Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Zadnji grow su biljke bile zadnjih 12 dana bez icega nakon flusha a prije skidanja. Inace interval 5-6 dana. 25 litara zemlje. Grow prije toga 6 dana, interval zaljevanja 2-3 dana, 5 litara zemlje. U mrak s tim i reži :D
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav svima.
interesira me malo oko onog termostata SCTC-1000. ja bih ga spojio da mi sluzi u slucaju da mi krepa VKO125 vent koji mi puse kroz CT. e sad, dali je to cudo dovoljno "kvalitetno" (i sigurno) da se kroz njega spoji linije od ballasta, daklem 600W + VKO125. ak se ne varam balast mi je 6.2A. tako da u slucaju da vent krepa/stane, temp se digne do recimo 55C u CT-u i ovaj senzor otkaci struju prema balastu i ventu.
hvala.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ma nije bed. kad pogledam razlika ce mi bit mala. samo zelim iz prve ruke cut od nekog dali je kvalitetan il se vidi da je to kinez jer ipak bi kroz njega islo svo napajanje od balasta.
moram stavit neku sigurnost u slucaju da ode vent inace bi moglo doc do velikih problema. em bi skuho bilje em bi crkla zarulja jer je u CT-u, znaci temp ide jako gore, a nedaj poze i da se zapali nest...
nego btw sta tocno znaci na njemu iza ona 2 porta za cooling i heating? na koji treba spojit sondu za koju funkciju?

onaj senzor isti takav sto je za vlagu sam vec narucio jer cu napravit fog maker za odrzavat vlagu al tamo me ne brine toliko kvalitet jer cu na njega spojit samo vent mali i ultrasonic mister.

thx
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
demit, narucio sam vec :).
kuzim sta je cooling i heating, al ne kuzim gdje ide sta.

po mom shvacanju iz gornjeg slucaja koji sam naveo sa CT-om (daklem da mi gasi balast/zarulju u slucaju crkavanja venta i povecanja temp), ja trebam spojit na heating stranu jel tak? i namjestim recimo range da radi od 10C (sobna je uvjek 18-27C zavisno o godisnjem dobu) do npr. 60C gdje se struja gasi ako dode do tuda.
valjda sam dobro shvatio to.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
U kratko: moze tako, jedino sto ne moze bas odstpanje bit 50 stupnjeva nez koji je max, vidi na guglu.
U dugo: Na stc-u konkretno iza imas 4 para kontakata za spajanje, prvi je napajanje samog uređaja, drugi sonda, treći i četvrti su prekidači.
Podešavanje temperature se svodi na odabir srednje temperature i odabir odstupanja od te vrijednosti. npr. podesiš 24 stupnjeva srednju vrijednost a odstupanje 4 stupnjeva i termostat će uključit grijanje/hlađenje kad bude 20 ili 28 stupnjeva i on ce grijat/hladit dok ne postigne tu srednju temperaturu ondosno 24. jel kuzis? :D
neznam kako bi ti trebao spojit za iskljucivanje lampe. to znači da bi ti lampa trebala bit UKLJUCENA preko termostata a TO znači da termostat mora "grijat" samo sto ces ga ti zajebat pa umjesto grijaća bit spojena lampa.
I to ćes morat podesit na termostatu da heating radi konstantno. Šta ti je sad opet priča za sebe jer ti to sve skupa moraš imat na tajmeru, kako će se termostat ponašat nemam pojma.
Nije mi bas kompletno bistra glava trenutno ako koji strujić ovo čita objasnite dečku da mu se ne isplati zajebavat :D
Uglavnom evo ti google hero da ti bude jasnije :D
stc1000.png

STC-1000WiringDiag.jpg
 
Poslednja izmena:
24.09.2014
20
1
3
Sta da radim sa listovima koji imaju malo trihoma pri svom pocetku? Da li da ih ostavljam na stabljici tokom susenja ili da ih uklonim i ostavim samo nugove? I sta da radim sa stabljikama koje idu do listova, da li se od njih pravi caj?
 
Poslednja izmena:
24.09.2014
20
1
3
O sugar leaves-ovima pricam. Dakle list koji ima malo trihoma tek tamo na pocetku, a na ostaloj povrsini je samo zelen. Trimam biljke pa zato pitam.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja sa tim nahranim ribe u dunavu, al mozda ti neko da neku ideju ako je vec ne mozes da nadjes sam :) ne znam sta si ocekivao, al ne mozes bas za 10-ak min. otrimati biljku
 
25.11.2014
6
2
3
30
E ovako ovu biljku drzim pod HPS 150 W od 20.decembra 2014 godine i slabo mi je napredovala prve dva lsita sto su izasla su se osusila i otpala, sada su krenuli sledecih dva lista da se suse zemlja je ok znam da sam bio pitao jednom da ste rekli nije nesto ali moze da prodje,.....Ako postoji neko resenje za to susesnje neko gnojivo ili nesto i slabo mi je napredovala,..PowerSeed sa postovanjem i drugim administratorima trebala bi mi pomoc,inace ovo je prwi pokusaj grow-a pa ima vremena nadam se :),..Inace temperatura u boxu je od 15 do 20 stepeni sada je ladno pa mozda i to utice,...
Evo 3 slike pa me zanima vase generalno misljenje,a mozda je i zemlja losa



Na kesi za cvece pise HUMUS,velikim crvenim slovima,...
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nije moguće da je toliko stara ova biljka,temperatura je jako niska ako je 15-20 pretpostavljam sa upaljenom lampom kolika je sa ugašenom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Goodfather