Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.04.2014
28
8
3
I ja kontam da je malo previše to sa zakopavanjem,nego ono neki prostor sa KOJOM naj nižom temperaturom?Ne znam to.Koliko bi smela da je ta temperatura,naj manje?Hvala unapred!
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
a gle, sve ima svoje
pod zemljom ti je najsigurnije
tarzane, ako se dobro organiziraš upšte nije komplicirano i ne umara iskopavanje van, ja imam bezbroj mogućnosti na selu.

nije baš ugodno imati negdje u štaglju ili zbuksano u kući, suvog od recimo 3 biljke, ovako mirno spavam
čuvaj se i bog te čuva, nikad neznaš gdje se možeš nać u nekoj nezgodnoj situaciji.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa i u zemlji nije najsigurnije,nema najsugurnijeg mesta..ustvari ima da ti panduri nebanu u dvoriste i kucu..a kad banu iskopaju obi sve ,cujem od klijenata gde im sve nalaze nedozviljene stvari..ako si im sumljiv celo dvoriste ti pregledaju,pa cak i u septickim jamama su im nalazili i pretrazivali nedozvoljene stvari..zato u svojoj kuci ili stanu nema sigurnog mesta pogotovo ako si imao posla sa njima i interesantan si im..:)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa i u zemlji nije najsigurnije,nema najsugurnijeg mesta..ustvari ima da ti panduri nebanu u dvoriste i kucu..a kad banu iskopaju obi sve ,cujem od klijenata gde im sve nalaze nedozviljene stvari..ako si im sumljiv celo dvoriste ti pregledaju,pa cak i u septickim jamama su im nalazili i pretrazivali nedozvoljene stvari..zato u svojoj kuci ili stanu nema sigurnog mesta pogotovo ako si imao posla sa njima i interesantan si im..:)
 
24.09.2014
20
1
3
Guzva u boxu

E ovako ljudi, u boxu 1x1m se nalaze 4 biljke u saksijama od 25l. U cvetanju su 7 dana i naziru se polako one male zelene klice koje ce biti cvetovi. Box je pun jedno 65 % i u sirinu su skroz do zidova listovi stigli, i koliko vidim one i dalje malo rastu, tj idu ka cool tubeu, koji moram da odaljavam, na jedno 30 cm je daleko. 400w je, plus vent od ct-a dobro hladi pa valjda nije strasno sto je tolika razdaljina? Listovi koji su pri dnu saksija dobijaju jako malo svetlosti, jer oni gornji listovi koji su bas siroki i veliki ne daju da dodje svetlo do dole. Par listova koji su bas bas skroz dole su krenuli da blede verovatno zbog nedostatka svetlosti, i lako opadaju, maltene cim ih dodirnem, to se odmah ukloni. Da li smeta biljki sto je bas tako u guzvi?

Druga stvar su gnatovi. Pre jedno 2 nedelje sam ih primetila. E pa gnat in my house! Nisam htela na zemlju da stavljam pesak, jer ne verujem da saksija od 25l moze lepo da se zaliva od onog tanjirica dole. Prvo sam stavila 2 lepljive zute trake i na njih je vec dosta gnatova ulepljeno. Onda sam stavila 4 posude, u 2 sa pivom i detrdzentom a u druge 2 jabukovo sirce i detrdzent, da vidim koje bolje funkcionise. Kad ono medjutim, nakon dan-dva nisam ni mogla da prepoznam koja je posuda sa cime, al bilo je gnatova u svakoj, stim sto se u posudama izgleda sa pivom, bar po mirisu, pocele razvijati neke cudne bele kuglice, plesan verovatno, pa sam uklonila i od sad samo sa sircetom koristim posude. Takodje sam regrutovala par bubamara da tumaraju boxom i love gnatove, medjutim ne ide im bas nesto, jedna se ulepila na vruc cool tube, jedva sam je ostrugala, jedna je upala u posudu sa sircetom, a ove ostale tumaraju okolo i tako. Takodje sam ubacila jednog kucnog pauka, ispleo je mrezu i uhvatio jednu bubamaru, jbg. Gnatove vidjam i po dnu boxa, crkavaju od necega, inace oko 2-3 gnata bude stalno ziva, lete, hodaju po zemlji, na koji nacin skroz da ih eliminisem a da ne stavljam pesak u saksije?
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Ena&Modelsy je napisao(la):
Pa i u zemlji nije najsigurnije,nema najsugurnijeg mesta..ustvari ima da ti panduri nebanu u dvoriste i kucu..a kad banu iskopaju obi sve ,cujem od klijenata gde im sve nalaze nedozviljene stvari..ako si im sumljiv celo dvoriste ti pregledaju,pa cak i u septickim jamama su im nalazili i pretrazivali nedozvoljene stvari..zato u svojoj kuci ili stanu nema sigurnog mesta pogotovo ako si imao posla sa njima i interesantan si im..:)
Ne bih puno filozofirao, svatko svoju zalihu sprema kako želi
Ena kažeš da ni u zemlji nije najsigurnije a ja pitam, a gdje je onda nasigurnije.
Čudiš se da su i u septičkim pronalazili, ništa čudno, prostorija ko prostorija, normalno da im je zanimljivo, kištra , ispod roga , u vešmašini , dimnjaku, isto kao da držiš u ormaru ispod tv-a
Slažem se sa tim da u kući i stanu nema 100%sigurnog mjesta pogotovo ako si sa njima imao posla i interesantan si im.

Da ne ispadne da sam netko,, tko ima posla, malo malo s njima, ne, nego sam samo oprezan, pušim sa frendovima al nikad ne znaš tko je tkome na nišanu, nekog recimo prate a ti nemaš pojma a on svako malo naleti kod tebe doma na pljugu.

Zna se kak se mine zakopavaju , skineš pažljivo busen i kad sve položiš unutra busen vratiš nazad, kod otkopavanja skidaš busen u roku 5 sekundi i već si u kanti, praktički je ne vidljivo
Mogu jedino uzet pajser i ići redom bockat po 2000 kvadrata dvorišta mic po mic da to nađu a i onda neće ništa nać jer je zakopano kod susjeda u livadi.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Druze sa profesionalne strane ti kazem jer mi je to u neku ruku i posao i trudim se ako mogu pomoci ..sigurnog mesta u kuci i tvom dvoristu nema ma koliko god ti kuca ili tvoje dvoriste bilo veliko,i bili kako ih zakopavao vide oni sve ,samo ako si im interesantan..jedino sigurni ti je kao sto si i uradio,odneo kod komsije i sve jedno dal zakopo ili ne ako komsija nema veze niti mu panduri ikad dolazili onda je sigurno..najsigurnije je u iznajmljenom stanu takozvanom steku ali necemo o tome jer ovaj forum nije predvidjen o tome pricati..hebiga poneses jedan dzoint u grad zapalis i ovi ti slucajno banu i nadju kod tebe,i odma odu i kucu pretraze i nadju ti ostalo i hebiga onda problem..ponavljam najsigurnije je da sve nedozvoljeno stoji kod nekog drugog koji nema veze nikakve sa bilo kojom vrstom kriminala ,jer i ovo sto mi radimo nazalost se u nasim zemljama gde zivimo jos uvek smatra nedozvoljenim i kriminalnim delom..ali verujem da nece jos dugo..:)
 

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Vec je 19ti dan kako se susi i drug mi javio da je poprilicno suva. Dal je treba skinuti i mozel se presusiti ako ostane?
 
12.11.2014
3
0
0
evala ljudi. ako može mala pomoć molim vas. ugl imam biljčicu staru 20 dana od sjemenke koja raste sporo i listovi su joj suhi na dodir sa nekakvim žutkastim točkama ko da fali klorofila na mjestima. zaljevam svaku 3-4 dana kada je suho na dodir na oko 1-2 cm u zemlji.
imam 4 svjetla- jednu štednu žarulju i 3 fluorescentne tube. temperatura je oko 26 stupnjeva kad je svjetlo i od 18-20 kad je mrak. period svjetla je (18/6) nisan puno hranio p
10752037_10202767408577247_1520270287_n.jpg
10805116_10202767398376992_1548708125_n.jpg
ošto je još mala nije još u vegetaciji.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisan puno hranio pošto je još mala nije još u vegetaciji.
ako nisi puno hranio znaci da si hranio a to se ne radi prve tri sedmice, zemlja deluje ocajno a posudu da ne spominjem. uz sve to biljka ti jeste u vegetaciji, mada vise lici da je u hibernaciji
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Di se biljka nalazi? U boxu ili?
Detaljnije opisi rasvjetu koju imas!!
Ne valja ti ta prozirna plasticna casa..korjen ne voli svijetlo
Zemlja izgleda ruzno
Jel ima kakva ventilacija?
Koja je sorta?
.....e kad odgovoris na ova pitanja onda ocekuj odgovor.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lennon
12.11.2014
3
0
0
znači zemlja je humus kupljen u dućanu ( cvijetko) sa mrvljenim stiroporom i pepelom. znam da izgleda ružno ali to je samo dok se ne presade, ova ljepiva traka je stavljena naknadno upravo da korjenje ne bude na svjetlu. početni ph zemlje je 5.5-6.0, zalijevam kišnicom kojoj je ph otprilike 7, ugl sutra dolazi ph mjerač pa ću znati točno. biljke se nalaze u ormaru sa tri ventilatora od kompjutera- jedan puše prema unutra i dva za ispuh, temp. je kao što san reka oko 26 stupnjeva.svjetla su znači fluorescentne tube sa prigušnicama i jedna štedna, ugl plavi spektar i jedna HPS lampa koja čeka za kasnije. sorta je LENNON fem. pyramid seeds.