Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ako previse dignes lampu..nece ni onda biti dobro.
To je mlada biljka i bilo bi najbolje da vegetira pod 250w..600 je previse za vege iz vise razloga.
U vege ti ne treba jako svijetlo..nekada se vegetiralo pod fluo cijevima.
Znaci 6.000L je minimum to je 5 cfl-ki od 23w...skoro sam siguran da ce bolje izvegetirati pod tih 5 cfl-ki nego pod 600w hps-a(pricam o jednoj biljci)to za tvoj grow ne vazi haha

Znaci ako nemas spreader za tu zvijer od 600w..onda stavi ruku ispod lampe(gornji dio sake) i ako tebe pece peci ce i nju :)
tako odredi visinu lampe :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim
05.07.2015
25
13
3
41
imam kultjub, a termometar je tacno ispod sijalice u visini biljcica i pokazuje 25c. a nije HPS nego MH. nekada davno sam imao neki pokusaj, tj samo sam izvodio biljke pa da idu u prirodu pod 6 cfl od 20W, i na osnovu tog iskustva se i brinem. mnogo je to bolje napredovalo nego sada.
 
01.09.2016
40
7
8
55
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica). SJEME OLD AFGHANI, SUMO SEEDS
2.Koliko su stare vaše biljke ? 60 DANA
3.Koliko su visoke vaše biljke ?60 CM
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 10l AIRPOT
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) TERRAMAGMA+PERLIT 3-4 ŠAKE NA 10 LITARA ZEMLJE
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? VODA IZ ODVLAŽIVAČA Ph REGULIRAN SA LIMUNSKOM KISELINOM
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?8,5, ALI 6,5 KAD ZALJEVAM
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? 6:8:8 PLANTELA CVIJET
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?HPS 250W
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?20 CM
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?80X80CM
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?TEMP DAN 27 NOĆ 18-24 (GRIJALICA ODRŽAVA) VLAGA ~40% UVIJEK
13.Koliki je ph zemlje ? NE ZNAM
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 1 GROW 1GRAM/WATT SAM IZVUKAO SA TRI BILJKE

pitanje je zašto kanđe? sada slikano, biljke su zaljevane prije 48 sati, sada ću pustiti do sutra uvečer pa ću zaliti. u vegi nisam hranio, hranio sam prije 6 dana plantelom cvijet i prije 10 dana plantelom cvijet puna doza. hranio sam 2 puta u 4 zadnja zalijevanja jer je počela žutiti na donjim listovima, sada je opet sve zeleno. pazim na ph i zaljevam sa 1,5 litara vode svakih 48 sati, taman koja kap procuri iz pota. jedini problem je što je voda kojom zalijevam temperature cca 20°c. jel mogu kanđe od toga doči?
 

Prilozi

  • fotografija_1[1].JPG
    fotografija_1[1].JPG
    359,3 KB · Pregleda: 80
  • fotografija_2[1].JPG
    fotografija_2[1].JPG
    319,9 KB · Pregleda: 81
  • fotografija_3[1].JPG
    fotografija_3[1].JPG
    415,3 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena od urednika:
01.09.2016
40
7
8
55
posuši se brzo, zemlja suha večeras dok sam slikao, nisam zalio, sutra ću, dakle proći će 72 sata između zalijevanja
prošli grow sam isto svakih 48 sati i nije bilo problema

ako ispravim grešku....koliko će trebati da se kanđe isprave
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
meni ovo izgleda full pregnojeno, a kandje sumnjam da ce se ispravit.
ja bi to flushao i vratio zaljevanje i gnojenje u normalu. sa plantellom radije odi na pola doze ako tako cesto moras zalijevat ili preskoci koji put gnojenje.
 
01.09.2016
40
7
8
55
Izgleda da je Stipe u pravu. Jutros sva jadna obješena, žedna. Dao sam joj litru čiste i dalje ne gnojim dok ne počne žutiti. Flušat nemam kako, morao bih ju nosati iz šupe u kuću i sigurno bi me netko vidio, a u kući još i djeca znatiželjna.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
vrtlarD imao sam slične probleme i mogu ti reći da sam u jednoj situaciji ritam gubljenja i zadržavanja vode u zemlji normalizovao tek da sam iz boxa izbacio absorber vlage. Ako se ne varam ono u tvom boxu je absorber vlage.
 
01.09.2016
40
7
8
55
a u qurac:confused:
ja ga tek neki dan stavio, ne znam, mislim da nije do njega
biljku zalijevam svakih 48 sati od početka growa i prvi grow tako, samo povećavam količinu vode kako raste
mislim da je pregnojavanje, kako je Stipe rekao jer kanđe su se pojavile i prije absorbera u manjoj mjeri doduše, ali bilo je
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Pecnuo si je sa plantelom,ko sto Stipe kaze svako drugo pola doze i lagano.Kupi neko mikrobiolosko moze i sa aminokiselinama i daj joj folijarno, pred gasenje il kad se ugasi i gledaj sto vise da prskas sa donje strane lista.Bakterije ce otvoriti nove spore i biljka ce "prodisati" a samim tim i lakse progutati visak.Aminokiseline bi joj pomogle da lakse pregura stres nebitno od cega se stresirala,moguce da joj ne odgovara ni ritam zalivanja,nisam nikad koristio autopot pa ne znam kako se ponasa.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozz! Trebam pomoc, tj. savijet sta da napravim. Imam 4 biljke u prostoru 60 x 60 x 100-cak je i visina nesto manja radi reflektora (3 auto NL i 1 auto mazara)(NL su u 6l a mazar u 11l). Dvije najstarije NL stare 50 dana su izrasle skroz do svijetla te takoder radi previse biljki za taj prostor (znao sam da ce biti guzva u startu ali efurija je bila jaca od mene i nisam si mogao pomoci i morao sam probati:), a i na greskama se uci) nemam vise mjesta ni za savijanje niti cropanje. A da stvar bude jos kompliciranija imam i tog mazara jos koji ima tek 45 dana a i on je vec poljubio lampu. Ova treca najmlada NL ima jos 10 cm slobodno u visinu. E sad posto ove 2 starije NL vec dobro cvijetaju i nece se vise toliko izduzivati, a mazar pretpostavljam da ce ici jos dosta u visinu, razmisljao sam da mazara izvadim van ili nesto pa da ove 3 NL dobe mjesta mislim da bi onda to bilo izvedivo do kraja. Sta vi mislite. I definitivno slijedeci put manji biljki:D samo da se ovo nekako izgura sto prije. Nemam sada slike, na poslu sam trenutno, ali imam i otvoren dnevnik pa se tamo moze vidjeti, a novije budem uslikao kada dodem doma.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
haah jesi natrpao pa ne mozes pojesti :)
Ja bi radije sve ostavio pa neka se guraju,ali ako vec netko mora van ..neka ide NL.
Cropanje ,cropanje jbga..savijaj,uvijaja,ali ne bacaj :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
ma nije mi toliko problem sto se guraju ovako po sirini, nego nemaju vise mjesta u visinu, a kad cropnem vrh rijesim problem samo trenutno jer se ona za 1 dan a mozda i manje vec vrati na istu visinu. Smijem li ju cropnut svaki put na istom mjestu, tj. kada se ona uspravi da li ju ja mogu opet na tom istom mjestu cropnut i tako svaki put dole-gore?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
ok budem onda zavezao. jel smijem sad opet cropnut na istom mjestu gdje vec jesam...posto se vec uspravila i zalijecila? pa bi je onda svezao da se ne dize vise. A i sta cu kad opet izraste do svijetla? Da ju onda cropnem ponovo, samo na novom mjestu naravno?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Imaj na umu da je corpanje ipak HTS trening , svaki put kad je štipneš radis joj malo veći stres koji joj cini svašta,a da bi od corpanje dobio ono sto želiš treba je oprezno prestaviti da ne pukne vanjska kora i zavezati pod kutom odmah.gledas to napravit samo kad moraš ili po osjećaju, stvarno se vrati na kraju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
znam da to i je ono sto mene muci, jer ih moram stresirat stalno...nego jer mi mozes ti ili netko reci sta se u najgorem slucaju moze desiti? jer do sad mi je svaka nastavila normalno, cak sam na mazaru kikso...jednu tanju, sporednu granu sam strgao krivo bas tako kako ti kazes i napukla joj je kora gore na pregibu...evo sad sam bas maloprije gledao, nastavlja i ona rasti a rana joj nije ni zacijelila jos:D.