Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ijaooooooooo, zasto mene pitas??? ja sam samo trol grower
ahahahah, sad moram da budem dobar i probam da pomognem :)
ok, imas mali problem sa biljkom, nije bed, svi smo/imamo. ako hoces da je stavis na cvetanju moze 12/12, samo mislim da moras da dodas jos koju tu crvenu? te sa 2700k i pobraces sta ces pobrati, malo je to w.
mada bih ja cekao i negde u out za desetak dana.

e sad @California Sunshinee
Ne treba puno vode mala biljka ali nemre bez vode..Zalij s pola litre
e vidis ovo uradis, mada kako mi se cini ta tvoja saksija nije veca od dve litre? znaci zalij je malo da se slegne zemlja, onda dodaj zemlje do vrha i dolij preostalu kolicinu vode, tvojoj biljci fali svetla, vidis da je tanka, visoka za svoj uzrast i bela stabljika. tu jedino pomaze da kupis neki cfl plavi od bar 120w i drzis je bod njom dok se ne prolepsa vreme, pa onda nazalost jos jedno presadjivanej u out ili veeeeliku saksiju.
dalje, ako i pod sijalicom, zalivanjem i dodavanjem zemlje ne krene do petka/subote, onda probaj da je prihranis sa jedno tri deci vode u koju ces ubaciti prihranu, samo ne razumem to tvoje djubrivo od nane? jel to od biljke nana ili si konfiskovao od babe :D u svakom slucaju, pise ti doza na pakovanju koliko treba da razredis, samo tri puta manji odnos
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Pozdrav vutrolozima, i izvinjenje unaprijed ukoliko se o ovome vec pisalo, ja nisam mogao pronaci na forumu. Neki vrag mi rovi zemlju u rupama na sajtu. Od pocetka aprila vec treci put dodjem i vidim izrovljenu zemlju nekih 20-30 cm u vec pripremljenoj zemlji, i to skoro u svakoj rupi koju sam ja iskopao. Zemlja razbacana okolo i tragovi sapa ne vecih od zecijih. Prosle godine sam imao isti problem i cak sam znao pronaci izrovljenu biljku pored rupe, ali netaknutu, pa mi nema logike da je zec, jer valjda bi je pojeo, a i ne znam da zec rovi zemlju u potrazi za hranom ili nesto. Da li se neko susretao s ovim?
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@California Sunshinee nisam nigdje vidio koliko je biljka stara. Biljka pokazuje nedostatk svjetlosti pa se izdužila. Ništa strašno ako nisi u mogoćnosti da joj pružiš više. Kada si je presađivao trebao si to uraditi do kotiledona, ali ni sada nije kasno da to uradiš. Ta zemlja nije loša. I ja sam uzeo jednu vreću od 80l da poguram još na florabellu kada budem presađivao. Tako malu biljku ne treba još hraniti. Ionako u zemlji ima neko vrijeme sve što joj je potrebno. Noći su još hladne tako da to i još + manjak svjetla daje da se biljka sporije razvija. Srpljenja dok se vrijeme ne popravi i krenuće to.;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@Jusufijovič da nije možda krtica. Mnogo su aktivne u ovo doba. A i poljski miševi, neke invazije spominju. Susretao sam se sa svakojakim rovarenjem, najčešće krtice i poljski miševi. Uglavnom sam gurao kamenje u takve rupčage. Nemogu oni iskopat koliko ih ja mogu začepit. Ja mislim da su zečevi biljožderi i nije mi poznato da kopaju i rovare po zemlji.
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Sam teren na sajtu i nije bas za krtice, crvenica prepuna kamena i pijeska, a jos sam naveo i tragove sapa koji ostaju na rubu iskopane rupe i precnika su cca 3-4 cm, tako da svakako otpadaju i misevi i krtice. Bas zbog tog sam i postavio pitanje, jer ne mogu sam da zakljucim sta je, a pravi mi stetu, zemlja bukvalno bude izgrnuta vani. Prosle godine je to prestalo kad su biljke narasle pola metra. U svakom slucaju hvala @No Joke
 
15.04.2017
364
1.060
143
@Corleonev Evo sada cu to da uradim i + ovo sto mi je @grouchy isto rekao. A to se zove univerzalno gnojivo i ja sam toga nasuo pun čep na oko npr pola case vode, tamo pise pun čep na 0,75ml i ja reko haj i tu sam se sigurno zajebo, sigurno sam puno stavio. E nebi ti znao reci kolko ima litara saksija moguce 2-3 litra. Nahranit cu je ako ne bude krenula rasti.. al budem kupio novo gnojivo probat cu trazit to plantela list ili cvijet, zab sam tacan naziv jel cvijet ili list za rast... ako bude da se kupi ovdje kod mene. Pokusat cu da nabavim sto prije tu sijalicu pa budem je stavio, a dotad fatat cu sunca :( @Lazarus Led Stara je sigurno jedno 12-13 dana od kad je proklijala :( A ne znam sta znaci kotiledon? Nadam se bro da ce krenuti rasti :gled:
HVALA svima na pomoci.. super ste <3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev
26.05.2014
79
25
8
Cure stare cca. 12 dana (automatici RQS), set piratebox 80x80x180; lampa 250W HPS, izlazni vent bez upuha (ima otvore otvorene na 3 mjesta)

Lampa na visini cca. 40-50 cm (treba li ju spostiti još i do koliko)?

Uvijeti u boxu su, temp oko 22 stupnja (u tegli malo vise), vlaga 55%.

Visina biljoza cca 4-5 cm i tako stoje zadnjih cca 5-6 dana.

Ne znam što ne valja da stoje sa rastom, jedino mi se čini da je zemlja premokra (dolje ništa nije curilo kroz rupe doduše)... zalio sam prvi puta prije 8 dana recimo sve 3 tegle (18 litarske) sa 3-4 litre vode, i onda još prije možda 5 dana svaku sa litrom vode (s gnojivom) i prije 2 dana možda isto tako ponovio sa gnojivom.

Jučer sam ih prvi put iznesao van boxa na 5-6 sati da budu na dnevnom svjetlu sa suncem i malo vjetra da se proluftaju :)

Ne znam kako se pokušati rješiti te vlage iz zemlje ili šta drugo da radim, dajte mi neke savjete... ovo mi je inače prvi indoor (imao sam 3 uspješna outa do sada).
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    239,7 KB · Pregleda: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    157,5 KB · Pregleda: 25
  • 3.jpg
    3.jpg
    175,2 KB · Pregleda: 26
  • 4.jpg
    4.jpg
    176 KB · Pregleda: 25
  • 5.jpg
    5.jpg
    190,1 KB · Pregleda: 23
  • 6.jpg
    6.jpg
    227,9 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
hladno i mokra zemlja :D
biljke male a velika posuda
pali grijalicu pod hitno i diži tu temperaturu do 30°C par dana

Malo sam i lampu spustio na cca. 30ak cm i vratio sam na 24/0 režim (nakon 18-6), ali danas ću onda i grijalicu ubaciti.... nadam se da će se oporaviti jer su fakat male i stoje već tjedan dana s rastom :(
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Lampa na visini cca. 40-50 cm
spusti lampu na 25cm slobodno.
5 dana svaku sa litrom vode (s gnojivom) i prije 2 dana možda isto tako ponovio sa gnojivom.
biljke se ne gnoje dok su tako mlade i jos ne dva puta i puno vode im rokas udavices ih.Od mnogo vode gusis koren sporije rastu i svasta jos tu nesto moze da se desi od previse vode.Koju zemlju koristis,pojacaj ventilaciju oko krosnji.Napisi npk tog gnojiva sto si im dao i zemlja koja je.
 
26.05.2014
79
25
8
spusti lampu na 25cm slobodno.

biljke se ne gnoje dok su tako mlade i jos ne dva puta i puno vode im rokas udavices ih.Od mnogo vode gusis koren sporije rastu i svasta jos tu nesto moze da se desi od previse vode.Koju zemlju koristis,pojacaj ventilaciju oko krosnji.Napisi npk tog gnojiva sto si im dao i zemlja koja je.

Posude su od 18L. Zemlja je biobizz light. Gnojivo biogrow (NPK 3-0-8)...

Piše za gnojivo:
Koristi se kroz fazu rasta biljke. Preporučeno ga je koristiti kada se na biljci pojave listovi i kada je biljka veličine 10 – 15 cm. 1 – 4 ml Bio Growa razrijedite sa 1 L vode. Pogodan je za vanjski i unutarnji uzgoj. Može se koristiti do kraja razvoja biljke.

OK, moja je imala 4 lista kada sam to prvi puta dao, ali je bila cca. 4-5 cm velika tj mala :)

P.S. ventilacija je samo pasivna na vrhu boxa, na dnu nemam ništa da upuhuje zrak osim što sam otvorio sve otvore...ventilator je VK100 250m³/h
 

Prilozi

  • biogrow-1l.jpg
    biogrow-1l.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 5
  • biobizz_light_mix.jpg
    biobizz_light_mix.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 5

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Gnojivo biogrow (NPK 3-0-8)...
Buni me sada ovo P koji nula,ali evo bas sam sad izucavao malo to je kao ok gnojivo i moze da ide u mlado bilje.Ali meni tu sad nesto nestima,ja recimo koristim razne ukorinivace,rootove i tako to i obicno dok je mala biozica treba malo veci postotak fosfora a ovde ga kod tebe nema uopste i sad su mi neke stvari kontradiktorne.Za ovu zemlju sto ti radis ja nemam nikakve info.niti sam cuo za nju iskreno.A zemlja moze da bude jedan osnovni problem rasta biozice tako da ostavi da se zemlja osusi i ako ne krene ja bih ti preporucio da menjas zemlju u nesto provereno.Postavio bih ti link od tema gde da pogledas koju zemlju mozes da koristis ali forum nesto neradi kako treba pa jbg onda.Florabela-zuta ili zelena,terabiil,potgroun eto tu su neke proverene zemlje kojih mogu da se setim trenitno.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
P.S. ventilacija je samo pasivna na vrhu boxa, na dnu nemam ništa da upuhuje zrak

Ne valja tako, probusi rupu kao pasivni upuh, u cvjetanju to nece moci tako kako Mislis, svjetlo ne smije curiti u box kad je noc. Na režimu 12/12.

Posjeti mentorski kutak i dogovori mentorstvo sa jednim od mentora, oni ce te najbolje uputiti u sve, samo trebas imati volje i zelje za ono što planiras.

Edit, sad vidim da je o autosima riječ, kako god, mentor, mentor i samo mentor :)
 
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
Ne valja tako, probusi rupu kao pasivni upuh, u cvjetanju to nece moci tako kako Mislis, svjetlo ne smije curiti u box kad je noc. Na režimu 12/12.

Posjeti mentorski kutak i dogovori mentorstvo sa jednim od mentora, oni ce te najbolje uputiti u sve, samo trebas imati volje i zelje za ono što planiras.

Edit, sad vidim da je o autosima riječ, kako god, mentor, mentor i samo mentor :)

Dakle, napisao sam to već ali ponovit ću ponovo. Ne trebam bušiti nikakvu rupu imam piratebox koji ima pasivne otvore na dnu boxa i svi su otvoreni, samo sam rekao da nemam ventilator koji upuhuje dolje zrak nego je pasivan ulaz s 3 otvora :)

Dogovrio mentorstvo sa tamarom ali nema žene već neko vrijeme na forumu, morat ću nekog drugog zagnjaviti :)

Ovo mi je već treći grow autosa, ali prvi u indooru. Autosi su nešto najjednostavnije za uzgoj, ali očito sam na početku previše uje*** stvar sa previše vlage i zaljevanja i očito da je tu najveći problem.... e sada moje pitanje ima li još kakvih ideja kako da što prije sasušim tu zemlju. Dakle staviti ću danas i grijalicu u box pa nek dogrijava malo, a ima li još koja druga fora? Da li će ovo trajno zajeb*** rast biljke uslijed viška vlage u zemlji tipa da korjenje istruli donekle pa da se uopće ne razvije više kako treba?
 
26.05.2014
79
25
8
eto info.iz prve ruke znaci zemlja nije problem onda si ih mnogo zalivao u zadnje vreme.

Ma 99% da je u tome problem... baš sam tele jebemti... kad me strah bilo da nije dovoljno vlažno i da indoor dosta isušuje zemlju itako te neke stvari :)

Sad se nadam samo da će se oporaviti i da neće biti pretjerane štete i da će krenuti rasti dalje a ako ne krene u sljedećih 3-4 dana stavljam nove na klijanje jer od ovoh onda ništa neće biti :(