Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ovako ekipa.
Kao što vidite i sami forum postaje sve nepregledniji zbog svakodnevnih tema "pomoć" "help" "problem" itd itd....ko bi se tu snašao?
Novi clanovi jako teško pošto se i ja ponekad pogubim.

Ideja ove teme je sljedeća :

Zamolo bih članove s "problemom" da ovdje postaju svoje pitanje na jedan kvalitetan način kako bi dobili kvalitetan odgovor..također bi zamolio ostale da pregledaju prije postanja jer 99% je netko vec pitao ono što oni sami žele pitati. Ne zaboravite uz problem okaciti i fotku na kojoj se vidi, fotka govori vise od 1000 reci

Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Tema je namjenjena pitanjima vezanima za biljke i probleme u uzgoju...spamm ce biti uklonjen i sankcioniran,pitanja tipa "obavio sam na WC trebam li obrisati dupe"...sredit cu najstrašnije...s tim da imajte na umu da sam sam sebi zaljepio 30 negativnih bodova za nepromišljen post....ako sam kaznio sebe i vi ste nahebali :)

Eto pokušaj da neke,sit. probleme i iskustva približimo široj masi u vidu smanjenja otvaranja novih tema sa 1000x već pitanim.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Treba mi pomoc od iskusnijih clanova.... da pitam...posto sam relativno nov u ovome....da li mogu da se navucem ako probam joint i koja bi mi kolicina odgovarala za prvi put Hvala unapred
opušteno,nećeš se navući...
a ko' zna,možda ti bude muka od trave pa nećeš više nikada zapaliti :)
a što se tiče količine,radije prvi puta samo malo,dok ne vidiš reakciju svoju na dim
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nikoolla weed je napisao(la):
Treba mi pomoc od iskusnijih clanova.... da pitam...posto sam relativno nov u ovome....da li mogu da se navucem ako probam joint i koja bi mi kolicina odgovarala za prvi put Hvala unapred
Evo ga,nema ni 24 sata već spammmmmmm......hebeš mi sve nemogu stvarno vjerovati.....hebi ga rekao sam....
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Naime, imam problem s lišćem na tri biljke koje sam zasadio. Svaki puta kada dodjem na sajt listovi budu sve više osakaćeni, bilo je obilne kiše prethodnih dana ali leda nije. Biljke su visoke otprilike 50ak cm po meni. :unsure:




Je li itko imao sličan problem i može li se to kako sanirati jer vidim da neki listovi počinju žutiti? U strahu sam da im se što gore ne dogodi jer nisu loše krenule nakon što je napokon izašlo sunce. Zalio sam ih s gnojivom 20-20-20 (za sobno cvijeće i povrće) da probaju doći k sebi.
Unaprijed zahvaljujem. :thankyou:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Bolje da nisi gnojio tim gnojivom kako veliš "za sobno cvijeće i povrće" jer zapravo neznaš ni sam jeli za biljke u vegetativnoj ili za biljke u fazi cvijetanja. Na svakoj jedan list žut, mene nebi zabrinjavalo previše. Usput nadam se da si skontao da ti nešt gricka listove. Rekao bih neki skakavci, paukovi ili bube. I vidim pepeo oko biljke, pazi s njim jer diže PH zemlje drastično što nije dobro za biljoze, a i vodi ti skoči ph kad dođe u doticaj s pepelom, tako da oprez s tim.
 
27.05.2013
11
3
0
Poz drugari,pratim forum duze vreme ali nikako da se ukljucim u njegov rad...
Pretrazivao sam forum poslednjih nekoliko dana ali nisam mogao da nadjem par informacija.... U oktobru krecem na fax ,pa bi bilo dobro opremiti se za isti :)
Ovako,stavio sam semenke u maramice i one su proklijale ...
E sad ,da li ja proklijalo seme mogu da nosim u spremljeni sajt i da ga posadim odmah,ili moram prvo kuci u saksiji(zivim sa matorcima,zato i ne bih)..?
Drugo pitanje je vezano za polivanje... Da li mogu samo nocu da polivam ,nije mi bas sigurno otici do sajta svaki 2 dan po danu...
Uskoro pravim dnevnik ,tako da cu tamo predstaviti sve... Pozz :)
 
27.05.2013
11
3
0
Brate pregledao sam vise puta,nocas nisam spavao,citao sam i nista nisam nasao :/
Bar da cujem 1-2 misljenja pa brisite ili sta vec ,hvala.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
mozes doma posadit pa odnest na sajt kad malo ojacaju samo da ih nebi nesto pojelo ili unistilo dok su male na sajtu...
a za zalijevanje po noci neces imat problema... :)
sretno !

peace out !
 
27.05.2013
11
3
0
Mozda bi bilo dobro da je zastitim onom sitnom mrezicom i bacim malo sumpora okolo :) ? Da li bi pomoglo? Kuci ne mogu nikako,nemam gde da ustekam, a upisujem Drzavnu bezbednost sad,tako da se ne bih igrao kuci da me provale...
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
No Joke je napisao(la):
Bolje da nisi gnojio tim gnojivom kako veliš "za sobno cvijeće i povrće" jer zapravo neznaš ni sam jeli za biljke u vegetativnoj ili za biljke u fazi cvijetanja. Na svakoj jedan list žut, mene nebi zabrinjavalo previše. Usput nadam se da si skontao da ti nešt gricka listove. Rekao bih neki skakavci, paukovi ili bube. I vidim pepeo oko biljke, pazi s njim jer diže PH zemlje drastično što nije dobro za biljoze, a i vodi ti skoči ph kad dođe u doticaj s pepelom, tako da oprez s tim.
Gnojivo je za vegetativni rast biljke. Po samom doziranju NPK je upravo tome i namijenjeno. Pepeo sam stavio ranije zbog puževa jer sam mislio da mi oni jedu biljoze. Sad više ni sam nisam siguran što im ovo radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brufem and RAOZA.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
kandrax je napisao(la):
No Joke
Biljke nisu u cvjetanju (bar sto se tice slika gore)
Kako sam mogo zakljuciti po slikama na listovima su mehanicka ostecenja.

Sry ako grijesim.

Ispravak netočnog navoda :vb_kez:
Ja u svom postu nisam naveo da su njegove biljke
u cvijetanju, nego da nebi trebao gnojiti sa nečim što
nezna za kakve je biljke i u kojoj fazi.

Velicanstveni nemoj da te sikira po jedan žut list, bude to došlo na svoje, bar si gnojivo pravo potrefio :thumb: , al ne pretjeruj sa gnojenjem.