Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pozdrav ljudi!
Imam jedan N.L. auto. Ima još cca 2 tjedna do kraja pa bi trebao početi zalijevati samo sa vodom. (Do sada korištena Plagron gnojiva)
E sada... obično zalijevam sa vodom iz pipe nakon 24h stajanja i njoj pH bude oko 8.1.
Svaki put radim isto već godinama, ali mi svaki put naglo listovi krenu žutiti i biljka se jako brzo osuši koda je dosta bolesna, ali na kraju ajmo reći uvijek dobro izvučem iz nje.
Pitanje je sada, dali da ja taj pH možda korigiram na 6.7 kako je i do sada bilo? Samo je problem šta je taj pH- kemija, a to ne želim u biljci. Razmišljam o limunu, ali dali je to uopće potrebno snižavati ph kod ove zadnje faze? Dali mogu s tim šta bolje napraviti?

Hvala! :)
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Listovi ti krenu zutit jer joj ne dajes vise hrano, to je normalno.
Ma samo s cistom vodom zaljevaj, kakav ph pogotovo na kraju a i inace iskujnija ekipa uopce ne korigira ph ako se radi o zemlji.
Koristim plagron vec godinama, nikad nisam provjeravo ph.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Imam jedan N.L. auto
Koliko sam ja uspio služiti , pH problemi na automatima se u 90% slučajeva nastanu baš zbog ranijeg pokušavanja štelanja istog.. ne razumim zašto ljudi vole sebi otežavati ako su neke stvari više crno bijele, sumnjam da bi uz plargon prehranu na automatu imao inače te probleme..
Ima još cca 2 tjedna do kraja pa bi trebao početi zalijevati samo sa vodom.
Kao što ti Himalaja govori, pola sata samo da malo kamenac ishlapi ako imas tvrdu vodu, a i da joj naštelaš idealan pH , 2 tjedna do kraja ti je premalo vremena da bi vidio rezultat, nece sutra pocet normalno raditi ako si joj danas naštetio pH, taman će ti Harvest doć, trebas reagirati ranije, za ubuduće da znas ako se budes igrao s ph
 
  • Haha
Reactions: GrowHax

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ljudi, ja pričam o ispiranju ili flushanju.
Možda sam u krivoj temi postavio pitanje jer u biti ovo nije problem.
Biljka je odradila svoje. Korišten Plagron, uvijek provjeravan pH koji nakon stavljanja istog i pokazalo se da spusti pH sa 8,1 na 6,7. Znači ideala i nije trebalo ništa dodavati za spuštanje. I sada...ostalo joj je dva tjedna do kraja i moram je isprati pa vas pitam samo jel sada kad krenem sa ispiranjem pH mora ostati u istoj razini 6,7 ili moram dodavati nešto za spuštanje pošto je pH vode kad odstoji u ovom slučaju kako vi kažete pola sata 7,5?

Biljka izgleda ok u ovoj fazi...znači, rezanje za 2 tjedna...
2019-12-08 145058.jpg
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Nego mene muči ovaj problem...
Sweet Soma auto, 37 dan cvjetanja. Do sada sve ok bilo, nikakvih problema.
Dvadeseti dan nakon što je izišla iz zemlje je počela cvjetati pa sam tad počeo dodavati Plagron terra bloom. Do tad nisam dodavao nikakva gnojiva za vege jer nije bilo potrebno (taman u zemlji ima za 2 tjedna). Rasla brzo i sve ok.
Plagron sam dodavao po mjeri proizvođača. Na 3l vode 15ml i svaki dr. dan zalijevao. ako sve do sada kad je požutjela.
Mentor zelenko mi reko da fali dušika pa sam dodao zadnje zalijevanje 2.5ml bloom i 2.5ml grow. Sada čekam pa ako ima još neko neke prijedloge molio bih vas...
Inače topovi su već veliki i masni pa se bojim da ne ode u k...

Hvala!

Evo jedna slika sa blicem i jedna sa običnim svijetlom...
2019-12-08 145209.jpg 2019-12-08 145233.jpg
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ma onda zadnja dva tjedna cista voda,zadnja dva tri zalijevanja s malo vise vode zalij i to ti dodje kao da si flusho ;) ph vode mozes i ne moras riktati,ja osobno nisam stelo ph svoje zadnje uzgoje

edit
Dobro ti biljka izgleda :thumb:
Tako će i bit će na kraju.. obična voda bez ičega.
Biljka izgleda tako da mi žao sjeći ;) Hvala!

I da za Somu ću slušati mentora. Samo reko da vidim šta se nudi :)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
znaci na redovnu dozu si dodao ovih 5ml?
trebao si samo za grov, bez dodatnog bluma.
ovo zuto lisce ce ostati zuto, nema tu pomoci; a vecina ce se i osusiti, ali nece vise napredovati.
Ne ne. Smanjio sam za pola doze bloom i dodao pola doze grow. Iduće ću dati samo grow jer žuti jako brzo.
Jbga znam da nema pomoći lišću
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Klor i kamenac su dosta povezani uglavnom, klor ubija mikrosvjet ,a kamenac može raditi "soli" i s tim klorom na korijenu biljke,pH,..nije dobro. teško će klor iz vode ,znamo da se to događa samo pri visokim temperaturama tako da to "odstojanje" prije zaljevanja radim i ja, a nisam točno siguran koliko znači .
Kod mene je uvijek mogla iz slavine u posudu , zavisi o vremenu :) :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and vladomar

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ma kuzim ja sta ti kazes samo nisam cuo do sad da kamenac ispari pa sam te zato “ispravio”. Ja koristim autopot i tocim u 10litara kantu vrucu vodu iz pipe i nakon par sati (nerijetko i preko noci ostane) ide u tank. Mislim si da ce dok je vruca voda brze a samim time i vise klora isparit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Badi

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zar klor ne isparava tek kad se voda zagrije do određene temperature? Ja sam shvatio da se mi praktički ne možemo rješit klora iz vode bez pročišćivača i konkretnih postupaka?
@crnicar mene asocira kamenac na klor i obrnuto, tako mi je u tikvi negdje zapisano pa sam se potrudio objasniti da nisam mislio na kamenac. @grouchy nisam znao ovaj podatak, ovo je sigurno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.439
233
Hlor moze da ispari na sobnoj temperaturi.Potrebno je otprilike 2 dana da sav hlor ispari.Sad za nase potrebe dovoljno je i par sati, rekao bih(mada ja sacekam najduze pola sata).
Nego hloramin treba prokuvati da bi nestao iz vode.Mada on nije toliko stetan kao sam hlor....ali da sad ne idemo u sitnice.
 
06.12.2019
1
0
1
46
Pozz imam pitanjce, list mi se uvrce ka gore i dobiva smede nijanse. Biljka je u fazi cvjetanja u 6.tjednu
 

Prilozi

  • 20191208_211415.jpg
    20191208_211415.jpg
    515,4 KB · Pregleda: 46