Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2012
26
2
0
43
nasao sam sliku na sajtu kod vas, naime isto to mi se desava , visak djubriva imate li brz predlog kako da resim to ili da ix secem >?
 

Prilozi

  • 1134_Nitrogen_Toxcicity_3.jpg
    1134_Nitrogen_Toxcicity_3.jpg
    39,3 KB · Pregleda: 80
  • Sviđa mi se
Reactions: buddha
16.04.2012
36
13
8
31
Pa jel mi mozes nesto reci o tome zato sto sam pocetnik u tom poslu a imam jos nekog bilja pa bi htjela da znam nesto vise o tome,
ovi listovi su mi totalno nejasni i sta je vegetiranje?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Rečeno mnogo puta ali to u vidu poboljšanja dostupnosti informacija.

Gnojenje:

Biljke je potrebno gnojiti. Znaci danas postoji i lako je dostupna masa raznih gnojiva za biljke u svim oblicima, preporučujem tekuće.Osobno ne koristim brendirana gnojiva, ali tko ima mogucnosti preporuka, koje god gnojivo da odaberete, postupajte po uputstvima na ambalaži.
Bitno je napomenuti da u VEGETACIJI biramo gnojiva kod kojih dominira dušik (N) između ostalih bitnih elemenata dušik je ključan element u ovoj fazi života biljke kako bi se ona lijepo razvijala...
Kad ste isklijali sjeme i biljkice su niknule, ako imate iole zemlju da je ok, prvih 15-20 dana ne treba gnojiti i ne preporučuje se, a kad ste počeli s gnojenjem obratiti pozornost da gnojite dok je rasvjeta ugašena i potrudite se redovito obavljati prehranu po nekom rasporedu koji vam odgovara.
Isto vrijedi i za gnojenje u CVJETANJU, premda u cvjetanju biramo gnojiva koja minimaliziraju dušik (N) a preferiraju fosfor (P) i kalij (K).. pored su Mg,Ca,Zn,Fe,Mn,Zn,B,Cu,Mo,vitamini B...
Više o elemtima i opcenito o gnojenju u temi https://www.vutra.or...rihrana-biljki/

Vegetacija :

Vegetacija je početna faza života biljke pa nadalje kad biljka razvija stabljike, listove, grane i sve ostalo a NE CVJETA nego raste i razvija se. Što duže radimo vegetaciju biljke se više razvijaju i na kraju beremo više grama J..također da rezimiramo VEGETACIJU ne morate raditi ako ne želite ili nemate uvjeta za nju, imamo privilegiju određivati kako će se naš grow razvijati manipulacijom režima rasvjete....ako npr startate uzgoj na režimu rasvjete 12 sati svjetla 12 sati mraka ili režim u kojem je mrak u + u odnosu na svjetlo - biljka neće vegetirati nego će odmah krenuti s procesom pred-cvjetanja i cvjetanja...naravno na kraju urod je bitno manji...ali je ipak urod TU.

U indooru, da je biljka u vegetaciji, smatramo sve vrijeme dok je režim rasvjete namješten na više od 12 sati svjetla dnevno, preporuka je 18/6, znači 18 sati svjetla 6 sati mraka. Također je preporuka koristit hladniji plavi spektar rasvjete u ovoj fazi (MH žarulje),ali nikako nije uvjet.

Cvjetanje:

Cvjetanje je druga faza života biljke u kojem ona počne proizvodnju headova koje ćemo na kraju posušiti i podimiti. Kako smo gore već naveli tu čarobnu fazu započinjemo promjenom režima rasvjete - 12/12 je režim rasvjete koji se preporucuje za cvjetanje. Za one koji ne znaju zašto je to tako jednostavno sročen odgovor je : dok je biljka u mraku proizvodi hormon koji uzrokuje cvjetanje, taj hormon je jako osjetljiv na svjetlo i kad je biljka izložena svjetlu on odumire...što je biljka duže na svjetlu hormoni više umiru što je duže u mraku više se stvaraju...logično...zato je preporuka za cvjetanje isti omjer svjetla i mraka. Cvjetanje bi trebalo ajmo reć uvjetno odrađivati pod toplijim crvenim spektrom svjetla.

Korisna tema za pročitati : https://www.vutra.or...-u-3-koraka-r91

Regular sjeme:

- najbolje rečeno to je sjeme iz kojeg možete dobiti i MUŠKE i ŽENSKE biljke, šta vam Bog da.

Feminizirano sjeme:

- je sjeme iz kojeg ćete 99% dobiti SAMO ženske biljke.

Autoflower sjeme:

- je sjeme iz kojeg će izrasti biljke koje će AUTOMATSKI započeti proces cvjetanja bez obzira na omjer svjetla i mraka. U prosjeku to su biljke koje će biti spremne za berbu 60-80 dana od klijanja ajmo reć...Preporuka za režim rasvjete u uzgoju takvog auto sjemena je 20/4 znaci 20 sati svjetla dnevno tokom cijelog growa, mada može i s manje svjetla al eto brendovi preporučuju takav režim rasvjete za automatike.

Posadit biljke u šumu bez briga za njih nema smisla....naciti kako se growa cannabis pa krenuti u tu avanturu,imaš Vanjski uzgoj i Dnevnike uzgoja pa baci se na čitanje
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Prilikom toppinga biljoze jednu sam nepaznjom lose topingovao, skinuo sam joj i ovu grancicu sa strane, znam da nece dumre ali da li ce mnogo uticati na dalji rast?
Evo kako sam je osisao.

t34s.jpg
 
17.06.2013
9
5
0
Biljka topirana pre nedelju dana, i vec ima 2 vrha od po 4-5cm. Pitanja: Da li moze ponovo da se topira, i kada? Da li mogu rezati samo vrh biljke, ili mogu da topiram i bocne grane? Pitam jer mi se cini da ce i sa topingom da prevazidje "dozvoljenu" visinu, a onda vec moze postati rizicno po mene :D I da, pistili su jasno vidljivi vec 10ak dana, kada bi trebalo da pocne cvetanje?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tesko je reci sta si zeznuo kad nemamo nikakve informacije, ja zaista nisam vidovit da znam sta si radio sa biljkama i u kojim uslovima rastu, moras dati sto detaljniji opis situacije u nazad da bi se lakse dijagnostikovao problem. naravno ne u ovoj temi, postoje teme za probleme, ovog puta oprosteno jer je prvi post


edit:
post prebacen u adekvatnu temu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Taras moze se topirati vise puta, i bocne grane mozes isto tako. Usput ak vidis pistile vec deset dana onda ti je biljka u cvijetanju toliko dana, a u toj fazi se vise ne topira. Tako da ak si mislio topirati opet zakasnio si. Topira se u vege fazi. Da ih ukrotis sad deri LST.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Taras
23.05.2013
8
0
0
ekipa pozdrav jel mi mozete pomoc nov sam u svemu tome... uglavnom biljka je u fazi cvijetanja nekih tjedan dana ..i izgubila je miris,jel to nes normalno ili???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
desi se (npr. meni je mango nenormalno mirisao u fazi vegetacije, kako je biljka procvetala kao da se sve izgubilo, al ispala odlicna na kraju, super aroma, vrlo potentna)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Prebacio sam biljoze u zemlju out, komsija je trska, sta mislite o trsci kao komsiji, ja cenim da nije lose jer ona ide u dubinu a ne u sirinu, na koren mislim, a imam tu okolo i neke puzavice to cu morati da saniram.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mauzer