Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pogledajte prilog 362976ne znam sta se desava, kao da se list suši, biljka je redovno zalivana i zdrava je, ali konkretno ova jedna grana kao da se suši, dok su ostale grane normalne, ako moze pomoć bio bih zahvalan
Kod tebe je također u pitanju neka gljivična infekcija, sad da li je "Leaf Septoria" ili nešto drugo, ne znam.
Svi simptomi su vrlo slični, teško je identificirati o čemu se točno radi, ali definitivno neka gljivična infekcija.
Visoka vlažnost zraka i manjak cirkulacije zraka na sajtu, odlični su uvjeti za stvaranje gljivica.:)

pashaBud
Takva pitanja nisu za ovu temu. Koliko će biti na kraju i hoće li uopće biti, to ćeš znat na kraju. Koliko vode i koliko često zalijevati, to bi već trebao znati, ali ako ne znaš potraži...imaš na sve strane na forumu kako pravilno zalijevati.;)
Što se tiče Plantelle, pročitaj upute na proizvodu i sve će ti bit jasno. Plantella se od svih gnojiva vjerojatno najčešće spominje na forumu...sve ti piše, samo potraži malo.;)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor and Planer80
19.08.2018
52
177
33
34
Ne znam što se ovako obesila, listovi donji krenuli da žute, nisam je zalio jedan dan samo i obesila se, da li je moguće zbog toga? (svaki dan zalivam po malo) stoji uglavnom ceo dan na suncu, nahranio sam je možda malo i previše pre 10ak dana, tad su krenuli da žute ali od sinoć se obesila, mogu li nekako da joj pomognem? 5EA4D7A6-C475-438A-B02A-6DCE621A8B9C.jpeg
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Ljudi da vas pitam .Kad pocnu listovi da se sjaje kao dasu namazani sa nekim providnim lakom.Do cega bi to moglo bit?Gledam jedna nije a dve jesu a isti strain , ista zemlja i isto hranim sve tri.Sve hocu to da pitam al nekako mi ispada glupo a mozda i jeste.Moro sam , nisam mogo vise da cekam sa ovim pitanjem.Drzim ga u sebi pola godine.Zasto sjaje listovi u cvetanju?Biljke su skoro 55 dan starosti.Mozda ne izgleda tako sjajno , ako se sjaju listovi!? :lol:
 
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
Pozdrav drugari, mozda je glupo pitanje ali nisam dugo bio na forumu, pa sam i ja zaglupeo Imam neku plantelu list od pre par godina, mislim da nije vise u roku, da li je to ok da koristim ili treba uzeti drugu? Peace::listomahanje::
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Da li se pokvarila možeš samo ti da znaš jer je ti držiš u ruci :D Moguće je da se kristalizovala, mislim da tih 3-4eur nisu vredni muke koju bi mogla da napravi, razmuti full dozu pa zalij neko saksijsko cveće ako baš ne možeš do nove pa vidi za nekoliko dana jel sve ok mada opet nikad nisi siguran svaka biljka reaguje drugačije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
A, šta da radim sa klinovima,rečeno mi je da ne smeju na sunce?
dobila si odgovor od nas nekoliko!
koji je tvoj problem???
i koji &^$#& ti je napunio glavu da ne smeju biljke na sunce, pogotovo ovo jesenje?
ovu malu baci da se ne mucite obe (osim ako nemas box), a sa dve procvetale mozes da se igras i doguras do kraja za dva, tri dzoksa.
Klonovi su u cvatu,(ak sú 'friške fotografije'),to je početak cvatnje,tak dá,na balkónu če cvetat samo još neko vrijeme.
imaš dve U opcije...
Uništiti ili Uzgojiti

pazljivo ih zalivaj i jos pazljivije doziraj hranu; za mesec i nesto mozda i bude za koji dzoks.
 
26.04.2020
20
84
13
57
Lijep pozdrav, imam dvije biljke, outside, par tjedana cvjetaju, oko 1.6m visoke, prije sam davao punu dozu plantela cveta svako drugo zalivanje a zalijevao sam svako drugi dan, svakoj biljci 2l vode, ali vidio sam da im je to malo vode pa odlazim svaki san po 2l vode a i mislio sam kako žute od dna da im je hrane malo, pa sam svako drugi dan poceo punom dozom (15ml cveta na 2l vode). Al uz žute listove koji nisu nestali, neki su počeli gorjeti listovi, sve listovi gdje nema cvijeta. Da mi je gurnuti hranjenje svako treci zalijevanje, znaci svako tri dana?
Jeli ovo uzrok puno hrane?
 

Prilozi

  • IMG_20200913_181445.jpg
    IMG_20200913_181445.jpg
    743,3 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20200913_181442.jpg
    IMG_20200913_181442.jpg
    621,4 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20200913_181437.jpg
    IMG_20200913_181437.jpg
    437,6 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20200913_181434.jpg
    IMG_20200913_181434.jpg
    449,5 KB · Pregleda: 48
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Jeli ovo uzrok puno hrane?
moze biti, a i ne mora :)

Al uz žute listove koji nisu nestali, neki su počeli gorjeti listovi, sve listovi gdje nema cvijeta.
kad jednom krene nema tu spasa.

Da mi je gurnuti hranjenje svako treci zalijevanje, znaci svako tri dana?
hrani se jednom nedeljno, sa dosta vode, tvoje biljke su relativno velike i zahtevaju minimum 5l vode sa hranom.
dok, ako su temperature vislje, kao sada, ide dodatno zalivanje izmedju SAMO vodom.
ovo sto si ti radio samo si ih mucio... das malo vode, malo hrane, voda ispari i soli ostaju u zemlji i bude to sto imas.
kad vec imas vremena/uslova, narednih tri puta samo voda, pa polako kreni sa hranom iz pocetka, ali 10ml na 2 litre :D
 
26.04.2020
20
84
13
57
hrani se jednom nedeljno, sa dosta vode, tvoje biljke su relativno velike i zahtevaju minimum 5l vode sa hranom.
dok, ako su temperature vislje, kao sada, ide dodatno zalivanje izmedju SAMO vodom.
ovo sto si ti radio samo si ih mucio... das malo vode, malo hrane, voda ispari i soli ostaju u zemlji i bude to sto imas.
kad vec imas vremena/uslova, narednih tri puta samo voda, pa polako kreni sa hranom iz pocetka, ali 10ml na 2 litre :D
[/QUOTE]
Problem je, moram pjeske i mogu samo 2 boce od 2l nositi gore, isao sam svako drugi dan zalijevat, i oduvijek su dobivale svako drugi dan 2l vode. Al u zadnje vrijeme je ona jača, šira biljka počela visit i bila je savitljiva, ali kad bi je zalio vratila bi se. Pa sam im povecao tempo zalijevanja. Nemogu više od 2l vode odjednom svakoj donijeti. Netko mi je ovdje savjetovao da slobodno pojačam dozu hranjenja (dok sam hranio svako 4 dana odnosno svako drugo zalijevanje) pošto su outside. Pa mi logicno bilo mogu ih svako drugi dan hranit normalnom dozom, umijesto svako 4i dan duplom dozom... Budem samo čistom vodom sljedeca tri dana pa da vidim kako ce ići.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
2 litra vode im je nista pa ti sad vidi... staro dobro pravilo kaze:bolje jednom posteno nego vise puta nedovoljno. I sam vidis da kad ih zalijes sa 2l zivni i oporave se , al to je samo privremeno zato sto im nije dovoljno . Mucis ih stalno bez potrebe :upiii: