Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
au bre ala komplikujes, jel ima rupa dole na saksiji?
zalij je sa litrom vode i cekaj, kad se prosusi, bude laka kad je dignes kao sada ponovo.
 
15.04.2017
364
1.060
143
Lol pa logicno da imaju rupe i to 4. Svaki put kad zalijem tako prođe voda kroz rupe i curi dole u tanjir. Al mi cudno sto je zemlja bila ko blato jarane. Jel to treba tako biti ili sam neđe grijesio. Kako ne kontas da nisam iskusan u ovome i treba mi savjeta... Npr ja je zalijem i zemlja po povrsini bude suha gurnem prst dublje zemlja je mokra, vlazna (poslije 5-6 dana) i kako da ja sad znam kad je zalit.
Zar sa litar vode. Hajde uradit cu tako, ako se ugusi ti ces je nositi na duši
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Digni posudu kad je suha zemlja i probaj kad je zalijes, osjetit ces razliku u tezini..onda ne zaljevas dok ne osjetis da je posuda potpuno lagana za razliku kad si zalio, a vjeruj mi bit ce lakša..kad otprilike 10% vode iscuri od dolje tada si zalio biljku.pa opet tako dok ne olaksa posuda.
frende blato je mokra zemlja, kaj ne? Ako je zemlja mokra/ vlazna za 5-6 dana to znaci da je zemlja mokra/ vlazna i da se ne treba jos zaliti..pa nije mislio da je sad zalijes nego..ma joj :fuck: nije bas znastvena fantastika ali ako ti jos nije jasno procitaj sve ponovo..
 
15.04.2017
364
1.060
143
Jbg sto nesto ne znam bas mi djeluje ko science fiction.

Shvatio sam sta hocete reci.. Raditi cu kako kazete. Hvala! Ja samo pitam da poslije nebi nesto zajebo. Kad i ja naucim onda mogu nekome davati savjete i govoriti sta treba. Dotad pitam i ucim. Stay high
 
  • Sviđa mi se
Reactions: i33i and Corleonev

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Zna li ko šta mi je sa ovom malom. Lišće joj izgleda zgužvano, ali ona napreduje. Pored nje su još dvije koje nemaju tih problema. Temperatura u boxu je 25c, vlaga nepoznata. Jedino što se razlikuje od druge dve je potH zemlja.
 

Prilozi

  • IMG_20170515_191604.jpg
    IMG_20170515_191604.jpg
    207,7 KB · Pregleda: 40
06.02.2017
75
9
8
Kratko pitanje uvezi presadivanja. Mogu li presaditi biljku staru mj i pol u drugu rupu? Zaj*** sam se u pocetku pa sam se zurio i iskopao dosta malu rupu ali naoreduje i u njoj samo se bojim za daljnji rast.
 
17.08.2008
15
12
3
33
Pozdrav, poceo sam sa svojim prvim growom ali nije idealno,daleko od toga..juce sam kupio digitalni ph tester za vodu i analogni za zemlju. Zalivam sa odstajalom vodom iz cesme, sinoc sam proverio ph pokazuje 7,80 a ph zemlje mi pokazuje 7.5 iako koristim soil koji na pakovanju tvrdi da ima ph od 5,5-6,5, a sto me jos vise zbunjuje iscjedak iz posude nakon zalivanja je bio ph 6.24. Da napomenem da biljka izgleda ok pri vrhu, a listovi pri dnu i sredine postaju zuti, a neki i otpadaju i odumiru, Da li neko mozda ima neki savet? citam svakodnevno forum ali sam odlucio da je ipak pametnije da pitam ovde :) Svaki savet je dobrodosao :razvaljen::
 
17.08.2008
15
12
3
33
izvinjavam se, pokusavao sam okaciti sliku ali verovali ili ne vutra.org je jedan medju mnogim blokiranim sajtovima u Kini tako da se patim sa vpn-om ali nisam uspeo uploadati. Pokusacu kasnije tj.predvece kad vpn radi bolje :upiii:
 
17.08.2008
15
12
3
33
20170517_211256.jpg 20170517_211306-1.jpg 20170517_211306-1.jpg 20170517_211256.jpg

Izvinite ako sam sad prekrsio pravila sa velicinom, jos se snalazim na sajtu..
Dakle to je jedna od tri biljke, ostale imaju iste simptome. Znam da je ocajna, bila je dugo vani i onda kad sam dobio opremu sam je ubacio u tent.
Btw ni hao i tebi Stipe :D
 
Poslednja izmena od urednika:

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Batice Ivano1 ja bi ti predlozio posto imas tent da pocnes od pocetka, ova ti je izduzena loso hranjena a i nemas nista od nje eventualno ako hoces da se malo ucis pa da produzis vege da je malo cropnes i probas da je presadis u bolju zemlju imas tu clanke oko kvalitetne zemlje oko djubrenja i takve stvari, a imas i razne clanke za trening nase biljane ovako ne treba da izgleda to definitivno pokusaj da je prebacis u bolju zemlju i da procitas dosta clanke ovde.
https://www.vutra.org/threads/zemljiste-zemlja-outdoor.746/
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
Ajt pa javi sta se desava
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ivano1
17.08.2008
15
12
3
33
Batice Ivano1 ja bi ti predlozio posto imas tent da pocnes od pocetka, ova ti je izduzena loso hranjena a i nemas nista od nje eventualno ako hoces da se malo ucis pa da produzis vege da je malo cropnes i probas da je presadis u bolju zemlju imas tu clanke oko kvalitetne zemlje oko djubrenja i takve stvari, a imas i razne clanke za trening nase bouljane ovako ne treba da izgleda to definitivno pokusaj da je prebacis u bolju zemlju i da procitas dosta clanke ovde.
https://www.vutra.org/threads/zemljiste-zemlja-outdoor.746/
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
Ajt pa javi sta se desava
Hvala reaktor na savetu, to sam i ja mislio da pocnem sve od pocetka kako treba. Ali opet razmisljam da probam da ovo odgojim ako uspem do kraja, cisto da se naucim malo, a i iskreno bio bi zadovoljan i da bude 5 grama na njoj ako je female(vec sam par meseci bez trave a bas mi se pusi..nema nigde tu ni za leka)..a onda bi poceo sve po ps-u, narucio bih feminizirano semenje. Pitanje je i da je jedna od moje tri biljke female da li bi ikako dobio nesto roda s obzirom da su u bas losem stanju? :D