Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2014
29
29
8
Pokupio sam ovcije djubre sa njive sa namjerom da njim gnjojim biljku ali bilo je dugo na jakom suncu i sada je veoma cvrsto pa me zanima da li je sada beskorisno ili se jos moze koristiti?
 
08.03.2015
21
191
28
37
Zanimam me kakve su ovo bijele tockice i sitne rupice po listovima, i kako najbezbolnije zastititi biljku od toga
imaasdasda.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
09.04.2015
37
1
8
27
Jbg nema mi opcije one da dodam u onaj komentar pa moram novi post sry skontao sam sad se moze li samo misljenje kako je najbolje to napravit znaci flusam je i onda da je zalijem sa koliko vode sa regulisanim PH i gnojivom i isto dali sa punom dozom ili pola ? I hoce li lisce nakon 7 dana promjenit boju msm posvjetliti i doci sebi ili ako nece kako da znm da joj je nakon toga ok ?
 
12.09.2009
56
81
18
40
poz dobri ljudi :D. imam problem sa temperaturom .kako su krenule ove vrucine u boksu mi je temperatura oko 38-39 (kada je ukljucen hps) .ubacio sam veliki vent koji duva u vrhove ,medjutim od previsoke temperature listovi su poceli da se suse .skoro svi veliki listovi su se osusili,ostali su samo oni mali koji su na budovima .biljozi je ostalo jos odprilike 2 nedelje do kraja ...sta mislite da li ce izgurati jer ne znam da li ona sada napreduje ili stagnira u ovakvim uslovima ???preko dana kada nije ukljucena sijalica temperatura je oko 29-30...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pa valjda da spustiš temperaturu trebaš pojačati ispuh a ne upuh. Sad je gotovo ak je ostala bez fun i ostalih listova, neće imat šta obavljat fotosintezu pa se ni nebude mogla više udebljat. Ak je 2 tjedna do kraja onda skidaj to, džabe je mučit više.
 

Pohani šnicel

Aktivan Član
22.05.2015
90
286
53
I meni druze su napale neke male bele sitne,kontam da su to biljne vasi,ja sam ih resio sa Tonus insekticidom,2,5g na 5l vode i posle jednog tretmana nestale,ali sam ceo box isprskao i zemlju i biljoze...sad mozda iskusniji clanovi imaju manje "hemijsko"resenje odlicno ali meni je i ovo pomoglo..poz
taman mi tako i izgledaju nekako ko male ušii brze ..čak ja mislim da su mi one pojele jednu menku jer sam našao samo oklop od nje a onog unutra nigdi...
 
09.06.2015
3
2
3
59
taman mi tako i izgledaju nekako ko male ušii brze ..čak ja mislim da su mi one pojele jednu menku jer sam našao samo oklop od nje a onog unutra nigdi...
Pa da,i meni su trckarale po saksiji i po biljcicama,ali insekticid im je dosao glave iz jednog tretmana,posle par dana momentalni oporavak biljozica..nadji na forumj ako imas neko organsko resenje za njih,greota sa hemudzama prskati ali ako nema druge radi sta se mora...sretno

Sredstvo protiv lisnih uši i gljivičnih bolesti

Lisne uši znaju ponekad biti stvarno dosadne. Najlakše ćemo ih odbiti od biljaka ako u blizini oboljele biljke posadimo lavandu ili čubar.

Lisne uši možete mlazom vode odstraniti s biljaka. Taj postupak treba provoditi ujutro kako bi se biljke što prije osušile na suncu.

Ako to ne pomogne, možete upotrijebiti neko od prirodnih sredstava.

Protiv lisnih uši, hrđe, grinja, gusjenica i mrava u 10 l vode (najbolje kišnice) potopite 300 g svježih listova i cvjetova pelina ili 30 g suhog pelina.

Ostavite pelin da se namače u vodi 2 – 3 dana, nakon čega je tekućina spremna za prskanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pohani šnicel

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
Gnojim pola doze hesi bloom i p+ ali mislio sam na ovo što su se savili listovi prema unutra i usput kako da regulišem taj duši u boxu drzim

taj lađa-stajl listova, kljove i tamnozelena boja su simptomi viška N
lišće se neće oporaviti nego će početi žutiti
da sam na tvom mjestu probala bih ih obilno zaliti s pH korigiranom vodom i preskočila bih gnojenje bloomom
izgleda da biljoza nema baš dosta svjetla, pa su i ptrebe za gnojenjem manje