Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Za outdoor se počinje saditi nakasnije do kraja 5. mjeseca da bar nešto imaš. Po meni, ne isplati se sad vani saditi i sekirati, pogotovo ako naiđeš na 100 dodatnih problema. Još ako nisi iskusan grower teško ćeš to privesti kraju. Nemoj da te ovaj tekst sad razočara. Pričekaj iduću sezonu i početak 5. mjeseca ili se baci na indoor.
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
Pozdrav.. prije par dana napisao post o mojim problemima , ali nažalost nisam dobio nikakav odgovor. Sad se javljam saznao sam i sam šta je bilo , na stabljikama pojavljuju se rupe , mislim tj siguran sam da je neka ličinka unutra, cijeli grow mi zahvačen , kako ih se moguče riješit ? Molim vas za pomoć moram to spasiti il cu ostat bez svega :( Postoji li kakv pesticid bilo što ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pero123 je napisao(la):
nepoznata sorta , cijela biljka je ok i ništa joj nefali samo ta jedna grana pokazuje neki k neznam niti sta je to , dobro sam pogledao nema nikakvih oštečenja.. nikakvih nametnika ništa samo nekako vene, nebih htio da napravim stres da ju režem ili kaj takvog..

3.


ovo je na 3 biljke također nepoznatog podrijekla , cijele izgledaju super samo na vrhovima se suše , bilo je i seciranja ali nikakve ličinke ništa, nema nametnika , jeli bi ovo mogao biti heat stress ? kako da se riješim toga u outdooru ?

4. Problem kod auto bomb.a drugog, primjetio sam plesanj tek ko da je zapocela
pre 6 dana kazes nema nista, nema nametnika, nema ostecenja, dobro sam pogledao... no cim se vrhovi suse i krece plesan vecinom je nesto u biljci... e sad sta... uglavnom ako je unutra definitivno nije dobro, ne znam da li neki pesticid tu pomaze, mozda neko pomogne ko je imao slicna iskustva... bojim se da tu mozda moze pomoci samo da se mehanicki ukoni sve sto je zahvaceno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
23.05.2013
8
0
0
skipe haha jbg nezna svako sve a i tesko je nac nesto na forumu kad ima 10000 tema xD ..super onda al je indoor pa mi je cudno kak tak dugo joj treba xD No joke, tnx
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
drug, stavi fotku, jesi siguran da nije musko... i obicno se stavi citat posta na koji odgovaras, pogotovo ako je original na drugoj strani
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
eto pisem ovdje u nadi da mi netko sto prije odgovori jer vidim da moj dnevnik niko ni 5% ne je*e... zna li bar netko sta je ovo i jel stetno????

evo ovako je pocelo sve s tom vunicom po stabljikama u kojoj su bijele bube,velike su i nisu uši..

hbM9jvz.jpg


pa sad i ispod listova, bijele nakupine su te bube

yYOtMDS.jpg


evo ovako izgleda jedna..

GlSNeSP.jpg


pa se razvije u nesto ovako, kao leptir neki koji kad ga ides ubit odskoci pa onda odleti i vrati se kao bumerang (cudno nesto hahah) i sad ih ima dosta po biljkama samo stoje..

CftLceS.jpg


MnOgzBy.jpg


e sad me zanima zna li itko sta je ovo i da li je to štetno jer ne primjecujem neka velika ostecenja po biljkama,sve je u granicama normale..

osim toga vidio sam i ovo

J6ADxt0.jpg


a i par jako jako malih crnih paukova sa zutim nogama, i jako su brzi

i na samo jednoj biljci je ovo, moram napomenuti da sam ih zadnji put gnojio prije vise od mjesec dana i to sa jako malo gnojiva tako da nije od pregnojavanja..

udDZdbK.jpg
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nisu oni "niko" ali nismo dosli do rjesenja i tu je stalo..i definitivno je dnevnik najpotcjenjeniji, ali o tome ne pricamo i to me ne brine..

zanima me samo zna li itko sta je to i da li je STETNO? i zasto je toliki problem ako sam i tu postavio pitanje kad problem jos nije rijesen a brine me, "Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć" a to sam i napravio

nisu ti white fliesi..to bijelo nisu bube,vec nakupine, a u njima ima par buba ko kuglice neke izgledaju na slici,a na jednoj ima bas cijela buba na listu pa pogledajte kako izgleda, poslije se pretvore u te sive leptirice..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
daj mi molim te citat gde sam rekao da je problem sto si ovde postavio pitanje... neki (a ne niko) clanovi su i tamo odgovorili koliko su mislili da znaju a na osnovu fotki koje ni ovde nisu u vecoj rezoluciji... ja sam pokusao dati odgovor po pitanju te leptirice, lici na whiteflies, e sad... ako niko ne zna sta je ne moz ni ocekivati odgovor sve i da stavis u jos dve teme... kreni od toga, da li ima promena i da li primecujes nesto na biljkama (ako ne cemu panika) + ako ima promena da li si nesto preduzeo po tom pitanju (spricao nekim praskom, koprivom, duvanom...) ako nisi sta cekas, da neko zna dao bi ti odgovor sta da cinis, ako niko nema sugestiju na tebi je da nesto probas, nema druge
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
evo ovo je bio tvoj odg prije edita "znaci, onih 4~5 clanova sto su tamo postali nakon tvog pitanja (istog ovog) su niko" ako ne smeta cemu onda ovo u zagradi..

i neda mi se uopce ovako raspravljat tu sam zbog problema,a ne zbog nabijanja postova.. vidim da je netko odgovorio..skrolam dolje kad imam sta i vidit..a sad ni rezolucija ne valja a sve se lijepo vidi na slici, bolje ti nemogu pokazat osim da dodes samnom tamo i vidis, prskao nisam zato i pitam da li je stetno jer nemogu nista nosit na sajt i riskirat da netko posumnjam,skidao sam ih rukama, ali se vracaju...a sto se tice primjecivanja neceg na biljci pogledaj zadnju sliku.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
tarzane zamuti vodu i perkosid i naspricaj tu gamad tim, ja sam imo neke nametnike
i istruo sam ih tim, probaj akouspe uspe ako ne nece stetiti biljci i nemoj tu
da pricas najpotcenjeii dnevnik, leto je pa ljudi manje kucaju, i ceklokupna
aktivnost na forumu je pala u zadnje vreme :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Tarzane sine ja ih imam hrpu na jednoj biljci. Ostavljaju pamuk pa ja skupljam i štrikam čarape :) Definitivno ne rade nikakvu štetu osim te bijele vatice koju tu i tamo zapiknu na granu, pod hed ili pod list. Ja sam ih danas na svojoj biljci prebrojao preko 50 komada a samo na 3 mjesta je taj pamuk kojeg sam skinuo. Iskreno meni su baš simpa ti leptirići i oni su isto veliki obožavatelji vutre kao i mi, samo što je njima dovoljno da stoje na biljozi, valjda ih taj miris privlači jer sam primjetio da ih na drugim vrstama bilja nema. Kod mene njihov broj je iz dana u dan veći i veći a štete ni na vidiku. Tako da no sikiriki, bude to sve ok :icon_wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe and Tarzan
21.08.2012
16
1
0
31
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 2 tjedna
3.Koliko su visoke vaše biljke ? mozda 15ak cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? cure su u outdoru
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) 40 litara composana-e (jedna vreca od 20litara je bila malo plijesnjiva) + guanokalong100grama + perlit
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svaki drugi dan vodu iz pipe (trenutno su temperature 35-40 pa lagano zalijevam svaki dan)
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? priblizno oko 7,5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? trenutno nista
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi grow
16.Fotografija ? SLIKA

Znaci muce me ove bijele tockice koje su se pojavile u zadnjih tjedan dana...moja pretpostavka su spider mite i moram priznat da sam se uplasio jer vidim da se ljudi toga nemogu rijesit i da im totalno unisti biljke...
pa me zanima mozete li vi iz slike zakljuciti dali su to stvarno pauci i ako jesu ima li uopce nade za spas, hoce li mi biljka propast ili ce svejedno biti nesto od nje?
stvarno nebi htio da mi propadne grow, pretrazio sam forum na tu temu i koliko vidim nema nista konkretno.
Eto hvala svima unaprijed!
inace strain je sweet seeds cream mandarine :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
@tarzan - samo sam rekao da postavljas isto to pitanje na koje su ljudi pokusali odgovoriti, a nisam rekao da je to problem sto stavljas pitanje ovde, elem, eto ti jos dva odgovora od kojih mislim da ti se no joke i tamo obratio dva puta, nadam se da si sad zadovoljan... ti kao da trazis neki odredjen odgovor koji ti niko ovde trenutno ne moze dati, bar ne ovih vrucih letnjih dana, sto kaze weedic. shvatam da si ovde zbog problema, al kako citam sta no joke pise, mozda i nemas problem :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nadam se da nemam, a vidit cemo.. tek su se sad transformirali u te leptire ja se nadam da ce i oni ostat miroljubivi prema biljci..

no joke sad imas samo na 3 mjesta, a za 2 tjedna ce tog bijelog biti posvuda, a to bas i ne zelim po hedovima..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
taurus je napisao(la):
...stvarno nebi htio da mi propadne grow, pretrazio sam forum na tu temu i koliko vidim nema nista konkretno.
jedva da se vidi, al moz biti tripsi, neem oil resava stvar, ukucaj u google images (thrips) pa uporedi da li tako izgleda kod tebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: taurus