Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jovandj

Aktivan Član
12.08.2015
73
410
53
41
Pozdrav imam problem , biljke presadjene u klasman potgrond h zemlju , bez dodataka djubriva , na svaka 3 dana zalivanje obicnom vodom , temperature su oko 25 stepeni vlaga od 40-60% , svetlo udaljeno na 60cm . Dali uraditi flush ili joj fali neki element?
 

Prilozi

  • IMG_20201118_160751.jpg
    IMG_20201118_160751.jpg
    665,4 KB · Pregleda: 87

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ufff...ovo izgleda kao pregnojeno, ali nemoguće ako je išla samo voda.
Kolko watta je na 60cm?
Za ovo nisam pametan...:zvezda::...pričekaj ekipu šta kaže...
 
29.09.2016
18
12
3
Kakva je drenaza potova i kakva je ventilacija, odnosno vlaga?
Potovi su klasični 18L 30x30x30 ima rupa na sve strane a na dnu je 3-4cm kuglica, ventilacija je dobra stvara se negativni pritisak te je unutra jedan 30cm oscilirajući vent, vlaga varira ali u granicama je 45-60% (da li je moguće da se to dešava jer sam npr. previše nabio zemlju pri punjenju pota?)

@White_Wizard meni e to događa kada:
1. Vruće u boxu a ja zalijem
2. Biljka velika i koristio puno roota pa korjen od do tegle
3.kombinacija 1. I 2.
I meni je palo na pamet da sam možda pretjerao sa Rootom ali uvijek sam tako radio pa nisam imao problema,zapravo radim sve apsolutno isto a imam totalno drugačiju situaciju no sljedeći put ću pripaziti na te 2 stvari svakako...Da li je moguće između ostalog da se to dešava jer sam npr. pri punjenju pota prejako nabio zemlju?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Pozdrav imam problem , biljke presadjene u klasman potgrond h zemlju , bez dodataka djubriva , na svaka 3 dana zalivanje obicnom vodom , temperature su oko 25 stepeni vlaga od 40-60% , svetlo udaljeno na 60cm . Dali uraditi flush ili joj fali neki element?
Jedan od znakova, opcenito je gladna, ako do sada nisi gnojio, vrijeme je za jednu dozu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jovandj and tom7
01.07.2010
68
84
18
36
Pozdrav,da li se ova osemenila,nekako mi je cudna puna ovih malih pupoljaka. Bluebery automatik u 60 danu pod 250w led. Ne mogu slike da okacim,neki bag...
 
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Vrlo je moguce da te kuglice na dnu pota zadrzavaju vlagu u potu, generalno ih treba zaobici
@White_Wizard kolega ti je ukazao na problem. Te kuglice na dnu mogu poprilične probleme napraviti, iz iskustva ti mogu reći. Samo napuni pot supstratom koji koristiš do vrha i miran si:)

Edit: Ako možeš kada se zemlja isuši pred zalijevanje pokušati da biljku izvadiš i te kuglice izbaciš, te dopuniš zemljom. A ako ne možeš slijedi ti borba do kraja
 
Poslednja izmena:
29.09.2016
18
12
3
Ok hvala vam obojici, čini se da ću ovaj put voditi borbu do kraja s obzirom da su već velike i u cvjetanju a i u 18L potovima su pa da nebi napravio nepotreban stres i samo pogoršao stvari a sljedeći put ide bez kuglica svakako iako mi iskreno nije jasno kako mi nikada prije te kuglice nisu radile probleme, štoviše davnih dana sam pročitao baš ovdje na forumu da se preporučuje ubaciti te kuglice na dno no svakako sljedeći krug ide bez pa se duboko nadam da će biti sve ok.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: svejedno

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Za drenažu prelazim na pčelarsku mrežu. Ide na dno tegle da prekrije velike itvore a zemlj nejde van. Evo i ja ću izbaciti te kuglice za idući g, a i tegle sam dodatno izbušio sa strane. Činjenica je da kad imaš probkeme sa korjenom simptomi su svakakvi i da se krivo protumačiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Hmm...sta nije poanta tih kuglica na dnu pota upravo suprotno zadrzavanju vlage. One su tu da visak vode moze lakse otjec van. Ja osobno nikad nisam imao problema radi kuglica. To su drenazne(glinene) kuglice i mislim da one niti nemaju svojstvo zadrzavanja vode/vlage. Ja bi tu mogucnost iskljucio.

Gotovo 100% sam siguran da je ovo
Da li je moguće između ostalog da se to dešava jer sam npr. pri punjenju pota prejako nabio zemlju?

Ali kako je na furmu receno vec mali milion puta...bez slika je jako tesko postavit dijagnozu :thumb:

I jos jedna stvar. Biljka stara 50 dana u potu od 18L se ne zalijeva sa 1-2L vode. Za tu starost(ili mladost :D) i velicinu pota bi trebalo ic bar 5L svaka 4-5 dana.
Moj zadnji NL je u tom vremenu u istom potu pio 7L vode svaka 5 dana. Treba pustit zemlju da se dobro posusi te onda obilnije zalit. A ne ovako svako malo po malo pa dobijes blato i biljka nemre disat.

To je moje skromno misljenje...peace:rasta: