Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
A vjerujem da imaš kvalitetnu zemlju, da drenaža ne bi trebala biti problem.. Ak su temperature ok i noc i dan, trebala bi bolje pit.. a možda i je bila žedna neko vrijeme pa su listovi se tak skupili da zadrže vlagu. Prati rezim zalijevanje i ak vidiš da ti listovi krenu se tockat i zutit, flushaj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Mislim da u airpot nebi trebalo bit problem a i zemlja je dobra.Negde sam procitao da je mozda zbog N ili joj je bilo previse 3l.Za par dana ako bude i dalje ovakva , onda neznam sta bi joj moglo pomoc.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ako cvet/plod jos nije ni formiran ili ih je malo, cemu to forsiranje PK,

pk je i te kako potreban, pocevsi od svica!
e sad forsiranje... nije.
hesi ima neki poseban pk za prvu polovinu cvetanja (mozda za do kraja?
ne koristim ga ali zato dajem manje doze plus-a, prvi put par dana pred pocetak cvetanja.
a cemu to? najjednostavnije, ove nove hibridizacije, pa cak i stari strejnovi razvijaju vise hedovine, samim tim je i potreban kroz ceo drugi ciklus.

nisu oni bezveze napisali na boci izmedju 6-8nedelje

bice da je druga polovina cvetanja, po ovome, 6-8 nedelja ispadne da pk ide dva puta, aj da kazem tri max, pa onda desetak dana samo voda?
mislim ima sorti koje zavrse za osam nedelja, a ti krenes sa pk u 6?
malo je toa i kratko, za bustanje hedova.


e da,
mene to nekako asocira na onu foru kod led grova i ca/mg.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
@sone1 U ovom slučaju od @xx_tani se radi o organskom gnojivu (Organic Nutrients) po čijoj se tablici tzv. PK Juice daje od switcha pa na dalje, do kraja. Realno kod njih taj ''PK Juice'' dođe nešto kao npk za cvijetanje, samo je baš mizerno malo dušikaza razliku od većine ostalih proizvođača, ali i djeluje kao accelerator cvijetanja također
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.965
258
provrteo sam i dnevnik i googlao taj ON pk juice, vidim da nije PK, nego obican bloom 2-5-8 +micro
Po izgledu ona kao da je gladna i da fali N, otrembesila se malo i mozda je tani cesce zaliva, svakih 2 dana, a opet tako izgleda normalno lisce u pola cvetanja iz kojih biljka iskoristi energiju i odbaci, da li moze uzrok biti generalno nedevoljno lisne mase ?
Drugi uzrok moze biti uvodjenje Plagron Blooma pre same pojave problema ?

20.4. : pola doze Pk Juice + pola doze Big starta + pola doze Plagron Blooma
pred cca tjedan dana krenula bljedit lagano..
@spoonman koren ne voli promene ECa u kokosu i ponekad tako dodas nesto, dobijes burn iako nije bio previse jak da dodje do istog
ne znam za bio tabs i autopotove, ali svaka cast za ovo, jer PH za kokos ide 5.5-6.2 :D
7. pH vode: 7.5

5. Kokos + BioTabs + svasta

@grouchy neka je i od 4te ned ne bitno, generalizovao sam, ali da razumem ja tebe, ti da podstaknes sajtove i biljku da udje u cvet i ti imas svoj feeling za osecaj pa tako ides
e sad kolko treba PK na osnovno djubrivo na biljku od 70-80cm sa 20-30 sajtova i jednu od 20-30cm sa 10tak sajtova ? :) jel ova unutra, ova napolju, 100w ili 300w, itd. . .kolike su prethodne doze bile i koliko cesto, koliko se cega nagomilalo ili spremilo - ili sta se dotle potrosilo kada je dodat PK :)

tako da jes odosmo mi presiroko ili ja, ko ce to znati, skripe uslovi, ph vristi, svetlo bruji, a mi djubrimo :D
ja samo cesto ozbiljno odlutam, nisam nervozan, da neko nesto ne shvati pogresno :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: spoonman
18.05.2020
29
162
28
@sone1 iz Biotabs FAQ-a:

Do I need to measure the PH or EC, when i grow with BioTabs?​

No need to measure the PH or EC, only if you are over-worried plant nurse, you can check. But remember the soil life is in control and she know what to do better then you…

Tako da dosad nisam obraćao pozornost na PH, ali san kupio PH tester jer bi se možda okušao u načinu grow-a bez Biotabs-a/Autopot-a, pa bi kao mogao zatrebati :) Normalno da sam ga odmah morao istestirat, pitanje je koliko je i točan jer ga nisam naknadno kalibrirao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
@sone1 moj malo si ga fulo...

#1 sta znaci "cesce zaljeva" na biljku od 5-6 mjeseci u cvatu i potu od 0.5-0.7 L ??
Takva biljka u tom stadiju ožedni nekad i već sutradan.

#2
Iz kojeg bi razloga npk za cvijet požutio biljku u ranom cvijetanju? Pa tad je najpotrebniji..
Ph je prav stvar koju bi xx_tani trebala provjerit, a drugo je TEMPERATURA zemlje i pota, jer u tako malom potu će se korijen kuhat puuno brže nego u potu od 15L sto 30 puta veći pot od ovog u kojem je biljka xx_tani
A s obzirom da radi organic, upitno je kada je i da li je uopce obnavljala biotop

Ako već se već netko obrati u temu gdje se pitaju iskusniji članovi, onda bi se u koliko možda nismo sigurni u svoje tvrdnje, trebali suzdržat ili naglasit "kako su to naše predpostavke" u koje nismo bas sigurni jer bi mogli vise odmoc nego pomoc.
:respect:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Nemojte da vas buni ime proizvoda. Ta paleta od Organics nije organska (osim dio dušika) već je prikladna da se koristi u organskom uzgoju zbog male količine nitrata i teških metala tj ne bi štetilo i zagađivalo okoliš. Fosfor u tim gnojivima je i dalje P2O5 a kalij K2O tj anorganski kemijski spojevi koji su odmah dostupni biljci. Organsko bi značilo da fosfor dobivaš recimo iz guana, kalij iz recimo morskih trava i algi itd uz pomoć mikrobnog svijeta.
Optimalna doza NPK neće požutit biljku ali prevelika hoće.. najviše iz razloga što poremetiš pH ako sve nije izbalansirano, da ne ulazim sad kako koji element reagira sa drugim ako je u višku. Kako sam već spomenuo meni se ta njihova paleta ne dopada zbog čudnog NPK omjera.. za kanabis je omjer 2-1-2 idealan ili 20-10-20 .. kako god, uz eventualni dodatak boostera kad je potrebno.
Temperatura tegle je bitna.. al da ne bude previše hladna jer tad lakše natrpaš supstrat.. nije problem da temperatura tegle bude jednaka temperaturi zraka dok god te temperature ne prelaze 29C.. kad su temperature više i biljka pije više vode.. tek tad je potrebno ju hranit manjim dozama ali češće.. čisto jer će ti posaugat preveliku koncentraciju u kratko vrijeme i spalit se... zato se kod ubrzanog metabolizma treba jako pazit sa količinom nutrijenata u mediju... jednako kao i kod usporenog.. nakupljanjem neiskorištenog gnojiva u mediju pH se mjenja (pada), osmotski tlak se mijenja.. što naruši uptake vode.. a to se najčešće dešava poštivanjem tablica gnojenja bez uzimanja u obzir svih 9 kardinalnih točaka... 1. jačina svjetla, 2. temp zraka, 3. vlažnost zraka, 4. brzina vjetra, 5. CO2, 6. Temp medija, 7. vlažnost medija, 8. kisik u mediju, i zadnje 9. količina nutrijenata u mediju.
Optimizacija tih 9 stavki su npr. prva stvar koje će vas učiti na nekom studiju agronomije.. a glavni diktator je jačina svjetla.
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
@truare svaka čast! I hvala na opširnom odgovoru ! :respect:
Al da te još pitam, šta sad misliš dal da je flusham ili da je sad neko vrijeme samo vodom zalijevam? Popodne ću nabavit lakmus papiriće pa ću i provjeriti ph.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
S obzirom na količinu danog gnojiva u zadnjih 10 dana ja bi isprao bar dio da rasteretim zemlju.. i svako zalijevanje/hranjenje bi obavezno da prođe bar pol litre - litra u runoff. Također ju možeš stavit u najslabije osvjetljen dio boxa dok se ne oporavi.
 

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Pozdrav ekipa, može prijedlog šta da radim sa biljkom. Taman je pri kraju, white widow od bulk seedsa, trenutno je u 9 tjednu cvjetanja, po preporuci je 8, no ima još dosta prozirnih trihoma, dosta ih je mliječno i ima koji amber, tako da bi se mogla skidati. No sad sam pred kraj pobrao mitese, male crvene bubice, po opisu su pauci, no nisu počeli raditi mrežu. Sad pitanje, dal' da tretiram s nečim, dal' da ostavim još nekih par dana i sam capnem biljku pa ih stresem dok radim trim ili nesto drugo?
Trenutno su samo zahvaćeni pojedini fan listovi gdje se vide točkice. 16198684359651402535959280148678.jpg 16198684675074580674430066511775.jpg 16198685577683838368063628158131.jpg 16198686143197119421892092342988.jpg 16198686379436391608065627803958.jpg 16198686927674622601755496170961.jpg
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.965
258
#1 vidis propustio sam velicinu pota. . . i sad meni nije jasno sta ce tolko stara biljka u tako malom potu, ali nema veze growers choice :)

#2 manje vise je truare sve objasnio, ne volim mesanje razlicitih proizvodjaca, pa sam zbog toga spomenuo, jer svaki ima svoj odredjen % elemenata u sprezi koji odrzava PH substrata. . .
jos ispada ovaj sto je organic-nije, a ovaj sto nije organic-jeste. . .

Zato sam postavio upitnike na kraju i izneo svoja zapazanja, sa cime smo usli u siru diskusiju i dosli do novih informacija, kao put do resenja, da ubacimo i izbacimo sve faktore. Ali ako ovo smeta ili steti nekom onda necu, no harm no bad :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and Grona

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
Pozdrav ekipa, može prijedlog šta da radim sa biljkom. Taman je pri kraju, white widow od bulk seedsa, trenutno je u 9 tjednu cvjetanja, po preporuci je 8, no ima još dosta prozirnih trihoma, dosta ih je mliječno i ima koji amber, tako da bi se mogla skidati. No sad sam pred kraj pobrao mitese, male crvene bubice, po opisu su pauci, no nisu počeli raditi mrežu. Sad pitanje, dal' da tretiram s nečim, dal' da ostavim još nekih par dana i sam capnem biljku pa ih stresem dok radim trim ili nesto drugo?
Trenutno su samo zahvaćeni pojedini fan listovi gdje se vide točkice. Pogledajte prilog 399666Pogledajte prilog 399667Pogledajte prilog 399668Pogledajte prilog 399670Pogledajte prilog 399671Pogledajte prilog 399680

poskidaj te fan listove i ostavi jos nekih 10 dana da dozri...barem bih ja tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
05.11.2017
94
99
18
Auto wild dwarf 31 dan dali bi bilo dobro raditi defolijaciju? I na ostale 3 biljke? I lsti mislim na fan listove jeli preporučljivo na autosima?
 

Prilozi

  • IMG_20210501_175601.jpg
    IMG_20210501_175601.jpg
    705,7 KB · Pregleda: 36

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Ne diraj listove u ovoj fazi! Pa Bože dragi tek su krenule rast!zdrave su, fino ih razvlači, a kad krene cvat onda pitaj al ne tu.
Edit:
Ove 3 fino rastegni, imaš teme o lst treningu. Sad su zrele za trening, samo nježno da ne potrgaš. Dobro prouči vezanje i bit će ti odmah sve jasno. Hint:
Izbuši rupe na vanjskom rubu tegli da imaš gdi vezat.. dobro ti ide
 
Poslednja izmena:
05.11.2017
94
99
18
Ne diraj listove u ovoj fazi! Pa Bože dragi tek su krenule rast!zdrave su, fino ih razvlači, a kad krene cvat onda pitaj al ne tupa nezn
Zato pitam :) da nebi sta usro, gdje da pitam kad budu u cvjetu? Hvala
Ne diraj listove u ovoj fazi! Pa Bože dragi tek su krenule rast!zdrave su, fino ih razvlači, a kad krene cvat onda pitaj al ne tu.
Edit:
Ove 3 fino rastegni, imaš teme o lst treningu. Sad su zrele za trening, samo nježno da ne potrgaš. Dobro prouči vezanje i bit će ti odmah sve jasno. Hint:
Izbuši rupe na vanjskom rubu tegli da imaš gdi vezat.. dobro ti ide
Jel ovako uredu
 

Prilozi

  • IMG_20210501_201918.jpg
    IMG_20210501_201918.jpg
    697,7 KB · Pregleda: 34