Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
pero123 je napisao(la):
Pozdrav u nedoumici sam te mi je potreban savijet .. imam jednu biljku koju moram napusiti na 14 dana . sorta nepoznata, dvije sjemenke su bile u jednom predobrom vrhu kojeg sam jedva uspio pribavit. . Nalazi se na 34.7 paraleli , dani su oko 13h sunca od kojih prima 9 sati direktnog sunca , kiša nije padala 4mj (a i nece narednih mjesec da pada). nakon što sam tek niklu prisilno posadio u neki dosta vlažan pijesak te u hlad nekog lokalnog grmlja samo da prezivi (05.4) izduzila se do 60 cm samo sa 4 lista .Kad sam se vratio (25.5) presadio sam u kantu od cca 15l . Zemlja u kojoj se nalazi je iz lokalnih duplji te sam je jedva našao u ovom planinskom djelu znaci dosta pjeskovita ali crna .. tako da kvaliteta iste neznam koja je . Biljku sam uspješno topirao 1x i "gnojio" urinom u omjeru 1 :10 .. ovo uspjesno neznam kolko je uspjesno jer nije pokazala nikakav deficit .. pocela je cvjetat prije 5-6 dana..sad mene zanima dali ostavim biljku samu ili da napravim neki sistem za navodnjavanje?? Problem je u tome što je jako vidljiva tako da neke infuzije nisu moguce. pokraj biljke ima potok/rijecica tako da mi je voda nadohvat ruke. Razmisljao sam da stavim donji dio kante 2-3 cm u vodu pa samo da prezivi ali opet problem jer se radi brana pa zna zbog kopanja i ostalih sranja vodostaj se zna dignut do 1m a tako i spustit te skoro pa da je i nema vode ..
Molim vas sve na forumu za ideje kako god glupe jer meni ništa nepada na pamet osim da je ostavim , prošla je jako puno i htio bih da se uspješno završi. kad se vratim natrag mislim gnojit plantelom posto nemogu nigdje kupit tu nikakvo gnojivo.

2s1qc6t.jpg
fci2pf.jpg

kamenje naknadno izvadjeno slikano 5.8
Za one koga zanima biljka je ok, prezivjela je .. i danas pognojena sa bioponom ..
jr5uu9.jpg
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Evo ti dokaz da je vutra korovčina najjača


No Joke je napisao(la):
frende nemoj se ravnat po pistilama, koliko vidim po slikama imaš dobar fotoaparat, i čak na onim tvojim slikama iz galerije se može viditi stanje
trihoma.
Znači sad lijepo po danu okini par fotki u "super macro" ili "macro" modu, samo hedove i izblizine i mirnom rukom.
Kad sve pofotkaš okači slike tamo u "Berba Harvest" pa ti budemo točno rekli.
Po kvalitetama tvojih starih slika vidit će se stanje trihoma bolje nego ikakvim povećalom ;)
Evo slike su u Berba/Harvest
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
24.09.2014
20
1
3
Imam problem sa vlaznoscu i temperaturom u boxu. Biljke su u vegetaciji, tek nikle pre par dana.
Box je 1x1x1.8m. Lampa je 600w.
1 vent (obican) je postavljen da duva u cool tube. Drugi vent je turbinski i on je pri vrhu boxa i izvlaci topao vazduh.
Vlaga u boxu pada i do 35%, temp je oko 27-29, ako pada nize, raste i vlaga. Medjutim, kada odvrnem turbinski vent na 100% potenciometrom on brzo isusi box i vlaga ne moze da predje 40%. Ako smanjim brzinu turbinskog venta, onda temperatura poraste preko 29 i opet vlaga padne zbog toplote.
Ovaj vent koji duva u cool tube drzim na 100% potenciometrom koji sam namestila, da sto vise vadi temp iz cool tubea.
Imam i treci vent koji je postavljen da uvlaci vazduh, al on je trenutno neaktivan jer pri dnu boxa imam 2 rupe sa obe strane boxa koje su dovoljne za pasivan uduv.
Dakle, problem mi je sto ne mogu da vlagu dignem preko 50%, imam jedno 4 posude pune vode pri dnu boxa, plus 2 velike sa natopljenim perlitom, al nikako da mi vlaga
skoci bar preko 50%.

Help!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ako si pri novcima nabavi neki ovlazivac. Nesto tipa ovo

snaG4gA.jpg


Ima i jeftinijih kvarcnih ovlazivaca, ali nisu toliko efektivni kao ovi gore, makar nisu tolko losi a kostaju par dolara.
Za prvu ruku mozes namocit rucnike u te posude sa vodom, jer sama posuda nema pre veliku svrhu. Objesi mokri rucnik i neki vent da puse po njemu ili mozda da stavis dole kod pasivnog upuha. Pol rucnika u zdjelu pola da viri van, da ne moroas stalno kvasit rucnik. I morat ces svakih par dana prat rucnik da se ne usmrdi ili nedaj boze navuce neku plijesan u box.
...ovo je moj laicki savijet kolko sam vidio po dnevnicima.....mozda ce netko imat boljih ideja vezanih za ventove i temperature ;)
btw...pretpostavljam da znas da je 600W dost za 150x150, a 400w za 100x100
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karabela

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
duvan 100g
voda 1-1.5 litara
deterdzent za posude 1kap
ulje suncokret ili olivno 1 kap

sve skupa stavis na laganu vatru i kuvas 30-40 minuta
procjedis i prskas.

ako bos imao berbu u roku 14 dana onda bez deterdzenata i ulja. SAMO DUVAN I VODU UPOTREBI.
 

thc u krvi

Aktivan Član
22.06.2014
77
49
18
pozz ljudi ,biljoza cvijeta vec mjesec dana, rađen lst, ali brate mrsavi hedovi ,jednom je samo gnojena , sta preporucujete ako nije kasno da se popravi malo ?( visoka 50 cm ,u saksiji je )
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
Ja bi to flusho,kupio Plantellu crvenu za cvjetanje i gnojio po uputi do 2 tjedna pred berbu ,opet flusho,ostavio ta dva tjedna da se fino isuši i zadnja dva dana u mrak.
A koliko če se napunit? Sigurno više nego ovak jadna i gladna.
Sad za kaznu u mjesec dana samo 30 puta jedi.
:D
I tek sad dolazi vrijeme za neko ozbiljnije pumpanje vrhova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc u krvi
09.02.2011
40
12
8
41
Ljudi pozdrav.Treba mi hitno savjet oko lišća.Biljka mi je neka domaća zasađena u četvrtom mjesecu i sve je sa njom bilo ok .sada u cvatnji počeli su mi listovi odjednom žutit.malo sam više gnojio sa plantelom cvijet nego šta treba točnile u 10 dana dva puta i stavio sam omjermalo veći nego šta treba .molim ako netko zna šta da sada napravim dali da sada samo zaljevam sa vodom ili da je pustim još malo jer bi trebala biti gotova još desetak dana?stavit ću sliku sutra.Hvala!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
1. slika bi pomogla...al onak full bi pomogla ;)
2. zucenje listova je normalno u odredjenoj fazi cvjetanja, samo pitanje koji listovi i u kojoj mjeri
3. kolko je to malo vise nego sto treba? ako je 15ml/2L na deklaraciji onda je 17ml/L malo vise.....u outu se obicno stavlja dupla doza, 30ml/2L ...malo vise bi bilo 35...kolko si ti stavio?
4. ako ne pada kisa, jednom tjedno(po deklaraciji) je dovoljno gnojit duplom dozom
5. sad vidim da pise da ces sutra stavit sliku...tak da onda......sutra :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja stavljam 50ml na litru i pol vode i dobiju porciju svaka 4 dana, faktički ni nedobivaju vodu osim sa klopom. Sumnjam da je predoziranje, al u biti bez slike možemo samo nagađati.
 
09.02.2011
40
12
8
41
Stavljao sam dva puta tjedno po 30ml/2l vode i tako prošli i pretprošli tjedan i to je to.listovi su mi počeli žutit oni veliki di je glavni vrh ali ovi manji listovi su zeleni normalno baš kako treba bit.znam da bez slike možemo nagađat ali možda stvarno je normalno u cvatnji da bude žutila jer meni list izgleda žutkastozelen.znači rubovi žutkasti i sredina svijetlozelena.biljka je u vazi inače pa sam posumnjao da je možda puno vode ali stavim svaki dan litru i pol vode samo da je održavam kada vidim da je zemlja suha zalijem.I samo pitanje ako ovo bude u redu da je više ne gnojim budući da je još malo gotova?