Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Prije 15tak dana sam pognojio gnojivom 15-15-15 i mogu reci da sam danas primjetio veliki napredak, imam jednu vec visoku 1.70m a druga je nesto vise od 1.50m kolike ce biti do kraja jbt o_O

Imam jos tri male u saksijama vani su ali nikako da nadjem vremena da ih presadim na sajt, hoce li imati vremena vegetirati ako ih zasadim jer ne znam stacu sa njima
 

marko391

Aktivan Član
08.03.2013
45
53
18
prekjucer sam presadio biljkice na site i odem jutros i sve do jedne pojelo nesto, krivac sam sam nisam im pruzio nikakvu zastitu
jel mi vrijedi proklijat nove sjemenke?
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
pozdrav decki, nije me bilo neko vrijeme, evo da se javim, kao sto sam rekao da cu nabaviti sjemenke od dutch passion uzeo sam tri sjemenke the edge i sve su proklijale, i super su, jedna je malo manja od ove dvije stare su 7 dana, pa posto ne vodim dnevnik nesto bih napisao, danas sam auto bombu napravio lst, sa komadom zice stara je mjesec dana, procvjetala je 12.6 nisam ju trenirao prije bila je jako niska, sad ima 16 cm, uglavnom izgleda lijepo, kad sam ju savio, za 2 sata se podigla i skroz oporavila, ali imam par pitanja,

1 dali ju mogu nastaviti savijati, jer citao sam da se za vrijeme cvijetanja moze trenirati samo oprezno ali je forum bio strani na kojem sam to procitao, zanima me sta misle nasi groweri ?

2 zasto su mi dvije biljke prestale rasti jer vidim da ljudi pisu to moze biti zbog vise problema ali svi se problemi navode za indoor uzgoj a ja radim vani, biljke su bile u kaljevima i nisu rasle zadnjih 7 dana i ja ih presadim u zemlju u vrt i stavim u rupe istu zemlju kakva je u kaljevima i jednostavno su stale, one su stale sa rastom ali su bile zelene prvh 7 dana i izgledale su zdravo samo malo i onda su odjednom pocele zutiti i propale skroz morao sam ih bacit, razlog zasto to pitam je jer ne bih htio da mi the edge stane sa rastom.

3 zadnje pitanje, ova 3 komada the edge drzim vani u kaljevima i tako cu jos 10-tak dana, kad mi se gosti najave, ja ih stavim u kucu na prozor, i na prozoru budu ne duze od 2 sati, jer bi moglo to uciniti da prestanu rasti ili opcenito bilo kakav problem
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ev nek me elderi isprave ako grijsim

1.biljku u cvjetanju mozes trenirati, ja svoju lstiram da ce ispisati majcino mlijeko :D , a ako sadis vani u cvjetanju ja mislim danema potrebe za treningom u cvjetanju sem lst...

2.ostetio si korjen, zato su uginule, a nomralno je da presadjivanje uspori rast par dana, jbga stres je

3. 2 sata je premalo svjetla, ali ako ces to uraditi samo dok su ti gosti tu, onda ok... meni je biljka jedan dan morala biti out iz boxa, crkao mi je tajmer a bio sam na putu, tako da je stojala na prozoru citav dan gdje nema direktnog sunca, i odmah se vidjelo da se izduzila


kad presadjujes moras paziti na korjen, ne moze je uzeti sa dva prsta i izvuci, aj tebi mozak neko tako picne iz glave sa kicmenom mozdinom.... kad je vrijeme zalijevanja, pricekaj jos jedan dan da se jos malo osusi zemlja, stavis dlan na zemlju biljku izmedju prstiju, okrenes saksiju i eto... citaj uostalom... sretno
 
26.04.2014
7
0
1
Imam problem, kad sam procitao da ne treba zasaditi biljku na vrhu pustio sam samo prst prostora, tako da ne mogu vise zemlje trpati na biljku dok raste.. Sta da radim? Moze netko u inbox napisat?
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
ZiLac je napisao(la):
ev nek me elderi isprave ako grijsimdoes piratebay have viruses

1.biljku u cvjetanju mozes trenirati, ja svoju lstiram da ce ispisati majcino mlijeko :D , a ako sadis vani u cvjetanju ja mislim danema potrebe za treningom u cvjetanju sem lst...

2.ostetio si korjen, zato su uginule, a nomralno je da presadjivanje uspori rast par dana, jbga stres je

3. 2 sata je premalo svjetla, ali ako ces to uraditi samo dok su ti gosti tu, onda ok... meni je biljka jedan dan morala biti out iz boxa, crkao mi je tajmer a bio sam na putu, tako da je stojala na prozoru citav dan gdje nema direktnog sunca, i odmah se vidjelo da se izduzila
Znam presadjivati auto bomba je presadjena i zdrava je skroz, one dvije biljke koje su prestale rasti su prestale rasti jos u kaljevima, jedno 7 dana nisu rasle ni milimetra, i onda sam mislio nista se lose ne moze desiti ako ih presadim i kad sam ih presadio pocele su nakon par dana zutiti, ono sto mene zanima, ima par odgovora ali nigdje neki opsiran cak ni na stranim forumima zasto biljka stane sa rastom, bile su vani u kaljevima zalijevao sam ih i ono sto je fora zelenile su se oba dvije ali nece ni milimetra u vis.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
stavi fotke da vidimo kako izgledaju, mlade biljke moze da uspori u rastu temperatura, previse ili premalo vode, los ph, losa zemlja, slabo svetlo...
 
26.04.2014
7
0
1
znaci u casi nisam pustio puno prostora, vec samo 1 prst od cjelokupne visine case i sad ona raste i izduzena je dosta bila pa sam ju zatrpao..
al sad necu to moc vise radit jer si nisam prostora pustio.. ce bit ok ionako?
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
evo fotki

ovo je auto bomba ima nekih 16 cm, sad je lst pa nije vislja od 10 cm, milsim da bih ju mogao jos saviti
pyNq8vP.jpg


a ovo su the edge dutch passion vidite kako je ovaj drugi manji od ova dva

XaQJbLD.jpg


abEucA4.jpg


hLsh3Wx.jpg


ovo oko auto bombe mi je piljevina da mi ju puzevi ne diraju jer imam u dvoristu puzeva puno, svaki dan ih gazim, pa eto vidim svi se mucite s tim puzevima, meni je pomogla piljevina jako, jos ovo nije sitna piljevina, pa kad padne kisa, ona je suha za dva dana i to potpuno, niti mi trune ta piljevina, niti propada u zemlju odlicna je.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
mladiberaci je napisao(la):
znaci u casi nisam pustio puno prostora, vec samo 1 prst od cjelokupne visine case i sad ona raste i izduzena je dosta bila pa sam ju zatrpao..
al sad necu to moc vise radit jer si nisam prostora pustio.. ce bit ok ionako?
ahaaa...pa tak reci :)
izduzuju se zbog manjka svijetlosti. ako se opet jako izduzuju presadi u vecu teglicu i zatrpaj onda do listova i stavi na sunce.
mozes i fiksirat sa nekim stapicem da ju vjetar ili kisa ne prelomi......al radije presadi u nesto vece i samo zatrpaj. jbga...bez slike tesko je rec
 
24.05.2014
21
2
0
ovdje na forumu kruze tracevi da su najbolja gnojiva plantela list i plantela cvijet,vidio sam ih u ducanu neki dan sa omjerima list 6-3-6 i cvijet 6-8-6
isto tako sam cuo da su najbolja gnojiva sa omjerima 20-20-20 i 20-40-20(neka druga marka ocito,a ne plantela),pa me zanima dali su ta plantela gnojiva najbolja zato jer imaju neki tajni sastojak(jer im je omjer jako mal),ili nisu najbolja negu su "prolazno dobra"(bolje to nego nista)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Da mi znamo tajni sastojak onda vjerovatno nebi bio tajni sastojak neg javni sastojak ;) . Nitko ne kaže da su najbolja, nego da su provjereno dobra. U biti sami rezultati pokazuju da je dobra. Ja sam prošle godine probao neko NTL-ovo socijalno gnojivo sa istim omjerom kao plantela cvijet i približno slične cijene, rezultat je bio prilično sličan ali mi je šmek uništilo, dim je imao okus po kemiji, tj. indentičan okus gnojiva iako nije gnojena 20 dana prije berbe. Neka gnojiva baš imaju intezivan miris, rekao bih smrad koji se zna navući u hedove i moš ga hebat, a prave su mamilice sa nekim specialnim omjerima. U outdoor uzgoju mi je bitno da gnojivo nema taj smrad jer nema mogućnosti flusha, a plantela je provjerena i za te pare bolje sigurno nema.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Slicno je i sa plantellinom zemljom. Radio sam usporedni test.
Plantella VS Cvetal.
Isto sjeme,2 razlicite zemlje.
Plantella se pokazala daleko boljom za biljke.
Sto bi trebalo da znaci da samo ime Plantella nosi sa sobom odredjenu kolicinu kvalitete.
E sada,u cemu je tajna to nezna ni Powerseed :)

Sorry,morao sam te malo,hehe semenko.Kasni su sati :)