Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.11.2014
5
1
3
Vecu posudu sam mislio kasnije stavit kad biljka malo ojaca zato sto znam da joj puno presadjivanja steti...zemlju zaljevam u prosijeku svakih 3-5 dana,kada osjetim da je suha na dodir
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
@DomacSb
Svaka cast na boksicu trebao bi ga cijelog obljepiti folijom za pocetak..
Te diode ti nece pomoci ako ces stavljati jos takvih nemoj.. tebi trebaju power led diode 1w ili 3w velikog izboja svjetlosti, ovakve su slicne u daljinskom i ne sluze ovoj svrsi uopce..
Biljka ti je mala za dva tjedna i trebao bi razmisliti o narudzbi sjemena koje bi bilo prikladno za pcbox, malo istrazi po forumu pc dnevnike, iako da se ona oporaviti ako neces narucivati..
Zasad bez kune do ove faze super razmisli da probas stogod potrositi u nastavku, 200 tinjak kn i boksic tip top nema frke..
Za grijanje boxa mozes u kut staviti zarulju obicnu zarnu i kamuflirat svijetlo iz nje alu folijom i neka se pali po potrebi.. Naravno ako imas mjesta dovoljno ili vidi grijace za terarije po pet shopovima..
Toliko od mene sretno dalje ;)
 
29.11.2014
5
1
3
Hvala :)
Gledo sam po internetu da ove daju oko 20-30lm pa sam mislio da se mogu iskoristiti haha ali svakako sam planirao sad prije bozica naruciti 40 ledica od 3W i 5-6 od 10W
Taman sam sad doso do neke love pa su u planu neka ulaganja :p
Imam grijač za akvarij ali on treba biti u vodi ??
Zaboravio sam reci da je biljka u samom pocetku pretrpila dosta muka,od padanja sa stola,nepravilnih svjetlosnih perioda(paljenje i gasenje svjetala rucno dok nisam nabavio tajmer)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ako je pretrpila toliko baci je i naruci si neki lowryder ili nesto neznam sad..
Za dva tjedna je mala i ima jako malo zemlje unutra, jedva do pola te casice mozda je i zato takva..
Grijac za terarij ti treba ne akvarij ;)
Ledice od 10w ti se griju dosta pa ce ti bit svasta u boxicu, bio bi ti super neki mali panelic od 3w ledice, oces li ga sam napraviti ili kupit neznam..
Pogledaj dnevnike iz pc boxova pa ces dobit par ideja sigurno..
Pozdrav dobrodosao na forum i otvori dnevnik pa ce te ekipa voditi u hodu ;)
 
29.11.2014
5
1
3
Stavio sam danas nove random sjemenke da klijaju,a nezelim narucivat sad sjeme zato sto mi prijatelj ide u inozemstvo sad poslje nove godine pa ce mi on donjet od tamo.
Sve planiram sam praviti zato sto mi je to i bit ovog svega,nije zanimljivo otici i kupiti sve gotovo :D
Jos jednom hvala za pomoc veceras ili sutra cu otvoriti svoj dnevnik pa onda polako :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nemres uzgajat biljku u 2 zlice zemlje i to neka xy nepoznata. Pre malo zemlje, pre mokra zemlja, pitanje dal ima rupe na dnu za drenazu, prozirna casa. Nis od toga nije dobro. Kupi normalnu provjerenu zemlju koju koristimo na forumu. Presadi u punu casiscu ili teglicu, zemlja do vrha. Nesmije bit prozirna posuda i nemoj tolko zaljevat. Ili odma presadi u finalnu posudu u kojoj ces zavrsit grow.
Jasno ti je da je to pre malo zarulja. A sa ovim tvojim 3mm ledicama se nemoj opce zafrkavat. I da ih stavis jos 200 komada, to nije ni priblizno dovoljno. Postoji tema o ledicama, i ako ides na to onda ti trebaju 1w ili 3w ledice...ili cak na 10-50w chipove.

DO SAD nisam ulozio niti jedne kune vec sam koristio stvari sto sam nasao kod kuce tako da bih vas molio da se suzdrite komentara na tu temu

ako mislis dovrsit grow, morat ces prihvatit komentare jer ovako neces nista napravit. :)
 
29.11.2014
5
1
3
Sve je to meni jasno,zato i kazem da je ovo bio kao neki "pokus" bas zbog toga da vidim kako to ide da nebi bacio na sjeme 200-300kn pa da onda propadnu ili tako nesto...sutra cu imati malo vise vremena pa cu to sve odradit

ako mislis dovrsit grow, morat ces prihvatit komentare jer ovako neces nista napravit. :)

Nisam mislio na prijedloge za ulaganja,nego na komentare tipa 'kupi si svjetla,box...' bas zbog toga sto zelim sam napraviti sve sto se da napraviti,a ne kupovati gotove stvari
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Neke stvari ces morat kupit. Dobra zemlja je kljuc dobrog growa. Naravno uz adekvatnu rasvjetu. Ajd da ne laprdamo tu previse. Pogledaj pc growove u dnevnicima i bit ce ti sve jasno. Jos barem 3-4 takve zarulje ce ti trebat. Veca i sira posuda sa dobrom zemljom(potgrondH, compo sana, florabella...). led ovaj...necu komentirat :). Eto. to je to. Sretno i vidimo se u dnevniku ;)
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
dobro ti kaze stipe, i ekipa cemu ljutnja..i veruj mi da koliko ti das biljci toliko na kraju i ona tebi da za dimit..a to sto kazes da sve zelis napraviti ,da jedino sto ti mozes napraviti sam to je neki box i nista vise ..a i nemoras ni to,jer mozes pregraditi neki cosak sa odgovarajucom folijom i opet bude super.. naravno to bas i neproporucujem ipak pocetnicima...odgovarajucu rasvetu,zemlju,gnojivo kao i ventilaciju trebas kupiti ..i onda je growanje sasvim lako i jednostavno..neznam sta je tu los komentar da kupis svetla,pa ako znas ih napraviti onda svaka cast na naucnom dostignucu,moze onda neki recept da i ja napravim neko, da nebih bacala novac na to...nemoj lose ovo shvatiti, ali bolje prihvataj komentare pa cak i neke kritike jer tebi trebaju saveti sta i kako,a mi smo vec odavno naucili growati pa je tebi potrebnija ova ekipa nego ti njima...;)
 
04.12.2014
22
3
3
33
Pozdrav svima,
Imam problem..stavio sam semena u eazy plug(2,5cmx2,5cm),proklijala su i stavio sam ih pre 4 dana ispod 2neonke od 55w..e sad,biljke,po meni,lepo napreduju,visoke su do 5,6 cm..zalivam ih samo vodom(prokuvanom vodom)..jedino sto su neke pocele da se krive..svetlo mi je na visini od 8,9cm..jel moze neki savet kako da pomognem iskrivljenim biljcicama?pozz
 
04.12.2014
22
3
3
33
nemam trenutno cime da slikam.napisao sam,u pitanju je eazy plug...zalivam ga samo vodom za sada...
search

ne mogu da provalim kako sliku da ubacim ...
 
04.12.2014
22
3
3
33
Hvala na pomoci..Bice u eazyplug-u prve 2 nedelje I onda planiram da ih presadim u kamenu vunu(zove se speedgrow) pre nego sto ih stavim ispod MH 400w .Nakon 2 nedelje ispod 400w bi da ih ubacim u zemlju(potgrond H- saksija od 7l) I bacim na cvetanje ispod 600w HPS..hocu da probam sog metod ..vrsta semenke je the doctor,fem..cim nabavim aparat okacicu neke slike..a sto se tice biljaka koje su pocele da se krive,jel ima neko resenje za to??pozz
napravio sam boks (od jedog dela sobe) 2mx1,5m za mlade I za buducu mamu :)
 
Poslednja izmena:

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Easyplug dva tjedna, pa kamena vuna dva tjedna.. Jesam li ja krivo shvatio ili planiras tek nakon 4 tjedna biljku stavit u zemlju..
Neko je nedavno imao problema sa sjemenjem u rockwoolu, to je za klonove a ne iz sjemena..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
04.12.2014
22
3
3
33
Da da,dobro si shvatio..koliko sam se raspitivao,cuo sam da je to ok..sad ne znam da li bi bio problem da ih ubacim u zemlju tek nakon 4 nedelje...receno mi je da mogu I za klonove I za biljke koje su iz semena ..