tolko da zemlju bude uvijek vlažna
Dok je na prozoru bude plastična boca na njoj na njoj...ak moze neka pomoc bio bih jako zahvalan
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    218,6 KB · Pregleda: 25

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
@zlotvor To je to . Sad teži dio ... Čekanje . Ako novi rast bude zdrav i zaustavi se širenje tih mrlja , rješio si problem . Jesi uradio šta u vezi sve one vode oko stabljika? Biljka bi oko stabljike trebala biti samo malo vlažna , a ne skroz mokra . Dovljna je maglica u rezervaru . Vlaži skroz do povšine hydrotona .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and zlotvor

Cer

22.02.2015
5
0
1
27
E bas suprotno..to je bas suho bilo hahah
Tu di je taj krug bude ta boca..boca po sebi ima rupe tak da nikad ne bude prevlazno..cak se ni "magla" tj. Vođa ne uhvati po boci..bude tek koja kap vode na kojem listu
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
@perdajz
Čekanje i nije toliki problem. Imam tu (ne)sreću da stalno ima nekog posla, pa ne virkam svakih pet minuta u box. Zato i imam automatsku ventilaciju i praćenje svih parametara.
Riješio sam i vodu na površini spremnika, promijenio sam tank, izbacio saksiju na vrhu i sad su ostale samo one koje su u spremniku. S gornje strane je isto stiropor od 40 mm u kojem su rupe za biljke, voda je isključivo ispod tog stiropora ;) Sutra ujutro bi se trebalo pokazati je li pomoglo, pa ću staviti slike i izmjerene vrijednosti PH/EC.
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
@zlotvor 4.jpg Na ovo mislim . Vidim tu puno vode na površini . Jesi tek zalio pa sliko ili je tolika voda stalno prisutna pri površini saksije ? Stabljika nebi smjela biti u tolikoj vodi , to isto može izazvat komplikacije . Kada korijenje uđe u vodu nakon nekih tjedan dana nema potrebe za tolikom vodom na površini hydrotona u saksiji .
Edit : Ako misliš postat toliko slika otvori dnevnik hehe ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: zlotvor and Bizzzo

Cer

22.02.2015
5
0
1
27
A čovječe
Aj drzim fige da je sve kak treba..i imam jos ams o Ghs-a i na jednoj mi uopce nema onoh prvih listića
Proklijala je i sad vec nekih tjedan dana nema nist, tj. Danas se počelo nešto pravit...sutra poslikam to..ostale normalno rastu..
 
16.12.2014
353
246
43
30
Eo ljudi imam od piramyd seedsa super hash..zanima me samo ova smeđa fleka..jel to nest ozbiljno il?
Odmah da naglasim da sam početnik..preko dana mi bude na prozoru..a preko noći u boxu pod svijetlom.(ne cijelu noc)
Stavio sam joj neku led rasvjetu..zaljevam jednom dnevno..tek tolko da zemlju bude uvijek vlažna
Dok je na prozoru bude plastična boca na njoj na njoj...ak moze neka pomoc bio bih jako zahvalan

E jbg sada :D Malo na prozoru, pa malo pod "nekom" LED rasvjetom, ne ide to tako prijatelju :)
I nema potrebe svaki dan zaljevati, zemlja se mora ponekada i osusiti malo, inace moze doci do truljenja korijena i svacega...
Biljka mi se cini i malo mrsava za tu visinu
Ne znam o cemu se tocno radi, ali siguran sam da ima s time veze :)
I ne znam zasto boca iskreno

Slobodno pricekaj odgovore i ostalih, siguran sam da ce ti imati jos savjeta koji ce ti pomoci, ali za sada barem znas generalno
Sretno :)

(I mislim da je perdajz govorio odgovarao drugom kolegi, a ako se ne varam pricaju o hydru, pa nemoj pobrkati)
 
Poslednja izmena:

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
@bakalula Osa koja ubija pauke . Bez zajebancije :D .
Edit : Nije to gamad . To ti je jedna jako korisna životinjica . Ako neželiš paukovo gnijezdo u blizini dobro ti ih je imat .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Kaže, fungus gnats

fungus-gnat-super-closeup-sm.jpg


Nakon što se nastane u boksu, šta ih to tjera da ostanu u istom?
  • Previše zaljevanja

  • Mokar gornji sloj zemlje

  • Nedostatak cirkulacije zraka
Riješenje: ·Što učiniti ako imam gnatove?
  • Budite sigurni da zaljevate Vaše biljke u pravilnim intervalima

  • Iskoristite žute ljepljive trake da utvrdite stvarnu količinu gamadi

  • Pobrinite se da ventilator koji mješa zrak unutar boksa puše i po površini zemlje
Larve koje se nalaze u gornjem sloju zemlje izgledaju ovako

fungus-gnat-larva-sm.jpg


Postavi ljepljivi papir protiv gamadi ovako pa vidi koliko ce ih se zaljepiti. Ako ih bude masa onda moras poduzeti daljnje korake.

fungus-gnats-yellow-sticky-traps.jpg


Više detalja

http://www.growweedeasy.com/fungus-gnats
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni and Avantura

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Zbunili ste me sad, jedan kaže jedno, drugi drugo. Ovo nisu gnatovi čini mi se, čak sam testirao onu metodu s krumpirom i to više puta i larvi jednostavno nije bilo.

Ventilacija je vrhunska unutar boksa, ne zalijevam često i nemam larvi. Također ovo nisam našao samo u boksu nego na potpuno drugim mjestima u kući, a biljka nema nikakva vidljiva oštećenja nit simptome koje bi imala od larvi.

p.s imam papir taj ljepljivi svuda po boksu i dosad u dva dana imam 3 ove bubice zalijepljene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leddom