Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35

Beetlejuice

10 - ak dana do kraja čega? Ne bih rekao da su spideri...koje boje su te točkice?:)

Misko21

Badi moze mala pomoć,nikada ništa nisam koristio što se tiče insekticida,predpostavljam da ih mogu naći u poljoprivrednoj apoteci ali me zanima pod kojim nazivom,ovaj neem oil jel postoji poseban proizvod za biljke ili može da se koristi i onaj za ljudsku upotrebu samo razblažen?iz srb sam pa nisu preparati lako dostupni.Ono sto sam našao su Nim ulje za ljudsku upotrebu i Laser 240 SC(aktivna supstanca spinosad).Da li kada počnem tretman prestajem da hranim biljke ili nastavljam po starom ?
 
14.05.2017
12
6
3
49
Na ovim slikama izgleda najnormalnije samo što plače za treningom al šta je tu je. Listove nemoj dirati, samo podbacuj fan ispod vrhova da dobijaju više svjetla Nabijena je dosta, kupusarka. Do 40. dana bi trebala početi cvjetati ako je auto , kad krene u cvjetanje odradiće strach i imaj to na umu. Ako je budeš stresirao čupanjem može još produžiti vegetaciju Da li trebaš mjenjati 400w za 600w zavisi od veličine samog box-a. Jel ti i ta od 400w isto hps ili mh lampa?
Evo kako sada ozgleda whitw widow ,navodno automat. Ali mi se to nekako jako oduzilo. Zeznuo sam jer nisam imao fun. Sada samara vec zadnjih tjedan dana, mozda prekasno, Zapravo me zanima, mogu li cvaknuti naj donje listove a da je ne sokiram jer ti listovi su losiji zbog toga kada hranim mozda kojega malo zalije. Zbog toga bih ih cvaknuo. Ne znam zasto jos ne ide u cvat ? 28.02. su presadjene u 25l. Kada su imale mozda dva reda. Dao sam im rezim 20/4, sada ne gasim uopce vec neko vrijeme. Prvi mi je indoor, opako zanimljivo, ali ima prilicno faktora. Uglavnom, snalazim se kako znam bez icije pomoci. Sta smijem, sta ne smijem, zasto i kako. Moze sve ukratko....brzo kopcam. Btw. Ako uopce ikada krene u cvat, jel mi dovoljna prihrana bez N? Znaci samo PK do kraja cvatnje prije ispiranja. Vlaga mi se vrti oko 50%, sada imam fun, hranim jednom tjedno sa Power plant-om, poslat cu sliku. Molim pomoc da spasim sta se da ako sam zaribao stvar, jer vec se stvarno po meni oduzilo. Zahvaljujem unaprijed svima u grupi.
 

Prilozi

  • IMG_20210417_113707_5.jpg
    IMG_20210417_113707_5.jpg
    503,8 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20210417_113650_9.jpg
    IMG_20210417_113650_9.jpg
    471,7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20210417_113629_0.jpg
    IMG_20210417_113629_0.jpg
    629,7 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20210417_113620_0.jpg
    IMG_20210417_113620_0.jpg
    786,1 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20210417_113615_1.jpg
    IMG_20210417_113615_1.jpg
    679,7 KB · Pregleda: 39

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
A gle, ako je prošlo više od 5-6 tjedana možda greškom imaš fotoperiodne umjesto automata, pa probaj prebacit svjetlo na 12/12 pa vidi...
N ti je potreban i u cvjetanju, ali u dosta manjim količinama, sumnjam da bi mogao bez N, al to neka ti netko iskusniji kaže

Edit: daj sliku bez lampi upaljenih, možda mi trenutno izgleda kao i mali višak N
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
14.05.2017
12
6
3
49
Pozdrav ljudi, imam pitanje. Moj prvi pokusaj indoor, white widow auto, ovo je 40. dan, nisam topirao, nisam nista dirao osim hrane i ostalih stvari. Smijem li skinuti naj donje listove ili da ju malo otvorim jer mi izgleda jako gusto. Malo ke drugacija od drugih sorti i moslim staviti kada krene cvatnja 600w HPS, trenutno je na 400w. Nikako na njoj skuziti kada krece u cvat da zamjenim lampu. Sta smijem i sta ne, molio bih znalce. Btw. Meni izgleda neobicno. Molim vas neki savjet ako mogu ista poboljsati. Hvala svima unaprijed.Pogledajte prilog 395922

A gle, ako je prošlo više od 5-6 tjedana možda greškom imaš fotoperiodne umjesto automata, pa probaj prebacit svjetlo na 12/12 pa vidi...
N ti je potreban i u cvjetanju, ali u dosta manjim količinama, sumnjam da bi mogao bez N, al to neka ti netko iskusniji kaže

Edit: daj sliku bez lampi upaljenih, možda mi trenutno izgleda kao i mali višak N
Ima mali visak zbog te vrste hrane, uvijaju se malo listici n vrhu biljke, ali nije kriticna faza. Nema žutila i listovi su tamno zeleni, onako bas zdrava tamno zelena boja. Nece mi se sada gasiti lampa, treba pola sata min. da se ohladi pa da ju smijem paliti. Nisam gasio, zasjenio sam samo lampu. Uglavnom ne kuzim, u promjeru ima 50cm. A visoka je 60cm. I tako dugo, a jos ne krece u cvat. Mislim da ju mali visak dusika tjera u vegetaciju neprekidno.
 

Prilozi

  • 16186630831204640611330572025403.jpg
    16186630831204640611330572025403.jpg
    454,1 KB · Pregleda: 20
  • 16186631304041989311995263835706.jpg
    16186631304041989311995263835706.jpg
    544,2 KB · Pregleda: 20

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Misko21

Neem

Neem ulje je sigurno, organsko i učinkovito kod mnogih buba, kao i kod plijesni i gljivica, ali nije štetno za ljude, životinje, te većinu dobrih bubica poput pčela, bumbara, grabežljivih osa, itd. Mirisom podsjeća na češnjak. Kao i kod bilo kojeg pesticida, prilikom prskanja uvijek pokušavajte izbjegavati pupove, jer to može na kraju utjecati na njihov konačni okus / miris ako nema dovoljno vremena da se rasprši prije berbe. Ako su vaše biljke zaražene stjenicama dovoljno loše da pupoljke treba tretirati, ionako je često vrijeme za berbu! Dakle, trebat će vam prskalica (jednoručni raspršivač pod pritiskom) kako biste ravnomjerno raspršili sve listove jer se ulje neema i voda mogu lako odvojiti. Koristite neposredno prije nego što se svjetla ugase (ili sunce zađe) kako vam ne bi opeklo lišće. Djeluje i koristi se protiv: Lisne uši, Barnacles Scales, Široke grinje i grinje Russet, Gusjenice, Cvrčci, Gljivični komarci (Fungus gnats), Gljivice / plijesan (White Powdery Mildew, Bud Rot, Leaf Septoria, itd.), Skakavci, Leaf miners, Mealybugs, Paukove grinje (Spider mites),Tripsi, Bijele mušice. Neem ulje jedan je od najčešće korištenih i najučinkovitijih načina borbe protiv štetnika. Uzgajivači ga koriste 8 puta više u odnosu na druge najpopularnije pesticide, bilo prirodne ili ne.
Postoje ljudi koji su prijavili nuspojave od pupoljaka uzgojenih pomoću Neem ulja kao i samog Neem ulja. Uz to, neki ljudi mogu biti alergični na ulje Neema, što može postati pravi problem kad puše pupoljke uzgojene s Neemom. Dakle, ne koristite Neem ulje ako uzgajate u medicinske svrhe, nemojte koristiti Neem ulje ako ste alergični na njega ako niste sigurni, rađe pokušajte s drugim pesticidom koji ne sadrži ulje Neema, poput biljne terapije.

Spinosad

Spinosad je uobičajeni prirodni insekticid koji se koristi za ubijanje širokog spektra štetnika kanabisa, od lisnih uši do gusjenica i pauka. Smatra se insekticidom širokog spektra koji je i organski i učinkovit. Općenito se smatra sigurnim i potpuno bezopasnim za životinje, kućne ljubimce, djecu i biljke. Spinosad je organski insekticid stvoren fermentacijom u tlu bakterijama Saccharopolyspora spinosa. Miris podsjeća na mokru prljavštinu. Kombinacija je dva specifična spoja: spinozin A i spinozin D. Spinosad ubija kukce gutanjem ili kontaktom napadajući živčani sustav insekata. Može biti dobar izbor za mnoge uzgajivače organskih proizvoda i na otvorenom, jer je toksičan za mnoge uobičajene štetnike kanabisa, ali je manje toksičan za većinu korisnih insekata i pauka. Ciljani insekti obično umiru unutar 2 dana od kontakta ili gutanja. Koristi se kao folijarni sprej za vaše biljke. Biljke su zamagljene vodom koja sadrži Spinosad, koji ostaje učinkovit oko 24 sata nakon miješanja s vodom, pa miješajte samo onoliko koliko vam treba po aplikaciji. Međutim, ostaci se i dalje mogu nalaziti na biljkama tjednima ili mjesecima nakon što prestanu djelovati, posebno u zatvorenom uzgojnom okruženju gdje se biljke nikada ne ispiru od kiše. Iako Spinosad možda nije tako jak protiv štetnika kao neki oštriji insekticidi, djeluje i vrlo je siguran za biljke, životinje i ljude! Također se često koristi kao zaštita od buha kod pasa i mačaka, jer ubija buhe, ali nije štetan za ljude ili ako ga kućni ljubimci jedu. Neki ga koriste za ubijanje ušiju jer je manje toksičan od uobičajenog permetrina. Spinosad može pomoći u borbi protiv sljedećih uobičajenih štetnika: Lisne uši, Cvrčci, Gusjenice, Skakavci, "Leaf miners", Paukove grinje (Spider mites), Tripsi, Bijele mušice.
Spinosad je otrovan za medonosne pčele, kao i za neke uobičajene predatore štetnika. Budući da neselektivno napada gusjenice, također može naštetiti lokalnoj populaciji leptira. Spinosad može biti toksičan za medonosne pčele ako dođu u kontakt s njim u roku od 3 sata nakon prskanja. Nakon otprilike 3 sata, Spinosad se osuši i sve su pčele na sigurnom (čak i s ostacima). Možete koristiti Spinosad i ne naštetiti niti jednoj pčeli slijedeći dva pravila:
1. Spinosad koristite samo za indoor (ali ja ne bih prskao sa ničime ako su biljke zdrave, ako misliš da je potrebno preventivno ima raznih drugih načina)
2.. Ako uzgajate vani na otvorenom, prskajte samo noću. Pčele su aktivne samo danju, pa ako prskate noću, Spinosad će imati vremena osušiti se
Još jedno često citirano pitanje je da, iako je opće prihvaćeno da je Spinosad siguran za jestive usjeve (budući da ga ljudi mogu sigurno jesti), nije bilo studija o tome kako utječe na ljude tijekom procesa pušenja.

Postoji puno proizvoda i ulja na bazi Neema, da li se to tvoje može koristiti i za biljke ne znam...kakvo je to ulje uopće, da li je kupovno (ima neki naziv, etiketu, upute i to, slikaj) ili je domaće? Ne vidim zašto bi prestao, normalno nastavljaš hraniti/gnojiti bez obzira na to.:)
 
Poslednja izmena:
14.05.2017
12
6
3
49
Ima mali visak zbog te vrste hrane, uvijaju se malo listici n vrhu biljke, ali nije kriticna faza. Nema žutila i listovi su tamno zeleni, onako bas zdrava tamno zelena boja. Nece mi se sada gasiti lampa, treba pola sata min. da se ohladi pa da ju smijem paliti. Nisam gasio, zasjenio sam samo lampu. Uglavnom ne kuzim, u promjeru ima 50cm. A visoka je 60cm. I tako dugo, a jos ne krece u cvat. Mislim da ju mali visak dusika tjera u vegetaciju neprekidno.
Izvadim ju pa ju slikam sada, od lampe nije zelena boja
 

Prilozi

  • 16186636571226105410777855911770.jpg
    16186636571226105410777855911770.jpg
    413,6 KB · Pregleda: 36
  • 16186637142972344738050363848490.jpg
    16186637142972344738050363848490.jpg
    286,3 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: PromjenioSamIme

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
@Harry042 Biljke lijepo izgledaju, šteta jedino da ih nisi malo trenirao pa da pokriješ veću površinu ispod lampi, ali nema veze, bit će i ovako dima. Jedino možeš probat izvuć grane iznad listova da dobiju svijetla. Sad vidim ovu sliku izvan box-a, preskoći gnojivo koji put, radije da su malo gladne nego da ima previše, vjeruj mi, ja tako svoje zapalio :D
Automati kreću u cvjetanje čim dovooljno narastu, a tvoje su definitivno dovoljno velike. Ja sam na svojoj whitw widow prve pistile vidio nakon 3 tjedna. Možda si greškom dobio fotoperiodne biljke, pa neće procvjetati dok ne budu na 12/12 režimu. Znali su ljudi dobivat skroz druge sorte od onih koje su naručili, i sad zamisli kad u pakiranju umjesto White widova neki amnesia haze :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Harry042 and Badi
14.05.2017
12
6
3
49
Potanje. Ako su fotoperiodne to cu skuziti za kratko vrijeme. Dakle. Jel ju mogu na silu gurnuti u cvat kada vidim da ce napuniti box? I kako to izvesti ? nakon toga koju hranu za cvijet koristiti a da nije skupa? U tom slucaju ih moram presaditi nekako u vece posude, ove su 20l. Ili bi bile dovoljno velike?
 
Poslednja izmena od urednika:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Sad ti je čovjek sve napisao, ako već rastu duže vrijeme a nikako da procvjetaju moguće da su fotoperiodne (da bi procvjetale moraš prebacit na 12/12). Neće tvoje napuniti box, jer ih nisi trenirao na vrijeme (rastu u visinu), to treba procvjetat što prije inače odu one u plafon:D. Plantella Cvet, jeftino, jednostavno i učinkovito:D.
Potovi su dovoljno veliki, ništa ne presađuj.
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
Ako su fotoperiodne to ćeš vidjeti nakon nakon 1-2 tjedna, možda i 3. Krenut će manji broj pistila, to ti se zove preflower. Nakon tog trenutka biljka će krenuti izbacivati sve više pistila i napraviti stretch. To znači da će svaka postojeća grana narasti za 30-70%. To moraš imati na umu da ti nebi prerasla visinu boxa. Kad stretch završi, već će biti dovoljno pistila da to sliči na male cvjetiće, od tad si službeno u cvjetanju :D
Gnojivo ti treba neko koje je pretežito PK uz manje količine N. Možda i neki cal-mag. Ja sam na Hesi kompletu pa ne moram puno razmišljat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Harry042 and Badi

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
N se koristi u cvjetanju kao i u vegetaciji, al u malo drugačijem omjeru. Čisti PK ti nije dovoljan al možeš ga nadodat sa gnojivom od vegetacije ako drugog izbora nemaš al kombiniraš... recimo.. karikiram.. imas vege gnojivo 6-4-5 i imas PK booster 0-8-7 i zmiksaš na litru vode pola normalne doze vege i 1/3 doze PK pa povećaš na 1/2 PK kad završi strech, a kad se cvjetovi krenu debljat možeš povećat dozu PK naspram doze vege, npr. 1/2 vege i full doza PK pa čak po potrebi i više od full doze.
Sa treningom jesi zakasnio al bi definitivno glavne stabljike savio koliko ide i privezao.
I nemaš se šta čekat nego odmah prebacit režim svjetla na 12/12
 

shema1950

Aktivan Član
30.08.2017
66
336
53
Nekin cudon se priko noci samo slomila, zatrpa san to zemljon taj dio stabiljke i naslonija je na sto mi je prvo palo pod ruku..To je bilo jucer i listovi su prema doli pali, oce preziviti?

IMG_20210417_155726.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
14.05.2017
12
6
3
49
Ako su fotoperiodne to ćeš vidjeti nakon nakon 1-2 tjedna, možda i 3. Krenut će manji broj pistila, to ti se zove preflower. Nakon tog trenutka biljka će krenuti izbacivati sve više pistila i napraviti stretch. To znači da će svaka postojeća grana narasti za 30-70%. To moraš imati na umu da ti nebi prerasla visinu boxa. Kad stretch završi, već će biti dovoljno pistila da to sliči na male cvjetiće, od tad si službeno u cvjetanju :D
Gnojivo ti treba neko koje je pretežito PK uz manje količine N. Možda i neki cal-mag. Ja sam na Hesi kompletu pa ne moram puno razmišljat
Znaci moze NPK N-0, P-15, K-15 za cvat.
 
14.05.2017
12
6
3
49
N se koristi u cvjetanju kao i u vegetaciji, al u malo drugačijem omjeru. Čisti PK ti nije dovoljan al možeš ga nadodat sa gnojivom od vegetacije ako drugog izbora nemaš al kombiniraš... recimo.. karikiram.. imas vege gnojivo 6-4-5 i imas PK booster 0-8-7 i zmiksaš na litru vode pola normalne doze vege i 1/3 doze PK pa povećaš na 1/2 PK kad završi strech, a kad se cvjetovi krenu debljat možeš povećat dozu PK naspram doze vege, npr. 1/2 vege i full doza PK pa čak po potrebi i više od full doze.
Sa treningom jesi zakasnio al bi definitivno glavne stabljike savio koliko ide i privezao.
I nemaš se šta čekat nego odmah prebacit režim svjetla na 12/12
Samo jos jedno pitanje. Jel da drzim rezim 12/12 cijelo vrijeme cvijetanja, ili mogu kada procvjeta lampu cijelo vrijeme ako treba? Btw. Zahvaljujem se u naprijed i u nazad za volju za objasnjavanjem nekome random, tko ima volju nauciti. Bez obzira na bilo sta jer bolujem od PTDP-
N se koristi u cvjetanju kao i u vegetaciji, al u malo drugačijem omjeru. Čisti PK ti nije dovoljan al možeš ga nadodat sa gnojivom od vegetacije ako drugog izbora nemaš al kombiniraš... recimo.. karikiram.. imas vege gnojivo 6-4-5 i imas PK booster 0-8-7 i zmiksaš na litru vode pola normalne doze vege i 1/3 doze PK pa povećaš na 1/2 PK kad završi strech, a kad se cvjetovi krenu debljat možeš povećat dozu PK naspram doze vege, npr. 1/2 vege i full doza PK pa čak po potrebi i više od full doze.
Sa treningom jesi zakasnio al bi definitivno glavne stabljike savio koliko ide i privezao.
I nemaš se šta čekat nego odmah prebacit režim svjetla na 12/12
Jel drzim rezim 12/12 do kraja ili mogu dati vise sunca u cvatu?
 
14.05.2017
12
6
3
49
Ako su fotoperiodne to ćeš vidjeti nakon nakon 1-2 tjedna, možda i 3. Krenut će manji broj pistila, to ti se zove preflower. Nakon tog trenutka biljka će krenuti izbacivati sve više pistila i napraviti stretch. To znači da će svaka postojeća grana narasti za 30-70%. To moraš imati na umu da ti nebi prerasla visinu boxa. Kad stretch završi, već će biti dovoljno pistila da to sliči na male cvjetiće, od tad si službeno u cvjetanju :D
Gnojivo ti treba neko koje je pretežito PK uz manje količine N. Možda i neki cal-mag. Ja sam na Hesi kompletu pa ne moram puno razmišljat
Jel drzim rezim svjetla do kraja 12/12 ili mogu pojacati sunce(lampu)? I moram li u cvatu skidati pomalo listove koji su veliki da ne crpe biljku ili zaklanjaju cvijet
N se koristi u cvjetanju kao i u vegetaciji, al u malo drugačijem omjeru. Čisti PK ti nije dovoljan al možeš ga nadodat sa gnojivom od vegetacije ako drugog izbora nemaš al kombiniraš... recimo.. karikiram.. imas vege gnojivo 6-4-5 i imas PK booster 0-8-7 i zmiksaš na litru vode pola normalne doze vege i 1/3 doze PK pa povećaš na 1/2 PK kad završi strech, a kad se cvjetovi krenu debljat možeš povećat dozu PK naspram doze vege, npr. 1/2 vege i full doza PK pa čak po potrebi i više od full doze.
Sa treningom jesi zakasnio al bi definitivno glavne stabljike savio koliko ide i privezao.
I nemaš se šta čekat nego odmah prebacit režim svjetla na 12/12
Jel moram drzati rezim 12/12 do kraja ili kada krene u cvat dodam vise sunca? I skidam li pomalo velike listove sa stabljike kada je u cvatu, fa ne tade sjenu i ne crpe?