Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
@schmizla imas li kakvu sliku, prica se cini odlicna no ne kuzim tocno sta zelis reci.. + ljuske od jajeta cu stavit ..

eo ti: https://www.vutra.org/threads/stop-puŽevima-step-by-step.14137/

Tražilica u desnom uglu služi za pretragu, ukucaš puž i već bi znao odgovor. Puževi su neaktivni u ovo doba godine, nema smisla ništa jer su jajašca(zameci) novih puževa još pod zemljom. Znači nikakvi pužomori, jaja na oko i slično ih neće spriječiti da se nakote. Takvi preparati se koriste tek kad najezda krene. Jedina opcija da spriječiš još nerođene puževe, kojih će biti hrpa na tom sajtu, sudeći po praznim kućicama, jest da tretiraš komplet površinu sajta, pa i malo šire sa otopinom zelene galice, ne postoji niti jedan način osim toga trenutno.
Znači vinogradarsku prskalicu na đale i na sajt, pumpanje i lagano prskanje. Ak to odradiš, onda puževe možeš komplet isključit iz svoje priče do kraja growa ;) .
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
Ukoliko imate problem s puževima riješenje je bakarna žica ili bakarno uže.
Oko biljkica u krug smotate bakarno uže recimo 16mm2 u dva kruga,razmak između dva postavljena užeta oko 10 cm.Udaljenost od biljke za prvi krug 50 cm,može i manje i naravno da može i više.U prvom krugu neće biti puževa,a drugi krug je čisto radi sigurnosti.
Puževi neće preći nikada preko bakarne žice odnosno užeta.
Ovom metodom ste izbjegli otrove i kemiju koje ne želite u biljčici koju uzgajate.
Nadam se da sam pomogao.

Ja sam prosle godine smotao debele krugove bakarnih zica oko mojih biljaka , puzevi su opet prelazili preko njih , po meni je najbolje staviti mrezu za kokoske oko njih ili napraviti neku improvizovanu ogradicu oko biljaka , ako vec izbegavas otrove :)
 
13.01.2017
25
67
13
27
Evo ovako ljudi, juce zam Zasadio u casi proklijano seme diler kaze skank vrhunska trava jedina trava od koje sam povracao koliko je jaka sada ja ne znam ovo mi je prvi grow treba mi savet za skank koliko je biljka ustvari visoka to me zanima I koliko skank obično daje grama novi sam na forumu sve sam procitao sve full kako zasaditi ali me zanima koliko prostora za skank da napravim koliko je biljka visoka?
:zvezda::
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Au......getriba se rasula:fuck:

Sve biljke rastu onoliko koliko im dozvolis.Skunk,ili neki drugi strain svejedno je.
Ja ga mogu drzati na pola metra od zemlje,a mogu ga razvuci na tri iznad.
Vrlo jednostavno...samo moras citati forum.
Na netu jednim klimom postanes milijunas.
A na Vutra.org ..jednim klikom na ove linkove.postanes grower\https://www.vutra.org/forums/dnevnik-uzgoja.26/
 
Poslednja izmena:
01.03.2017
62
48
18
Hitno trebam savjet. Posto je bilo lijepo vrijeme stavio sam sjemenke na klijanje.... Eh sada iz obe sjemenke izbila klica. Sad je problem dal da stavim u zemlju il da ostavim do sutra u maramici pa da ju prebacim sutra jer kontam da ce ponovo ljepse vrijeme?
 
01.03.2017
62
48
18
mislio sam u malu vazu, preko dana je bilo 22-23 kod mene, a poslje 22h navecer uzimam ih i stavljam ispod kreveta i ujutro u 6 kad se dizem stavljam ih na balkon i tako prvih 2 tjedna
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Šta ce ti ispod kreveta, drži ih na prozoru ili blizu prozora.
Najbolje da sklepas neki mali vege box, jeftino je a odlično. Imas o tome na forumu pa potrazi.
I nemoj ih unositi posle deset, nego oko 6-7 kada nema vise sunca, jer hladne su noci jos.
Posadi odmah u male potove da se ne bi zezao sa velikom klicom i drži ih u kuci na sobnoj temp. Ne napolju i na suncu dok ne izadju.

EDIT : Imaj u vidu da im jako sunce moze skuvati korijen u tim malim posudama, pa zaštiti nekako pot od direktnog sunca.
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Jutros idem vidit biljku i nađem obješene vrhove. Prekjučer je popila 4l tekućine s atami alga c pola doze. moram joj davat 4l svako drugi dan jer zemlja bude ko barut. Jučer je izgledala predobro, znači dan nakon zaljevanja, sinoc isto, smrdi jako. Samo vrhovi su se objesili, sve od njih pa naniže stoji normalno. Pomislio sam da je temp ali nije. Zna li tko rec o cemu je rjec i sta da radim. Prva slika od sad , druga od prekjučer
 

Prilozi

  • 20170327_135448.jpg
    20170327_135448.jpg
    343,6 KB · Pregleda: 41
  • 20170325_165855.jpg
    20170325_165855.jpg
    261,1 KB · Pregleda: 41

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ma znam da je previše vode.to ni meni nije jasno kako se isuši nakon 48h 4L. Tako je zaljevam zadnja 3 puta( 6 dana ) Preporuke su da je nekakvo optimalno zaljevanje dok ne iscuri ok 20% vode,budući da ova jako guta ja ne čekam da iscuri toliko. U posudu od 5l smješam ako joj nešto dajem od gnjojiva ili vitamina( u zadnjem slucaju samo alge ) i polako zaljevam dok ne procuri dole. Ostane oko 1l tekucine u bidonu a nakon desetak minuta dole bude mozda 1cm vode koja za 10sati nestane. Ne ispari jer nije velika temp,vec je biljoza povuce,a preksutra je doslovno suha,prašina. Bio sam joj izgasio svjetlo nakon posta, sada sat vremena nakon sta sam ga upalio izgleda kao da se oporavlja, ovi najmanji tanki listovi na vrhovima se dižu prema žaruljama,a ovi veći se također ispravljaju lagano čini mi se.