Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2012
37
17
8
32
e ljudi imam problem .danas sam isao da vidim biljku pocela je cvjetati ima 2-3 sedmice ,e slucajno sam vidio ispod vrha na bočnom vrhu ne na glvanom na bocnom vrhu pauk u vrhu opleo mrezu i vjerojatno ce i jaja ubrzo izleci ubio sam ga ,i jos jedan problem skakavac ima jedan ,al dok je jedan ima ih jos,e sad kako da rijesim to al da ne prscem nikakvih kupovnim gnojivima ima li kakva prirodna trava da se poprsce da otjera tu gamad???molim odgovorite.....a za sliku ja sam otvorio dnevnik bio jos u martu al posto je takva situcaija gdje zivim nebi slikao jos ,to bi dan prije branja tamo sredinom septembra kad sazrije il u oktobru ,ugl kad bude harvest tad ce biti i slika,al molim vas neka neko odg za pitanje skakavaca i paukova.??hvala..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Evo slika....jbga znam da nije nesto al mislim da se vidi. 16mpx - ova slika desno je manje uvecanje 400%
Pol sata ih pokusavam uhvatit....razmaknem zemlju i 1mm ispod povrsine su. Cim razmaknem oni trk nazad pod zemlju. :D brza gamad

sMmw0uB.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Tesko je ovako dati neku tocnu dijagnozu ali neodoljivo mi lici na Kokone to su jajasca od kalifornijskih glisti a one su dobrodosle hah
E sada jedino sto me buni to sto ti kazes da su brzi a to je opet moguce jedino kod crvenog pauka,
Cimet je nesta sto bi ti preporucio ali ima i jedna radikalnija metoda a to je vjerovao ili ne brener haha.Pazi ovo uzmes neki lak za kosu zapalis njega i pospricas gamad sa vatrom.Mozda je smijesno ali je jebeno ucinkovito i djeluje momentalno ;)

Edit:
korijen to nece ni osjetiti a biljku malo zastitis sa nekom folijom ili sl.Ovo ti preporucujem zato sto je u pitanju zemlja..nikako to raditi po listovima i biljci
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ako mislimo na istog crvenog pauka(onaj drek sta jede klorofil, scim sam se borio na pocetku), onda nije. Osim ako nisu neke larve tog pauka ili tako nesto. Ovo je puno sitnije od crvenog pauka. Velim ti, vidim da skoci negdje al je tolko sitno da ju vise ne vidim. Neke gmizu a neke skacu ko buhe.....haha...znas kad natocis jamnicu u casu pa vidis da skacu oni mjehurici na povrsini...tak su i ovi...skoci i vidis da je nest trznulo al je nema vise :D Problem je sto su vidljivi na povrsini samo kad zaljevam, valjda odu gore da se ne utope. I cim voda upije, oni trk pod zemlju.
ok...cimeta imam. Imam i brener....bas brener brener....imam i mali na kartushu a imam i onaj ogromni za katran topit :D :D :D
Malo me brine kolko dugo da grijem sa brenerom posto su cca 1-2-3mm pod zemljom. I da....sta sa cimetom? posipam po povrsini?
Citam malo okolo i vele da thripsi skacu :D a neki vele da to moze bit Springtails(snow flea)....al oni su tamni a ovi moji su svijetle boje...bijelo-zute...vise bijele :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Springtailsi imaju kao antene na glavam haha pa da ali je moguce.
Protiv njih se jedino mozes boriti manjom vlagom.Oni vole visoku vlagu pa mi ima logike.Znaci pesticidi skoro pa 0 bodova.
Brener mama za nepoznanice.Preletis plamenom dva puta preko njih pa malo prekopas pa ponovis krug dva i to je to..bar bi trebalo biti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nisam pametan vise. Springtailsi su crni a ovo moje bijelo. ...osim ako nisu bijeli u prvoj fazi (pupa)
Pise: they drop to the soil to pupate. They jump when disturbed. (za thripse)
da zakljucimo....sta god da je....kontrolirat vlagu u outdooru je nemougce...ali brener mogu kontrolirat ;) :D
jos mi je Cill savjetovao da sa duhanom probam....pa mogu i smiksat neki duhan-cesnjak mix i pospricat malo poslje brenera da ih osvjezim :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Tripsi nisu sigurno jer su presitni i stvarno se moras dobro zagledati da bi vidio kako se krecu druga stvar oni nevole vlagu,vlaga ih ubija.
Uglavnom sto god da je recept je manje vise isti ;)
Mozes pokusati i sa Neem-om kao i sa cimetom.Obadvoje sadrze kumarin u sebi a svi spojevi na bazi kumarina su odlicni pesticidi..ja sam malo skeptican po pitanju toga ali vrijedi pokusati.
Mozda poslije brenera kao preventiva :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mene muci to sto skacu, a vele da thripsi skacu(sad neznam koji, ima ih 5000 vrsta otkrivenih :) ). Duzina je oko 0.3-0.4mm po mojoj procjeni.
Ja sam ih vidio samo kad se krecu....znaci kad sunce opici po zemlji ili ko ja sa lampom onda vidim da se nesto mice. Vjerujem da ih vidim samo zbog tog kontrasta, posto su na crnoj zemlji i krecu se...inace nema teorije da se vide.

Ok. Brener + cimet pa cemo vidjet sta kazu. sljedece zaljevanje javim report posto ih mogu vidjet samo kad zaljevam, jer tek onda njih 500 izadje pa se nesto moze vidjet.
Tnx na pomoci ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
a sta ce ti pauk napravit biljci??? paukovi jedu meso, tj piju meso. pusti jadnog pauka na miru, on ti je prijatelj i papa skakavce i drugu gamad koja jede tvoju biljku
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
Pozdrav u nedoumici sam te mi je potreban savijet .. imam jednu biljku koju moram napusiti na 14 dana . sorta nepoznata, dvije sjemenke su bile u jednom predobrom vrhu kojeg sam jedva uspio pribavit. . Nalazi se na 34.7 paraleli , dani su oko 13h sunca od kojih prima 9 sati direktnog sunca , kiša nije padala 4mj (a i nece narednih mjesec da pada). nakon što sam tek niklu prisilno posadio u neki dosta vlažan pijesak te u hlad nekog lokalnog grmlja samo da prezivi (05.4) izduzila se do 60 cm samo sa 4 lista .Kad sam se vratio (25.5) presadio sam u kantu od cca 15l . Zemlja u kojoj se nalazi je iz lokalnih duplji te sam je jedva našao u ovom planinskom djelu znaci dosta pjeskovita ali crna .. tako da kvaliteta iste neznam koja je . Biljku sam uspješno topirao 1x i "gnojio" urinom u omjeru 1 :10 .. ovo uspjesno neznam kolko je uspjesno jer nije pokazala nikakav deficit .. pocela je cvjetat prije 5-6 dana..sad mene zanima dali ostavim biljku samu ili da napravim neki sistem za navodnjavanje?? Problem je u tome što je jako vidljiva tako da neke infuzije nisu moguce. pokraj biljke ima potok/rijecica tako da mi je voda nadohvat ruke. Razmisljao sam da stavim donji dio kante 2-3 cm u vodu pa samo da prezivi ali opet problem jer se radi brana pa zna zbog kopanja i ostalih sranja vodostaj se zna dignut do 1m a tako i spustit te skoro pa da je i nema vode ..
Molim vas sve na forumu za ideje kako god glupe jer meni ništa nepada na pamet osim da je ostavim , prošla je jako puno i htio bih da se uspješno završi. kad se vratim natrag mislim gnojit plantelom posto nemogu nigdje kupit tu nikakvo gnojivo.

2s1qc6t.jpg
fci2pf.jpg

kamenje naknadno izvadjeno slikano 5.8
 

thc u krvi

Aktivan Član
22.06.2014
77
49
18
mogao si se vala malo potrudit oko zemlje i gnojiva, izgleda prilicno jadno za fazu cvijetanja,, mani se ubuduce ak mislis samo supnut i ostavit
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, neces od toga mnogo imati, prebaci u zemlju i pusti prirodi, nista novo nisam rekao, al i nema sta mnogo da se kaze, probaj iduce godine zabiti u V mesecu
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
hvala na savjetima ali ovo je na planini nema zemlje temp su max 27 nocu 15 .. u saudijskoj arabiji radim ljudi moji sam napisao da sam na 34 paraleli ajme majko sto trabunjate trebam samo savjet,kaj se tice zalijevanja , @power nijeproblem u kolicini te me ista i nezanima bolje da imam malo nego nista , zemlje nema nikakve samo kamen i sunce ..
a da netko skuzi flaše ode u najmanju ruku ruka :D + u kampu sam i nemogu otic u grad i dovuc vrecu zemlje i gnojiva
+ kaj se tice kamenja temp u kanti mjerena i u 14h popodne iznosi 18 stupanja maximalno .. zelim izvuci barem malo da imam jer ovdje nema vutre ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
izvini frend, nisam stigao pogledati te paralele kad sam odgovarao, pazi sta radis jer obe ruke ce ti trebati u zivotu, najbolje bi bilo neki improvizovani sistem kap po kap, al nisam to radio nikad pa ne mogu bas pametovati
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
HazaLover je napisao(la):
au bre, ti ko da si na dopu, sto se zajebavas sa tim tamo? nisi normalan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e bre nisam na dopu, zajebavas se i ti ako si posadio .. a uostalom neznas situaciju a niti mjesto gdje se nalazim tako da bi bilo dobro ukoliko nemislis dati nekakav konstruktivan komentar da radje misljenje o tome tko je normalan ili ne zadrzis za sebe , rekao sam da nemogu dovuc zemlje a niti nikakava gnojiva iz grada zbog očitih razloga. hvala power nesto cu smislit. uglavnom javit cu kako je prošlo.
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Nije me bilo nekih 15tak dana i kad sam se vratio vidio sam da je neko obilazio sajt, moguce da je covjek prolazio a mozda su i zivotinje ne mogu znati 100% . Da li ja smijem premjestiti biljke u ovom periodu, msm da su pocele cvatati. Ne znam sta da radim :sad2: