Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Evo ti recept :)
Flushaj, nakon flusha u tu mokru zemlju stavi pola doze planetlle list i onda ne diraj dok se ne posusi. Kad se posusi nastavi dalje sa pola doze dok se ne oporavi. Kasnije mozda odes na punu dozu ovisno kako ce se brzo razvijati.
Uz to, digni malo lampe, djeluje dosta blizu jer ti nabije node na milimitar. Takodjer pojacaj unutarnju ventilaciju i napravi propuh u boxu jer ovi zubi na rubovima listova je vjerojatno heatburn.
Sa ovime sto sam nabrojao bi trebao eliminirati probleme sa nutrijentima, ph, heat i light burn.
javi kako je proslo
 
10.01.2017
1
1
3
32
Pozdrav ljudi, eo ove godine prvi put pokusavam uzgojiti svoje pa me zanima misljenje iskusnijih clanova ovog foruma o mojoj biljozi, zemlja koju sam koristio je naziva terra dobra, na direktnom suncu je od jutra do mozda pol h prije zalaska sunca i kak su od danas skoro pa ljetne temperature na tom mjestu di su bile temp moze dosegnut i 30stupnjeva sigurno, maknuo sam ih od tamo, pa me zanima prvo jel biljka mora bit na direktnon suncu il moze proc ako je na svijetlu ali ne direktnom? I drugo, vase misljenje daih ostavim na mjestu di su do sad bile il da trazim neko novo ugl ovo je zasad dok ne ojacaju onda idu u zemlju, isto terra dobra zemlja u rupe koje su dimenzija kolka je i stihaca (u dubinu i sirinu). Ja bi reko da trebaju jos jebeno ojacat za zemlju. Evo slika pa po izgledu da visit jel ima od tog nade il nema, automat feminiziran skank . Posadio sam ih kraj 3. mjeseca, nez tocno al 27,28 tu negdje, znaci rastu nekih 25 dana +/-2 DSC_0196.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Naravno da ces ih stavit na mjesto gdje ima vise sunca,posebno kod automata gdje svaki sat igra ulogu,što vise izravnog sunčevog svjetla to bolja biljka i prinos..ako su temp gdje živiš noćne iznad 10 ti mozes ovu biljku vec sada u zemlju na site. Bilo bi dobro da odes odmah sada i pripremis rupe i napunis ih zemljom,pricekas da ti se posuši ova zemlja u posudi i tad odes presadit to..ako imas kakav root bilo bi pozeljno da im ga das prilikom presađivanja,ako bas hoces mozes pricekat jos 7 dana da jos malo ojača ali ona je vec fina sadnica spremna za zemlju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: OG Bobby Johnson

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
ugujes mi pare Hazeri,pogledaj samo taj deficit.
Drug,ja vidim spaljenu,gustu biljku kojoj fali dobra ventilacija i dobar lst,loli...al eto nek je hrana problem i daj boze da to rijesi flushom.Ja sam i dalje misljenja da mu je gavni problem lampa,panel sa neadekvatnom ventilacijom..nakon toga ide sve ostalo..al jasno,pice uvijek mozemo popiti bez obzira ko je u pravu.Bitno je pomoci covijeku jer ima preljepu biljku sa potencijalom:respect::thumb::thumb:
IMG-9e409bdb480825e93e8205a0fe75e516-V.jpg IMG-87816f3e336c4e3abac007a82cf7aa12-V.jpg vidis kako su mu donji listovi fino tamno zeleni...
 
Poslednja izmena:
15.04.2017
364
1.060
143
@Immortal Bitch Vidis da su ti se uvili listovi prema gore i zute sa strane, spicevi se prave, a to je obicno znak previse svjetla ili topline. To ide jedno uz drugo i slicno je. Sumnjam da je hrane deficit. Ako je hrana to obicno ide od donjih listova prema gore, a tebi je na vrhu sve pozutilo. Ako nije light burn/heat burn onda ti je u korijenu problem...


daih ostavim na mjestu di su do sad bile il da trazim neko novo ugl ovo je zasad dok ne ojacaju onda idu u zemlju
Ostavi ih gdje ima najvise sunca i ojacala je ona... mozes odma u finalne rupe i finalno mjesto. GL :)
 
Poslednja izmena:
15.04.2017
364
1.060
143
Pa normalno da je cisti deficit cim je pozutila i nesto joj smeta, fali... Ti mislis da je hrane deficit? Hmm.. Pa bro da si malo bolje informisan oko deficita znao bi da vecina deficita moze a i ne mora izgledati kao da je problem u hrani, ali to ne mora da znaci. Obicno svaki deficit ima neku tacku koju mozes prepoznati ako si upucen (ne kazem da nisi) i znas sta si prije na dan/a radio... Problem u korijenu izgleda kao deficit hrane, al nije uopste hrana nego korijen nije zdrav i pravi deficit jer ne moze apsorbirati ono sto je biljci potrebno. Itd, itd. Sve i svasta moze biti deficit i nije bas lako prepoznati osim ako bas znas sta je tacno koji problem i sta prouzrokuje isti. However svi zelimo ti pomoci i ukazujemo na sta sumnjamo. Svako ima svoje misljenje. A ti sad odaberi pravo. Sretno i da se oporavi. ::listomahanje::::volimj::
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Pa ocito je da znam tocno inace ne bih to tvrdio,eto nek pokusa covijek po mom pa nek javi rezultate evo javno pred svima,ako mu se shebe dim ja cu mu dat nove biljke boli me ona stvar doslovno.Previse sam ja dugo u ovom da ne ni znao,najlakse da sve to sam naucis je da odes u upises marihuana chart problem i piljis u to dok ne memoriras svaki sifucit deficit u glavi.DOvoljno ej sam da pogledas biljku ako si pravi grower i znat ces odma sta je,jedino ako je neki problem s koji se nisi suocio pa ti treba da skontas.A s ovim gore nevedeni sam se suocio mnogo puta pa znam sta pricam,cisti primjer loseg hranjena je to rapidno zutilo,manjak N,mekoca stabljiek u kazuje na manjak cal,a tvrdoca na visak,a po liscu se vidi cal mg deficit takoder ali jako blagi,nek ne napravi nista i vidices da ce doc zesci cal/mg problemi.Necu da ispadne da sa mdoso rego se priej tjean dana isad popio sve znanje svijeta,al ono sto znam sa sigurnoscu objasnit cu da i laik razumije,jer ipak svi smo tu da naucimo ponesto od jedni drugih,ovako svi ispadamo egomanijaci,nije ovo je ,ono je ma ovo je,a ja sam siguran da je problem onaj na koji sam ukazao.A manjak hrane i suplemenata je nista novo kod BioBizaa recimo,50%growera ce ti to potvrdit,al oni koji su stvarno rokali snjim par puta,a ne probali jedan grow 2 biljke i sad BioBizz valja,brale ne ide to tako.Njemu sam PH ne valja to je br.1 fluksacija je vidna,zile na listovima izbljeduju a zatim i list,te ce se uskoro pojavit i zute tockice ako vec nisu i to se zove PH fluksacija,a do nej dolazi ako neuravnotezeno mjenjas Ph vode,a i same komunaliej znaju mjenjat PH pa ako si naviko na jednu mjeru skidanja kiselinom,limunom bilo cim u nekom trenutku ce to bit mozda i pogresno bas iz komunalnih razloga,stoga najbolje svaki put mjerit PH i EC.A stvar br.2 kad kazem da je deficit hrane a ne niceg drugog i to narucito deficit N,vidi se po blijedenju rubova listova pa prema sirenju iznutra sve dok listu komplet sam sa stapkom odispod ne otpadne,a u nekim slucajevima ako je list dolje i jako je star,izgubio je svoj smisao,tj.ostao ej usjeni i vise nema funkciju prijenosa enerije tj.hrane i normalnog vrsenja fotosinteze,onda zna prvo pozutit pa onda otpast dok stapka od lista zna ostat cak i prikacena na biljku.A kad je u pitanju nekroza lisca a njemu to prijeti vec sam spomenio,to znaci da je biljka ozbiljno gladna,i da je dobila nekrozu,sto znaci u prijevodu da nemoze primat hranu kako treba ili je nema dovoljno te zato lagano od vrhovaprema van krene zutit i odjednom preko 7- 10 dana otvoris box a ono imas sta i vidit,vise zutila nego zelenila.
Da je korijenski problem to ne bi tako izgledalo prvotno...Moj savjet je da isflusha biljke sa normalnom dozom PH, nade neko normalno gnojivo nahrani ih i to je to.Poskida zuto lisce od ispod i biljka spasena(big deal).Samo kod nekroze kad jednom lisce pozuti vise nikad nece zazelenit,al ako je sprijecis nece vise nikad ni zutit....
 

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Napravio sam flush..i zalijao s pola doze plantele list..i digao sam svjietla..imam dva jako dobra venta..budem sutra kupio kable da ih pospajam pa da malo vise puse po biljkama..pa se javljam nakon tjedan dana kakvo je stanje..moguce da su gnojiva..stari biobizz..mogu biti i svijetla..prvi put koristim led i ucim jos..prije su bile na nekih 40 cm sad su na 50..ako ph zemlje nije dobar onda trebam nabavit neki oke ph metar..nemam ga..tj imam al neki jeftini kineski...al sam procitao negdje da plantela list ne sadrzi magnezij i kalcij..to bi jos trebao negdje nabaviti da stavim barem trecinu doze za prvi put..hvala puno decki na pomoci..nadam se da ce se biljka oporaviti..:)
 
Poslednja izmena:

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Super si napravio svaka cast,al ja bi na tvom mjestu ipak dao punu dozu,i mislim da se varas,Plantela list vjerovatno sadrzi mg i mnoge druge mikroe,al en da mi se sad googlat,samo sto tebi treba i plantela cvijet,velika je biljka,vrijeme je da je prebacis na12/12 rezim sto prije jer ce ti u prvih 4 tjedna tog rezima narast za duplo,a vjeruj mi ako velika biljka krene bujat neces imat gdje s tim,stoga ti savjetujem da si kupis i Plantela cvijet jer ce ti zahtijevat takvu vrstu prihrane,u cvijetanju joj treba p i cal a tek onda n.Njega samo dodajes da ostaje sto duze biljka ziva,da vise heda navuces i dozivis par pumpanja heda.N je najpotrebitiji dok biljka sama sebe razvija u vegetativnom razvoju i zato joj je potreban n a kad se dovoljno razvije onda drugi elementi za cvijetanje al i n i dalje mora bit tu,on ti je baza zivota.Eto nadam se da sam ti makar nekako objasnio da lakse shvatis.

Opis proizvoda:
PLANTELLA LIST je đubrivo namenjeno za prihranjivanje svih vrsta sobnih, balkonskih ili baštenskih ukrasnih biljaka koje imaju dekorativne listove. Odgovarajuće vrednosti hranljivih elemenata obezbeđuju pravilan razvoj korenovog sistema, bujan rast i razvoj biljke.

Način primene:
Upotreba preko zemljišta i preko lista.U proleće vršiti zalivanje svakih 7 dana ili prskati preko lista jednom u 14 dana (15ml na 2L vode). Zimi prihranu vršiti jednom u 3 nedelje.

SASTAV:
Makroelementi:

Ukupan azot (N): 7%
Fosfor (P2O5): 7%
Kalijum (K2O): 6%
Mikroelementi:
Bakar(Cu): 0,005%
Gvožđe (Fe): 0,02%

Ipak nema Mg bio si u pravu, al znao sam da ima neke mirkoe al se nisam mogo sjetit koje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
25.05.2017
12
13
3
43
hazeri:
Ovo koristim za biljke, humus, kupljen u prodavnici, ali prijatelj mi je danas rekao da su bile puno hranjene, tacnije, ljusku od jajeta sam samleo (vise komada) i napravio sitno, kao maltene prah, to sam posolio 1, ali nije bilo sunca, unutra su bile, bas kada je bio sneg, tada su krenule a nisam se nadao tako brzom rastu... evo koju zemlju koristim.. E ovako, kao drenazu, u saksiji na dnu se nalaze kamenčići, zatim humus.

S obzirom da 1. put gajim sam, jer sam uvek imao "na gotovo" jer imam gde da posadim a da ne diraju, kradu lalala, do sada sam dobijao vec spremnu biljku, kao sto su sada u saksijama, ali su bile MNOOOGO VECE I VECI LISTOVI, KOMPLET STABLO JE BILO JAČE OD OVIH KOJE IMAM... nznm, nisam pametan, da li je ovo djubrivo ok, nema puno aditiva da bi je pojeli, ali rastu kao da se takmice koja ce vislja biti :D ali zaista... nikako da krenu da se granaju... postoji li neki preparat???
 

Prilozi

  • IMG_20180423_234712.jpg
    IMG_20180423_234712.jpg
    287,6 KB · Pregleda: 10
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
536
93
Ne znam, 3 stranice vec to traje i covjek ispituje i dalje,onda cu napisat post da ga shvati svatko,a onaj tko to vec zna nemora ni citat,al ok shvacam poantu.Ja sam kriv za onaj dupli post,trebo sam samo edit,al ako vec dajem tocne diagnoze i usput to covjeku u detalj objasnim mislim da to vrijedi najvise za njeg,a i sam thread se zove Ako imate problem ovdje mozete pitat iskusniej clanove za pomoc, pa neznam ako u ovom nemogu pisat u detalj gdje onda mogu?Mislim sori al ne kontam?Nisam trolo sad necije dnevnike nit sam ma u biti nije ni bitno,da ne bude i ovaj post predug.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
25.05.2017
12
13
3
43
Ljudi, u pravu i Admin, ovo nije fb stranica, instagram i ostale gluposti koje sam i sám pisao, IZVINJAVAM SE U TO IME, A I ZAISTA, OVO JE SAJT GDE TREBA DA PITAMO I NAUCIMO, A NE PRICAMO I OGOVARAMO. Jos 1 sorry Admin, dobio sam zuti karton.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
11.10.2016
6
8
3
26
Pozz svima, ovako proklijao sam sjeme i stavio u zemlju i zalio(ne puno)
Drugi dan kada sam došao vidjeti zemlja se skroz onako stvrdnula, šta mislite hoće li izaći biljka kroz to, dali sam kasno posadio olovke pravo vrijeme