Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pomoc vutraši, Jel ovo uzrokovao spider mite?
Ne. Reko bi nesto sa ph ili losa zemlja. Ko cal/mag lock ili deficiency. Izgleda da je se to desilo ranije al je sad malo bolje. Mozes odraditi flush sa 3x vise vode od L posude pa kad se posusi zemlja dat punu dozu gnojiva za cvijet. Tesko je rec uzrok kad ne znamo niti jedan detalj.

@Yi_
ne bi se ja tu puno patio. ne mogu pohvatat di se pisalo o tome al ako nisi, dobar flush i pusti ju do kraja da odradi na vodi. ne cini mi se da ima jos puno do kraja
 

Yi_

10.05.2018
63
50
18
@Yi_
ne bi se ja tu puno patio. ne mogu pohvatat di se pisalo o tome al ako nisi, dobar flush i pusti ju do kraja da odradi na vodi. ne cini mi se da ima jos puno do kraja

Pa u tome i je stvar stipica. Flushane su u subotu, do onda su bile zdrave, a dan poslije su počele smedjit ovako na rubovima? Imas post na prethodnoj strani.

Ne znam zašto. Je li moguce da sam rastopio sve soli u zemlji a nisam dovoljno isprao pa sam napravio kontra efekt?
Bi li ih sad trebao ponovo isprst zbog toga ili je nesto drugo u pitanju?
zalio sam ih jucer navecer sa jos 7l svaku. A mislio sam ih od sutra navecer u mraku ostavit? Svaki savjet je dobrodosao.
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
samo da se jos nadodam i da dodam jos sestru u kadar, da se ne osjeca zapostavljeno smiley9934 ... gledam di bih mogao presaditi i nemam bas opcija iskreno, kako je tako je morati cu ipak pokusati sa stajnjakom malo obogatiti tu zemljicu jadnu, evo i stastava ( ima jos i nekih metala u njemu) mislim staviti 10 grama po posudi pa sto bude bude, ili da ostavim kako je i nastavim sa plantelom
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    960,2 KB · Pregleda: 55
  • hmh.jpg
    hmh.jpg
    23,4 KB · Pregleda: 55

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Sinoc je bilo pomracenje meseca, nisam znao nego sam video da nije pun mesec a trebo bi biti , pa sam uslikao
a jutros da pogledam kako napreduje menka za zemenu one sto je nikla slomljena, kad imam sta da vidim, ona se povampirila
ono sto je slomljeno niklo opet , 2 puta nikla , ima slika vidi se sta je bilo
 

Prilozi

  • mesec-1.jpg
    mesec-1.jpg
    32,8 KB · Pregleda: 28
  • mesec-2.jpg
    mesec-2.jpg
    34,7 KB · Pregleda: 27
  • mesec-3.jpg
    mesec-3.jpg
    34,7 KB · Pregleda: 72
  • Sprout izaso -1.jpg
    Sprout izaso -1.jpg
    438,8 KB · Pregleda: 74
  • Sprout izaso -2.jpg
    Sprout izaso -2.jpg
    217,8 KB · Pregleda: 72
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86 and grouchy

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Yi_ OVako kad gledam rekao bih da si ih malo podavio , ostetio koren , blagi stres ali oporavice se , sta je tu je , mozda bi ti bilo koristno da pogledas ovu moju , odsecena bato , sa giljotine , i evo opet raste . To bi te utesilo , ima i vecih problema i ostecenja pa opet ide .

@Claudius ja bi rekao da je to ona glivica , kad su bube one saviju list da se gnezde unutra , i bude ih ne moze se promasiti , ako toga nema a rekao bi da nema ,onda moze jedino gljivica biti , a to bude od manjka provetravanja , generalno uslova koji odgovaraju gljivici , kako se suprotstaviti google bi znao , il neko odavde , mozda nekako obezbediti porvetravanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Sinoc je bilo pomracenje meseca, nisam znao nego sam video da nije pun mesec a trebo bi biti , pa sam uslikao
a jutros da pogledam kako napreduje menka za zemenu one sto je nikla slomljena, kad imam sta da vidim, ona se povampirila
ono sto je slomljeno niklo opet , 2 puta nikla , ima slika vidi se sta je bilo
Povampirila ona ili ne smanji joj vodu jer ce se udaviti ;-)
Ps
Fotke pomracenja mjeseca su ti odlicne!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@superoperater cini ti se ne zalivam uopste to je mistovanje za klice , bilo prekriveno perlitom da ocuva vlagu, posto ima tu jedna pored treba da proklija, dodo sam je jer sam mislio da je ova bogina , al nije . sad imam 2 ne znam kako najbolje da ih odvojim , mozda najbolje dok nije pustilo koren, al bojim se da je ne salomim ne ovu sa listom nego ima jedna klica unutra
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Uh druze, komplikovana situacija kod tebe :)
Nego, ta zuta boja govori da je bila dugo u velikoj vlazi.. pa sam ti htio skrenuti paznju ali sad kontam da je ta bila otpisana..
Jesi li siguran da su ova dva izdanka iz iste sjemenke? Kontam da ova bez lisca moze biti od nekog drugog, slucajnog sjemena, pa da ti se isprva ucinilo da je to nasa biljka.. Ne znam, samo naglas razmisljam.. Sretno
 
Poslednja izmena:

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@superoperater Otpisana da , e to je dobro ime :) siguran to je ista menka , znam da je cudno nisam ni ja to nikad video al eto , ja sam mislio mrtva , al trebao je da predpostavim da ce list ipak pustiti jos korena jer ima hrane u njemu
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
8 ballhush BarnyFarm,400w hps udaljen malo vise 55-65cm,potgroung zemlja sa malo perlita(saksija oko 20litara),ph vode ne merim,ali znam da mi cesmovaca ima ph 7.4 otprilike.Koristim Hesi ,jednom ful doza jednom pola doze pa voda.Zalivam je sa 3 do 5 litara vode,na svakih cetri pet dana.Nestalo mi powerz. pa koristim slavol.
Biljka cveta vec tri nedelje.Moram da naglasim da mi runof oko ph 5.8 a zalijem sa oko ph 7.4.
Imate li neki savet?Ovo su mi otprilike stari isti problemi!
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    407,6 KB · Pregleda: 52
  • 2.JPG
    2.JPG
    271,9 KB · Pregleda: 54
  • 3.JPG
    3.JPG
    389 KB · Pregleda: 51
  • 4.JPG
    4.JPG
    284,2 KB · Pregleda: 53
  • 5.JPG
    5.JPG
    297,6 KB · Pregleda: 49
  • 6.JPG
    6.JPG
    363,1 KB · Pregleda: 51
  • 7.JPG
    7.JPG
    319,7 KB · Pregleda: 49
  • 8.JPG
    8.JPG
    328,7 KB · Pregleda: 45

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
nista strasno ove najdonje listice pocupaj. podigni pH vode na 6.3-6.5 i odradi flush . simptomi su vidljivi laganog pregnojavanja i kalcij deficit,nije vrijedno spomena .flush ce ti odradi posao da budu bez pecke ! sretno :)

Sinoc je bilo pomracenje meseca, nisam znao nego sam video da nije pun mesec a trebo bi biti , pa sam uslikao
a jutros da pogledam kako napreduje menka za zemenu one sto je nikla slomljena, kad imam sta da vidim, ona se povampirila
ono sto je slomljeno niklo opet , 2 puta nikla , ima slika vidi se sta je bilo
prvo i osnovno perlit se stavlja izmedju 10-20 % u tvojem slucaju koliko vidim perlit je dominantniji od zemlje .to je prva greska ,jer previse vlage stvaras korjenu i manjak kisika sa stiropolom . sa koliko vode ih zalijevas? ventilacija kakva ti je? kolika ti je vlaga.. treceg nema. zivio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Badi

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Nixa86 na tako maloj ksiji ventovi osuse sve brzo , pa perlit sluzi da sacuva vlagu , ko sto vidis radi jer ne zalivam samo mistujem a ima klica dole , izasla je danas sad ima tu 2
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Pozdrav svima.
Prvi mi je uzgoj. Vanjski.
U zadnje vrijeme primjećujem na donjoj strani listova nešto kao bijela paučina. I nekakvo stvorenjce na kojem isto tako bude paučine skoči i pobjegne kad krenem prstom da taknem. A dok nisam uslikao nisam ni primjetio da su tu i jaja. Zna li netko šta bi ovo moglo biti? 20190720_185533.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
brate imas paukove,nabavi neem ulje i ruzmarinovo ulje,tacnije evo ti recept pomocice ti i oko drugih gmadi isto:
uzmes toplu vodu 1l u kojoj ubacis 30g duvana koji imas da kupis na svakoj trafici,sto losiji duvan odnosno smrdljiviji to bolji,sto bi rekli ljudi krdju neku nadji
20ml neem ulja
20ml ruzmarinovog ulja
ekstrat ruzmarina i ekstrat lavande malu bocicu nabavi cele sipaj u tu vodu
beli luk sitno usitni i ubaci u tu vodu
20g ljute mlevene paprike
20g mlevenog bibera
50ml deterdjenta za sudje
sve to povremeno mesaaj i ostavi da odstoji 24h,posle procedi i isprskaj celu biozu i listove od gore i ode dole ,gde vidis ta jajca obavezno ih posle tritiranja obrsi krpom i jos jednom isprskaj,rastvora sto ti ostane opet tretiraj za 3 dana.
a evo ti i hemija ako najdes skojom bukvalno jednom dva puta iztretiras i miran si do kraja,samo je bitno da prskas i od gore i sa donje strane listova,ova hemija ide 1,5ml na o,5l vode. armada copy.jpg Vertimec-018-EC.jpg amb_abastate_s.jpg evo ti tri kom pa koju najdes,ali ja bi prvo probao sa domacim instekcidom.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Pozdrav svima. Nekako sam zavrsio growbi krenuo drugi,iz istog paketa vutre sam izvadio seme i autos je ,neki vutrasi su vec upoznati :respect: , njoj je sad 23 dana kako cveta,zalivana 3 puta do sad i to : Slavol , Slavol, voda ( ph6,5 ) ,zemlja florabela. Presadjena par dana pre cvetanja. Postoji mogucnost da sam je slucajno :razvaljen:: zalio sa bloomom kada sam zalivao i papricice. Tj da sam zamenio flase kod drugog zalivanja. Pre dva dana su treci put zalivene cistom vodom nastelovanom na 6,5 ph. Tad sam primetio na par listova suve tacke,a na par bele,te suve skinuo i ostavio. Sinoc su te tackice potamnele i listovi se suse,ima novih listova bez ,ali ima par sa novim belim. Evo slika pa presudite 1563698356917244174656.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Pozz, moze pitanje jedno brzinsko.... Imam dvije biljke (Purple Queen) i fino su napredovale do sada, zasadio sam ih u 4 mj... Do sada nisam imao nikakvih problema s njima i nalaze se u saksijama od 25 litara sa nekom random zemljom za cvijeće sto se moze kupiti u supermarketu, poceo sam ih nedjeljno gnojiti sa plantelom za cvat nedavno malo da ih ojacam, no primijetio sam da su doljni listovi poceli visiti i žutjeti, e sada sam razmišljao posto ova plantela izgleda ne pomaže bas, htio sam dodati malo stajnjaka u saksije da obogatim malo zemlju... Koliko bi mi to bilo pametno? Hvala .
Update: Saznao sam koja je zemlja, radi se o ovoj zemlji... Ima netko iskustva?
 

Prilozi

  • DSC_0155.JPG
    DSC_0155.JPG
    302,6 KB · Pregleda: 22