Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Možeš tako kako ti kaže Joke, a možeš i kupit Actaru (pakovanje 4 gr.) i stavit jednu malu žličicu (onu plastičnu) za kafu ča su nekada davali u kafićima u spray, dodati par kapi čarlija (da se bolje zalipi) i poprskat oukolo biljčica. Možeš i po njoj pinku za svaku sigurnost, i tako svakih 10-tak dana, i miran si. Paketić- dva su ti dovoljni za cilo lito.
Ja sam tako, i nama ih više, ali hebiga, jedna mi je poginula dok nisam kupi actaru.
 
17.05.2014
20
1
8
pozdrav svima..samo jedno pitanjce..imam 3 mladice auto anubisa koje su mi pale kao da ih je sunce onesvjestilo..uspravio sam ih sa zemljom,zalio vodom i stavio ih u hlad pa kontam da ih ne suncam previse dok ne vidim neki pomak nabolje..svaki savjet je dobrodosao
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
savet je da uz probleme obavezno prilozis fotku, sunce ne bi trebalo da "onesvesti" biljku. i malo vise detalja uz fotku nije na odmet, koliko su stare, u kojoj zemlji, gde su bile pre tog "onesvescivanja" i tako to, sve sto bi pomoglo u dijagnostici problema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smokers charm
17.05.2014
20
1
8
ne znam kako stavit fotku preko ovog mobitela.a sto se ostalog tice:posađene su 25.5. nikle oko 1. u 6litarskim vazama,stavio sam ih u substral terra magmu i zalijevao svaka 5-7 dana.
 
17.05.2014
20
1
8
kad ih ne znam kako stavit ali jedna se uspravila i piči dalje a ove druge dvije nikako...izgledaju kao da ih je nesto slomilo...samo su lezale na zemlji ali nisu ni promjenile boju nego su se samo savile prema dolje...malo cu se strpit pa cu vidjet....nisam znao koliko je ovo tesko...moj brat je gajio biljke cijeli moj zivot...hahah mislio sam da je lako ali treba se tu naradit da bi imao lijepo granje kao njegovo...uglavnom javim se svakako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master
17.05.2014
20
1
8
eto dobra vijest jutros i druga se biljana uspravila,tako da dvije su se refnule,treca se ravna,ali je i dalje malo u klincu(poprimila je oblik slova S)i dalje mislim da je tu sunce ih malo sokiralo jer je u istri teska vlaga i ziva na termometru u hladu pokazuje 37 celz. a kad sam ga stavio na sunce u roku 5min je pokazalo 44 tako da cemo sad malo vise pazit i ja i zena na njih pogotovo dok su tako male.Jos jednom hvala svima.I pokazite ovom tovaru kako da posta slike tako da mi mozete pruziti konkretnu pomoc.
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Pozdrav biljka mi je stara oko 18 dana posadjena u florabelu zemlju za cvijece,ph 5.5 nije gnojena zaljevam je vodom iz cesme,na listovima su se pojavile bijele tockice,trazio sam na forumu i nisam nasao neki konkretan odgovor,i u cemu je problem ?



w81r.jpg
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Posuda je veoma mala,i ic ce vani sutra ili prekosutra,a sada dok je jos mala je kod mene i bude cijeli dan na suncu od 8 ujutro pa sve do navecer tada je unosim u kucu,zalijevam je tek kad je zemlja skroz suha.
 
27.04.2014
11
1
0
suse mi se listovi nakon presadjivanja


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

1.semenke
2.meseca
3.25cm
4.6l
5.zalivam je 2 puta dnevno ujutro i uvece
6.gajim napolju ne treba mi lampa
14.puzeve
15.ovo je prvo iskustvo


8nyi.jpg
ru9h.jpg
butv.jpg
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
jako malo zemlje, koja je vjerojatno losa, na slici i suha jako, prozirne posude i dobijes to na tvojim slikama, presaduj u nesto vece, zatrpaj skoro do prvih listova, obavezno neprozirna posuda i probaj naci kvalitetniju zemlju (imas u temi "zemlja") citaj forum,poz i sretno
 
08.02.2014
6
2
3
Poz ljudi, imam par pitanja.. posadio sam ove godine, onako eksperimentalno jer mi je to dugo bila zelja, a posto sam ogranicen vremenom posadio sam dosta rano (11.02.) na balkonu. Dosta sam citao tu o svemu, osigurano je maksimalno od nepozeljnih pogleda, ali ne bas i od nepozeljnih smradova koji mi sisaju lisce.. ugl u cvatu je nekih 2 tjedna, a imam vremena za makimalno jos 2...
sjemenka je bila random tako da neznam koliko bi joj teoretski jos trebalo. gnojit sam poceo tek kad je pocela cvast jer u pocetku sam racunao da posto je eksperimentalno da cu odjebat tu kemiju ali eto kad sam vec dosao do tu zasto ne.
Pretpostavljam da su ti smradovi pauci jer ostavljaju bijele tockice po listovima oni su tu vec 2-3 tjedna. E sad ja sam napravio mix cesnjak, papar, crvena paprika par kapi ulja lavande itd i jos sam ih skidao prstima ali od tog mix-a mi se povracalo kolko je smrdilo, tako da sam ga odjebo al sad ih ima sve vise.Nisu sjebali vrhove kolko sam skuzio.
Danas sam ih bas temeljito poskidao prstima i smikso sam par zlicica neem praha sta sam imao doma s vodom i s tim malo posprico. Mene zanima jesu li oni vec napravili preveliku stetu, i oce li jako utjecat na okus prilikom pusenja??
Ako hoce onda bi definitivno napravio water curing, ali ako nece onda nebi jer imam osjecaj da mi nebi to bilo to ako je bas drasticno smanjen okus i miris.






nadam se da je to dobar link.. hvala unaprijed!

p.s. ove malo vece fleke na nekim listovima su od danas od te vode s neemom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: krasta-zg

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
dosta čudno da ti biljka ovako cvjeta vani sada, osim ako nije autosica :), neće ih neem istrijebiti, ali možeš ih tjedno dobro špricati, obavezno i s donje strane lista i po stabljici, a i zemlji, ja sam ih na kraju usisavačem rješavala :), smješno zvuči, ali pomaže
btw, kakva 2 tjedna, daleko je to do imalo prihvatljivog kraja
btw1 sretno

aha, to za okus, a sigurno oće bar malo
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
ultras531 je napisao(la):
al meni se ovo desilo usled presadjivanja bojim se da se jos vise ne osusio u svakom slucaju hvala pokusacu
Pa u cem su bile ak si ih presadio u 3 dL zemlje? Nadi neku kantu ak nemozes van u zemlju,i naravno kvalitetnija zemlja


@crazybaldhead - neznam kolko ce ti se to isplatitcupat za 2 tjedna. A da ju mozda negdje van probas puknut,pa sta bude???