Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
koja snaga je tih lampi, na kojoj su udaljenosti... i mani se humusa i "cvjetka", presadi to u pristojnu kvalitetnu zemlju. koja snaga je hps, sto se mlatis sa fluo i cfl ako imas hps. kako si napravio ispuh sa dva venta u ormaru, kroz sta izlazi vazduh... ako je ph 5.5~6 to je nisko, proveri cim stigne ph metar i digni na 6.7~6.8 i mislim da bi mogao otvoriti dnevnik, pa sve ne jednom mestu jer imam utisak da ce ti pomoc trebati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ena&Modelsy

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
nevalja ti tu mnogo stvari ...npr za pocetak taj humus, jer si ti mozda video u nekom dnevniku na forumu a ima ih na hiljade da je neko koristio taj humus cvetko.. :read:​ pa hebiga ako nemozes kupiti za jednu biljcicu kvalitetnu zemlju onda sta reci,onda nema potrebe nikakvih gnojenja tri nedelje i sve ide lakse,nikad humus ja ne koristim a pogotovo kad su malene.. :samoja :samoubi:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.903
358
Socotra Island
eelslap.com
Presadi ih pod hitno u vece potove ,saksije - i gledaj da ne budu providne .
Bilo bi pozeljno da nadjes kvalitetniju zemlju jer taj Cvetko ne uliva bas neko poverenje .
Lakse je da kupis gotov ,kvalitetan supstrat nego sam da se zezas sa pepelom ...
sad je i veliko pitanje kolika je ph vrednost tvoje zemlje s obzirom da si verovatno spustio ph ispod normalnih granica sa pepelom i piljevinom ...
24h odstajala voda sa česme radi odličan posao i lako joj spuštaš ph vrednost limuntusom ili sirćetom (octom) ...

sa srecom dalje ...

...ja se raspisao a vec ti odgovorili ljudi u medjuvremenu...
 
12.11.2014
3
0
0
ventilatori su na vratima od ormara ima rupe, znači cvjetko=govno. ok. HPS je od 200 W, ne znam jeli možda rano za hps. svjetla su na oko 10 cm od biljke. ako je ph zemlje bio 5.5-6.0 pepeo ga može samo digniti
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Daj stavi sliku od tog hps-a. Ja nisam ni vidio ni cuo za lampu od 200W.
Nije rano za hps...reko ti je vec Power da se ne mucis sa fluo i cfl nego odma na hps. Pepeo dize ph....ali kolko? Pepeo moze dic ph u nebesa. Ko zna kolki je omjer pepela na 2 sake "zemlje" koje ti imas. Kupi zemlju sto prije (danas) i presadi to u velike tegle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Hps ide od pocetka growa bez problema..bolji je od tih stednih i neonki...stavi hps na 30-ak cm od vrhova I vent da puse po lampi
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pozz ljudi ,trebaju mi krugovi da biljku malo raširim ,jel mi je zeznuto sa štapovima radit i zabijat ih u zemlju,dajte neke prijedloge.I naravno gdije ima za kupit nekih plastičnih krugova za biljke ,vidio sam na you tube da rade sa tim krugovima s time rašire biljku
da dobije svuda svijetlo
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ma radio sam ja lst ,nego bi htio gornje vrhove razdvojit jedne od drugih jel su spojeni jedan uz drugog,jako zbijeni.rađen lst i toping
 
12.05.2014
29
1
3
Pozdrav svima
evo stavljam sliku biljke koja je 20 dana u fazi cvjetanja http://i57.tinypic.com/11rgc2b.jpg[/IMG]
par listova se krenulo sušiti i to listovi koji su okrenuti prema lampi (hps 600 W) pa ako netko prepoznaje problem slobodno neka kaže koji dobar savjet.
Biljke su zalijevane sa vodom 6 ph vrijednosti i jednom tjedno cvjetal pola preporučene doze.
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Ona bijela kockica što bude u lusteru od neonki nekih 20x4x2 cm...za to bude zaljepljena ona srebrna čahura (starter?)... Šta je ta kockica? Prigušnica? Dali paše na hps? Hvala puno, laik sam :)
 
24.09.2014
20
1
3
Biljka mi je 14 dana u cvetanju i solidno napreduje. Problem gnatova sam resila receptom od korisnika zlavestica sa cajem od duvana.
Imam problem sa susenjem listova pri dnu boxa. U boxu je guzva i svetlost do dna boxa ne dopire bas nesto najbolje, jer su gornji listovi jako siroki i veliki, i zbog njih ne moze da dopre svetlost lepo do dna boxa. Box je popunjen oko 70%. Listovi na dnu se omlitave a onda krenu da se suse i onako grancica lista jednostavno se slomi kod dela gde je pripojena na glavnu stabljiku, kao da nema snage da se drzi. Da li je ovo normalno da se desava? Ne opadaju masivno, al ima oko 3-4 lista svaki dan da vidim da krece da opada. Do sada su opadali jako mali listovi, al sada krecu i oni malo veci pa me to brine. Saksije su 25l, gnojenje radjeno 1 sa pola doze crvene plantele i 1 sa punom dozom crvene plantele. 400w hps.
 

Pink Box

Aktivan Član
23.08.2014
157
1.045
143
Bok ekipa, imam problem sa svojim prvim growom.. naravno :)

Problem se najbolje vidi na http://imgur.com/a/qZWtf pa zavirite i recite mi što joj fali ili čega ima previše...tražim iskusne oči :)
Po izgledu listova, i činjenici da se simptomi pojavljuju na novim listovima a stari izgledaju OK pretpostavljam da se radi o nedostatku kalcija... ali opet, nisam sigurna..pomagajte!

Generalno, zadnji puta je dobila plantelu cvet 7.11 i 4.11 i to pola preporučene doze. Danas joj je 39. dan cvjetanja i nalazi se pod CFL lampama u boxu veličine 80x45x150 sa svojom sestrom koja nema takvih problema. Tegla je 18l, napunjena Florabellom i Ph vode kojom zalijevam je između 6.4 - 6.8, isti za obje biljke. Nakon prošlog zalijevanja sam mjerila Ph vode koja se ocijedila i bio je 6.4. Box je ventiliran i vlaga se kreće od 50 do 70% u ovisnosti o vanjskim uvjetima, temperatura dok spavaju je oko 20°C a kad se upale lampe oko 23°C do 24°C, mjereno na dnu biljke...pod lampama je vjerojatno koji stupanj više ali ne preko 30.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe