Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2021
10
18
3
34
Pozdrav dragi vutrasi.
Ovo je pre svega jadanje, posto nemam kome drugom. A ako je neko imao slican problem koji je uspeo da resi, neka bude ljubazan i udeli savet.
Dve biljke mi je nesto nocas pregrizlo u dnu stabljike. I trecoj je diralo donje listice
Vrv neki glodar. Pacov ili sta vec.

Planiram da temeljno ocistim boks od kera i da svu dlaku i izmet pospem oko biljaka.
Ostale su mi jos cetiri. Prema izgledu podsecaju na sativu. Biljke su samonikle, najverovatnije od semena jedne dobre vutre.
Zatim su u maju prebačene u saksije, a pre 10ak dana sam ih zabo u polje kukuruza. Nisu bas napredovala mnogo u saksijama, jer su bile skrivene u visokoj travi. Tek sad su krenule znacajnije da rastu. Visoke su izmedju 40 i 70cm otprilike. Prezivele izgledaju zdravo i veselo, ali se plasim da stetocina opet nocas ne dodje i ne unisti ostatak.
Ps. Inace pre 3-4 dana sam iscupao dve muske koje su se pokazale, i ako je, cini mi se, rano za to.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
plasticna cev 110fi nekih 30 cm duzine isaces je po duzini (brusilico,nozem,testerom) i obuhvatis biljku,ukopas malo cev,nabacis zemlju,(10-15 cm) i po gornjoj ivici u krug namazes lepak za miseve...curice on od toplote ali vise po cevi,a i zemlju da dohvati nije problem..ne misevi nego nikakva gamad koja gmize se nece popeti...ako neka grana visi,dodiruje zemlju i nju da podignes,da je vezes za glavno stablo ili bilo sta samo da ne dodiruje zemlju..
ili postavljaj zamke i otrove...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
to je to.. :thumb:
inace nadam se da znas da se kukuruz bere pre nego Mara sazri..:)

Edit: ne vidim dobro,ali rez po duzini cevi pravis samo jedan,posle samo malo rasiris cev i obgrlis biljku...nema potrebe za 2 reza na cevi... :thumb:
 
10.06.2021
10
18
3
34
Ovaj ce se u zrnu brati. Kasnije malo, dok mu padne vlaga. Tu ce negde biti otprilike vreme. pa cu prolongirati branje kukuruza

ne citiraj ako odgovaras na post iznad. mod. PROCITAJ PRAVILNIK
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Autofloweri nisu fotosenzitivni tačnije ne treba im mrak da bi cvetali, bezveze si naterao čoveka da menja dobro mesto...


Ljudi izgleda ne vole kad im se kaže da je sve u redu i da ne brinu, valjda je lakše prihvatiti kad ti neko kaže idi premeštaj biljku ni zbog čega, jbg...
Nisam ja nikog naterao na nista a moja recenica je glasila ''Ako svetlo nocu dopire do biljke to moze biti problem'' sto nikog ne navodi na to da uzme asov u ruke i premesti biljku,cak sam ga i u postu ispod savetovao da ne menja mesto.
Sto vise edkukujes,vise znas,sto vise znas vise i brines oko svega,tako da brale cim vidis neku sumnjivu stvar odmah je izucavaj i posmatraj temeljno.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
29.04.2021
5
0
1
49
Kod outdoora (zemlja u zemlji bez saksije) da li treba da se meri PH - zemlje.?..
Jer sam negde procitao da ako je u prirodi da ona sama regulise PH VREDNOST.. Pa da pitam iskusnije . unapred hvala
 
15.03.2021
33
25
18
26
Pozdrav,
što točno gledamo? mislim na ovu "paučinu".
Uočeno prilikom šišanja pred sušenje, samo na najgušćem dijelu svake biljke.
14 dana je prošlo, trenutno se curaju 7. dan i ne vidim ništa čudno po budovima.
 

Prilozi

  • 20210612_204253.jpg
    20210612_204253.jpg
    430,6 KB · Pregleda: 72
  • 20210617_111829.jpg
    20210617_111829.jpg
    266,1 KB · Pregleda: 70

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Hesi?
Boost ide na početku cvjetanja. Nije to manjak, nego višak vjerojatno.
Evo ti tablica, pa vidi sam.
Pogledajte prilog 407611
Te fleke ostaju, neće se povući. Bitno ti je da se ne šire. Obustavi boost do daljenjeg ;)
isprike zlo&naopako, pod boost sam mislio boosteri kao powerzyme, supervit i root, boost kao boost bi ionako tek za vrijeme cvjetanja stavio :)
ma znam da će ostati, samo me zanima šta bi moglo biti, pa da znam za ubuduće, dosad prvi put imam taj simptom.
A pod boosteri sam mislio da sam stavljao kap super Vita na 5litara, te ova druga po tablici

@Pixell mislim da ti je to bud rot, losa ventilacija, visoka vlaga prilikom zadnjeg dijela sušenja ili čak ako si ju predugo držao u mraku bez ventilacija a vlaga visoka, počne buđati, meni je jednom dogodilo pa sam bacio pola vrhova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pixell
10.06.2021
10
18
3
34
Pozdrav.
Evo mene opet. Bolje da promenim ime nicka u maler!
Na najvecoj biljci je nesto izbusilo stabljiku.
Na tom mestu je rupica tamne boje i stabljika je zadebljala.
Na zalost nisam bolje uslikao, sunce przi, a izgrebano mi je staklo od kamere.
Molim za pomoc.
 

Prilozi

  • IMG_20210625_113644.jpg
    IMG_20210625_113644.jpg
    737,5 KB · Pregleda: 50

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
@Pixell
Izvini druže ali to sve sa slike je po meni za bacanje ili neko ulje, krenulo je da trune iznutra znači da je ceo hed zahvaćen... Svakako se ne bih igrao i inhalirao to jer toplota ubije gljive ali ne njihove nusprodukte i toksine..

Evo jednog informativnog videa što se tiče buđi, doduše veoma bolnog za ljubitelje kanabisa...
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Podhitno uzimaj iglu neku ili skalper i nezno prorezi stabljiku da mozes da ga izvadis a da ne dodje do velikog ostecenja stabljike i izvadi napast i presudi mu,ako neko ima bolji predlog nek ti kaze,da je veca biljka pa da odstranjujes grane al ovako mislim da nemas drugog izbora.
 
10.06.2021
10
18
3
34
Pa i meni se cini da je neki nametnik.
Ostecenje slicno kao kod maline kad je napadne korebus.
Razmisljao sam o tome da pokusam da izvadim to. Ali kontam da je bolje uvece to raditi, ili rano ujutru. Jako je sunce napolju.
Voleo bih ako ima jos neko da iznese misljenje. Odredjen neki nacin kako to iskopati. . I da li se moze pruziit biljci nesto da lakse zaraste? Postoji li neka preventiva protiv tih djavola?