Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.07.2017
71
90
18
@opa cupa mislim da je ph u redu po tome sto sam ih flushovao i 'nisam dirao od tad'.. imam ph meraci izmericu run off nakon sledeceg zalivanja

@grouchy zato sto je treca nedelja na 12/12 i grancice listova su pocele malo da dobijaju roza/crvenu boju, sto je nedestatak fosfora koliko ja znam, mada moze biti i genetski? tako da sam im dao oko pola doze plavog za svaki slucaj
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Meni su grančice malo poljubičastile od prejakog vjetra ventilatora...
Flush je dobar za ispiranje viška soli od mineralnih gnojiva iz zemlje/korijena, ne pomaže kod pH problema osim ako je flush odrađen sa pH korigiranom vodom...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Biljke su u prvoj nedelji cvetanja, imam 3 istovetne u zemlji pod 600W.
Samo jedna biljka pokazuje ovakve znake (delovi listova su svetlo zeleni), na dve grane (i vidim da se propagira na novi grow na tim istim granama). Van toga su zdrave i zaista ne pokazuju znake nekih problema. Isprva sam mislila da je možda light burn (ali sam sada videla da postoji slična situacija na jednoj nižoj grani). Da li neko zna šta bi moglo ovo biti (možda nute burn?) i da li je potrebno nešto da radim povodom toga?
1.jpg 2.jpg
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
posadene u 1l air pots, 3x jack herer i 1x cream caramel. biobizz ligh mix zacinjen biotabs-om po tablici (startrex, mycotex, bactrex,
orgatrex).
izisli iz substrata u roku 2 dana. rasle 2-3 dana odlicno i onda stale. zadnjih 5-6 dana mi se cini da se nisu pomakle. bile ispod 4X55W
CFL letvi (24/0; 3-4cm od vrhova). sad sam ih stavio pod 250W MH (25cm razmak od vrhova; 18/6) i napravio flush.
temp na vrhovima 20-25C; box 18-22C.
prva moguca greska sto sam stavio po tablici biotabs?
vlaga dosta niska jer nisam upogonia ovlazivac jos (30-40%).
ili sam zeznia jer sam zaljevo bez namjestanja ph (jana). nisam ni gledo ph jer mi je crka zuti. moram narucit novi.
moze neki savjet dal to probat nastavit ili je za otpis :-( jer na 2 mi se cini da su se pocele onako granat na mjestu.

PC01.jpg PC02.jpg PC03.jpg PC04.jpg PC05.jpg PC06.jpg PC07.jpg PC08.jpg PC09.jpg
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
lose mi izgledaju. bas me bedisu :-(.
a tako lepo krenule. problem je sta ni sad na flushu nisam namjesto ph, a sljedeci flush mogu tek za 3-4 dana kad se isuse dobrano.

@hazeri, sad sam tek shvatio kad si mi reko, da je to kod presadivanja. ja mislio da je od semena :-(. konjina. spalio sam ih.
al opet dovraga, pa to su bakterije, cista organica, kako ih to moze ovako zeznit.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mogu ja cekat 10 dana. nije to probl.
mislis da se mogu iz ovoga izvuc? velik stres im je to. moglo bi bit hermija.
po potrebi preskocit cu manifolding da ne zagazim u 5. mjesec pa krene mora sa temperaturama.
vidjet cu kako ce izlgledat sutra.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
namjera je bila krenut sa biotabs. i onda kad dode vrijeme za vege hranu (i kasnije cvjet hranu) iskoristit biobizz jer ga imam dosta (cjelu paletu), na 3 bilje, a jednu bilju zavrsit sa biotabs da vidim usporedbu (start pack imam).
ako budem zadovoljan sljedeci grow prelazim u potpuosti na biotabs.
misljenje?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja ne bi mjesao jedno i drugo gnojivo. Ili idi u potpunosti sa Biotabsima ili full sa BioBizzom. Ako krenes mjesat gnojiva pogubit ces se potuno. Jesi vec stavio tablete u zemlju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri