Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
onda nek pravi zamku sa sundjerom i secerom, ovako cist secer nece bas valjati, obicno se tako posipa so, secer ce privuci mrave i iz komsiluka, ugljeni hidrati i belancevine su im osnova ishrane
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Naravno,ja sam ima problema u kuhinji sa njima,tako sam ih privukao,ali samo sa papirom a u papir secer... zao mi bilo da ih ubijam :) i resio se njih... naravno da ima vise nacina,kao i sto ti obrazlozi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
recept sa sundjerom je malo brutalan al ne morate ono na kraju raditi, dovoljno je ostaviti ga negde dalje u prirodi, dok gra mravi ne napuste :) i dosta o mravima, ima i posebna tema Mravi
"-spremite "slatku klopku" od cistog sundjera i posutog secera. za kratko vreme mravi ce se nastaniti u njoj, i posle toga sundjer stavite u kipucu vodu"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
20.03.2015
29
2
3
30
ja znam da vi ljudi imate posla i nisam vam ja naj bitnija stvar i sve, al jel postoji ikakva sansa da dobijem odgovor na svoje pitanje hvala
 
20.03.2015
29
2
3
30
ee da je 2 ima njih i vise, al ja nikako nemogu nac koliko cesto da zalivam s ovim odredenim gnjojivom, nasa sam neke druge i pise svako tjedan dana, al nigdi jos nisam nasa za ovaj moj, stvarno me nece :(
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
svako trece zalijevanje gnojis, evo ti tablica za hesijeve proizvode..

UK_schemaaarde.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vinko23
22.04.2015
2
0
1
Pozdrav, novi sam pa bih cisto onako pokazao biljku i da vidite dal' se moze vec poceti gnojiti. Posadioo sam je prije nekih mjesec i par dana. I dalje mi je u plasticnoj casi pa jel potrebno presadjivati u saksiju? Trenutno nemam nikakav problem "bar ga ja ne vidim" bitno mi je samo da vi ocijenite jel ima potencijala :)

3970.jpg


397111.jpg
 
09.04.2015
1
0
1
31
Jel ima itko iskustva sa biljkama og alien, pri kupnji na kutiji pise 40/60 days, uvjeti sve ok sve ima u boxu sad ima vec negdje 40 dana sigurno i zanima me kada pocnu rast ovi hedovi bas u sredini i sastrane, to mi je prva biljka ikad, znaci ona raste stalno i zasad je sve ok haha i sad nakon 40 dana se vec pitam zasto nema vec hedova, samo ima one bijele dlačice na pun k mjesta u sredini je grana razgranata i tri stabiljke sastrane visoke svugdje samo te bijele dlacice i oni mali listici ? plz help
stavim sliku uskoro da se bolje razumije
 
17.11.2013
90
92
18
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke (dinafem, pyramid seeds)
2.Koliko su stare vaše biljke ? 24 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 37cm (ova konkretno)
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 16l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Biobizz light mix+glinene kuglice na dnu
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svaka 2-3 dana ovisno, voda iz pipe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nazalost ne znam nit imam ikakav ph mjerač (što mislim da i je problem u ovom slucaju)
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Biobizz start paket, gnojim po njihovoj tablici
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? trenutno je sylvania 600w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 50 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?120x120x200
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 27.0-28.5 temp/vlaga 45-66
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi samostalni grow IMAG2543.jpg IMAG2543.jpg IMAG2539.jpg IMAG2542.jpg IMAG2540.jpg
16.Fotografija ?
 

Prilozi

  • IMAG2541_BURST002.jpg
    IMAG2541_BURST002.jpg
    270,3 KB · Pregleda: 6

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nazalost ne znam nit imam ikakav ph mjerač (što mislim da i je problem u ovom slucaju)

Tek kada budes PH znao netko ce ti moci konkretno odgovoriti. Ono sto ja vidim je da si gnojio takodjer. Lagano kandjice na listovima i na trecoj slici cisti nut burn. PH, PH, PH!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420_DUDE and L0oD
24.04.2015
31
20
8
pozdrav svima, kako nebih otvarao novu temu za pomoc moram pitati na ovoj!
E ovako pre par dana sam nabavio semenke za sortu kako mi je receno WHITE RUSSIAN
takodje mi je receno da je to biljka samo za out door pa me zanjima dali je to tacno
da nebude da me neko zeza, a inace ovo bi mi bio prvi grow!
Takodje me zanjimaju iskustva sa ovom sortom ako se neko susreo!?
e sad idu malo komplikovaniji problemi imam oko 15ak semenki ali ne i uslove da sve zasadim,
shta da radim!?
drugi veliki problem mi je shto je moja okolina prepuna industriske konoplje i nebih voleo da
to shto bih radio propadne oprashivanjem mushkih biljaka pa me zanjima koliko udaljeno mora biti biljka jedana od druge da se nebi oprashile!?
i zadnji problem mi je da nisam mozda malo zakasnio za out door!?
ako sve bude kako treba otvoricu i dnevnik pa da mozete da pratite deshavanje! :D pozdrav svima!
 
17.11.2013
90
92
18
16L posude nema potrebe zalivati svaka 2~3 dana ako zalivas kako treba

zaljevam ih sa 1.5l vode svakih toliko..probam tezinu posuda pa procjenim..mislis da je to puno/cesto?!

@Bizzzo- svjestan sam da mi treba ph metar očito, ali citao sam onaj tutorial "ph metar bez ph metra", dali da za sada dok ne kupim, stavim onaj omjer(2x2ml) na litru vode i molim Boga da je ph na nekih 6.5 ili...?!
dali su trakice dobre kao privremeno rjesenje?!


EDIT : hvala na brzim odgovorima decki! ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
takodje mi je receno da je to biljka samo za out door pa me zanjima dali je to tacno
da nebude da me neko zeza,
nije tacno
imam oko 15ak semenki ali ne i uslove da sve zasadim,
shta da radim!?
kog ce ti 15 menki, jel to feminizirano seme. zasadi 5~6
pa me zanjima koliko udaljeno mora biti biljka jedana od druge da se nebi oprashile!?
par kilometara u krugu ne bi trebalo biti druge muske biljke, pogotovo ne industrijalke
da nisam mozda malo zakasnio za out door!?
nisi

zaljevam ih sa 1.5l vode svakih toliko..probam tezinu posuda pa procjenim..mislis da je to puno/cesto?!
biljke nemaju ni mesec danas i ne mogu popiti pola litre dnevno, zaliva se tako da se ceo supstrat natopi dok dole ne procuri, pa se ceka da se zemlja lepo prosusi