Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
p+ u kom obliku?
ja sam se samo tako izrazio bilo mi lakse da bi skontao,mislio sam na Hesi Phosphorus Plus koje je dvokomponentno đubrivo bogato fosforom i kalijumom - elementima koji su bitni u kasnijim fazama cvetanja. Razlog zbog čega se koristi u periodu cvetanja jer tad bioze imaju povećanu potrebu za fosforom koji podstiče formiranje većeg broja cvetova, kao i za kalijumom koji ubrzava transport elemenata do cvetova.
Ti mozes da koristis slicnu prehranu iz tvoje palete koje koristis ako imaju u svom asortimanu a i da nemaju p+ od hesija se lepo moze mesati sa ostalim organik proizvodima drugog brenda.

Ekipa jel ovo nedostatak fosfora? Juce zalivena I prvi put dobila jungle juce micro mozda trecinu doze. Danas je 25 dan vegetacije.
A zeleni regulises li ph kad ti padne da dajes cistu vodu i koji ti je ph tada ako meris.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba
14.04.2018
16
55
13
35
Na svoju temu ne mogu da napisem neko pitanje ili slicno,sve dok neko ne napise nesto na mojoj temi,tada ja mogu da odgovorim ili nesto napisem.Uglavnom potrebno mi je da znam koliko treba biljci svjetlosti koja je tek pocela rasti.U pitanju je indoor uzgajanje.BUBLE KUSH je sjeme.Hvala
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
to mi je do sada radilo posao
Nemam ph metar,
Zato sam te pitao,o cemu se tu zapravo radi.Nema veze ako ti je to radilo posao u proslom grovu,u smislu da je svaki grow prica za sebe odnosno u ovom slucaju svaka biljka ima svoju pricu.Bez obzira mozda ces se zapitati pa kako iste su menke iz istog paketa,bas o tome govorim naprotiv svaka je biljka za sebe na koju uticu mnogi faktori u uzgoju za koje i sam znas.Tvoja bioza je relativno mlada sto znaci da u supstratu ima sve sto joj je potrebno za 3 pa cak i 4 nedelje zivota,prateci tvoje dnevnike uvek imas dobru zemlju.prehranjujes redovno sto znaci da joj je los ph onda i ona se pobunila i tebi pokazalo na listovima kao u tvom slucaju,znaci bojkotuje protiv loseg ph,ako me razumes.Ja hocu reci samo da se mora gledati i malo sira slika svega pa eto iz tvog primera se vidi skolski primer kako je svaka bioza prica za sebe,bez obzira dal je ista sorta,da je dosla iz istog paketa jednostavno to je tako i tome se mora prilaziti na taj nacin da svaka ona ima svoju pricu a grower je tu da simulira faktore prirode u indooru priblizno makar onako kako to radi priroda.
U peincipu nista strasno resi ph i ona ce krenuti dalje ako ne krene navicise vec nekako i probati da ide dalje,ali opet ako mozes probaj da bas snecim da proveravas taj ph pa makar i sa lakmus papirima sa kojima ja radim vec godinama i bas sam nedavno pricao o tome u nekoj temi da tu necu nista menjati jer sam se ustelo sa njima i to sve ide kako treba.
Evo jedan moj primer danas slikano biljka koja je u 10dana u 0,7l potu zivota bez bakterija,roota i ostalih nekih stimulatora u florabeli zutoj sa ph 6,5 od pocetka zivota.
Ja to sebi mogu da dozvolim jel poznajem supstrat i ono sto mi je bitno u svemu tome je samo dobar ph i nema beda,bez hrane,bez bakterija i roota,ali ph je na mestu i to je to ostalo sve polazem u dobar supstrat.

Na svoju temu ne mogu da napisem neko pitanje ili slicno,
kako ne mozes koja je to tema,jedino ako je bacena na jard onda pisi otpalo.Sto se tice tvog pitanja evo ovde imas odgovor,71 strana ispasana o svemu sto te interesuje i dati adekvatne odgovore.;)
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/
 

Prilozi

  • 20190221_171448_BEST.jpg
    20190221_171448_BEST.jpg
    368,9 KB · Pregleda: 24
  • 20190221_171507_BEST.jpg
    20190221_171507_BEST.jpg
    361,8 KB · Pregleda: 24

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
@bigeskalibur jasno je to meni sve drug I prvo sam I ja posumljao na ph pa me nesto odvuklo na nedostatak P. Nego ne znam sta mi je sad ciniti? Tesko da cu uspeti da pribavim ph metar a deluje mi da se ovo brzo širi. Ne znma ima li smisla da napravi rstvor kao u temi ph metar bez ph metra pa da zalijem sa 2L vode iako je zemlja jos uvek vlazna?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@bigeskalibur jasno je to meni sve drug I prvo sam I ja posumljao na ph pa me nesto odvuklo na nedostatak P. Nego ne znam sta mi je sad ciniti? Tesko da cu uspeti da pribavim ph metar a deluje mi da se ovo brzo širi. Ne znma ima li smisla da napravi rstvor kao u temi ph metar bez ph metra pa da zalijem sa 2L vode iako je zemlja jos uvek vlazna?
Stari meni nije jasno zasto spustas ph limunom a ne znas vrjednosti, 20 kapi nije malo bas.. Ako imas problem s ph onda ti dodsvanje nutrijenata samo jos pogorsava situaciju, na tvom mjestu bi normano to vodom isprao i jos jednom zalio čistom vodom pa ako vidis da je situacija bolja nego kad stavljas limun onda tek hrani ali po njoj ne bi rekao da je gladna uopce..
 
Poslednja izmena od urednika:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Imam Durban poison, znači 100% sativa, trenutno na 88. danu od toga 59 na 12/12. i relano mislio sam ju skidat za vikend, trhinomi su sad jos clear/milky, tu i tamo neki amber.
Ali biljka je sad (par dana prije predviđenog kraja) počela izbacivat zadnju rundu pistila, sto je bud viši tj blize lampi to pistila ima vise i sve su bijela/lagano zute i vjerujem da ce kroz par dana svi vrhovi biti puni pistila.
Jel to utječe na same trihome, odnosno jel se trebam ravnat po pistilama ili da samo gledam trihome i skidat kad kad bude 70:30 milky/amber?
Ovako to izgleda prije 3 dana, sad ih je i vise
Pogledajte prilog 262298

S tim da na nekim vrhovima sad vec ima dosta vise pistila, a na nekima tek izbijaju.

Čitao sam da se ta pojava obično desava kod sativa ili sativa dom biljaka, ali nisam uspio skuzit jel to dobro ili lose, jer izbacivanje pistila vezem za početak pokusaja reprodukcije biljke, a ne za masne i ljepljive budove :)


Jel ovo ok sa pistilama pred harvest?
 
06.10.2015
83
168
43
Poštovani, ujutro bacam klasični check in u boxu kad neko žuto jajašce viri iz zemlje. Prvo sam zdrobio, a kasnije sam rovajući po zemlji naletio na još tri jaja s tim da je jedno kao otvoreno... Pomoć...
 

Prilozi

  • 15508471047941841418832.jpg
    15508471047941841418832.jpg
    82,8 KB · Pregleda: 52
06.10.2015
83
168
43
Unutra je nekakva žuta tekućina, a ljuska nije mekana nego treba stisnut malo jače da pukne... Hoćeš da zdrobim jedno pa da ti pofotkam? Inace posumnjao sam na fungus gnats ali mi nema logike da bilo koji insekt nese jaja koja imaju tvrdu ljusku ili sam možda u krivu...

Znači radi se o granulama, sporo opuštajuće gnojivo... Lol... Znaci žešći lažni alarm... Eto hvala još jednom...