Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Pozdrav, hvala vam na odgovorima za pocetak. PH metar si trenutno nemogu prijustit, ali rjesim danas bar nove lakmus papirice pa to provjerim. Iako nisam sigurna dal je to, ne izgleda mi bas.. A i taj boron nisam sigurna.. Presimetricne su mi te fleke nekako.. :zvezda::
Od fotka i posta jucer je proslo cca 12h, a od prve pojave icega 24h, znaci jako napredoluje za tako kratko vrijeme. attachments-2.jpg
 

Prilozi

  • attachments-3.jpg
    attachments-3.jpg
    343,9 KB · Pregleda: 37
  • attachments-4.jpg
    attachments-4.jpg
    563,7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Je, baš je čudno.. ali vrati se unazad tih par dana i sjeti se koja se promjena desila u tvojim postupcima, navela si da se počelo dešavati čim si promjenila tip svijetla. Koje točno svijetlo si imala prije a koje točno sada?
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Evo nakon flusha, uslikano po danjem svjetlu, mozda se ovako najbolje vidi. attachments-5.jpg IMG_20201205_124733.jpg

@truare
Da, promjena svjetla je jedino novo, odnosno dodatak HPS zarulje od 250w, udaljene 50cm. A bio je i ostao: 1 led reflektor 6500k 42w i 1 cob isto 6500k i 100w, udaljeni 40cm od biljka.
Velicina boxa je D55cm, Š97cm i V167cm.
 
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Znaci mislis da si je ona zakljucala primanje cal mag zbog niskog ph?

Sad je flushana, i necu joj vise uopce kapat limuna u vodu!

I evo sad sam naletila na clanak i sliku di zapravo jako slicno izgledaju simptomi, kaze nutrient burn. Al to mi je cudno, jer je bila skoro mjesec dana samo na vodi u terramagma zemlji. I zalila sam je 2.12 sa vodom i samo nakraju sam joj povrsno dala 1/2 doze Plagron growa, ali bas malo jer mi je ostalo od druge koju sam zalila. Sta mislis/mislite o ovom? Po izgledu jako slicno, ali kolko je hranjena tesko. attachments.png
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Imas pravo realno znam da nije burn jer bude tako po vrhovima al me ova slika zbunila.. :crazyd:

Slusam kolege zato ovdje trazim odgovor :) Svakako stajem s limunom ko sta sam navela..
Te ako imate jos kakav savijet slobodno!
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ne znam.. znao sam imat pH u zemlji i niži od 5.0 i veći od 7.0 i nikad mi se nije ovako nešto dešavalo. Ali mi je hladan korijen u nagnojenoj zemlji znao radit svašta. Isto mi je znala radit i previsoka vlaga a o preniskoj da ne pričam. Tu se nabralo više imobilnih mikroelemenata koji imaju problem absorpcije koje se potenciralo dodavanjem još svjetla i ubrzavanjem metabolizma. Najlakše je reć problem je u pH.. a šta smo time rekli.. skoro pa ništa. Elementi se najčešće blokiraju zbog viška nekog drugog, pH raspon za absorpciju u zemlji je ogroman, pogotovo za vegetirajuću biljku.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
a šta si ti rekao skoro pa ništa... ovde se neradi o tvojoj biljci i tvome problemu pa tako da nije ni problem isti... koji to i imobilni mikroelementi mogu stvoriti toliki problem... vidiš da nije dodavala gnojiva tako da neznam odakle ti da su se elementi blokirali jer ima nekog viška... i sama je napisala da stavlja limuna a nemeri pH....ako su svi ostali parametri relativno ok a znamo kada i koliko je gnojila i znamo da se igra sa limunom ja ne vidim razloga za komplikovanje i traženje problema tamo gde ga nema...
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Itekako je pH ako brzo napreduje.
Isperi to kako treba...3x više vode nego pot...znaš već. Nakon flusha je pusti pola sata i ponovno nahrani sa normalnom dozom gnojiva koja već treba u toj fazi kako nebi ostala gladna. Izlaziti će runoff normalno, ali samo ulij da upije zemlja gnojiva nešto.
Ali... trebala bi podesiti pH vode s kojom ispireš na cca 6.5 da dovedeš zemlju u tu razinu. pH zemlje je sada sigurno u podrumu. Lakmus papir itekako može poslužiti.
Fućkaj ga... ne možemo ti previše pomoći pošto još nemaš sa čim izmjeriti pH da svi znamo na čemu si.
Ti si sada flushala... s kojom vodom...neznaš. Vjerojatno je oko 7,5 pa je to ako je to u neku ruku dobro jer si vjerujem i podigla pH zemlje. E sada...koliko? Opet neznamo hebi ga....
U svakom slučaju...bolje da si isprala bilo s kojom vodom, nego da je ostalo tako. Samo je sada nahrani i goni dalje :))
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
Hvala vam svima na trudu i savjetima! Da kontala sam je svakako bolje neki flush pa kakva god da je voda. Imam i nove lakmus papirice sada pa cu vidit kakav joj je run off, i pratit cu prije bilo zalijevanja kakav je PH! Sad cu je nahrat pa cemo vidjeti sutra kako je sve to danas podnjela! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi