Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.01.2019
80
162
33
33
Rope73 ma samo da one izbiju nocas ih stavljam u case i cekam da izbiju napolje pa dnevnik, pa planirao sam tako dok im je dan da bude oko 60 posle bocu da je podesim malo ispod videcemo samo da uspe
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Ima li ko iskustva kako se resiti ove gamadi?
"Symphilid
Male štetočine koje imaju bijelu ili krem boju.Izgledaju kao gusjenice.Vrlo su štetni po biljku jer se ukopaju u zemlju I oštećuju korijen jer se hrane s njim. "
Procitao sam za caj od duvana i ulje nema.
U nekom dnevniku sam procitao da caj od duvana nije pomogao.
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Da je srece da je iz radoznalosti :( Ne znam bajo moj odakle se stvorila gamad, al vidim da gmize iz zemlje kad zalivam. Zemlja kupovna, neki ekohumus kao sterilisan
edit:
Sta mi je ciniti? Tu sam negde na 3 nedelje od kraja+-nedelju dana
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Krompir na kriske iseci i stavljaj preko zemlje, kupi ulje neema dve kasike supene na 250ml vode, mlake i par kapi detrdzenta za sudove. I kad zalijes stavi preko zemlje cili prah i beli luk u granulama. Da, ruzmarina malo nabacaj isto... Smirice ih taman do kraja da izguras kako treba.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Upomoc,panicim,40. dan cveta. Dal je ovo light burn ili neka druga propast? IMG_20190109_065948.jpg
IMG_20190109_065924.jpg IMG_20190109_065933.jpg
Temp noc 19-22 svetlo 28-31 C , PH neznam , vlagu ne znam svetlo LED e24 8x11W udaljeno 15-20 cm( kako koji vrh) skinuo sam stiropor od ispod pa sam dobio jos 5 cm,sad je 20-25 i ne moze nista vise da se ucini za visinu. Potovi su od 2,5L pa traze vodu svaka 2-3 dana,dobijaju 2 puta fertico bloom 1 voda,zadnja 2 su bila dupla doza blooma,sinoc voda.
Sta da radim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Nisam vise kuci,radim,ali ovakva je boja i uzivo,ima tamnih i par svetlijih vrhova,i na nekoliko listova vrh lista se susi. Slikam opet bolje veceras
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Mudro zbori Sensi, desava se kada su mali potovi da biljka nemoze da stigne da potrosi svu hranu koju joj das, a mala kolicina zemlje se brzo posusi tako da se hrana natalozi u potu. Ja bi je flushao pa krenuo sa klopom lagano.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Moze I tako. Ja sam ovo napisao iz licnog iskustva, radio sam grow u potovima od 1,5L I imao indentican problem. Po zavrsetku grova kada sam izvadio zemlju iz potova primetio sam poprilican sloj djubriva koji se zadrzao na dnu I bocnim stranama. Iz tog razloga sam pomislio na flush.
Opet svakako poslusaj iskusnije.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Meni na ovoj drugoj slici ovako na prvu liči na light burn, ali cini mi se bi mogao i ph provjerit,neki lock je..
Edit, ja radim s 10 i 12w, 15cm je puno preblizu

bate,moram ti kazem da se previse trudis da posavetujes sve i svakog,i nekad znas da omasis malo problematiku..a to zna da zbuni nekoga sa nedovoljno iskustava i preplasi,ja da procitam takav komentar tacno bih odmah uleteo u box i ne znam sta bih pre razbucao.

jedno je kad kad palac kaze flush,sensi dva put voda pa hrana..a ja npr samo smanji malo hranu nastavi slicnim tempom..to su neke nase fore ko kako shvata i vidi problematiku,vise razlicitih resenja i vise razlicitih stilova growa.. sto se mene tice neka pece malo,ko im jebe mater :D

i takvi komentari su zapravo ekstra jer on sam moze pogledati sva 3 resenja,proceniti sam,namuciti se malo i odabrati sta dalje..ja sam najvise voleo da cujuem misljenja vise ljudi..nikad mi nije bilo dosta misljenje jednog,jebiga..mislim da je to u redu

ni jedna grow nije isti,uslovi nisu isti,biljke nisu iste,groweri nisu isti.. al on bi sada prvo cackao ph i bacio se u rebus,a onda bi se i a svetlom poigrao sad kad im najvise svetla treba,u principu sve je ok nista strasno

morao sam da ti kazem jer primecujem sve vise i vise ovakvih stvari,a i ne gledma nesto puno..tako da eto kad se i ja proserem molim da me opomenete ili jos bolje obrisete komentar ne ne stoji bzvz
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Sve 5, samo prvi sam mu odgovorio ono sta vidim na slici.. A to je ova najvisa grana je blijeda i ukaziva po tome da je lb, a dole na listu vidim problem il s ph il s K, zato komentar da neki lock ima.. Zato sam mu onako i napisao, nisam cini mi se po drugim komentarima puno pogrjesio.. Ne znam jel problem toliki provjerit ph, od maknut svjetlo i smanjit duple doze hrane.. Nek brišu i mene i post ako ce nekom pruzit sadisfakciju, samo sam htio pomoc, odgovorit na nesto sta nitko nije htio,
Edit, jel mislis po komentarima što su uslijedili od ostalih članova da sam ja za*** i da me treba brisat?
 
Poslednja izmena od urednika:

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Ziv bio! Sve imam sem cili praha, a iz malog sam mesta. Koliko je neophodan taj cili prah?
Stavi ljute tucane :) nije neophodan. To ti je recept samo da izguras do kraja a da te neosakati puno :)
Btw sto se tice komentara o problemima, pa ebtega nas 7 kaze pa jedan ce pogoditi :) izmedju ostalog ljudi generalno lose ovde uce, ja sam npr prvo naucio da kad dodje do paljenja listova i tako to, da sve prepolovim pa onda dalje ako se nista nedesava placem ovde po forumu :) al mslm da ni se samo kednom to desilo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Hvala svima na pomoci,ovako je najbolje kad vise ljudi konentarise i da svoie misljenje. Cenim svaciju pomoc. Krenuo sam sa duplom dozom jer me je neko ovde posavetovao da mi listovi blede zbog gladi.Sad kad sam pojacao i proplemi su se povecali (to sam ukapirao tek sad kad sam procitao vasa misljenja). Napisao sam vec ,al ajde opet ,ovaj najvisi je bio na 15cm,a sad je na 20,ostali su sad na 13 do 20. Do sada im nije bilo jako svetlo,a dolazile su i do 10cm. Vise stelovanja svetla nema,box je 20x40x70. Tesko sad mogu da dodjem do ph metra,a do tad mogu jedino da je flusham ili da opet ponovim vodu sutra , a juce su dobile po 750ml. Inace ako je LB,dal on steti celoj biljci ili samo tom cvetu? Da ga odsecem,ima jos 10 manjih? Mogu samo da odvijem neku sijalicu,ali imam 80W( po 9 i 11) i jednu od 15W. Sve su sad 3000K sem jedne od 9W ona je 6500K.
IMG_20190109_173427.jpg IMG_20190109_173414.jpg IMG_20190109_173348.jpg IMG_20190109_173421.jpg
Nadam se da se ovde bolje vidi sve. A evo zadnja 3-4 dana neki vrhovi listova su potamneli sl1 . Palo mi napamet da je genetika i nisam vise obracao paznju na to,mozda je to takodje puno klope?
Cekam savete svi su dobrodosli,a za sledeci put obecavam da cu da otvorim dnevnik.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@Igorče brate, sve je to posljedica "gužve", mali box, mala, posuda itd... ovaj najvišlji pokazuje nešto nalik simptomima light burna, odvrni njemu najbližu žarulji pa prati kako se ponaša, ovo što su malo pecnuti hranom ne smeta, ide to prema finišu, još samo malo strpljenja, ako se ne varam ovo im je 6 tjedan cvjetanja. Ja bi taj što stri proba nekako kropati, još bi malo lišća iz sredine pokida sda ne bude toliko "zagušljivo". Flush nije na odmet ako situacija izmakne kontroli (sa hranom mislim), za sada samo preskočiti klopu par zaljevanja, ona neka troši ono što je uskladišteno u zemlji. I samo na vodi da ju držiš ima da dogura do kraja. Milom ili silom.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
ace ako je LB,dal on steti celoj biljci ili samo tom cvetu? Da ga odsecem
Očito nije lb, ako i je, samo ce ti taj dio sta je spaljeno otic, ostatak biljke nastavljam normalno, nemoj sjeći ništa slučajno, poslusaj ljude iznad, znaju šta govore.. Meni se cinilo po onoj slici da je lb jer je najviši vrh blijed,, odmori malo od hrane i ako se ne nastavi to žutilo onda znas u cemu je problem