Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

can

27.06.2009
12
9
3
32
Pozdrav, molio bih za pomoc. Biljka je u fazi cvjetanja 30 dana. I kao sta vidite zute listivi sa nekim smeđim osušenim tockicama, otprilike 15% biljke je u takvom stanju. Dali bi trebao sta poduzimat?

i ja imam sličan problem, te točkice pojavile su se prije 2, 3 tjedna otprilike, i s tim je dosta stradalo većih fan listova, sad lagano se pojavljuju i na listićima oko cvijetnih vrhova.
inače je bila ok zdrava i zelena do tada (osim par fun listova koji su malo počeli žutit), posađena van negdje početkom 4. mj, gnojena 2 puta koprivom i jednom kopriva+gavez (kućna izrada). Krajem 8. mjeseca zadnja runda koprive i stavio sam oko nje malo kokošjeg gnoja (budući da su išle kiše a ja nisam bio u mogućnosti baš obilazit pa reko nek ispire kiša taj gnoj i gnoji odmah). Prije tjedan dana dobila 3 duplu dozu plagrona.
Sličnu situaciju imao sam na istoj lokaciji prije 2 sezone, samo je tada napad došao puno ranije pa su već kod početka cvatnje zbog toga otpali svi fan listovi ali nekako je izgurala do kraja. Ne sjećam se jel sam tada dodavao kokošji gnoj. Ako jesam, moguće da je iz njega nešto došlo, i tada i sada.
prvo sam mislio da bi mogao biti pauk ali čini se da on ne radi baš takve kružiće? Tražio sam puno tu po forumu nisam našao baš neku temu s takvim slučajem do ovog tvog posta.
E sad, kako istrijebiti tu neku zvijer, špricanje s čim? nekaj prirodno kao češnjak i čili? ili poprašit malo neopitroidom koji mi je pri ruci? Planirana berba za otprilike mjesec dana tako da ne znam zapravo jel se isplati ići na neke jače preparate? Ovako ako ostavim ona će izdržat do kraja al to neće bit to :D
 

can

27.06.2009
12
9
3
32
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

image.jpg

ovo su slike od prije 2 godine, tad je bilo uznapredovalo i opako, sad je to naravno puno blaže i ima puno manje točkica (i točkice su manjeg promjera), ali možda bi moglo krenut opet u tom smjeru jer mislim da se radi o istom problemu
 

Pablito

Banned
Banovan
02.07.2017
374
2.148
143
Amsterdam-Netherlands
Ako moze neko iskusan da mi objasni zasto moja biljka ima seme na njoj... nema na svakom hedu?? I semena se otvorila i padaju na zemlju. Trebio sam koliko sam mogo. Naso sam 20kom otvorenih. Pa ako moze neko da mi objasni sta je. Posto od pocetka imam samo jednu biljku i cveta odavno znate vec.
 

Prilozi

  • 20180920_154126.jpg
    20180920_154126.jpg
    233 KB · Pregleda: 42
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

can

27.06.2009
12
9
3
32
ima sjeme zato što se oprašila. Sjeme pada zato jer je zrelo, i sam kažeš da cvijeta odavno. Oprašila se zato jer si imao ili jedan muški cvijet negdje skriven na njoj (u najboljem slučaju sredinski hemafrodizam - pa imaš fem sjeme) ili je bila hermi ili je negdje u blizini došlo peludi od neke druge muške biljke (možda od industrijske konoplje :D)
 

can

27.06.2009
12
9
3
32
pa izvadiš ih i sve ok, neće smetati i nema ih previše kako kažeš. Po boji sjemena bi rekao da ti je to i zrelo već za ubrat
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jel to 100%? i ja sam prvo ciljao na to, al budući da mi gnojenje s gnojivom za cvijetanje (cvetal, plagron) nije dalo baš neke rezultate počeo sam sumnjati da su beštije. Ništa, vidjet ću pri idućem posjetu kako je reagirala na plagron pa ćemo bit pametniji
ima i ja taj problem bas uoci pocetka cvetanja, odmah presao na cvet a malo zatim i dodatni hesi+
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Tebi je do zajebancije.mene zanima jel nece stetiti te semenke? Zato sto sam se iznervirao samlecu je i baciti svinjama
Pablito skupi to sjeme pa vidiš da imas najvece monstruma na forumu!
Edit:jos ti netko neki dan piše kako bi bilo dobro da pregledas vrhove i ako nadjes koju sjemu...
 
Poslednja izmena od urednika: