Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.07.2016
36
12
8
33
Pozdrav, napravio sam box 120x120x180,dobio sam 2 HPS sijalice od 250w, ne znam koji je proizvodjac. Koliko sam citao to je dovoljno za moj box ali sam sada shvatio kada sam upalio da sijaju crveno-narandzasto sto mi govori da ih mogu koristiti samo za cvetanje..? Sada razmisljam da u vegetaciji ubacim led sijalice pa ako moze mala pomoc jer se gubim u moru informacija, koliko bi mi bilo dovoljno ovakvih sijalica i koliko je dobro raditi sa njima? IMG_20210206_102310.jpg
 
27.07.2016
36
12
8
33
Baš bih da saznam kako si shvatio. Iako ova tema nije odgovarajuća, da nastavim u njoj pa će modovi prebaciti ako treba. Imaš LED sijalicu 30W, E27, 6500K, tvrdim da je dobra za vege fazu. Šrafiš je u grlo E27, bez prigušnice i upaljača. Prethodno skineš difuzor.
Sto je najgore ni sam ne znam, toliko sam zbunjen oko svega da vam ne mogu opisati, citam danima, pripremam sve polako i sve necu da ispitujem mnogo jer vidim da ljudi nece da pisu na svakave gluposti pa se trudim da ne smaram mnogo nego da pronadjem vec napisano.. Evo pitacu onda i da resim problem, znaci mogu obicne sijaloce E27. Samo citao sam da mi je potrebno 25000-50000lm,a ova jedna sijalica ima 1430, a 6400k pa mi to nije jasno, koliko mi onda treba recimo ovakvih sijalica za moj box? IMG_20210206_132604.jpg
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Ne mogu ti dati tačan broj. Kao prvo, vege možeš odraditi i pod HPS. Ako imaš MH lampu, taj balast je za nju (i živinu sijalicu). Ne piše da je za HPS ali kažeš da radi.
Dok su male, ne treba ti veliki broj (velika snaga). Kako one rastu ti tako povećavaš. Nisi naveo koliku vegu planiraš, koliko biljaka.
Najbolje ti je da pogledaš završene dnevnike uzgoja pa će ti biti jasnije.
Lumeni su "snaga svetlosti" sijalice. Tebi su potrebni luksi. Kada lumen padne na površinu tad postaje luks. Više o tome u ovoj temi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and truare

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Taj balast bi trebao radit sa MH al nisam baš siguran da hoće radit sa HPS. Daj uslikaj tu lampu koju imaš, meni se čini da je to za one prastare mercury vapor lampe.
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Pvi put koristim hesi gnojivo,a stiglo mi je malo bolje svetlo pa i biljka pije vode brze nego sto je to ranije bilo dok sam imao slabije svetlo.Sada 2l popije za nekih tri dana.Zalivam po tabeli,jednom gnojivo,jednom samo voda sa super vit.E sada posto je vec u cvetanju nesto malo manje od mesec dana i ovim tempom ako se zaliva za prvi mesec cu doci do full doze gnojiva 8ml bloom,4ml boost i 3ml fosfor.Sta raditi u drugom mesecu cvetanja,jel nastavljam sa full dozom do kraja?!
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Sta raditi u drugom mesecu cvetanja,jel nastavljam sa full dozom do kraja?
Pratiti biljku, ona će ti reći da li joj je mnogo hrane. Umesto šeme hrana-voda možeš da primeniš full doza-1/2 doze-voda.
Možda ima nešto više o tome u ovim temama...
https://www.vutra.org/threads/upotreba-hesi-proizvoda.10186/
 
27.07.2016
36
12
8
33
Ne mogu ti dati tačan broj. Kao prvo, vege možeš odraditi i pod HPS. Ako imaš MH lampu, taj balast je za nju (i živinu sijalicu). Ne piše da je za HPS ali kažeš da radi.
Dok su male, ne treba ti veliki broj (velika snaga). Kako one rastu ti tako povećavaš. Nisi naveo koliku vegu planiraš, koliko biljaka.
Najbolje ti je da pogledaš završene dnevnike uzgoja pa će ti biti jasnije.
Lumeni su "snaga svetlosti" sijalice. Tebi su potrebni luksi. Kada lumen padne na površinu tad postaje luks. Više o tome u ovoj temi.

Ne mogu ti dati tačan broj. Kao prvo, vege možeš odraditi i pod HPS. Ako imaš MH lampu, taj balast je za nju (i živinu sijalicu). Ne piše da je za HPS ali kažeš da radi.
Dok su male, ne treba ti veliki broj (velika snaga). Kako one rastu ti tako povećavaš. Nisi naveo koliku vegu planiraš, koliko biljaka.
Najbolje ti je da pogledaš završene dnevnike uzgoja pa će ti biti jasnije.
Lumeni su "snaga svetlosti" sijalice. Tebi su potrebni luksi. Kada lumen padne na površinu tad postaje luks. Više o tome u ovoj temi.

Ne mogu ti dati tačan broj. Kao prvo, vege možeš odraditi i pod HPS. Ako imaš MH lampu, taj balast je za nju (i živinu sijalicu). Ne piše da je za HPS ali kažeš da radi.
Dok su male, ne treba ti veliki broj (velika snaga). Kako one rastu ti tako povećavaš. Nisi naveo koliku vegu planiraš, koliko biljaka.
Najbolje ti je da pogledaš završene dnevnike uzgoja pa će ti biti jasnije.
Lumeni su "snaga svetlosti" sijalice. Tebi su potrebni luksi. Kada lumen padne na površinu tad postaje luks. Više o tome u ovoj temi.
Planiram 5-6 ako moze u taj boks i vise biljaka stavicu 10..? Od semenki stare biljke koju sam imao ali napolju, vec 3 godine koristim to seme i zadovoljan sam kako je to izgledalo do sada, jedino prosle godine nisam bio tu i kada sam dosao kuci imao sam samoniklu biljku koja se nazalost udavila od jakih kisa, nisam znao sta joj se desava, samo je pocela da umire iz dana u dan, na kraju kada sam viseo saksiju punu vode skontao sam sta joj je, tacnije nije bila saksija nego velika kaca za mast koju sam prekrio drvima zbog sunca i nisam video da je puna vode, verovatno nije imala ni rupe na dnu ali dobro, oplakao sam je vec... Nikada nisam radio indor, sada hocu i to da pokusam, prvo da se oprobam sa tim semenkama, a za sledeci uzimam fem seme.. Ove HPS rade normalno sa tim balastom, nisam do sada nikada video kako rade te sijalice, ali evo sijaju jako i narandzasto

Taj balast bi trebao radit sa MH al nisam baš siguran da hoće radit sa HPS. Daj uslikaj tu lampu koju imaš, meni se čini da je to za one prastare mercury vapor lampe.
Pa ne znam zaista rade IMG_20210207_115227.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Sijalice pod pritiskom nikako ne treba hvatati golom rukom. Tako se skraćuje radni vek. Tako sam naučio pa prenosim info.
U box tvoje veličine može stati jedna biljka sa dugom vegetacijom, 4-6 sa 30ak dana vege ili čak 10 i više ali odmah na cvetanje. Pošto su ti random menke predlažem od starta 12/12 da bi znao koliko će biti fem pa od tog broja zavisi da li ćeš raditi revege ili ih ostaviti da cvetaju. Svakako ti je trošak kupovina grla, sijalica i kablova za izradu panela, možda je jednostavnija varijanta kupovina MH sijalice.
Edit: vidi se i da je HPS na polovini radnog veka, razmišljaj ti svakako o LED panelu. HPS i letnje vrućine - teško kontrolisanje uslova u boxu.
 
Poslednja izmena:
01.12.2015
60
29
18
27
IMG_20210207_192759.jpg zasto su se ovi sporedni vrhovi ovako obijesili? Fali vode ili?. Na srugoj biljci su se isto objesili i uz to je stabljika ljubicasta i mekana
Edit: jucer sam dodao jos 4 e27 15w zarulje jer je jedna krenula cvijetat
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Da li si ijednom pošteno zalio zemlju da se cijela fino natopi? I u kojem danu si počeo gnojit?
Ako imaš još vreću te zemlje pa uslikaj sastav i pH raspon. Definitivno ti nije pomoglo zalijevanje sa vodom od 9 pH kako si ranije bio naveo, može bit da je zemlja prezasićena sad solima pa ne može ni pit vodu kako treba a tako ni nutrijente. I sa čime si počeo spuštat pH te vode i koliko ti je bilo potrebno toga da ju spustiš na 6.5?
 
05.12.2020
12
12
3
36
Pitanje i zamolba:
Netko od starijih članova ako mi može stisnuti link za topiranje, treniranje biljke...
Tražim po forumu,ali uzaludno, sve što nađem je u sklopu kompletnog uzgoja.Pa da ne bih nešto zafrknuo. Relativno sam novi na forumu.
Hvala
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, jutros otvorim boks, opet sam nasao jednu musicu,ovaj put na jednoj biljci. Dakle meni izgleda tocno kao vinska musica hahaha.

Temp 24-30, vlaga je zadnjih par dana 35-45%.

Jucer sam naspricao sa neopitroidom i vodom sve rubove boksa, vrata, ulaz, izlaz.

U boksu je posuda sa krpom i vodom za vlagu, ali sam jutros izbacio van jer nema smisla. (u posudi je kamen da drzi ravnotezu)

Preventivno - od kuda takva musica? Da nije ova ustajala voda iz posude za vlaznost? Morat cu dodatno pregledati sve spojeve boksa,mozda negdje ima kakva rupa. Inace biljke napreduju predobro.
 
  • Angry
Reactions: xx_tani