Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
jesam, vita race pred tjedan dana, ali to se pojavilo naknadno.. ovo po rubu listame ne brine toliko koliko ova tu na sredini
 

Prilozi

  • Screenshot_20210216_125031_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210216_125031_com.android.chrome.jpg
    423 KB · Pregleda: 27
27.07.2016
36
12
8
33
Sijalice pod pritiskom nikako ne treba hvatati golom rukom. Tako se skraćuje radni vek. Tako sam naučio pa prenosim info.
U box tvoje veličine može stati jedna biljka sa dugom vegetacijom, 4-6 sa 30ak dana vege ili čak 10 i više ali odmah na cvetanje. Pošto su ti random menke predlažem od starta 12/12 da bi znao koliko će biti fem pa od tog broja zavisi da li ćeš raditi revege ili ih ostaviti da cvetaju. Svakako ti je trošak kupovina grla, sijalica i kablova za izradu panela, možda je jednostavnija varijanta kupovina MH sijalice.
Edit: vidi se i da je HPS na polovini radnog veka, razmišljaj ti svakako o LED panelu. HPS i letnje vrućine - teško kontrolisanje uslova u boxu.
Obrisali su mi post jer sam uradio strasnu gresku. stavicu 8 biljki, pa koliko bude zenki neka bude, moram sve sam to isprobati jer nista ne razumem, neko ko prvi put radi i ne razume se u te strucne nazive i reci koje vi iskusni koristite mora jos puno da uci i cita... Napravio sam neki panel sa samo 4 grla, citajuci vidim da to nije dovoljno, da je bolje sa vise grla i slabijim sijalicama.. Kazi mi ti da li vredi da pocinjem sa tim panelom i jacim sijalicama, a mogu dodati jos 4 ako je bas neophodno..? Sto se tice onih HPS sijalica, one nisu nikada radile, tj samo su isprobane...
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
jesam, vita race pred tjedan dana, ali to se pojavilo naknadno.. ovo po rubu listame ne brine toliko koliko ova tu na sredini
nocu kad spavaju spustaju listove i zna se desiti da jedan poklopi drugi,na tom mestu se pocne stvarati vlaga(mokro,kapljice),i kad se lampa upali podignu listove ali ostane vlazno i tu lampa zna da sprzi malo list...proveri da li se poklapaju.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Kazi mi ti da li vredi da pocinjem sa tim panelom
Taj panel može poslužiti prvih 15-20 dana, kasnije ni 8 grla ne može pokriti prostor 120x120cm. Tokom sutrašnjeg dana ću na tvom profilu zakačiti par linkova gotovih dnevnika da bi stekao sliku šta ti je potrebno. Što se tiče HPS, možeš sa njima odraditi do kraja. Ono crnilo ukazuje da su sijalice neko vreme radile. Evo slike kako izgledaju samo isprobane sijalice (levo MH, desno HPS). Uporedi i biće ti jasno.
IMG_20210216_223346.jpg
Edit:
Ako si siguran u pouzdan rad HPS, piči od starta 12/12, nemaš šta da brineš. Možda su ugao slikanja i senka stvorile utisak da je duže upotrebljavana lampa.
Edit2:
Link 1,
 
Poslednja izmena:
01.12.2015
43
216
33
Pozdrav ekipa, muku mučim s bolesnim listovima, to se pojavilo već unazad 3 tjedna, do prošlog zaljevanja sam davao root complex, zyme i super vit. A prošlo zaljevanje sam dodao i pola doze TNT jer sam vidio da su mi doljnji listovi počeli žutjeti kao nedostatak N. To s listovima se počelo događati i prije nego što sam počeo davati ikakve nutrijente. Koliko sam čitao po internetu kažu da bi to mogli biti nametnici pa sam napravio od koprive s kojim sam poprskao listove no nije pomoglo. Ne znam više što bi to moglo biti i što treba napraviti da pomognem biljci.

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Uzgoj iz sjemena
2.Koliko su stare vaše biljke ? 40 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 40 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 12l tegla
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Composana s 10% perlita
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Trenutno nekih 2-3 puta tjedno
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? Podesim ju na 6,8 ph
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Koristim Hesi
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 150W LED
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 45 centimetara
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 0,64 metara kvadratnih
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? Temperatura je 20-22, vlaga oko 50%
13.Koliki je ph zemlje ? Kaže mi metar 7 ph
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Nisam uočio nikakve insetkte.
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Ovo mi je drugi uzgoj.
16.Fotografija ?
IMG_4419.jpg
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Trenutno nekih 2-3 puta tjedno
Šta ti ovo znači? 2 ili 3 puta? Sa koliko zalijevaš taj svoj pot od 12l? Dao si biljci u 40-om danu pola doze TNT-a? Composana ima hrane za 4 sedmice i onda se počinje sa pola doze TNT-a. To sve imaš na forumu.
Temperatura je 20-22, vlaga oko 50%
Niska temperatura a visoka vlaga, ne valja za cvjetanje. Podigni temperaturu i smanjit će se vlaga. Imaš odličnu zemlju i odlično gnjojivo. Ne moraš štimati Ph sa Hesijem jer sa tim probleme nemaš.
I imaš Light Burn :)
Nisam uočio nikakve insetkte.

pa sam napravio od koprive s kojim sam poprskao listove no nije pomoglo
Al si ipak našpricao koprivom?


Ne znam više što bi to moglo biti i što treba napraviti da pomognem biljci.
Čitati različite teme na forumu
 
11.11.2012
5
4
3
40
pozdrav ekipa...nisan bas aktivan clan al eto tu i tamo pratim citam..
ajd neko od iskusnijih da mi kaze jel fali neceg u prehrani...2tjedan cvata NL auto..bloom+fosfor+s.vit...na listovima lagano pocinju zutjet vrhovi ko na slici i nekako se cudno uvrcu
TnX:
 

Prilozi

  • _MG_2889.jpg
    _MG_2889.jpg
    112,1 KB · Pregleda: 59
  • _MG_2891.jpg
    _MG_2891.jpg
    145,9 KB · Pregleda: 58
  • _MG_2894.jpg
    _MG_2894.jpg
    60,6 KB · Pregleda: 62
01.12.2015
43
216
33
Šta ti ovo znači? 2 ili 3 puta? Sa koliko zalijevaš taj svoj pot od 12l? Dao si biljci u 40-om danu pola doze TNT-a? Composana ima hrane za 4 sedmice i onda se počinje sa pola doze TNT-a. To sve imaš na forumu.

Niska temperatura a visoka vlaga, ne valja za cvjetanje. Podigni temperaturu i smanjit će se vlaga. Imaš odličnu zemlju i odlično gnjojivo. Ne moraš štimati Ph sa Hesijem jer sa tim probleme nemaš.
I imaš Light Burn :)



Al si ipak našpricao koprivom?



Čitati različite teme na forumu

Zaljevam ih svaka 3 dana s 2.5l vode.

Koliko god sam ja čitao kažu da im je u cvatu bolje niža temperatura, a vlaga od 40-50%, ove postavke se mogu pročitati na bilo kojoj sranici koja se bavi tom tematikom.

Čitao sam i zato pitam, jer ovo jedino mi još izgleda kao da joj fali fosfora, bilo mi je malo čudno da joj je tako rano počelo faliti fosfora pa sam naletio na nešto što je slično izgledalo ovome mojemu pa su rekli da mogu biti i nametnici i da ih ni ne moraš primjetiti golim okom, a kako je kopriva organski pesticid nisam mogao napraviti štete, pa sam pošpricao.

Lako je predbacivati nekome tko je tek početnik, ali ovo nije sve samo informacije ipak za uzgoj treba skupiti iskustva i grešaka na vlastitoj koži da bi znao za dalje, trenutno sam se našao pred zidom pa sam išao pitati ovdje kao zadnju opciju, a prije sam naravno čitao po forumu i korisitio search opciju, googla itd.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Nisi trebao čekati da dođeš pred zid, trebao si se ranije javiti. Niko ti ništa ne prebacuje nego na forumu stoji sve što trebaš, kao i što sam kažeš, a tebi se desilo to što ti desilo. Nije trebalo ako si čitao :)
Znači, Composana ima gnjojiva za 4 sedmice i poslije toga počinješ sa pola doze TNT-a. Biljka ti je gladna i sada oprezno sa dozama da je ne spržiš. Možeš joj sada još jednom pola doze TNT-a dati, pa onda zalijevanje super vit i zyme, pa onda punu dozu TNT-a. To će im taman trebati za cvjetanje.
Upotrebu Hesija imaš opisano u temi ispod.

@werther tako je drug. Svaki novi grow će biti bolji. Dobio si kratko uputstvo i uz primjenu toga ćeš brzo uhvatiti ritam :thumb:
 
Poslednja izmena:
01.12.2015
43
216
33
super, puno hvala! :)

a gle, koliko god se trudio proučiti sve, opet negdje sjebem, vjerujem da treba napraviti par uzgoja i sjebat koji put da bi sve te informacije kroz iskustvo pretočio u znanje. ovo mi je drugi uzgoj i daleko je bolje nego prvi puta, ali svaki uzgoj i svaka bilja je priča za sebe.
 
Poslednja izmena od urednika:
13.11.2016
17
8
3
37
Ne izgleda ona toliko loše, al moguće da imaš veće fluktuacije u pH pa se malo buni. S kokosom ipak treba imat dobru podlogu sa znanjem da bi održavao pH stabilnim. Osobno bi ja pH malo spustio da ipak nejde do 6.8 gdje te možda željezo zeza. Al pričekaj još coco majstora da navrati.
Pozdrav evo ja opet u problemu,nesta im se desilo kroz dva dana,mislio sam da je od PK kojeg sam prvi put koristio samo jednom pa sam napravio flush ima dva dana sad neznam oceli situacija na bolje il' ne,mozda im nesta fali il' ima previše,pH zemlje je 6.hvala na pomoci unaprijed.zadnje dvije slike su sad slikane maknu sam par tih jako ostecenih listova. IMG_20210218_112323.jpg IMG_20210218_121351.jpg IMG_20210218_121410.jpg IMG_20210220_150013.jpg IMG_20210220_150018.jpg

Pozdrav evo ja opet u problemu,nesta im se desilo kroz dva dana,mislio sam da je od PK kojeg sam prvi put koristio samo jednom pa sam napravio flush ima dva dana sad neznam oceli situacija na bolje il' ne,mozda im nesta fali il' ima previše,pH zemlje je 6.hvala na pomoci unaprijed.zadnje dvije slike su sad slikane maknu sam par tih jako ostecenih listova. IMG_20210218_112323.jpg IMG_20210218_121351.jpg IMG_20210218_121410.jpg IMG_20210220_150013.jpg IMG_20210220_150018.jpg
16138348768604137493379974195375.jpg
 
27.07.2016
36
12
8
33
Taj panel može poslužiti prvih 15-20 dana, kasnije ni 8 grla ne može pokriti prostor 120x120cm. Tokom sutrašnjeg dana ću na tvom profilu zakačiti par linkova gotovih dnevnika da bi stekao sliku šta ti je potrebno. Što se tiče HPS, možeš sa njima odraditi do kraja. Ono crnilo ukazuje da su sijalice neko vreme radile. Evo slike kako izgledaju samo isprobane sijalice (levo MH, desno HPS). Uporedi i biće ti jasno.
Pogledajte prilog 387653
Edit:
Ako si siguran u pouzdan rad HPS, piči od starta 12/12, nemaš šta da brineš. Možda su ugao slikanja i senka stvorile utisak da je duže upotrebljavana lampa.
Edit2:
Link 1,
Vazi citacu i dalje nije problem ni citanje koliko su problem nepoznate reci, moras bas dosta procitati da bih svatio i povezao neke stvari, barem meni.. Vazi hvala na pomoci, mozda cu uzeti i MH sijalice ali prvo cu probati sa ovima kao sto si rekao. Tako mi je receno da su samo isprobane ali ko ce ga znati. Samo mi kazi koliko u startu da odaljim sijalice i da li foliju okrecem mat stranu kao spoljnu?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
koliko su problem nepoznate reci,
Slobodno mi pošalji pp i pojasniću ti sve nepoznate reči ako znam šta znače. Pošto imaš random menke, ponavljam, piči od starta 12/12, na tebi je da li ćeš sa HPS koje imaš ili ćeš da praviš panel od e27 sijalica sa kojima ćeš moći i leti da growaš. Imaš i tri linka na profilu, dovoljno da shvatiš kako to funkcioniše.
Koje sijalice da odaljiš kad ni sam ne znaš sa kojim ćeš da grovaš?
Oko 40cm bi trebalo da bude ok rastojanje mada to u hodu podešavaš, pratiš biljke kako se ponašaju. Staviš ruku, ako tebe prži i njih će. Meri temperaturu. Alu folija nije najbolje rešenje, ako već moraš, matirana strana treba da reflektuje svetlost.
 
27.07.2016
36
12
8
33
A da li bi mi bio mentor, ne znam ni kako to ide ali eto da te mogu pitati sve sto mi treba..? Vazi idem odma 12/12 sa HPS sijalicama cu raditi, danas sam stavio menke na klijanje, 16 komada pa sta bude... Da li je bolje resenje od alu folije da ofarbam zidove u belo, jer je boks od osb ploca..?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Daleko smo otišli od teme. Upoznaj forum jer sve ima svoje mesto, ovde se postavljaju pitanja kod problema tokom uzgoja a ne oko izgradnje boxa.
Mentora potraži u Mentorskom kutku. Podrazumeva se da pročitaš uvodni post mentora gde su postavljeni linkovi šta treba da se pročita da bi se lakše došlo do željenog cilja.
Na kraju, može da posluži ta folija za šajbnu.