Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
biljki ti je falilo sunca + prekomjerno zaljevajne i izduzivala se ..tamo di si zaokruzio primjeti ces da je stabljika na toj interodi deblja nego na dnu i jednostavno ti je postao vrh biljke pretezak za njeno tijelo te tako nemoze da izdrzi vremenske uvijete.....vezi dobro da je vjetar ne polomi i teraj dalje ;)
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Velicanstveni je napisao(la):
Naime, imam problem s lišćem na tri biljke koje sam zasadio. Svaki puta kada dodjem na sajt listovi budu sve više osakaćeni, bilo je obilne kiše prethodnih dana ali leda nije. Biljke su visoke otprilike 50ak cm po meni. :unsure:




Je li itko imao sličan problem i može li se to kako sanirati jer vidim da neki listovi počinju žutiti? U strahu sam da im se što gore ne dogodi jer nisu loše krenule nakon što je napokon izašlo sunce. Zalio sam ih s gnojivom 20-20-20 (za sobno cvijeće i povrće) da probaju doći k sebi.
Unaprijed zahvaljujem. :thankyou:
Možeš slobodno otkinuti par tih listova neće joj naškoditi. A gnjojiti možeš sa Plantelom list dok raste a kad počne da cvjeta onda sa Plantelom cvijet.I sam je koristim i odlično se pokazala i čuo sam samo najbolje pohvale za nju.Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adi and funky weed

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
U biti odgovaraš na davno postavljeno pitanje :) i ja se nebi složio oko kidanja žutog lišća, lišće se kida kad je suho al ne kad je žuto. Dok je ono žuto većinom je mekano na dodir što znači da još ima tečnosti u njemu i da i dalje obavlja svoju funkciju u fotosintezi, kad posmeđi e onda više nema svoju svrhu. Što se tiče plantele nije da je ono wauuu odlična, ali je idealna za one koji nemaju mogućnosti izdvojiti mnogo para za kvalitetno gnojivo.
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
pozdrav ljudi .što da radim,naime imam white skunk i počeli su žutiti listovi više manje svi , večina ih je odpala ostalo je samo par velikih listova,čak mi i oni malli kod čvaraka žute .Flušao sam ali nije pomoglo ,prihranio sam sa jungle jucom malo manju dozu neg kaj piše nije poimoglo,samo sa vodom ni to nije pomoglo svaka 3 dana po po 6 decilitara vode.vodu inače mješam da ju obogatim kisikom nekih 10 minuta.kanta je 30 litarska tenperatura oko 30 vlaga na 40% ,ima li netko savjet šta da radim..zemlja je organska.PH na 6.5 .. :watchplant:

https://www.vutra.org/gallery/image/481-100-3388/

https://www.vutra.org/gallery/image/480-100-3384/

https://www.vutra.org/gallery/image/479-100-3383/
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
previse gnojiva premalo vode. 1/3 korenina gde si zalivao svaka 3 dana ti je počelo gniti

ostalo ti je presušilo. presadi je globje i mozda spasis.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U problemima si viner..ph vode vjerojatno ne da je loš nego je katastrofa,biljka je u visokom cvijetanju i iskreno neznam šta možeš napraviti..to što je požutilo,požutilo je zbog VELIKOG nedostatka dušika (n)...neznam kakvu zemlju imaš...s flushanjem samo si pogoršao...sit...listova skoro da i nemaš koje bi spašavao...u normalnim okolnistima rekao bi ti da smuckaš gnjojivo bogato dušikom i malo tekuceg železa da dodaš....al pošto je cvijetanje vec uznapredovalo neznam kolike koristi ima...ali ako možeš probaj slobodno...
Nemožeš 30 lit kantu zaliti sa 6 dcl vode za boga miloga...kresneš 3 litre unutra pa mir par dana..pa opet ponovo..s obzirom na kolićinu zemlje i samo 6 dcl vode biljka se nije nahranila u umire od gladi....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
30l zemlje ..ja sam u cvjetanju Arijan haze imao posude od 30l i gutala je 10l svakih 5 dana bez problema ...ali jbg imao sam zvijer;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
Jack-Sparrow je napisao(la):
U problemima si viner..ph vode vjerojatno ne da je loš nego je katastrofa,biljka je u visokom cvijetanju i iskreno neznam šta možeš napraviti..to što je požutilo,požutilo je zbog VELIKOG nedostatka dušika (n)...neznam kakvu zemlju imaš...s flushanjem samo si pogoršao...sit...listova skoro da i nemaš koje bi spašavao...u normalnim okolnistima rekao bi ti da smuckaš gnjojivo bogato dušikom i malo tekuceg železa da dodaš....al pošto je cvijetanje vec uznapredovalo neznam kolike koristi ima...ali ako možeš probaj slobodno...
Nemožeš 30 lit kantu zaliti sa 6 dcl vode za boga miloga...kresneš 3 litre unutra pa mir par dana..pa opet ponovo..s obzirom na kolićinu zemlje i samo 6 dcl vode biljka se nije nahranila u umire od gladi....
Ok.PH je uvijek na 6.5,mjerim svaki puta, i čisto sumnjam da je to jer bi onda i druge bile isto takve,popadali listovi ali nisu zdravi su ko dren.Bijlke nikada nisu ostale bez vode na to pazim..Prvo kadu napunim vodom oda ju prevrčem iz visine da ju obogatim kisikom nekih 10 min..Hranim ih redovito jednom voda jednom jungle juce,sva tri koristim kako i piše na uputama čak i malo manje neg je prepisano da ih ne prekurim.E sad zemlja je organska--iz kauflanda-- neznam koja i isto sve su posađene u tu zemlju ,ukratko sa svima postupam jednako.Nemičem kante sa mjesta da bih im sjebao korijenje tako i da to nije, a šta je tu je probat cu staviti malo više j.juca koji ima više dušika i željeza ako ga ima j.j..jer je visoki datum za kupnju nečeg od prihrane.Nadam se da se drugima neče desiti isto takova sudbina..

Hvala na pomoči.
 
03.07.2013
1
0
0
BEOGRAD
Pozdrav drusvo . Pre oko 2mes. sam zasadila 3 biljke i kao odrzavam ih po neki osnovnim instrukcijama ali mi se cini da ne radim nesto kako treba :dada stablo mi je pretanko a razlistala se lepo , skontala sam i da je kraj lista pozuteo a necete mi verovati jedan se list iskovrnuo (skroz se savio ) . Sta raditi ? moze li da raste na dnevnoj svetlosti ? mozda sam preterala sa zaluivanjem . . . sta da radim sa pozutelim listovima ? ima li nade ili moram ispocetka ? :eek:hno: molim za detaljne instrukcije jer POJMA NEMAM :icon_cry:
 
14.03.2013
25
13
3
jel si ih zasadila u saksije ili u zemlju?
koliko su osuncane?
dajes li im neku hranu?
daj neku sliku pa da vidimo konkretno o cemu je rec.... ;)
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
dbrr.jpg


z7os.jpg

drugari imam problem, na vecini biljaka mi je lisce na vrhovima ovakvo. ocigledno nesto nije u redu ali ja ne znam sta. molim pomoc.

na nekima jos losije izgleda i jako se pokupilo ka unutra, predvostrucilo se da tako kazem...
 
17.06.2013
9
5
0
Biljka je 2 i po meseca napolju, poslusao sam savete pa sam joj obezbedio vise svetla (posekao sam neke grane koje su blokirale sunce) i pocela je malo da se grana u sirinu, stablo je zadebljalo, ali takodje ide dosta i u visinu... Pojavile su se male bele iglice pre par dana, mislim da je devojcica u pitanju, ali nisam siguran, sutra cu slikati pa cete videti da li sam u pravu... Moje pitanje je da li moze da se radi toping nakon 11 nedelja, posto mi se cini da ce, ukoliko sve ide prirodnim tokom, biljka prerasti 2 metra, vec je sada oko 70cm :D
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Pozdrav drustvo!

Da li postoji nekakava prirodna preventivna zastita od kukaca i raznih nametnika? Nesto poput raid tableta samo da nije takav otrov. Ne pada mi napamet to stavljat u box, a vec u nekoliko navrata
zamjecujem paucice i musice...

Edit: procita sam ove teme o bio zastiti ali to su recepti specijalizirani za odreden problem vec kada je prisutan, i za odredenu vrstu kukaca. Meni treba nesto za prevenciju bilo kakave zivine u boxu...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
n00b je napisao(la):
Pozdrav drustvo!

Da li postoji nekakava prirodna preventivna zastita od kukaca i raznih nametnika? Nesto poput raid tableta samo da nije takav otrov. Ne pada mi napamet to stavljat u box, a vec u nekoliko navrata
zamjecujem paucice i musice...

Edit: procita sam ove teme o bio zastiti ali to su recepti specijalizirani za odreden problem vec kada je prisutan, i za odredenu vrstu kukaca. Meni treba nesto za prevenciju bilo kakave zivine u boxu...
Vazno je box odrzavati cistim.Koristiti sterilnu zemlju......itd.to je prevencija! Kod tebe je "problem" jer si vec primjetio podstanare.
Nemas pojma koji su, pa bi djelovao globalno!Evo vec vidjeno i napisano a https://www.vutra.org/blog/6/entry-1175-bio-pesticidi/
 
16.04.2012
36
13
8
31
Pozdrav svima!

Ovako:na biljci su poceli neki cudni listovi rasti. o_O ni ne lice kaoda su od nje znaci nisu ni rebrasti onako na krajevima nego su skroz glatki kao od nekog drveta! Sto bi to moglo bit??? Ima nekih 3 mjeseca i slabo nekako napreduje a miris joj je jak osjeti se kad stojis par metara od nje.. to ovako izgleda. [/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname