Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2017
364
1.060
143
Sry ljudi al moram pitat opet. Znači neku noc sam je nahranio sa plantella univerzalno 15ml na 2 litra i listovi su poceli zeleniti i ja danas ustanem opet listovi žute. Nezz u čemu je problem. Inače navečer je zima baš na balkonu, eto sinoc je bilo 10c jel moguće da je zima korjenu ili treba baš hrane?
Dal da joj fiknem duplu dozu ili troduplu i na kolko litara? Jer inace nisam je hranio sa umjetnim gnojivom nego je citavu vegetaciju odradila na zari i nije se žalila, rasla je i narasla ko luda bez ijednog žutog lista. Ili ona odbacuje to lišće (mada nebi reko) Daj boze da treba hrane jer ako je od zime ja tu ne mogu nista jer nemam indoor opremu ili ako postoji nacin da je ugrijem nek kaze neko :) Pls help...
 

Prilozi

  • 20170919_125310.jpg
    20170919_125310.jpg
    328,8 KB · Pregleda: 58

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@jizs brate lakše malo, pičiš je sa 6x jačim dozama. Prekomjerno gnojenje može izazvati truljenje cvijetova, zato rađe pomalo ;) ,
@California Sunshinee nije čudo da žute kad si je u čep posadio, haha. Malo je tjesno korijenu pa je i to uz glad jedan od razloga žutila. Svakako to zalij sa nekih 30ml. plantele cvat na 2 litre vode, ili nekog drugog gnojiva sa većim udijelim fosfora. Što se tiče zime, nema zime za vutru u cvatu dok nedođe negdje oko nule, može ona komotno i do 11-tog mjeseca, nije to neka zima ;)
 
15.04.2017
364
1.060
143
Hahaaha čep :joint2: Hvalaa bralee. Idem ja njoj fiknut duplu dozu pa se nadam uspjehu. Bitno mi je samo da nije do zime.

Al znaci sad sam je zalio sa 34ml na manje od dva litra i jedan list koji je bio zelen poceo je da blijedi... Fucking interesting. :whato:: Ne kontam sta je problemmm... Voda je sa pipe odstojala 20 min i onda zalio.
Meni se cini ko da joj fali jebenog magnezija jer sam istrazivo i cito ovdje i cini se ko da joj toga fali jer djeluje isto. Imam neku tabletu magnezija pa sam konto da je stavim u vodu i da joj dam bil dobra opcija bila? Ili ako ima neki drugi nacin za taj magnezij? Ili u cemu je problem ne kontam...
 

Prilozi

  • 20170919_151254.jpg
    20170919_151254.jpg
    190,7 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Kolega No ti je odgovorio, iako ja nikada ne bi sa tako jakim dozama plantelle. 15ml/2L je puna doza, a ti si stavio duplu i pol.
Slijedece zaljevanje samo voda pa nastavi sa max. punom dozom ili pola doza svako drugo zaljevanje posto cesto zaljevas u tako malim potovima.
Ne treba ti magnzij i trebat ce joj odredjeno vrijeme da se oporavi. Stari i svijetli listovi nikada ne ozrdave, vec propadnu do kraja i otpadnu. Bitno da pratis stanje zdravih listova i novih listova na vrhu.
Ubuduce puno vece potove i adekvatnu redovitu prehranu, forsiranje sa gnojivom sada nece nista preko noci rijesit.
 
15.04.2017
364
1.060
143
@Stipe Tebra ona kako je krenula žutit cini mi se da ce za 10 dana i na listovima koji su zeleni da ce i oni pozutiti. Reklo bi se da je užasno gladna al eto izgleda da nije problem to. Prije plantele sam samo koprivu koristio nisam umjetno gnojivo koristio sve do neki dan kad sam vidio da ti listovi i dalje zute iako je hranim sa žarom. Reko treba joj kalija, fosfora necega sto nema u zari sigurno i kupim gnojivo al izgleda da nije ni do gnojiva ni do hrane nego nesto lijevo. Vrlo moguce da je do pota ili joj necega fali sto nema u gnojivu.

Zapravo njoj su listovi poceli žutiti prvi put kad sam je super crop i poslije 2 dana listovi su pozutili bruku (sve donji) i oporavila se poslije. I prije jedno 25 dana sam je jos jednom super crop i isto poslije 2-3 dana listovi su drasticno pozutili i tako se drzi evo haman 25 dana s tim da svaki dan pozuti novi list kako sam upratio. :fuck:
Zakljucak: Listovi su poceli zutiti poslije super cropa sve dotad listovi su bili zeleni i zdravi.
A sto je jos vise zanimljivo imam jos jednu biljku ona je normalna nisu joj zuti listovi ima mozda 2-3 koji su poceli zutiti al nista strasno. Isto sam ih zaljevo, isto super crop i isto hranio i slican pot cak je ova i veca od ove kojoj zute listovi mislim u visinu al u sirinu zutica je šira. Nije mi jasno sta joj je. Sta ako mi svi listovi pozute hoce li na drugi svijet? :fuck:
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nisu sve biljke iste i nisu svi apetiti isti ;)
samo koprivu koristio
kao da i nisi gnojio
Zakljucak: Listovi su poceli zutiti poslije super cropa
jel ti slusas sto ti pricamo. kakav mrtvi supercrop. zuti listovi su jer je biljka gladna jer nije nista pojela cijeli yebeni grow jer nije nista imala za jest kad si je posadio u salicu zemlje. rootbound korijena ja takodjer prisutan zbog pre male posude.

sljedeci put joj daj 25L kvalitetne zemlje i nakon 3 tjedna pocni gnojit svako drugo zaljevanje i imat ces odlicne biljke.
 
Poslednja izmena:
06.02.2017
75
9
8
@No Joke
Pa znađ da je puno haha. Al konto kisa stalno lije pa se bar malo flusha jer ak stavim malo nebude nista. Al sd kad si napomenuo stislo me nesto...
 
Poslednja izmena:

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Pozz vutroljupci evo ovako moj mini problem je strain sjemenke sam izvadio iz paketa koje je odradio svoj posao dobro i sacuvao sam ga i dobio sam neku fotoperiodnu "Sativu" ima onaj fruity miris i bas je jak eh sad moj problem je puno rijetki hedovi kao sto vidite na slici
ove godine sam imao isto onu hemparu automatic sjeme bilo iz hrane za ptice i isto mirisu samo sto je građa im drugačija probo sam onu hemparu i nije imala neki rad eh sad me zanima ova fotoperiodna da li ce imati kakav rad? Sativas.JPG
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Biljka ti nema dovoljno sunca pa samim tim ne puni kako treba vec veoma sporo i tako nece moci ni napuniti i nece imati rad vec samo ''pipanje'' ako i njega bude bilo
 
23.10.2016
7
1
3
42
Pozdrav ljudi. Hitno je! Biljka pocela cvat ev 12-13-ti dan i pocela venuti od dna prema vrhu. Za par dana je gotova. Uzeo list i pod mikroskop i vidim mnostvo nekih zderaca...ne vide se bas golim okom. Ako treba pic nije problem. Kojim pesticidom ih vi skidate? Dobro bi bio kakav tecni. Ima li neki univerzalni il tako nesto?
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Stavi sliku pa ćeš dobit savjet od Vutre za tretman prema vrsti beštija koje su u pitanju...

Kad saznaš jel spider ili neki drugi smrdeki, možeš drugi put djelovat preventivno, pogotovo ak je isti sajt...
 
23.10.2016
7
1
3
42
Evo slicice. Nisam mogao bolje uhvatit jbg. Pomagajte :D
btw...isti sajt...3 biljke al samo ova jedna je napadnuta. Vjerovatno ce preci i na ove ostale. Cuo sam za neki sprej protiv ovako nekih bestija al nezz. Ako ko sta zna...help :)
 

Prilozi

  • x.jpg
    x.jpg
    44,1 KB · Pregleda: 42
  • y.jpg
    y.jpg
    50,3 KB · Pregleda: 44
  • z.jpg
    z.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 37
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Vozdra drugari. Sjednem, slozim box, spremim alat, naspem pivo i krenem u test i...op temp.hebenih 40 stupnjeva. E sad trebao bi vase misljenje...da li bi bilo pametno staviti staklo između CFL instalacije i drveta života (s obzirom da su s lijeve i desne strane dva venta. Na ispuhu) ili ne ? IMG-20170921-WA0002.jpg
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
pokazi im samo slike,preporucice ti nesto efikasno..

i nemoj da te rade da ti daju neka pakovanja od 100 i vise g,ne treba ti..uzmi par manjih kesica samo.. par prskanja gore pomenutim i gotovi su..nem ulje imas online da narucis iguglaj,ne znam odakle si
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DirektorSvemira

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Vozdra drugari. Sjednem, slozim box, spremim alat, naspem pivo i krenem u test i...op temp.hebenih 40 stupnjeva. E sad trebao bi vase misljenje...da li bi bilo pametno staviti staklo između CFL instalacije i drveta života (s obzirom da su s lijeve i desne strane dva venta. Na ispuhu) ili ne ?

U slucaju stavljanja stakla, verujem da bi pomoglo donekle. Ali bi morao da jedan od tih ventilatora na slici okrenes da uduvava vazduh unutra, a drugi, kao i sad, da izbacuje...
I jos jedan ventilator ispod, kod biljaka, da izvlaci vazduh kod njih.
40C je bas mnogo za takav setup, ne znam gde si merio i koliko ti je visok box?
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Netreba mi za ubacivanje jer ima pasivan upuh uz svjezi zrak. To sa ventom jednim koji upuhuje gore mi zvuci super, tog se nisam sjetio. Boy je visok 160cm. Ali iskoristavam nekih 100cm.
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
White widow dnfm, malo preko mjesec dana na 12-12... odpočetka je sva usporena i šarena, mislilo se da je možda albino al sad je sva hrđava i suši se na hrđavim djelovima... Dobila je kalcij i magnezij, jednom folijarno (prije cca 2-3 tjedna) i u zemlju prije cca 4-5 dana...
Neću plakat al reko da podjelim...
_20170921_225129.JPG

Jede Hesi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240