Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Bok ljudi,

Ranije primjetio rupice na listovima od liberty hazeu. gledam ispod listova i evo mala zelena gusjenica. Danas je 42 dan vege i sutra prebacujem na 12-12. Ako ih ima jos pojest ce mi sve dubrad. Jeli ima neko bio rjesenje za ovo? Grow mi je bio skroz i nebi sad htio prskat sa nekom kemijom..

20171030_180807.jpg 20171030_191510.jpg
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ja bih priupitao izdužene li su previše odnosno jeli se da šta ovdje napravit ili da nediram :razvaljen::
DSC_0743.JPG

DSC_0742.JPG
:)
@Long balls Larry imaš i bio pripravaka za folijarnu primjenu protiv nametnika, prouči.. a ionako neš pušit lišće, fino detaljno, duboko otrimaš i :smoke:
@Badi meni zgleda zdrava, pogledaj lišće odozdo da nije neki nametnik, provjeri ph vode kaj izcuri...biljka tak stalno maše lišćem gore dole, opusti se i napne opet, kad pogledaš time lapse rasta biljke..a i kad dosegnu određenu starost u vegi znaju usporit, kao da traže cvjetanje
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@Badi
ne brini za listove. svasta moze bit. ako su blizu venta ili mozda nakon zaljevanja.... nebitno. ok izgledaju za sada.
gledam dnevnik i ok se razvijaju, ne vidim da stoje. drzi temp oko 27, valga prek 50 i tak ce bit najbrze.

@Budfield
izduzene su i to dosta jer ti je lampa pre visoko. presadi ih cim prije u vece potove i zatrpaj skroz do listova..... pa zalijes jer ti je vec dosta suha zemlja
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
stipe da li da zalijem opet sa gnojivom ili samo s vodom?jer po ghe tablici mogu opet 2 ml/l. Znaci kazes to na listovima nije od gnojiva?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@Long balls Larry
nekad se tesko nadju. ugasi hps i trazi pod normalnim svjetlom ili lampom. vidjet ces sutra ako se pojavi koji novi osteceni list :D

@Badi
tesko da je od gnojiva al moze bit od vode. malo je cudno da 6L pot zaljevas svakih 5 dana. ocito ti je temp pre niska.
gnoji po tablici i prati kako se ponasa. i pojacaj ventilaciju/temperaturu ili sto li vec. mora ona puno brze to pit i jest u tim potovima.
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ovak sam ih "dosadio" jer su bile preizdužene...
Može li se javiti problem jer je to duct tape, ljepljiva je stjenka iznutra, nebu se korijen popeo i zalijepio? o_O

DSC_0744.JPG
1. Mogu li drugi put im namazat izduženu stabljikicu sa hormonom za korijen, prije zatrpavanja zemljom?
2. Ima li smisla koristiti mikorizu i slične mikroorganizme s obzirom da je mineralno gnojivo (Canna Terra)?
:bocni::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Pantagan

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@tririjeke Ako si tek presadio u velike potove ne treba još ništa gnojiti i vjerujem da bi se trebala biljka sada oporaviti. Prati novo izrasle listove.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@tririjeke počni da da gnojiš (ne moraš preporučenu dozu, možeš i pola doze). Ovakvo rano krivljenje listova sam ja imala dva puta, i mislim da je u oba puta bio neispravan PH u kombinaciji sa nedostupnim (ili nepostojećim) nutrijentima. Mislim da je ovo kod tebe malo izraženo, počni da ih hraniš i proveri još jednom PH, biće to sve ok :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@tririjeke Najprije si digni temperaturu za 4-5 stupnja ako već poslušaš savjet za gnojenje iako po meni ne bi trebao gnojit još ništa. Biljka ima tek dva lista, taman si ju presadio u 18L pot sa Balconiom u kojoj ima hrane za 3,4 tjedna vege. Dodatke za korijen ili vitamine ok, ali trpat vege gnojivo kojeg za sad ima dovoljno u supstratu, pogotovo u niskim temperaturama može ti samo stvorit dodatan problem.
U kako velikoj posudi je bila biljka u startu? Ako si je tada dosta zalijevao vodom koja je recimo dosta tvrda tj. ima previše kalcija moglo je brzo doći do locka magnezija, ali kako rekoh, sada u velikom potu bi sve trebalo doć na svoje.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ne znam hoće li biti problem pa da priupitam: biljku sam planirao skidati za vikend, a jutros je bilo -2 C oko 500 m nadmorske visine ispod. Hoće li joj biti dobro do vikenda?
 
08.05.2017
14
3
3
Evo vako, prvi dan joj bio 4.10. preživela je stres tako što su se listovi sa prva dva noda osušila, pa joj je vege išla dosta sporo. Prvi pastili je se pojavili 30.10, za sad ima 4-5 tankih dlačica(sa donje strane, ne vide se na slica). Moje pitanje je da li će ovo porasti uopšte ili će ostati sitna i nikakva (da li se isplati trošiti struju na nju)? U pitanju je Auto WWxBB, visina po spec joj je oko 80-90 cm
2 (1).jpg
2 (3).jpg