Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
@Jednomsemora Okej, mogla bi tako probati. Stavit cu joj mikorize u zemlju, i necu gnojiti da.. Ali kako mi je u planu bilo da mi ovo bude finalni pot, posto mi je ovo Bonsai projektic, mogla bi kad se izdobiva je vratiti nazad, šta mislis? Ili je drzat neko vrijeme, pa onda za mjesec/mjesec ipol joj napravit i pruning korjena pa vratit u taj mali.. Ili mislis da bi bilo nemoguce odrzat je u tako malom potu ?
I hvala ti! Hvala vam! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Pratim ja tvoj Bonsai projekat al nisam znao da je to ta biljka :) onda presadjivanje otpada jer ti tako nisi planirala

Ili je drzat neko vrijeme, pa onda za mjesec/mjesec ipol joj napravit i pruning korjena pa vratit u taj mali
Sve je ovo po ps-u sto si napisala al da li bi to uspjelo, to ti niko ne moze reci, pogotovo pruning odraditi i vratiti u malu posudu, ne znam iskreno koliko bi to bilo pametno:)

Samo zalij kao sto ti je @Herb Gardener rekao i prati sta se desava:thumb:
Edit: @xx_tani mozes tako sa gnjojivom zalit pa sljedecu turu zalijes sa melasom
 
Poslednja izmena:

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
U tako maloj posudi već je pojela svu hranu pa je vrijeme da nešto pojede :)
Ono što ljudi pišu da u PG ima hrane za cjeli mjesec vrijedi samo ako ti je biljka u velikoj saksiji
Za neki root nemaš potrebe jer ti ne treba veliki korjen ali vrijeme je za bar neki osnovni NPK ali trećinu ili pola doze za početak
Vazda se govorilo : ne idi u prodavnicu kad si pregladan jer će gladne oči nakupovati svakakve gluposti :D i kad si gladan nemoj se prežderati da ti ne pozlije :D
P.S. Ovo sam izmislio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Samuraj u čizmama

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
pozdrav drugovi,nikla je sve nešto sporo ide,temp.unutra je 18 nemogu sad nikako dići oće li izdržat par dana dok ne ubodem kakvu grijalicu,ili ne treba šta znam pitam iskusne ..
 

Prilozi

  • 20200516_110725.jpg
    20200516_110725.jpg
    449,8 KB · Pregleda: 33
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Sve je ovo po ps-u sto si napisala al da li bi to uspjelo, to ti niko ne moze reci, pogotovo pruning odraditi i vratiti u malu posudu, ne znam iskreno koliko bi to bilo pametno:)

Samo zalij kao sto ti je @Herb Gardener rekao i prati sta se desava:thumb:

Tako nesto mi je i palo na pamet, izvukla sam je van, i samo po dnu posipala novu zemlju i mikorizu, te je vratila u istu tu posudu, bilo je jako uspjesno vadenje i vracanje, tako da mislim da je nisam time jos ozljedila! I onda sam mislila sutra kako je Herb rekao, prije gasenja svjetla joj smjesat hranu, pa cemo vidjeti! Dala bi joj Pl. Alga Grow, i sta mislite da joj odma dam i melasu uz to? Il nema potrebe.
:bocni:::banana123:

I svaka cast, pravi ste, hvala vam !! :respect:

EDIT: @Jednomsemora može, tako cu i napravit !
@Herb Gardener okej, s velikima tako i radim, a snjom nekako sam uvijek tako pred mrak, neznam iskreno zasto. Al eto onda pred paljenje od sad :)
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kakav je to kalorifer? Ima li kakav regulator toplote? Mislim ako je hladno pa im kalorifer dune povremeno vruc vazduh, em stres em ce ih sprziti. Kolega @grona je imao problema. Mislim da je rijesio zivinom sijalicom u nekoj konzervi, vazi ili slicno, zamotanoj u alu foliju da ne curi svjetlo
Hocu reci s tim kaloriferom bi mogao imati vise problema nego koristi.
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
I ja sam imao nesto slicno u boxu i nikako nisam bio zadovoljan. Cisto zato sto puse topli zrak ali jako brzo taj isti zrak turbina izvuce van. Bolje neka uljna grijalica ili nesto slicno. Ima ih u bauhausu po 200injak kn.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and panorama

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Isti ti djavo, jer ce '' srknuti '' prevruc zrak unutra. Najbolje s njim da grijes prostoriju u kojoj je boks al to se ne isplati. 18 stepeni je ok kad je svjetlo ugaseno, no sikiriki. Ako je toliko stepeni kad je upaljeno onda je koči. Rjesavaj kako sam ti rekao, najlakse i najjeftinije :) sijalica, konzerva ili neka keramicka posuda, alu folija da ne curi svjetlo i stavis na upuh to, unutar boksa, bice temp. veca :) aj polako na pos'o, zivio '' sokole '' :D

Edit. Sijalica da bude zivina jer se grije dobro, ona recimo od 70 ili 100w